Page 239 of 627 FirstFirst ... 139189229235236237238239240241242243249289339 ... LastLast
Results 5,951 to 5,975 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #5951
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    vidji,za mene su svi turisti dobrodosli,pa i neka su paradajz-turisti.to sto drzava i ugostitelji ne preferiraju takve turiste,to je druga stvar.ja nisam ugostitelj.

    Ti znas koga preferiraju ugostitelji. Kladim se da jos ne znas plivati.

    Zbog takvih poput tebe je meni pola soba neizdato.

  2. #5952
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    kako vidim do sad malo ko i dolazi ove godine,znaci da im se ne svidja.il su nasli nedje bolje,il se ne osjecaju dobro da bi se odmorili,ili,ili.....ma sto god rekli mislim da nismo u situaciji da biramo goste,makar velika vecina.naravno ko zivi od turizma i gostiju,a odje komentarisu mnogi koji more vide na slici,sa turizmom veze nemaju,a o tome kako se treba postavit koncepcija nas kao drzave koja oce bit turisticka,e to su spanish village.....ne zamjerite braco moja mila...

  3. #5953
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by raza1 View Post
    Ti znas koga preferiraju ugostitelji. Kladim se da jos ne znas plivati.

    Zbog takvih poput tebe je meni pola soba neizdato.
    ne moze ugostitelj preferirat onoga ko mu nece doci u goste,logicna stvar.to sto ti izdajes sobe na crno,drzava nema nista od toga,cak naprotiv.

    ne znam da
    plivam bez slaufa i izvini sto sam kriv sto ti je pola soba neizdato.pozdrav iz podgorice.

  4. #5954
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,089
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Najlaganiji moguci brate. To su najbolji, najljepsi, najperfektniji gosti koji odatle dolaze.

    Postavis kucu/sobe/apartmane i slikas to fino. Napises nesto o sebi i bucaj.

    Ja sam ove godine usao sa 2 objekta i odusevljen sam. Imas opciju da ostavis ti i komentar za gosta tako kad neko hoce da bukira procitas kakav je gost, da li je neuredan, retardiran, komunikativan, nema da on rezervise kao na buking klik i to je to. Nego brale posalju upit: Cao zovem se tako i tako zeljela bih da budem kod tebe. I ti kliknes prihvatam ne prihvatam.

    Pare uzima airbnb, samo trebas otvoriti devizni racun i to je to, same legnu. I uzimaju neku mizernu proviziju 2-3% ti to ne osjetis.

    Svve preporuke. Za razliku od bukinga, koji dovodi retarde, koji hoce da ustede 20-30eur po krevetu tako sto ce bukirati apartman, ali hoce iste uslove kao 5star hotel. Majmuni
    Vidim da je koncept bas zanimljiv, nesto kao drustvena mreza. Vidjecu da se registrujem ovih dana.

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


  5. #5955
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    vidji,za mene su svi turisti dobrodosli,pa i neka su paradajz-turisti.to sto drzava i ugostitelji ne preferiraju takve turiste,to je druga stvar.ja nisam ugostitelj.

    a sto se tice kurira i njima slicnih,definitivno je na sceni anti-crnogorska kam
    panja,sto je i napisao izvjesni Bogdan u komentaru koji sam postavio.

    to je ono na sta zelim da ukazem,inace nikoga ne bih
    primoravao da dodje na nase primorje ako mu se ne svidja.
    To što nazivaš "kampanjom" je u stvari tržište.Nešto ili ima prođu na tržištu ili nema, tu nema kuknjave.Ukoliko se neki proizvod loše kotira na nekom tržištu, to se može promeniti izmenom ponude.

    Neuspeh na tržištu se može pravdati a razne načine, nekom zaverom tabloida u Srbiji, kampanjama, i slično, ali to ne menja činjenicu da je reč o neuspehu na tržištu.Marketing je sastavni deo turističke privrede, pa što ste dozvolili da vam kampanje tabloida uzimaju goste.
    Last edited by vokoun; 07-07-15 at 12:48.

  6. #5956
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pocesmo pricu o paradajz turistima.Zasto bi neka petoclana porodica iz Podgorice,koja dolazi vikendom na kupanje hranila se u restoranu,ako joj je deset puta jeftinija varijanta spremiti hranu doma? I pojesti je na plazi.Sta tu ima lose?

    Navodim sebe kao primjer,evo ja zivim na Primorju.Upravo sam doma rucao,i sad idem na kupanje.Ne zelim se hraniti u restoranu jer je deset puta skuplje.Kupicu sok i vodu u Rodi jer je tamo pet puta jeftinije,ne zelim je kupovati u plaznim barovima.Jesam li ja los covjek ako ovo radim?

    Primorcima ne smetaju paradajz turisiti,vec ovima sa sjevera koji su prvi put more vidjeli sa 18 godina.

  7. #5957
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default




    Quote Originally Posted by vokoun View Post
    pa što ste dozvolili da vam kampanje tabloida uzimaju goste.
    @vokoun, ako kažemo da kurir i ostali tabloidi vode negativnu kampanju već godinama ka cg primorju, a sto je istina, samo se sjetimo morskih pasa koji su izjeli turiste, pa najave meteorologa za cijelo ljeto, pa najave seizmologa za ljeto, pa cijene suncobrana i ležaljki, ali intersantno, vazda iz Miločera i sličnih plaža ( ne pominjući da na Zlatiboru, recimo, hamburger košta 250 i 300 dinara, to nije bitno, bitno je da je 2 eura na cg primorju (i neka, je, da se razumijemo, ko ima poješće ga, ko nema neka jede sendviče, niko me ne tjera ni na šta!)) i da ne pričam više, to znači samo da konstatujemo da su počeli sa kampanjom, nigdje ne tvrdeći da je kurir prsli kriv što imamo manje ili više gostiju?!
    Za goste smo krivi samo mi i odgovorni u turizmu jer da oni znaju posao da rade, prvo, ne bi nam primorje ličilo na gradilište, drugo, ono što ne liči na gradilište nam ne bi ličilo na vašar i treće ne bi nam u ugostiteljstvu radile neznalice i bavile se turizmom neznalice...sve se može lako dovest na pravi put, ali, nažalost nemamo mi ni znanja ni moći ni sluha za to.
    Mi turistima obećamo se ono što nijesmo u mogućnosti da ispunimo, i sa malim smo zadovoljni, otprilike filozofija, bolje da nemam troška pa neka nemam ni prihoda. Tako ja vidim nas...a turista ima mnogo više no zaslužujemo da ih ima i iz Srbije i iz Rusije!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #5958
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Inače, da napomenem, put preko Zabjela ka Cetinju i Nikšiću je vazda usko grlo, niko nikad nije ni pomislio da tu vrlo frekventnu, usudjujm se reći najfrekventniju u PG i pokuša da proširi i sredi, a plus, dosjetili se pametnjakoviči da upravo sad u jeku sezone i saobraćajnih gužvi kroz naš grad, kopaju cetinjski put, preko puta Delte?! Sad imamo obogaljen Cetinjski put, koji vodi ka Cetinju, Nikšiću i put preko Zabjela zadovijek zakrčen...epilog...u prošlu subotu sam krenula ka Komanima sa Staroga, Komani tj moja kuća su 11 km od centra Podgorice i putovali smo ravno 55 minuta!!! Tako bi bilo i da smo sa Staroga u Budvu krenuli...možda helikopterom ovih dana da se vozamo
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #5959
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default Turizam-što se to dešava!

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Inače, da napomenem, put preko Zabjela ka Cetinju i Nikšiću je vazda usko grlo, niko nikad nije ni pomislio da tu vrlo frekventnu, usudjujm se reći najfrekventniju u PG i pokuša da proširi i sredi, a plus, dosjetili se pametnjakoviči da upravo sad u jeku sezone i saobraćajnih gužvi kroz naš grad, kopaju cetinjski put, preko puta Delte?! Sad imamo obogaljen Cetinjski put, koji vodi ka Cetinju, Nikšiću i put preko Zabjela zadovijek zakrčen...epilog...u prošlu subotu sam krenula ka Komanima sa Staroga, Komani tj moja kuća su 11 km od centra Podgorice i putovali smo ravno 55 minuta!!! Tako bi bilo i da smo sa Staroga u Budvu krenuli...možda helikopterom ovih dana da se vozamo
    Dobro si i prosla. Ja umijem da zaglavim od kuce plastike do semafora toliko. Ono preko zabjela je katastrofa i van sezone izmedju 3 i pola 5 popodne

  10. #5960
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    Tuda je petkom oko 4 kolaps i kad nije sezona a kamoli sad

    Sent from my HTC One using Tapatalk 4

  11. #5961
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Radovi pred samu sezonu (a i u toku nje) su postali tradicija... Kontam da je to sa namjerom da stranci kazu "vidi kako su ovi vrijedni, sve sredjuju za turiste" a bolje da ne kazem koje im je pravo misljenje... Ni mi nemamo bolje...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #5962
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    ali pazi, kod nas na ovu prepogodnu klimu su mogli ui u februaru i u martu da rade...ne kontam zašto u julu??? Valj da otvore nešto 13. jula? Ne znam?!

    Inače, ima li ko da me prosvijetli oko Čolinog koncerta (i to je turistički dobar aranžman, po meni) zašto koncert onamo i DJE onamo? Rekoše neko jutro da će bina biti kod spomenika a publika će ka jugu, tj uz cetinjski put na onaj parking?! Ok, ali ono je prilično mali prostor...gledala sam juče na google mapi, onaj prostor gdje je bio koncert Parnog valjka je skoro pa tri puta veći....onamo je neki uglasti prostor, ne kontam, mada jesam prostorno dezorjentisana pa molim one koji nijesu da mi pojasne ako mi percepcija nije dobra, a nije
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #5963
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,089
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Shefe, registrovah se tamo, bas lagano sve extra, postavio sam dvije sobe za pocetak.
    Ovdje ne trebam da zakljucavam datume ako imam neku rezervaciju jel? Samo da kazem gostu da je termin zauzet i to je to?

    Devizni imam, trebam li odmah da unesem informacije ili samo kad oni budu uplacivali?

    I jos nesto. Ja sam npr postavio cijenu 30e za jednu noc, kad hocu da saljem upit pokazuje malo vecu cijenu kao service fee, to je valjda normalno?



    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


  14. #5964
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Pa nema apsolutno nikakve logike ili je makar ja ne vidim... Imaju cijelu godinu sa pogodnom klimom bez guzve i pritisaka da rade na tenane a oni vazda u cik sezone po najvecim vrucinama nesto kopaju i 'rade'... Ne mogu da ukapiram, ne.

    A ovo za PG ti ne znam... ja imam dvije rute kroz PG, cim zadjem nedje dalje izgubim se pa mi treba GPS da se vratim.. nista me ne pitaj
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #5965
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    nexus, postavi link da vidju...

    Sto se tice cijene i 'service fee', to je normalno. Za ovo ostalo ce ti Gandi rec' da ja ne nagadjam...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. #5966
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    neksuse nista ne zakljucavaj sami ti salju upit. Napisi neku lijepu pricu i stavi neku svoju sliku isto posto to citaju i gledaju.

    Za pocetak stavi nesto na pocetak teksta newly renovated and just went on Airbnb more than happy to share local culture bla bla. Isto tim gostima moras malo vise paznje posvetiti nasuti po rakiju ispricat im ponesto sto ih zanima da se osjecaju kao kuci. Sto je najbolje airbnb je russian free )))))))


    Inace fina turisticka prica.
    Prije 3 sezone imao sam grupu od 9 izvidjaca iz belgije, odusevili se kako su docekani, organizacija aktivnosti itd. Prosle godine na preporuku te grupe imao sam 8 grupa od 6-20 ljudi. Ove godine samo danas 150 skauta iz belgije u 9 grupa, ni jedan nije smjesten kod mene jer srce je sezone i ne mogu svi da plate ili nemam kapaciteta ali svi su dosli preko mene i sve im ja organizujem. 60 na rafting 40 mountain biking samo danas znaci haos. Do kraja septembra ima jos 25 grupa od 8 do 40 ljudi po grupi. E gospodo to je turizam
    Last edited by Gandalf_White; 07-07-15 at 21:20.
    One Ring to Rule them all...

  17. #5967
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,089
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    nexus, postavi link da vidju...

    Sto se tice cijene i 'service fee', to je normalno. Za ovo ostalo ce ti Gandi rec' da ja ne nagadjam...
    Ja sam ti malo kao gandi, ne volim ovdje da se reklamiram. :P Salim se naravno, ali za to imamo oglase saljem ti link jednog apartmana, slike cu dopuniti kad budem imao vremena..

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    neksuse nista ne zakljucavaj sami ti salju upit. Napisi neku lijepu pricu i stavi neku svoju sliku isto posto to citaju i gledaju.

    Za pocetak stavi nesto na pocetak teksta newly renovated and just went on Airbnb more than happy to share local culture bla bla. Isto tim gostima moras malo vise paznje posvetiti nasuti po rakiju ispricat im ponesto sto ih zanima da se osjecaju kao kuci. Sto je najbolje airbnb je russian free )))))))


    Inace fina turisticka prica.
    Prije 3 sezone imao sam grupu od 9 izvidjaca iz belgije, odusevili se kako su docekani, organizacija aktivnosti itd. Prosle godine na preporuku te grupe imao sam 8 grupa od 6-20 ljudi. Ove godine samo danas 150 skauta iz belgije u 9 grupa, ni jedan nije smjesten kod mene jer srce je sezone i ne mogu svi da plate ili nemam kapaciteta ali svi su dosli preko mene i sve im ja organizujem. 60 na rafting 40 mountain biking samo danas znaci haos. Do kraja septembra ima jos 25 grupa od 8 do 40 ljudi po grupi. E gospodo to je turizam
    Sliku postavih, biografija comming soon Naravno da ce se osjecati kao kod kuce, imam samo 4 apartmana i skoro cijelo vrijeme sam tu oko njih i trudim se svima izaci u susret sto vise moguce. Mada vidim da je i ovdje konkurencija bas velika pa cemo vidjet koliko cu imati rezervacija, za ovu sezonu sam malo zakasnio mozda ali bar sledece.

  18. #5968
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    poslacu ti sjutra popodne pvt kad pauzu napravim i budem sa kompa kako da uvecas bookinge odatle. Kolege se moraju pomagati
    One Ring to Rule them all...

  19. #5969
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Nista vam te ne valja bez profi fotki kojima biste privukli goste... Zna se da u ogromnoj vecini slucajeva fotke presudni faktor kod odluke za smjestaj
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #5970
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Ado mucenik poludje sto se u Srbiju vodi kampanja protiv nas a ovamo kaze da nam ne trebaju srpski turisti.. Covjek sam sebe iskljuci sto se svake rasprave tice o turizmu haha

  21. #5971
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,089
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Vazi, nije zurba. Poceo sam malo da se snalazim sad na sajtu, unio podatke deviznog, sad valjda samo da cekamo da se neko javi

  22. #5972
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,089
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Nista vam te ne valja bez profi fotki kojima biste privukli goste... Zna se da u ogromnoj vecini slucajeva fotke presudni faktor kod odluke za smjestaj
    Ti to sebi pravis reklamu ili...? Salim se naravno.
    Znam da moraju bolje i imam takve fotke ali imaju watermarkove(ne pomaze ni photoshop) sa jednog drugog sajta pa ne bih da postavim takve slike. Moracu da napravim nove ali kao sto rekoh, za ovu sezonu sam malo zakasnio.

  23. #5973
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Nista vam te ne valja bez profi fotki kojima biste privukli goste... Zna se da u ogromnoj vecini slucajeva fotke presudni faktor kod odluke za smjestaj
    Ovo je ziva istina inace. Dok sam vrsljao po seminarima koje je organizovao booking.com i drugi sajtovi ili organizacije u principu se dolazi do zakljucka da gosti u odredjenom cjenovnom rangu(nece gost sa budzetom za smjestaj od 40eur za noc odsjesti nedje dje je 120 bez obzira na fotke) gledaju prvo slike pa komentare pa lokaciju.
    Nazalost meni su fotke semi pro ali se ne zalim. Svakom ko se bavi turizmom preporucujem da uzme profi fotografa. Momak iz kotora je pare uzeo, prijavi te, odradi fotke, uploaduje, formira cijene.Tvoje je da $edis kuci i cekas rezervaciju. 150eur je uzimao
    One Ring to Rule them all...

  24. #5974
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Ado mucenik poludje sto se u Srbiju vodi kampanja protiv nas a ovamo kaze da nam ne trebaju srpski turisti.. Covjek sam sebe iskljuci sto se svake rasprave tice o turizmu haha
    dje sam ja napisao da nam ne trebaju srpski turisti?citiraj me molim te.

    bolje se vrati par stranica unazad,pa procitaj sta sam rekao za srbijanske turiste,ako ne mozes da nadjes,citiracu taj post,posto mi se ne da pisat opet jedno te isto.

  25. #5975
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,089
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ovo je ziva istina inace. Dok sam vrsljao po seminarima koje je organizovao booking.com i drugi sajtovi ili organizacije u principu se dolazi do zakljucka da gosti u odredjenom cjenovnom rangu(nece gost sa budzetom za smjestaj od 40eur za noc odsjesti nedje dje je 120 bez obzira na fotke) gledaju prvo slike pa komentare pa lokaciju.
    Nazalost meni su fotke semi pro ali se ne zalim. Svakom ko se bavi turizmom preporucujem da uzme profi fotografa. Momak iz kotora je pare uzeo, prijavi te, odradi fotke, uploaduje, formira cijene.Tvoje je da $edis kuci i cekas rezervaciju. 150eur je uzimao
    Znam i ja jednog takvog, isto je uzeo oko 150-200e ali je ovaj napravio i websajt i odrzavao isti.

Page 239 of 627 FirstFirst ... 139189229235236237238239240241242243249289339 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •