Page 63 of 200 FirstFirst ... 135359606162636465666773113163 ... LastLast
Results 1,551 to 1,575 of 4977

Thread: Autoput Bar - Boljare (1.88 milijardi)

  1. #1551
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Mi ćemo ga napravit i onda će to sve biti dio velike Albanije, u kasnijem periodu se očekuje da pokojni Vojislav Koštunica digne kuku i motiku i oslobodi autoput poslije čega će doći do novog referenduma o ujedinjenju sa bratskom Srbijom. Eto to su neki osnovni podaci sa kojima raspolažem, ne bih za sad iznosio više detalja.

  2. #1552
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    117
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Mi ćemo ga napravit i onda će to sve biti dio velike Albanije, u kasnijem periodu se očekuje da pokojni Vojislav Koštunica digne kuku i motiku i oslobodi autoput poslije čega će doći do novog referenduma o ujedinjenju sa bratskom Srbijom. Eto to su neki osnovni podaci sa kojima raspolažem, ne bih za sad iznosio više detalja.
    Ti sad karikiras iako sam ja ozbiljno pitao. Ipak,da nije malo mnogo tom dijelu Crne Gore i glavni grad i pruga i sad evo autoput.Ovo mi je palo na pamet zbog cinjenice da je u centralnom i zapadnom dijelu zemlje mnogo laksi teren za izgradnju autoputa.Izbjeglo bi se toliko mostova i tunela.Zasto se nije gradio autoput na liniji Zabljak-Danilovgrad-Cetinje-Budva(Kotor)?

    Nemojte mi samo govoriti o znacaju luke u Baru.Jeste ona znacajna,ali nije da bi ulozili 2 milijarde eura i prenijeli sve kapitalne projekte u taj dio zemlje.Zbog Luke Bar.
    Last edited by grmalj; 30-11-14 at 21:19.

  3. #1553
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Ma ko te pita, blaženo je bilo kad su komunisti magistrale preusmeravali pored rodnih sela, jedini motiv za sve su pare pri čemu ne mislim na ove bajke o procvatu i opštem blagostanju zbog izgradnje 41 km auto puta.

  4. #1554
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by grmalj View Post
    .Zasto se nije gradio autoput na liniji Zabljak-Danilovgrad-Cetinje-Budva(Kotor)?
    Zato sto bi taj donio toliko para da bi se o jadu zabavili brojeći ih a jos teska glavobolja dje tu dobit usmjeriti. Ne pominji to djavole jer ako ovi iz DPS procitaju evo na proljeće otvaranje nove gradnje, a Savnik će uvesti mjesni samodoprinos da se sve to ubrza.

  5. #1555
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    117
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Zato sto bi taj donio toliko para da bi se o jadu zabavili brojeći ih a jos teska glavobolja dje tu dobit usmjeriti. Ne pominji to djavole jer ako ovi iz DPS procitaju evo na proljeće otvaranje nove gradnje, a Savnik će uvesti mjesni samodoprinos da se sve to ubrza.

    Najbolje je uloziti jos pet-sest milijardi eura u trokut Podgorica-Bar-Ulcinj.Iako vec imaju autoput,gl grad,aerodrom i prugu-jos nesto tamo treba izgraditi.Pa to onda povezati sa Andrijevicom,Rozajama i Kosovskom Mitrovicom.

  6. #1556
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Normalno da treba da se povežemo sa Andrijevicom. Pa i to je CG

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #1557
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by grmalj View Post
    Ti sad karikiras iako sam ja ozbiljno pitao. Ipak,da nije malo mnogo tom dijelu Crne Gore i glavni grad i pruga i sad evo autoput.Ovo mi je palo na pamet zbog cinjenice da je u centralnom i zapadnom dijelu zemlje mnogo laksi teren za izgradnju autoputa.Izbjeglo bi se toliko mostova i tunela.Zasto se nije gradio autoput na liniji Zabljak-Danilovgrad-Cetinje-Budva(Kotor)?

    Nemojte mi samo govoriti o znacaju luke u Baru.Jeste ona znacajna,ali nije da bi ulozili 2 milijarde eura i prenijeli sve kapitalne projekte u taj dio zemlje.Zbog Luke Bar.
    Sličan je teren tako da bi bilo slično, no, ajd' da probam da odgovorim ...

    Godine 1974 u tadašnjoj SFRJ isplanirana je većina današnjih auto-puteva koji su otprilike ovako išli:
    - dva na potezu zapad-istok: prvi tzv. ,,Bratstva i Jedinstva'' (Kranjska Gora - Ljubljana - Zagreb - Beograd - Skoplje - Đevđelija) i drugi tzv. ,,Jadranski'' koji bi išao obalom od Kopra do Ulcinja
    - četri poprečna na potezu sjever-jug koji povezuju ova dva glavna: prvi: Ljubljana - Koper, drugi: Zagreb - Rijeka, treći: Sredanci - Sarajevo - Mostar - Ploče i četvrti: Beograd - Bar.

    Godine 1977 otvaraju se prve dionice auto-puta (i prije ove godine put ,,Bradstva i Jedinstva se naziva auto-put) sa punim profilom (2+1 traka u jednom pravcu) te se gradi do 1991 godine kada zbog raspada SFRJ nastupa pauza u izgradnji.

    Dionica kroz CG je nekoliko puta mjenjala trasu, mada je ova sjever - jug uvjek bila slična ovoj usvojenoj, dok je Jadranski prvo zamišljen sa mostom preko Veriga pa 1989 god. sa mostom od Prevlake do Rosa, da bi sada ulazio kod Nudog ...

  8. #1558
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    117
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Normalno da treba da se povežemo sa Andrijevicom. Pa i to je CG

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    Sve je izgleda Crna Gora osim Zabljaka,Niksica,Cetinja,Mojkovca i Boke Kotorske.Iako Boka nekako sama egzistira i opstaje.DPS je izgleda cvrsto rijesio da raseli te krajeve.

    Buducnost nase zemlje je izgleda u magicnom trokutu Podgorica-Bar-Ulcinj povezanim sa egzoticnim predjelima Prokletija i Presevske Doline.Posto imaju glavni grad,aerodrom i prugu,evo sad dobijaju i moderan aut-put sa bezbroj tunela i mostova.

  9. #1559
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    117
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Sličan je teren tako da bi bilo slično, no, ajd' da probam da odgovorim ...

    Godine 1974 u tadašnjoj SFRJ isplanirana je većina današnjih auto-puteva.
    Dionica kroz CG je nekoliko puta mjenjala trasu, mada je ova sjever - jug uvjek bila slična ovoj usvojenoj, dok je Jadranski prvo zamišljen sa mostom preko Veriga pa 1989 god. sa mostom od Prevlake do Rosa, da bi sada ulazio kod Nudog ...
    Odlicno.Ali to je bio projekat potpuno druge drzave i zato je dionica autoputa koja je ukljucivala Crnu Goru isla na istok da bi bila bliza Kosovu i Makedoniji.Isto je sa prugom Bar-Bg.Drugog logicnog razloga nema.
    Ali zasto bi danasnja Crna Gora favorizovala istocni dio zemlje? Zasto se favorizuju Bar i Podgorica? Imaju prugu,imaju aerodrom,imaju glavni grad i jos sad imaju autoput! I to autoput koji je duplo teze i skuplje izgraditi na tom podrucju.

    Sad cu otici u off-topic ali ovo moram reci.Meni se cini da mi neku multietnicnost moramo graditi tako sto cemo u Bar,Ulcinj,Podgoricu ili B.Polje uloziti milijarde eura.Bez toga nema multietnicnosti.Ako je tako,moze se zapad zemlje otcijepiti i osnovati samostalnu drzavu.Zasto da ne? Ili se pripojiti Hrvatskoj ili BiH.Pa onda gradite vijadukte do mile volje u tom prosperitetnom dijelu Prokletija.
    Last edited by grmalj; 30-11-14 at 23:22.

  10. #1560
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Ne mlati više života ti.

    Podgorica je glavni grad i u njoj živi i radi 200,000 ljudi a Bar je najveća primorska opština(42,000 stanovnika) koja uz to ima jedinu luku u državi. Autoput koji je trenutno isplaniran njih povezuje sa Srbijom, dok se sa jugom povezuju opštine Kolašin, Andrijevica, Berane i Bijelo polje koje zajedno imaju 93,000 stanovnika (138 hiljada ako uključimo Mojkovac, Plav i Rožaje koji su na ispod 30km od autoputa).

    Po tvojoj varijanti treba autoput da dovodi do Budve koja ima 19,000 stanovnika i koja je turistički centar a ne saobraćajni(umjesto Bara), da ide preko Cetinja , Danilovgrada i Nikšića (3 manja grada sa ukupno 107,000 ljudi, umjesto Podgorice koja je administrativni, poslovni, obrazovni i saobraćajni centar - čitaj glavni grad, i u kojoj sa studentima i ljudima koji tu rade ima 200,000 ljudi) pa preko Šavnika, Žabljaka i Pljevalja koji zajedno imaju 36,5 hiljada stanovnika (umjesto preko 93/138 hiljada sa istočne strane).

    Jesi li ti neki inžinjer ili ekspert za autopouteve i procjene troškova gradnje?
    Teren je planinski i sa jedne i sa druge strane. Plus, po toj tvojoj sjajnoj variajnti bi trebao da se probija novi tunel od Cetinja do Budve koji bi bio veći od Sozine.

    "Multietničnost" nema nikakve veze sa ovom pričom nego tebe šiba neka paranoja.

    Inače, projekti Porto Montenegro, Porto Novi i Luštica Bay donose dvije milijade i dvjesta miliona eura investicija (brojem: 2,200,000,000) u Boku. Bar i Ulcinj tih para neće gledat u skorije vrijeme.
    Last edited by ASC; 01-12-14 at 01:42.

  11. #1561
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    I da dodam da je lakse radit po gotovom projektu iz 1974. nego uraditi novi.
    To su bili inzinjeri.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  12. #1562
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Ovo su projekti koji su trenutno ,,na snazi'', a koje sam već pominjao u ovoj temi

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Pišem na osnovu projekata koji postoje, a većina stvari je i napisana u ,,Strategiji saobraćaja do 2020 god.''

    Elem, evo je mapa postojećih magistralnih puteva u CG (crvena boja)


    Mapa planiranih magistralnih puteva (roza boja) uz mrežu postojećih magistralnih puteva (crvena boja)


    Mapa planiranih brzih cesta (svjetlo zelena) i magistralnih puteva (roza boja) uz mrežu postojećih magistralnih puteva (crvena boja), dionica PG - NK - Šćepan Polje se iz ranga magistrale diže na rang brze ceste.


    Mapa planiranih autoputeva (tamno zelena), brzih cesta (svjetlo zelena) i magistralnih puteva (roza boja) uz mrežu postojećih magistralnih puteva (crvena boja), dionica PG - NK - Šćepan Polje se iz ranga magistrale diže na rang brze ceste.


    P.S. mape nisu baš najpreciznije jer sam ih jutros nacrtao na brzinu u programu ,,Paint'' na osnovu onoga što mi je ostalo u glavi bez odgovarajućih dokumenata. No, mislim da nudi dovoljno grubi pregled šta je planirano (projektovano do određenih faza) što se tiće drumske mreže u CG.
    Inače prvi detaljni prostorni plan napravljen je 1986 godine i tada je planiran razvoj saobraćaja do 2000-te godine. Tamo stoji da se najverovatnije do 2000-te neće biti potrebe za izgradnjom auto-puteva kroz CG jer broj vozila neće biti toliki da se ulazi u izgradnju (a tada nisu planirani ratovi devedesetih i smanjenje saobraćaja). Inače, ako je prosječni promet manji od 10.000 vozila na dan smatra se da nema potrebe za auto-putom.

    Evo i plana iz 1986 god. i njihovog predviđanja razvoja do 2000-te



    Da pomenem da je prostorni plan dopunjen 1990 god., pa poslije i 1997 god. Aktuelni je napravljen 2008 god. i na osnovu njega se ovo radi.

  13. #1563
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Pa baš će sve ovo stići da urade do 2020., pogotovo kad se počne autoput. Ovo ako bude do 2030., da smo zadovoljni.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  14. #1564
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Ajde da ponovim i poziciju u odnosu na susjede

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Nisam znao dvije stvari, a to je da je konačno usvojena jedna varijanta od Požege do Boljara. Druga stvar da postoji i varijanta da se radi most preko Save kod Obrenovca i da se na prsten (oko Beograda) uključi na lijevoj obali.

    Vidim da su dionicu od Beograda (Obrenovca) do Požege podjelili u tri djela i da će ta tri djela uglavnom raditi turske kompanije. Vidim krenuli su i inicajalni pregovori za dinocu oko dionice Požega - Boljari, ali prije toga treba da se uradi projekat. Manje više, sve je onako kako sam već rekao, s' tim da su pošli nekoliko kooraka ispred nego što sam pisao.




    Iskreno, ovo mi djeluje kao i oni okrugli stolovi o Jadransko- Jonskoj inicijativi. Lijepe priče političara. Konkretno, pomaže se oko kraka koji spaja koridor X i koridor IV, i oko autoputa od Batočine do Kragujevca. To mene navodi na to da Italijani štite svoju ogromnu investiciju u Kragujevcu i da što uspješnije plasiraju svoje automobile u istočnu Evropu (s' tim u vezi pominje se i elektrifikacija željezničke pruge).



    Ovo me podstaklo da se bacim malo u istraživanje šta se sve planira oko izgradnje auto-puteva i brzih cesta u Sloveniji, Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini, Srbiji, Kosovu, Makedoniji i Crnoj Gori (EX-YU, možda bude za nekih 40 godina, ali mi je interastna razlika u gustini puteva u ravničarskom i planinskom djelu). Crveno su planirani (u manjoj mjeri izgrađeni) auto-putevi, a rozo tzv. brze ceste. I dalje smatram da su brze ceste prioritetnije (za CG). BTW, za 2011 godinu predviđeno je milion eura za početak projektovanja JJ auto-puta u Direkciji za saobraćaj.


  15. #1565
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja kolko sam nacuo nesto ne pita se za CIJENU gradnje autoputa. Jer moraju napravit do Kolasina da bi one hidrocentrale stavili u funkciju i stari tj sadasnji put PG KL mogli da potope. Oce Italijani svoje hidrocentrale, a Milo ako ne misli u prdekanu u Italiju mora da igra kako oni sviraju.

  16. #1566
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Pa to moze da se potopi i bez placanja tolike cijene, plus nije vise komunizam. Nisam siguran koliko bi se blagonaklono danas gledalo na potapanje manastira moraca.

  17. #1567
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,788
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Ja mislim da bi danas za razliku od komunista ondasnjih,ovi tako rado potopili manastir Moraca i bez hidrocentrala nego cisto da ne smeta brate!

  18. #1568
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,951
    Thanks Thanks Given 
    516
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Evo na radiju se sprdaju, otvorili temu: Oce li nasa drzava biti jedina u kojoj ce autoput voditi do po' puta? Taman i jeste za sprdnju.

  19. #1569
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,687
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    196 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Ja mislim da bi danas za razliku od komunista ondasnjih,ovi tako rado potopili manastir Moraca i bez hidrocentrala nego cisto da ne smeta brate!
    boze mu oci ispale kome god smetao

  20. #1570
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Potpis

    Sent from my LG_G3 using Tapatalk

  21. #1571
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    a makte se vjernici zadnji put ste ga viđeli na ekskurziju
    She is only here to annoy herself!

  22. #1572
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Da je sreće da se svaki hram iznese helikopterom izvan granica CG, a ne da neko brani da se sruše.

    No je u CG crkva uticajna k'o Amerika u svijetu.

  23. #1573
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    117
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Da je sreće da se svaki hram iznese helikopterom izvan granica CG, a ne da neko brani da se sruše.

    No je u CG crkva uticajna k'o Amerika u svijetu.
    Turci i komunisti su o hramovima imali isto misljenje kao ti.Pa je crkva opstala a oni su nestali sa ovih prostora.

  24. #1574
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Koliko ti mlatiš po forumu, nema te u svijet'. Vidi se da si neki reciklirani član koji je došao da liječi komplekse.

    Praštajte za off.
    Last edited by Samo Niksic; 03-12-14 at 22:41.

  25. #1575
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    117
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Koliko ti mlatiš po forumu, nema te u svijet'. Vidi se da si neki reciklirani član koji je došao da liječi komplekse.

    Kako ja lijecim komplekse ako nikoga nisam napao? A posto si ti napao crkvu znaci da ti lijecis komplekse.

Page 63 of 200 FirstFirst ... 135359606162636465666773113163 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. jadransko-jonski autoput vs. autoput Bar-Beograd
    By wulfy in forum Saobraćaj i Infrastruktura
    Replies: 480
    Last Post: 23-04-24, 17:01
  2. Autoput!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam
    Replies: 69
    Last Post: 15-06-15, 16:16
  3. Autoput
    By DzoniS in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 05-08-08, 09:34
  4. 700 milijardi za VOJSKU, USofA
    By milovan in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 08-02-07, 01:42
  5. AMD Kupuje ATI za 5.5 milijardi $
    By 11 in forum Software
    Replies: 14
    Last Post: 31-07-06, 20:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •