Page 203 of 627 FirstFirst ... 103153193199200201202203204205206207213253303 ... LastLast
Results 5,051 to 5,075 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #5051
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    161
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ova promjena će kratkotrajno donijeti gubitke, al bar će CG turistički radnici morati da nauče nešto o turizmu
    A do tad da jedu kamenje?

  2. #5052
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Do tad nek se malo obrazuju i usavrše u poslu koji su izabrali, pa će jesti isto što i ranije... Muka je jedina što će morati malo i da rade, jer ovce za šišanje polako nestaju...
    #fakenews

  3. #5053
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Nije mi dobro kad vidim Radulovica da komentarise turizam i trendove.

  4. #5054
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Ima li nedje neki članak dje su Rusi isprebijali radnika hotela koji su platili papreno u odnosu na ... ustvari ... nema veze ... kod nas je najljepše i najbolje i najjeftinije i zagarantivan provod jer će bit da sam Srbijanac,Bošnjak,Hrvat,Albanac,Makedonac itd.
    deuscroix

  5. #5055
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    RVI u Igalu dobija 4* do ljeta
    Pošto si dobro obavješten o svemu računam da ti neće predstavljati problem navesti i ko je vlasnik ili vlasnici ovog hotela. Može i na PM.


    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer View Post
    http://m.cdm.me/carouselconcept/prik....php?id=336470Čovek je u pravu sve što je tekao.
    Zašto genije nije imao ovu viziju prije 7 godina
    The more things change, the more they stay the same.

  6. #5056
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da su čaršijske priče da je Duško kupio Centar.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  7. #5057
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Dje ima najvise snijega? Zabljak ili Kolasin???

  8. #5058
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    ne znam kako je u Kolasinu ali je na zhb palo jedno 25cm juce tako da se moze skijati
    One Ring to Rule them all...

  9. #5059
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    ne znam kako je u Kolasinu ali je na zhb palo jedno 25cm juce tako da se moze skijati
    Jesu li svecano upalili korpu u funkciji skijanja?

  10. #5060
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    ne bih znao jer nijesam izlazio na stazu niti mislim vise ove godine
    One Ring to Rule them all...

  11. #5061
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


    Paradoks da Tivat ima aerodrom a nema autobusku stanicu,uskoro će biti prošlost.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  12. #5062
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    i Golubovci isto imaju aerodrom a nemaju autobusku...
    She is only here to annoy herself!

  13. #5063
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Oni je nece ni imat'...

    U TV se gradi zbog turistisckog boom-a, da se privuku malo i oni koji ne dolaze samo jahtama.

    A u Golubovce nece turizam skoro dolazit'...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #5064
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    i Golubovci isto imaju aerodrom a nemaju autobusku...
    Bome, Cetinje nema zracnu luku, a i autobuska nam je sprdnja ziva

    Cekamo zicaru ... otvara se povodom 100. obljetnice Dana Neovisnosti. :lolblue:
    Last edited by A+A; 03-03-15 at 18:01.

  15. #5065
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post

    Paradoks da Tivat ima aerodrom a nema autobusku stanicu,uskoro će biti prošlost.
    Pošto nisam u Tivtu ovih dana zamolio bih te i da postaviš sliku onog naselja iza buduće autobuske.

    Послато са GT-I9505 користећи Тапаток 2

  16. #5066
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gradi li se sta u Novi, s obzirom da se vlast promijenila? Trebalo bi i tamo graditi sada, a ne sami BD i TV.
    Davor

  17. #5067
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Evo uskoro Crna Gora prestaje komplet sa proizvodnjom i počinjemo da živimo totalno od turizma. Naime: svake godine sezona je za par procenata bolja od prethodne, naplate su uspješnije, više gostiju, što stranih što domaćih.....zaključak za 10 godina svake sezone bolje 3-5 % od prošle, za jedno 5 - 6 godina uspješnost će biti tolika da prestajemo komplet sa proizvodnjom i počinjemo da živimo od turizma
    Nazdravlje

  18. #5068
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    p.s. Turizam Šta se To Dešava....ništa

  19. #5069
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NAND View Post
    Evo uskoro Crna Gora prestaje komplet sa proizvodnjom i počinjemo da živimo totalno od turizma. Naime: svake godine sezona je za par procenata bolja od prethodne, naplate su uspješnije, više gostiju, što stranih što domaćih.....zaključak za 10 godina svake sezone bolje 3-5 % od prošle, za jedno 5 - 6 godina uspješnost će biti tolika da prestajemo komplet sa proizvodnjom i počinjemo da živimo od turizma
    Nazdravlje
    Vidim da si krenuo da postujes na par tema o turizmu pa rekoh da ti pomognem oko terminologije. Ne znam jesi li trovlovao ili ozbiljno Ali ja cu pristupiti ozbiljno

    Termin sezona u Crnoj Gori je vrlo specifican pa tako npr. sezona kod nas traje od juna do septembra gdje u 80% objekata popunjenost ne prelazi 50% u junu i septembru. Sto ce reci da imamo sezonu od 2 mjeseca.
    Zimska sezona ne postoji u Crnoj Gori. Znaci dolazimo do podatka da full sezona u CG traje nekih 40-60 dana (Konkretno u BD od 15 jula do 20 avgusta). Kada uzmemo komsije Hrvate koji u vecini drze dosta dobru popunjenost 6 mjeseci - april - oktobar, plus imaju penzionerski, konferencijski, sportski i ostale vidove turizma o kojima CG moze da sanja.

    Hajdemo dalje, pa onda malo da pricamo o procentima.

    Svake godine javljaju da je sezona bolja 2%, 5%, 7% u odnosu na proslu sezonu Meni je to presmijesno kad cujem. Zasto? Od 2004 - 2010 u Albaniji su prihodi od turizma porasli 1000% za to 6 godina A onda recimo da se svake godine otvara na hiljade novih apartmana, hotela, restorana, picerija, lokala, suvenirnica itd. Dolazimo do podatka da ovaj rast (koji je inace namjesten) nije dovoljan da podrzi, rast novootvorenih biznisa. Zbog cega sam rekao da je rast namjesten? Znaci kada iz NTO ili ministar turizma krenu da daju izjavu uvijek pocinju sa " Taj i taj grad - POSJETILO JE" znaci ne govore o nocenjima nego o posjetama, kada se govori o nocenjima tu je onda mnogo drugaciji odnos. Posjetilo je znaci - u Kotor i BD svakoga danas uveze se bar po 30-40 turistickih autobusa punih penzionera koji dodju tu da naprave sto vise smeca, gledaju dje ce se popisat u lokal i to je to. To je nekih 1500-2000 ljudi minimum na dnevnoj bazi od autobusa za koje ja znam 100% da dolaze. Pa onda svakog dana imas i kruzere koji svracaju u kotor 2-5 000 ljudi pa su i to novi posjetioci. Sto ce reci da samo od ova 2 podatka sa kojim ja raspolazem CG za samo 60 dana posjeti oko 320 000 ljudi Sto je naravno samo polu istina jer su ovi ljudi izletnici - znaci ostavljaju vrlo malo para od poreza, ne trose previse po lokalima, hotelima i tako dalje.

    Hajdemo sad da pricamo o prestanku proizvodnje i prelazak na turizam.

    Da bi se ovo o cemu ti pricas desilo CG bi morala da prekvalifikuje nekih 30-50 000 ljudi. I tu ne pricamo samo o radnim mjestima konobar, kuvar, sanker vec i o mjestima kao sto su sef smjene, sef osoblja, organizacioni menadzer, menadzer prodaje, direktor hotela, menadzer restorana, IT sector, Marketing itd. jer su ljudi u CG NESPOSBNI i neobrazovani, a za sebe misle da su najjaci.
    Sledece nemamo infrastrukturu recimo da Dubrovnik ima vise hotela sa 5 zvjezdica nego cijela CG hotela To nam dosta govori o turistickoj destinaciji.
    Pa ljudi u cijelom Bokokotroskom zalivu ne postoji hotel koji moze da primi 300-400 gostiju. Sve su hoteli sa 10-20-30 soba i to je to.

    Posle toga vlast u CG ne zeli da proda aerodrome i smrdljivi prsli MNE airlines zbog kog ova TURISTICKA DESTINACIJA ima samo 2 low cost leta koja lete 4 mjeseca godisnje, umjesto da ih ima 25 i da lete 8-12 mjeseci...

    EEE daleko smo mi od Turisticke zemlje

    Quote Originally Posted by davorp View Post
    Gradi li se sta u Novi, s obzirom da se vlast promijenila? Trebalo bi i tamo graditi sada, a ne sami BD i TV.

    Bijah juce i zaprepastih se. Kako nijesam bio odavno nego samo prolazio, malo se zadrzah. Aoooj meni majko moja sta je ono. Ulaz u grad kao favele, betonjerke one sa zelenom memljivom fasadom i ruske betonske kockice. Prodazha kvartiri, i nove zgrade od 10 spratova da se ne moze more vidjeti nije bitno dje si.

    Onome gradu nema spasa, garantujem da je svaki primorski grad u Albaniji ljepsi nego HN. Pi
    Last edited by Gandalf_White; 04-03-15 at 09:00.
    One Ring to Rule them all...

  20. #5070
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Kazu mi u Pristini da su dobili kredite da naprave novi ski centar i bas ih vidim sa ogromnim entuzijazmom da ce da privuku turiste iz Alb, Makedonije, CG i Srbije... Znaci da ce i Kolasin da se prigasi... Ljeto u Alb. Zima na Kosovu...
    Hvala Lepo

  21. #5071
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Kazu mi u Pristini da su dobili kredite da naprave novi ski centar i bas ih vidim sa ogromnim entuzijazmom da ce da privuku turiste iz Alb, Makedonije, CG i Srbije... Znaci da ce i Kolasin da se prigasi...
    Hvala Lepo

    Evo jos dok nijesu ulozili previse u Brezovicu imala je skoro 2 puta vise gostiju ove godine nego Zabljak ALoooo KOSOVO !
    One Ring to Rule them all...

  22. #5072
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    CG ce da zivi iskljucivo od elitnog i ciganskog turizma. 'Elitni' ce biti u BD i okolinu kao i Porto Montenegro (Porto kao da je vec odvojen od Tivta, samo cekam neku rampu da se postavi na ulaz a cekiranje pasosa). A to sto narod centa nece vidjet' od svega toga je posebna prica za neku drugu temu.

    A ovo sto Gandalf napisa za Kotor ne moze tacnije bit'... Znaci dodje brod od 4,000 putnika i oni odma upisu "aha, 4,000 posjeta, daj da zaokruzimo na 5,000). Kao prvo, ne izlaze svi na obalu. Kao drugo i ti sto izadju uglavnom setaju gradom a neki mali procenat i sjedne da popije nesto, obicno kafu ili sok. Jos manji procenat kupi neki magnet ili nesto drugo, do 5 eura i to je to. A od tih 4,000 ljudi CG nema NIJEDNO nocenje. Jer se svi vracaju na brod i idu dalje.

    Koliko je samo bilo propalih sezona a svaki dan se moglo cut' kako su brojke porasle u odnosu na proslu godinu. Ne znam koja je korist od tolikog laganja...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #5073
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Kazu mi u Pristini da su dobili kredite da naprave novi ski centar i bas ih vidim sa ogromnim entuzijazmom da ce da privuku turiste iz Alb, Makedonije, CG i Srbije... Znaci da ce i Kolasin da se prigasi... Ljeto u Alb. Zima na Kosovu...
    Hvala Lepo
    Kolasin bi bio tipican primjer nesposobnog sistema ljudi o kojima je Gandalf pricao... Eto i prosle godine (da ne idem dalje) je 'sezona' nikakva bila, snijega skoro nikako a kad je palo nesto, umjesto da spuste cijene za sve one koji su dosli u Kolasin a ostali bez snijega vecinu boravka, oni su cijene digli kako bi pokusali da 'izvuku' tu propalu 'sezonu'. I nije tu samo Kolasin u pitanju. I nije to samo prosle godine. Totalna propast...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #5074
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Pitam ovdje zasto nema tur. Kampanje za CG ... Bolje da nisam pitala... ipak je to i sve ostalo sto se tice interesa drzave cg i crnogoraca na kosovu pitanje za najvise cg instance... ali cini mi se da....
    No, Njihov posao i propusti...
    Hvala Lepo

  25. #5075
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Srbija obzirom na sve sto se desavalo na Kosovu fantasticno vodi centralizovanu politiku u vezi sa svim.. ekonomski 90% potrebstina pokriva, njihovi moraju slusati bazu za sve.. dobili su papire u srbiji, podrzani materijalno, pravno, svakako... A kod nas poslali Rome s Kosova i bole ih cose. Njihovi ujedinjuju, a nasi ne mogu ni ... rekoh li ono tur. Kampanju obaviti?
    Zbog cc necijih 5000e moze i drzavni interes u persun...
    Hvala Lepo

Page 203 of 627 FirstFirst ... 103153193199200201202203204205206207213253303 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •