Page 238 of 627 FirstFirst ... 138188228234235236237238239240241242248288338 ... LastLast
Results 5,926 to 5,950 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #5926
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Idalje vjerujet sto kurir pise? Mislim da je ovaj broj bilo jos harp napada rusiju, srbija pravi svoj tenk itd itd
    f6

  2. #5927
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Juče u Lučice krcato Rusa. Osjećala sam se kao manjina .
    Cijene cini mi se dosta visoke. 12 eura dvije lezaljke obicne plasticne i suncobran. Kafa u onaj lokal desno pod borove 1.80 eur (ali mi je bio gušt popiti, pogled, ladovina, dala bi i 2 haha). Onaj sto nosi kukuruz u onaj plastični frižider naplaćuje ga Rusima 2 eur. Na povratku u Pg, i pored zaobilaznice oko Golubovaca nepregledna kolona.
    Petrovačke strane, narod na svako priširenje pravi deponije smeća, ne mogu to da shvatim
    Ali daleko najgori utisak je na mene ostavio onaj Hotel Rivijera Crystal u Petrovcu. Ono je zločin. Napraviti na obali onakvu sablasnu grdosiju.
    Ovako se pislao o ovom hotelu 2012 godine: "Početak radova na izgradnji novog hotela u Petrovcu Rivijera Crystal, svečano je označen polaganjem kamena temljeca, a prve goste hotel će primiti početkom 2015. godine" Evo je došla i ta 2015. god.

    Ovako to izgleda


  3. #5928
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Ono je najgrdje i najodvratnije nešto što sam ikad vidjela i meni Petrovac nije više isti. Ne znam ko je taj ko je potpisao da se onaj zločin izvrši i na kraju, dje oni misle da smjeste taj narod koji nekad bude došao u taj hotel ako ikad bude završen...meni se čini da ama baš ništa nije napredovao od prošle godine, tj da je na istom nivou izgradnje osim što vidim da je negdje po sredini neka bravarija poredjana
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #5929
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Da, da, bravarija je stavljena ali na pojedina mjesta, kao da su išli eci peci pec .
    Tu je mogao neki fini hotel kao onaj što je odmah pored njega, tačnije sa obje strane.
    Ja Petrovac pamtim iz nekih davnih dana, i bio mi je najmiliji gradić na našem primorju mimo Boke. Nekako mi je njaviše ličio na bokljski gradić sa onim primorskim šmekom. Sada su ga uništili, natrpali. Samo neprijatelj Crne Gore je mogao onda odobri, a znamo ko su oni .
    Evo još jedan promašaj u Petrovcu, takodje stoji nezavršeno kao utvara, kondo hotel Zetagradnje i Ljetopisa (ima li neka djelatnost kojom se ovi nijesu bavili).


  5. #5930
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    to su ti ovi nasi vrsni ugostitelji zajedno sa vladom i najboljim gostima - Rusima
    One Ring to Rule them all...

  6. #5931
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,590
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,586
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    @montenegrina
    Ako može preporuka za kakvu finu plažicu u HN i neko mirnije mjesto za izaći, al da nije penzionerska atmosfera... Bio sam par puta u Igalu, no to je sve bilo kuća - kafana - kafana - kuća, tako da slabo poznajem grad...
    #fakenews

  7. #5932
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Ja sam ti na rivijeru, nijesam baš u HN, kupam se skoro uvijek ispred kuće u Baošiće Tu ti imam svoj mali kafić i uživancija. Auto mrzim da palim na ovu vrelinu.
    Ima jedno divno mjesto za kupanac ako si kolima, Prevlaka. Predješ granicu na Konfin, iznad Njivica, i začas si tu. Ako te ne mrzi da se voziš brodićem obavezno podji na Žanjice i Rose. Imaš plažu Dobreč do koje se dolazi samo brodićem i baš je onako mirna i intimna (ako ideš sa curom haha). Lijepu plažu imaš u Meljine. Imaš betonsku plažu na Hotel Plažu. Pješčana plaža na Škver. Onda sve plaže betonske i nebetonske u Igalo, ali ja se tu nikad ne kupam.

    Za izlazak, hm..možda bih bolje znala da si me pitao za Podgoricu . Opet imaš lijepih malih kafića na Škver, ja volim na Toploj kafić Jazz, dobro staro mjesto. Ako ćeš finu terasu sa pogledom, onda Gradska kafana. Na Toploj imaš i Peoples.
    Ako još što treba, javi. Ako usfali vode, javljaj da šaljemo po prvom busu

  8. #5933
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    u Petrovac znaci nemamo sto ni ic.a neki dan sam bio do Igala,nekako mi je zapusteno,najblaze da kazem.....nije to bas to.rodjen sam tamo i uvjek mi je drago otic do tamo,samo sad je nekako bez duse,sve neke kafane,setaliste kao vasar.....

  9. #5934
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    stari dobri Jazz,vlasnika Milica,i pored njega zubarska ordinacija mog dobrog druga Georga.da vratila si me u stare dobre 80-te.hvala:joyousjos kad se otvarao Tropical)

  10. #5935
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/dr...clanak-1847943

    kurir strikeD again

    znaci,nije bio u pitanju stranac nego srbijanac uh,sad mi je lakse kad saznajem da nismo priklali stranca nego srpskog turistu.oh,wait,zar njih jos ima na nasem primorju?

    btw,ko jos
    prodaje ove sladolede u hotelu,kapri,coko moko,snjeguljica...:lolblue: sto napisa @bitrate na drugoj temi,vjerovatno je bio kolac u pitanju,nego je neko bio zlonamjeran...

    ozbiljno sad,ne znam o cemu se radi ali odje mi nesto smrdi.


    samo da
    prenesem jedan komentar s kurira,svaka cast za covjeka

    Bogdan

    Pitam se već duže vreme, ko stoji iza kurira i ove Anti-crnogorske kampanje? Frustrirani ex jugosloveni? Sve pare za svoju porodicu sam zaradio u Crnoj Gori, i i niko me nije ništa pitao. Gde da zaradim u Srbiji?
    Last edited by AdO_pG; 07-07-15 at 11:01.

  11. #5936
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    AdoPg,treba biti posten i reci da smo prvi sa kampanjom poceli mi.Trubili smo na sva zvona o paradajz turistima i losim gostima iz Srbije.

    Taj Bogdan je mozda zaradio pare,nije mu ih niko poklonio.A koliko Crnogoraca zaradjuje novac u Srbiji? Sportisti,pjevaci,glumci...na hiljade ih ima. U Srbiji jos postoje citavi gradovi crnogorskih kolonista,Crvenka,Prokuplje,Kursumlija,Vrbas....pl us Bg i NS.

  12. #5937
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    ja koliko znam od referenduma su pocele price da srbijanski turisti nece vise dolazit u crnu goru,kao crna gora je sad neprijateljska drzava,idemo u bratsku grcku,tursku...

    sto se tice
    paradajz turizma,nijedna drzava na svijetu to ne moze podrzati,pa ni crna gora.to ne vazi samo za srbijance nego za sve turiste.

    p.s ovo za bogdana sam najvise postavio zbog njegove prve recenice.ocigledno je da neko zeli propast crnogorskog turizma i drzave crne gore samim tim.

  13. #5938
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,291
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Nas turizam propada nezavisno od ovih ocajnih kampanja od strane zute stampe u Srbiji (ako tamo uopste postoji ijedna druga stampa)...

    Sami se ukopavamo svakom sezonom sve vise konstantnim povecanjem cijena i pruzanjem generalno lose usluge. Da ne zaboravimo i opsti mentalitet 'klanja' gosta jer 'nije bitno' da li ce se on vratit' ili ne... Sto bi ugostitelj bio fin i korektan prema gostu koji mozda nikad vise nece doc' u CG? Treba ga zaklat' sa cijenom, zajebat' koliko se moze pa da se makar iskoristi taj njegov (mozda i jedini) dolazak u CG...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #5939
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Daleko prije referenduma je krenula prica o paradajz turistima.Jos deceniju prije njega.

    A najveci paradajz turisti su Podgoricani i Niksicani koji na "obdan" idu u Sutomore,Budvu i HN,pa nose sendvice i ostalu hranu.Ja zivim na Primorju i svakodnevno takve gledam.

    Mislim,meni ne smetaju oni,da se razumijemo.Bio bih najveca olos i smrad ako bi mi smetala neka cetvoroclana porodica iz Podgorice koja dodje nedjeljom ujutro i ponose hranu od kuce.To je njihova stvar.Ako je njima dobro i meni je.
    Last edited by raza1; 07-07-15 at 11:30.

  15. #5940
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,089
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    @Gandi kakvi su uslovi za oglasavanje na airbnb? Nije da imam neki kapacitet ali i ovaj booking je ******. Za citavu sezonu imam vise otkaza nego rezervacije

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


  16. #5941
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post

    sto se tice
    paradajz turizma,nijedna drzava na svijetu to ne moze podrzati,pa ni crna gora.to ne vazi samo za srbijance nego za sve turiste.

    Koliko sam razumeo, najbolje bi bilo da vam turisti iz Srbije novac pošalju poštom, a da uopšte ne dolaze u C.Goru.

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Nas turizam propada nezavisno od ovih ocajnih kampanja od strane zute stampe u Srbiji (ako tamo uopste postoji ijedna druga stampa)...
    U Srbiji ne postoji nikakva kampanja protiv turističke industrije u C.Gori.Kampanja je nešto organizovano i povezano, a to što neki Kurir objavi 1 vest, a posle 15 dana neki drugi list drugu vest , nije kampanja.To i nisu udarne vesti u tim medijima, a reč je o 1 informaciji u moru drugih vesti.

    Jedinu kampanju protiv CG turizma vodite vi sami, vašim dugogodišnjim pričama o "paradajz-turistima" i podcenjivačkim odnosom prema turistima iz Srbije. Taj podcenjivački odnos jasno provejava kroz većinu komentara na ovoj temi.
    Last edited by vokoun; 07-07-15 at 11:46.

  17. #5942
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vokoun View Post
    Koliko sam razumeo, najbolje bi bilo da vam turisti iz Srbije novac pošalju poštom, a da uopšte ne dolaze u C.Goru.
    to je jos jedna od onih recenica kojom se zeli pokazati crnogorska NEgostoljubivost,NEljubaznost itd. zasto to radite?

    najjace mi je kad
    procitam komentar tipa "bio sam jednom na crnogorskom primorju i nikad vise,konobar je bio neljubazan"...

    desilo se i meni da odem u beograd i da me zbog naglaska gledaju kao da sam im
    pobio familiju.doduse,to je bilo par godina nakon referenduma,pa im nisam nesto narocito zamjerio.

  18. #5943
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Da ne zaboravimo i opsti mentalitet 'klanja' gosta jer 'nije bitno' da li ce se on vratit' ili ne... Sto bi ugostitelj bio fin i korektan prema gostu koji mozda nikad vise nece doc' u CG? Treba ga zaklat' sa cijenom, zajebat' koliko se moze pa da se makar iskoristi taj njegov (mozda i jedini) dolazak u CG...
    cisto neznanje nasih "ugostitelja". zive za sezonu,pa ce bit bolje iduce,nadaju se...

  19. #5944
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,291
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Cudno... Obicno sa nasim naglaskom u SRB muski se smanje na pola a zenke skidaju gace.

    Tako bar pricaju, ne znam ja...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #5945
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    to je jos jedna od onih recenica kojom se zeli pokazati crnogorska NEgostoljubivost,NEljubaznost itd. zasto to radite?

    najjace mi je kad
    procitam komentar tipa "bio sam jednom na crnogorskom primorju i nikad vise,konobar je bio neljubazan"...

    desilo se i meni da odem u beograd i da me zbog naglaska gledaju kao da sam im
    pobio familiju.doduse,to je bilo par godina nakon referenduma,pa im nisam nesto narocito zamjerio.

    Druze,samo da ti skrenem paznju i kazem da mi na primorju zivimo od turista,ponajvise od rusa i srba.Sta tebe iz Podgorice briga za turizam? Sugerisem li ja lokalnoj upravi tvoje Podgorice sta ce raditi? Zasto nam tjeras turiste i goste?

    Meni je jos pradjed izdavao sobe,bavimo se time.Imamo stalne goste iz Srbije i dobro zaradjujemo.Nama odgovaraju paradajz turisti.Svi turisti nam odgovaraju.
    Ili bih morao raditi u VOLI market za 300 eura da bi ti bio zadovoljan?

  21. #5946
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by raza1 View Post
    Sta tebe iz Podgorice briga za turizam?
    brate,posle ovoga,slobodno me zaobidji.

  22. #5947
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    zasto to radite?

    NIko ništa ne radi posebno, ljudi jednostavno razmenjuju iskustva, sada je takvo vreme, mnogo lakše se razmenjuju informacije nego pre 20 ili 30 godina.

    Vidim da vam nikako ne valja, ni kada dolaze gosti iz Srbije (onda su vam to loši gostii "ne troše" dovoljno-paradajz-turisti) ni kada ne dolaze gosti iz Srbije (onda vam se priviđa neka "kampanja" protiv crnogorskog turizma).

    Last edited by vokoun; 07-07-15 at 12:00.

  23. #5948
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nexus4 View Post
    @Gandi kakvi su uslovi za oglasavanje na airbnb? Nije da imam neki kapacitet ali i ovaj booking je ******. Za citavu sezonu imam vise otkaza nego rezervacije

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

    Najlaganiji moguci brate. To su najbolji, najljepsi, najperfektniji gosti koji odatle dolaze.

    Postavis kucu/sobe/apartmane i slikas to fino. Napises nesto o sebi i bucaj.

    Ja sam ove godine usao sa 2 objekta i odusevljen sam. Imas opciju da ostavis ti i komentar za gosta tako kad neko hoce da bukira procitas kakav je gost, da li je neuredan, retardiran, komunikativan, nema da on rezervise kao na buking klik i to je to. Nego brale posalju upit: Cao zovem se tako i tako zeljela bih da budem kod tebe. I ti kliknes prihvatam ne prihvatam.

    Pare uzima airbnb, samo trebas otvoriti devizni racun i to je to, same legnu. I uzimaju neku mizernu proviziju 2-3% ti to ne osjetis.

    Svve preporuke. Za razliku od bukinga, koji dovodi retarde, koji hoce da ustede 20-30eur po krevetu tako sto ce bukirati apartman, ali hoce iste uslove kao 5star hotel. Majmuni
    One Ring to Rule them all...

  24. #5949
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,428
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Cudno... Obicno sa nasim naglaskom u SRB zenke skidaju gace.

    Tako bar pricaju, ne znam ja...
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  25. #5950
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vokoun View Post

    NIko ništa ne radi posebno, ljudi jednostavno razmenjuju iskustva, sada je takvo vreme, mnogo lakše se razmenjuju informacije nego pre 20 ili 30 godina.

    Vidim da vam nikako ne valja, ni kada dolaze gosti iz Srbije (onda su vam to loši gostii "ne troše" dovoljno-paradajz-turisti) ni kada ne dolaze gosti iz Srbije (onda vam se priviđa neka "kampanja" protiv crnogorskog turizma).

    vidji,za mene su svi turisti dobrodosli,pa i neka su paradajz-turisti.to sto drzava i ugostitelji ne preferiraju takve turiste,to je druga stvar.ja nisam ugostitelj.

    a sto se tice kurira i njima slicnih,definitivno je na sceni anti-crnogorska kam
    panja,sto je i napisao izvjesni Bogdan u komentaru koji sam postavio.

    to je ono na sta zelim da ukazem,inace nikoga ne bih
    primoravao da dodje na nase primorje ako mu se ne svidja.

Page 238 of 627 FirstFirst ... 138188228234235236237238239240241242248288338 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •