Page 205 of 627 FirstFirst ... 105155195201202203204205206207208209215255305 ... LastLast
Results 5,101 to 5,125 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #5101
    Join Date
    May 2013
    Location
    Budva
    Posts
    988
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    ja bih spomenuo prodaju svega sto se moze prodat stranim investitorima...zasto se to radi?zasto drzava kao drzava ne otkupi neki objekat,hotel,zemljiste pa ne napravi nesto korisno i atraktivno pa fino da se puni budzet Crne Gore a ne nekog biznismena iz Tunguzije...samo
    jedan primjer je Porto Montenegro..koliki se samo milioni tamo okrecu i koliko bi znacilo da profit ide u budzet a ne u dzepove stranaca....koliko smo se samo zaduzili za autoput koji se nikad nece otplatiti a mozda ni tada,tako smo se mogli zaduziti pa mi napraviti Porto ali ne,najlakse je prodati sve....
    onda jedan svjez primjer je ostrvo Lastavica sa tvrdjavom "Mamula"...zasto mi ne napravimo turisticku atrakciju od njega...ovi egipcani ce da uloze oko 15 miliona...vala se mozemo i mi toliko uduzit kad se vec uduzujemo za razne gluposti,pa napravit da pare ostaju u CG a ne da pustamo izlaze vani...
    eto to su samo 2 primjera a koliko je jos takvih slucajeva...

  2. #5102
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Darko007 View Post
    ja bih spomenuo prodaju svega sto se moze prodat stranim investitorima...zasto se to radi?zasto drzava kao drzava ne otkupi neki objekat,hotel,zemljiste pa ne napravi nesto korisno i atraktivno pa fino da se puni budzet Crne Gore a ne nekog biznismena iz Tunguzije...samo
    jedan primjer je Porto Montenegro..koliki se samo milioni tamo okrecu i koliko bi znacilo da profit ide u budzet a ne u dzepove stranaca....koliko smo se samo zaduzili za autoput koji se nikad nece otplatiti a mozda ni tada,tako smo se mogli zaduziti pa mi napraviti Porto ali ne,najlakse je prodati sve....
    onda jedan svjez primjer je ostrvo Lastavica sa tvrdjavom "Mamula"...zasto mi ne napravimo turisticku atrakciju od njega...ovi egipcani ce da uloze oko 15 miliona...vala se mozemo i mi toliko uduzit kad se vec uduzujemo za razne gluposti,pa napravit da pare ostaju u CG a ne da pustamo izlaze vani...
    eto to su samo 2 primjera a koliko je jos takvih slucajeva...
    odgovor je vrlo prost - zato sto imate lopovsku i neodgovornu vlast vec 30 i kusur godina.

  3. #5103
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    800 milijuna duga..... podijeljeno sa 15 milijuna ulaganja po investiciji jednako 53 projekta u koje se može uložiti novac jednako dovoljno dobitaka da se riješi poprilično mnogo pitanja, da ostane više para i da se u naredno desetak godina vrate sve pare i počne za naredno desetak skupljati za izgradnu autoputa Bar Boljari a ne autoputa Smokivac Mateševo.....ima dovoljno projekata koji se mogu lijepo organizovati i živnuti i za manje para....ali evo samo teoretišem, pošto me niko nije pitao
    pitanje, da li bi ste vraćali dug za koji vas niko nije pitao da li će te se zaduživati

  4. #5104
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ali gore u jednom od postova sam naveo da za 800mil eura koliko ce nas kostati prva trasa autoputa, mogli smo da napravimo dosta stvari koji bi nas stavili na mapu luksuznih destinacija. Mala smo mi zemlja sve se moze za 5-6 godina napraviti.

    Mi nemamo 800 miliona i ne mozemo toliki novac dobiti kao kredit.Kinezi su iskljucivo za autoput po uslovom da ga oni grade,pristali nam dati pozajmicu od 800 miliona.Mi se ne mozemo zaduziti vise od 50 miliona kod banaka,a to je mali novac.Veci novac daje samo MMF,ali ne za investicije nego za krpljenje budzeta.Je li to toliko tesko shvatiti?

    Elitnih mjesta za elitne turiste mi vec imamo,tako da tu ne vidim problem.Imamo privatne plaze,mir,tisinu,hotel sa 5 zvjezdica,kazina,restorane....sve top.Recimo u Splendidu su pretprosle sezone bila 4 srpska fudbalera koja su teska zajedno 100 miliona eura,toliko kesa imaju.Ivica Dragutinovic,Vidic,Pantelic i Stojkovic.Za 7 dana su potrosili 50 000 eura.Problem je sto je takvih turista malo,biraju druge destinacije.

  5. #5105
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    A crnje mi je kad ljudi koji pojma nemaju ni o cemu krenu prosipati pamet i papagajski ponavljati DPS-ove fraze. Prvo rekao si "hotel sa 5 zvjezdica" imamo ih vise ali ne dovoljno. U svakom slucaju Splendid je sve bez nesto sa cim se moze ponositi.

    Sto se tice 800miliona (tj. 1.8 milijardi) to je klasicna DPS-ova prica. Ne bi nam dali da nije za autoput.

    A neces mi vjerovati ako ti kazem da mi nijesmo morali uloziti jedan jedini cent.
    Nego trebaju da se dovedu investitori, da se Vlada aktivira. Pa bi ti investitori ulozili i 10 milijardi ako im se prezentuju projekti kako treba.
    To sto nas normalni investitori gledaju kao na raj za korupciju i zemlju bez sudstva i tuzilastva ne pomaze recimo nekim Amerima da dodju i naprave lanac hotela. Nego opet to je krivica sadasnje vlasti koja nam je srozala sve rejtinge kod banaka, investitora i dje su stigli o evo zakljucno sa autoputem koji ce raditi rodjaci bliski vlastodrscima uveli nas u duznicko ropstvo.
    Nije turizam prosta grana kao sto vecina misli... Lako je lupati napamet, treba ponekad o ponecemu, ponesto znati...
    One Ring to Rule them all...

  6. #5106
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    A crnje mi je kad ljudi koji pojma nemaju ni o cemu krenu prosipati pamet i papagajski ponavljati DPS-ove fraze. Prvo rekao si "hotel sa 5 zvjezdica" imamo ih vise ali ne dovoljno. U svakom slucaju Splendid je sve bez nesto sa cim se moze ponositi.

    Sto se tice 800miliona (tj. 1.8 milijardi) to je klasicna DPS-ova prica. Ne bi nam dali da nije za autoput.

    A neces mi vjerovati ako ti kazem da mi nijesmo morali uloziti jedan jedini cent.
    Nego trebaju da se dovedu investitori, da se Vlada aktivira. Pa bi ti investitori ulozili i 10 milijardi ako im se prezentuju projekti kako treba.
    To sto nas normalni investitori gledaju kao na raj za korupciju i zemlju bez sudstva i tuzilastva ne pomaze recimo nekim Amerima da dodju i naprave lanac hotela. Nego opet to je krivica sadasnje vlasti koja nam je srozala sve rejtinge kod banaka, investitora i dje su stigli o evo zakljucno sa autoputem koji ce raditi rodjaci bliski vlastodrscima uveli nas u duznicko ropstvo.
    Nije turizam prosta grana kao sto vecina misli... Lako je lupati napamet, treba ponekad o ponecemu, ponesto znati...

    Cemu ovo diskvalifikovanje sa tvoje strane i ruzne rijeci? Pozivas se na kulturu i elitizam dok se u praksi drugacije ponasas.Vrlo ruzno sa tvoje strane.

    Ti si prvo rekao da smo 800 miliona mogli pametnije uloziti-onda skreces sa te teme i spominjes investitore.Istina je sledeca....nema te drzave na svijetu kojoj ce banke odobriti kredit u visini 70% godisnjeg budzeta. Navedi primjer neke zemlje kojoj je odobren toliki kredit?
    Last edited by e-rotic; 06-03-15 at 08:42.

  7. #5107
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Aoooo kakvi su bukvalisti.


    Prvo, ne mora ni jedna banka da odobri toliki kredit, moze da se uzme 20 kredita po 40 miliona, i da se daju drzavne garancije, kao sto se npr. dalo za KAP pa ako sada dodje do toga da KAP dobije sudsku presudu(kao sto hoce) mi cemo Bankrotirati.

    Kako da se uzme kredit.

    Napise se projekat gdje vlada pravi luxury resort i SPA na nekoj malenoj plazi i dje vlada ulaze 20miliona i investitor jos 20. Garancija je da se pola izgradjenog objekta tj. pola akcija da pod hipoteku. I eto 20 miliona da se pocne ludnica objekat.

    Pitas me za primjer. Evo ti ista ta CG koja se zaduzila toliko za jedan potpuno beznacajan i glup projekat i uvela nas u duznicko ropstvo. Koji ce da zaposli fizikalce na 4 godine i onda cao pozdravi se. Umjesto da se svim silama gledalo da se privuku investitori koji ce da otvore, hotele, fabrike, proizvodna postrojenja koja ce zaposliti na hiljade ljudi na neogranicen vremenski period.

    Zbog cega diskvalifikovanje?

    Pa navodis Splendid kao primjer uspjesnog elitnog hotela, a on je sve bez uspjesan i elitni. Necu da ulazim u detalje zasto. Kazes ima dovoljno restorana i hotela koji su lux, a to je van svake pameti. Da li ih ima - Ima. Ali nema ih dovoljno da bi se strategija drzave okrenula na elitni turizam kao sto je trebala prije 10 godina.
    One Ring to Rule them all...

  8. #5108
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Navodim Splendid kao primjer hotela u kojem su dosla 4 elitna turista,srpska fudbalera koja su potrosila 50 000 za nedjelju dana.Nisu dosli u Susanj vec su izabrali Splendid zbog ekskluzive.To znaci da imamo infrastrukturu za elitne goste ali je problem sto ih nema puno.Biraju druge destinacije.

    Novak Djokovic sa roditeljima,kud ces elitnijih gostiju od njih,ostavljaju milione svake godine kod nas.Na svadbu je potrosio 5 miliona.Otac mu Srdjan i majka ljetuju u Crnoj Gori.Igrom slucaja bio sam u restoranu u PM dok su bili sa prijateljima.Racun je iznosio 1700eura.Znaci da ima elitnih gostiju.Nije bas sve tako crno kao sto ti pises.

    Za KAP su se dale garancije od 100-150 miliona,sto je sedmostruko manje od milijardu koliko bi ti podigao.Kamata na te komercijalne kredite od 40 miliona je ogromna.Na 20 kredita od 40 miliona bi morali vratiti 4 milijarde eura,sto je dva godisnja budzeta.
    Tvoja prica podsjeca na navijaca Buducnosti koji se ljuti na upravu zasto ne dovodi pojacanja kao Real Madrid. Podsjecas na Don Kihota.

  9. #5109
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja bi volio da vucem odnekle ka vi taj entuzijazam za to dje ide ova drzava, kad je tema zapravo zasto ne mrda i dje je vec, nidje, u banani , vrte se sve ispricane price ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  10. #5110
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    vidim ja da sa tobom nema rasprave jer si klasicni DPS-ov bot koji o zivotu a jos manje turizmu pojma nema Jer da ima ne bi pricao kako 4 sportiste donose pare u CG i kako Djovak pravi svadbu Jer cak ni to nije turizam o kom se ovdje prica. Nego uzivaj i botuj nedje drugo


    http://www.vijesti.me/ekonomija/deri...g-kap-a-144081


    Veliki pozdrav za tebe

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    ja bi volio da vucem odnekle ka vi taj entuzijazam za to dje ide ova drzava, kad je tema zapravo zasto ne mrda i dje je vec, nidje, u banani , vrte se sve ispricane price ;p
    Bez enutzijazma i nade u bolje sjutra ostaje samo beznadje. A ako padnemo u beznadje oni su pobijedili. Oni to i hoce, da se zadovoljavamo sa mrvicama i da ponavljamo kao papagaji. Jeste sve je dobro, imamo razvoj turizma 7% u odnosu na 2001 i razvoj ekonomije 0.03% sto je vise nego u Bangladeshu i Mjanmaru a isto tako prednjacimo u evroatlanskim integracijama u Regionu gdje smo za procenat ispred Bosne.
    E kad pocnemo da vjerujemo u to, ili kada se pomirimo sa ovim cinjenicama, postajemo ljudi duhovi. Ovako ponavljajuci neke price, ostaje i dalje nada u neku borbu i bolje za ovu zemlju.
    Last edited by Gandalf_White; 06-03-15 at 09:25.
    One Ring to Rule them all...

  11. #5111
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    bio sam u mjanmaru , stari , moze da sanjamo taj turizam i te poraste btw.....
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  12. #5112
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    bio sam u mjanmaru , stari , moze da sanjamo taj turizam i te poraste btw.....
    Kako se ide tamo. bio sam nesto poslovno do bg i vidio ambasadu. Mozes li kratko opisati kako si stigao do tamo. Stalno pratim thread putovanja, ali slabo sta tamo ima opisano. Nadam se gandalfovom putu za irsku i opis svega sto je potrebno i sta uraditi kad stignes tamo.
    On topic. Prica o elitizmu jer si nesto platio 1000 eura je smijesna. Imas takvih banana drzava po africi i juznoj americi koliko volis, dje lokalci razbacuju pare koje su zaradili ovako i onako. Evo mozete i Harija da pitate za Teheran(duboki naklon do zemlje za putovanje, ocekujem i od tebe kako si otpitovao ), alj to ne znaci da je drzava generalno u losem stanju. Znaci samo da preskupo naplacujemo ono sto nudimo.
    Eto se pokrenu prica o restoranima koji nisu izvikani fast food-ovi, pa covjek iz posla koji se time godinama bavio i jos uvijek bavi(gandalf) nabroja ih jedva deset.
    Evo molim branioce cg turizma da mi nabroje 10 restorana u kojima moze da se naruci nesto sto nije pileci/teleci/svinjski file sa rostilja u besamel/kikiriki/riza varijanti

  13. #5113
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Opet diskvalifikujes na ruzan nacin.No kad si zapeo oko dps-a,neka ljudi sami procijene ko je od nas dvojice za DPS.Koaliciono ili glasacki,svejedno.


    Vratimo se na temu,oko elitizma,ako te zanima mogu iznijeti neke podatke jer sam u PM cesto zbog posla.Nemanja Vidic i Djokovic imaju stan u PM,prvi su susjedi,terasa do terase.Djovak rijetko boravi,najvise po 10-ak dana.Dok su mu roditelji i braca po 2 mjeseca u Tivtu.Bodiroga je stalno u PM i njegov racun sa drustvom je bio rekordan.Iznosio je 5600 eura.Njih petoro,takodje neki kosarkasi,sa suprugama su za vece toliko potrosili.Bodiroga je sve platio.

    U Splendidu cesto ljetuju Danilovic i Savo Milosevic sa velikim porodicama.Ostanu skoro mjesec dana.Potrose svake sezone po 50 000 eura samo na hotel.Obojica imaju cash-a preko 30 miliona.Znaci da ima elitnih gostiju,nije sve tako crno.

    Prosle godine je u Splendidu bio Nemanja Matic sa suprugom i porodicom.Babe,stricevi,ujaci...sve je doveo.Potrosio je preko 100 000 eura.Cak sam i ja pomislio da je puno,ali kad sam vidio da nedjeljno zaradjuje 70 000,prenerazio sam se.

  14. #5114
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by e-rotic View Post
    Opet diskvalifikujes na ruzan nacin.No kad si zapeo oko dps-a,neka ljudi sami procijene ko je od nas dvojice za DPS.Koaliciono ili glasacki,svejedno.


    Vratimo se na temu,oko elitizma,ako te zanima mogu iznijeti neke podatke jer sam u PM cesto zbog posla.Nemanja Vidic i Djokovic imaju stan u PM,prvi su susjedi,terasa do terase.Djovak rijetko boravi,najvise po 10-ak dana.Dok su mu roditelji i braca po 2 mjeseca u Tivtu.Bodiroga je stalno u PM i njegov racun sa drustvom je bio rekordan.Iznosio je 5600 eura.Njih petoro,takodje neki kosarkasi,sa suprugama su za vece toliko potrosili.Bodiroga je sve platio.

    U Splendidu cesto ljetuju Danilovic i Savo Milosevic sa velikim porodicama.Ostanu skoro mjesec dana.Potrose svake sezone po 50 000 eura samo na hotel.Obojica imaju cash-a preko 30 miliona.Znaci da ima elitnih gostiju,nije sve tako crno.

    Prosle godine je u Splendidu bio Nemanja Matic sa suprugom i porodicom.Babe,stricevi,ujaci...sve je doveo.Potrosio je preko 100 000 eura.Cak sam i ja pomislio da je puno,ali kad sam vidio da nedjeljno zaradjuje 70 000,prenerazio sam se.
    I sve je to super. Koliko gostiju, ne zakupaca stanova moze da se smjesti u porto. Kad dodjes u splendid sta ces da radis kad preskocis vrata hotela. Koji su to sadrzaji koji te ocekuju kad preskocis vrata recepcije. Podgoricani koji su dali 30eur za bazen. Ne sprdaj se. Preko ograde necu ni da pricam.
    Evo ti je vec receno, ne idi daleko. U grckoj santorini, lezbos i mikonos. U turskoj antalija. Zasto ovo pominjem, jer nedelju dana na ovom mjestima mozes da dobijes all inclusive u spicu sezone izmedju 1500 do 1800 pa cak i mi mozemo da priustimo da odemo. Kad odes nedje napolje, dodji da ovdje razgovaramo o turizmu

  15. #5115
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Hell vidis da tip e zna o cemu prica. Rasprava sa neupucenim koji misle da su upuceni je preteska.

    Inace ne mogu za Irsku jer mi za vizu treba Boga oca da nadjem. Znaci traze mi izmedju ostalog, registraciju firme, godisnji izvjestaj sa bankovnog racuna, motivaciono pismo + se cheka preko mjesec dana....
    One Ring to Rule them all...

  16. #5116
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    I sve je to super. Koliko gostiju, ne zakupaca stanova moze da se smjesti u porto. Kad dodjes u splendid sta ces da radis kad preskocis vrata hotela. Koji su to sadrzaji koji te ocekuju kad preskocis vrata recepcije. Podgoricani koji su dali 30eur za bazen. Ne sprdaj se. Preko ograde necu ni da pricam.
    Evo ti je vec receno, ne idi daleko. U grckoj santorini, lezbos i mikonos. U turskoj antalija. Zasto ovo pominjem, jer nedelju dana na ovom mjestima mozes da dobijes all inclusive u spicu sezone izmedju 1500 do 1800 pa cak i mi mozemo da priustimo da odemo. Kad odes nedje napolje, dodji da ovdje razgovaramo o turizmu
    Govorim o elitnim turistima.Ne znam zaista o kakvim sadrzajima govoris,ali po rijecima mog kuma koji je jedan od menadzera u Splendidu,Maticeva brojna familija je vecinu vremena provodila u hotelu,plazi i bazenu.Uvece su izlazili po restoranima u Budvi i po njihovo priznanju bilo im je super.Dolaze valjda i sledece godine.Izabrali su CG jer im je najbliza zbog puta.Let iz Bg je svega sat vremena.Potrosili su na smjestaj(all-inclusive)u Splendidu preko 100 000 eura.

    Brane Ivanovic,fudbaler iz Engleske,ljetuje vec dugo u Avali.Iako je tezak 50 miliona,seta normalno Budvom i ide u lokalne kafice praveci cehove od vise hiljada eura.Pisala je stampa o posjeti jahti Romana Abramovica u Budvi.To mu je predsjednik kluba.
    Da napomenem i ovo posto sam upucen u PM,Matija Nastasic je kupio stan u novim zgradama PM u vrijednosti 800 000 eura.

    Crna Gora ima zavidan broj elitnih turista.Splendid je veliki hotel koji nudi ekskluzivu u svakom smislu.


    Izivnjenje sto editujem post,Hell Raiser,vidjeh sad upadicu o Podgoricanima koji daju 30 eura za bazen u Splendidu.Pa sto ako su na bazenu?Zasto bi nekome smetali? Ako vec ne smetaju multimilionerima koje sam naveo,zasto tebi smetaju?
    Cemu tolika prica i potenciranje sa vase strane nekog sjaja i glamura? Da imamo deset hotela od suvog zlata vama bi bilo nedovoljno.Nisu multimilioneri asocijalne osobe kakvim ih vi smatrate da jesu.
    Last edited by e-rotic; 06-03-15 at 10:54.

  17. #5117
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Pa dobro. Nadam se da je ostalo para da onu vodu od juce izbace

  18. #5118
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Priupitah kuma o gostima iz Splendida i kaze da su 70% njih bogatasi iz Srbije,vecinom sportisti i biznismeni.Neki odbojkas Miljkovic je najbogatiji,veli za njega da trosi najvise.Evo liste nekih multimilionera Srba koji ljetuju u Splendidu.....Rebraca,Zimonjic teniser,Dejan Tomasevic,Zeljko Obradovic,Ivkovic,Gurovic,fudbalera stotinjak Ljajic,Kolarov,Markovic,Zigic,Lukovic....onda pjevaci Djordje Balasevic,Ceca,Neda Ukraden...Svi su oni Srbi koji trose u Splendidu minimum 10 000 eura po osobi za sezonu.


    Kaze jos da je rekordan ceh u Splendidu platila neka Sandra Nikolic-Meljnicenko iz Beograda,supruga jednog od bogatijih Rusa.Ima najvecu jahtu na svijet i PM je nije mogao prihvatiti zbog manjka prostora u marini,koliko shvatih.Pa su je "parkirali" u Kotoru. Racun za rodbinu i drustvo joj je bio 1,5 miliona eura.Privatnim avionom iz Beograda joj stigla rodbina i drustvo.

  19. #5119
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Ko prica o sjaju i glamuru. Pricam samo o tome da to izgleda pristojno i skladno. Elitni turizam je porto, samo sto su trebali da grade hotelske kapacitete a ne stanove. Kad odes sa strane nedje vidis neki zajednicki sadrzatelj svega. Parkove, setalista neku nit koja sve povezuje. Sta je to u cg metropoli sto mozes da kazes da je nit koja vezuje ponudu. Gomila raznorodnih zgrada, stari grad u tendama raspali neodrzavani inventar dje je samo bitno da se zakuci sto vise na platou ispred restorana. Ljepsa je bila budva u komunisticko vrijeme nego danas. Ako te zanima na sta budva lici, lagano idi u istambul i posjeti Uskudar pa mozes kao kod kuce da se osjetis

  20. #5120
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ko prica o sjaju i glamuru. Pricam samo o tome da to izgleda pristojno i skladno. Elitni turizam je porto, samo sto su trebali da grade hotelske kapacitete a ne stanove. Kad odes sa strane nedje vidis neki zajednicki sadrzatelj svega. Parkove, setalista neku nit koja sve povezuje. Sta je to u cg metropoli sto mozes da kazes da je nit koja vezuje ponudu. Gomila raznorodnih zgrada, stari grad u tendama raspali neodrzavani inventar dje je samo bitno da se zakuci sto vise na platou ispred restorana. Ljepsa je bila budva u komunisticko vrijeme nego danas. Ako te zanima na sta budva lici, lagano idi u istambul i posjeti Uskudar pa mozes kao kod kuce da se osjetis
    Vi se zalite kako nema elitnih turista pa ja navodim imena ljudi koji spadaju u elitne turiste!Usudjujem se reci,CG nema problem sa elitnim turistima nego sa masovnim(niskoplateznim turistima) kojih je manjak.Splendid i PM imaju ogromnu zaradu.Dok malu zaradu imaju plaze,koje su puste svake godine,rostilji,prodavnice,privatni smjestaj.....oni imaju malu zaradu jer nam generalno fali turista.

    Ako su Budva i HN toliko ruzni,seljacki i primitivni kao sto govoris,zasto onda toliki multimilioneri,koje sam naveo,dolaze ljetovati u Crnu Goru?

  21. #5121
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,586
    Thanks Thanks Given 
    7,517
    Thanks Thanks Received 
    4,585
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Zato shto su vecina njih seljachine...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  22. #5122
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,020
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    69
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Jedino elitno u CG turizmu je elitna prostitucija.

  23. #5123
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MK View Post
    Jedino elitno u CG turizmu je elitna prostitucija.

    Elitne prostitutke ne iznajmljuju Njemci i Austrijanci koji rade za 2500 eura mjesecno.Nego ultra bogatasi,sportisti,pjevaci,glumci.

    Vecina njemackih turista i nema para za Splendid,PM i hotele takve kategorije.Nije Splendid gradjen za radnika iz njemacke fabrike.Ulcinj je pun gastabajtera iz Njemacke i Svajacarske i eto oni imaju njemacke plate.Ne mogu ni pod razno finansijski parirati klijenteli iz Splendida.Smijesno je o tome diskutovati.

  24. #5124
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Ti ono bas uporan. Ni da si Radulovic licno. Splendid te Splendid. Sta jednoj drzavi koja pretenduje da zivi od turizma znaci 15 imena koje si nabrojao. Da nece oni da citavu budvu hrane, da ne pricam o drzavi.
    A kad si zapeo da sad i oko porta nesto produskutujemo i cijenama nekretnina. Dok Djokovic ne bude imao kucu na Palma ostrvu u Dubaiu dje se cijena kuca krece izmedju 50 miliona i 150 ne racunam mu da se uklapa u moj vid elitnog turizma. Ovakav razgovor mozemo da pricamo koliko zelis. Jedna kuca u Dubaiu kosta vise nego li citav Splendid. Ako se vec upustamo u ovako besmislen razgovor

  25. #5125
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dusan. View Post
    Dok je bilo Srba prije 10 godina kad su dolazili na desetine hiljada auta, jeste i nosili su paprike i ovo i ono ali su i trosili. Htjeli smo elitni turizam-doveli smo 20 jahti koji nam istovare ***** u vez, pojedu kod Krsta ribu, naprave 100e racuna i odu. Od elitnog turizma samo glavari i ovi koji ubiraju pored imaju vajde, obican narod kao ja, i ti, i on...NE. Nece doc jahtas u moj apartman koji sam odvajajuci od usta sredio nego ide da plati "elitno".
    Ovo je ziva istina.Od elitnog turizma imaju vajde samo glavari.Bas pricam sa drugom koji je prije 15 godina prodavao sladolede na plazi....zaradio za sezonu 5 000 DM kao srednjoskolac.Danas su plaze maltene puste.Primorci se zale,obican narod sa Primorja koji je uvijek zivio od izdavanja,kako nemaju kome izdati jer nema turista.

    Za razliku od Splendida i PM koji zaradjuju velike pare na elitnim turistima.

Page 205 of 627 FirstFirst ... 105155195201202203204205206207208209215255305 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •