Page 218 of 627 FirstFirst ... 118168208214215216217218219220221222228268318 ... LastLast
Results 5,426 to 5,450 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #5426
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Ne znam Fuji na osnovu čega si zaključio da se redi o kafančini. Rekoh da se radi o hotelu, i sad dodajem, o veoma dobrom hotelu. Dečko ne zna jezika, liše našeg (kako god ga zvali) i nema iskustva u radu. Ne može ga ni imati sa 20 godina.
    Ovo oko nedefinisanog radnog vremena mi nije jasno. Pretpostavljam da to znači da se ne radi svaki dan jednako ili da se možda radi dva-tri puta (u špicevima) po nekoliko sati.

  2. #5427
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Ne znam Fuji na osnovu čega si zaključio da se redi o kafančini. Rekoh da se radi o hotelu, i sad dodajem, o veoma dobrom hotelu. Dečko ne zna jezika, liše našeg (kako god ga zvali) i nema iskustva u radu. Ne može ga ni imati sa 20 godina.
    Ovo oko nedefinisanog radnog vremena mi nije jasno. Pretpostavljam da to znači da se ne radi svaki dan jednako ili da se možda radi dva-tri puta (u špicevima) po nekoliko sati.
    Kad radi na serviranju i spremanju stolova to je par sati oko dorucka, pa oko rucka i vecere i vjerovatno zbog toga nije definisano na primjer od 6-14. Momak ima super platu jer mu ostaje sve "na cisto" a usput će nauciti i vidjeti kako se rade drugi poslovi

  3. #5428
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Vjerovatno se o tome radi. S obzirom da su obezbijeđeni i stan i hrana on za 5-6 mjeseci može uštedjeti 1500 €, vjerovatno ponešto i naučiti, pa sledeće godine raditi za osjetno veću platu.
    ---

  4. #5429
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,914
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Haos ce biti sa ovim novim zakonom.po Budvi dolje je vec poceo haos.
    Apsolutno podrzavam da se zaposljavaju ljudi iz Cg prvenstveno,ali zamislite da ste i vlasnik nekog restorana u Budvi i ne daju ti da zaposlis kuvara koji je na pr radio 10 godina kod tebe i od koga ti iskljucivo zavisi kako ce da ti radi restoran ove sezone. Ili konobar na pr. Ne znam,bas ne znam,ali bice frke oko ovoga,zestoke.
    1908.

  5. #5430
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad kuvara zaposljava npr on moze da navede da se trazi kuvar sa karakteristikama tipa Dzejmi Oliver i da zna 3-4 jezika, kad ZZZCG kaze da takvih nema kod njih na spisku, sto je i logicno, onda mu se dozvoljava da zaposli stranog radnika...problem su ovi rokovi sto sam naveo, 30 dana ima rok ZZZCG da odgovori, a 20 dana MUP, sto je kriminal....

  6. #5431
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    2 mjeseca bukvalno cekas. A Zakon je uveden 1og aprila. Znaci da si 1og aprila krenuo da trazis radnika. 1juna ti ZZZCG odobrava da zaposlis domaceg radnika legalno A zamisli sad da kreces da prijavljujes pa u sred jula da tek mozes da primis radnika.

    Ali zakone pisu ljudi koji nikakve veze sa turizmom nemaju.

    Evo ceka se Zarko Radulovic smrdljivi da izadje sa saopstenjem. Najvjerovatnije ce se raditi jednodnevni bojkoti kafica, da se zatvaraju za pocetak. A onda ce se vidjeti sta ce se
    One Ring to Rule them all...

  7. #5432
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kaze konobar u hotelu na CG primorrju prije par godina (crnogorac, nije "stranac"): "Zadrzite kasike od supe, trebace vam za desert".
    Davor

  8. #5433
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

  9. #5434
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,235
    Thanks Thanks Given 
    2,764
    Thanks Thanks Received 
    4,544
    Thanked in
    2,406 Posts

    Default

    Danas sam (igrom slucaja) bio u Budvi.

    Taj grad je za mene otpisan. Toliko ruglo na tako malom mjestu nisam jos gledao.

    Prvo parking na samoj ulici se naplacuje 1 euro a na parkingu 1.5 eura. Da nisu malo precerali? U Porto Montenegro je 50 centi, cini mi se. Mozda grijesim ali nije sigurno preko 60-70 centi (zaboravih vec).

    Sve cijene su toliko nabijene da me je sramota da prodjem tuda i kazem da sam iz CG. Toliko hotela i apartamana koji samo unistavaju izgled svega sto je nekad valjalo u tu Budvu. A i dalje se gradi... i dalje se samo mjesalice vrte i natovareni kamioni prolaze. I idu tamo u brdo. Tamo da grade na vrh onih stijena. Ni svjesni nisu kako ce to jednog (skorog) dana sve da ljuljne u vodu.

    Sto se mene tice, samo da ne bude ljudskih zrtava a sve to taman neka potone u vodu, sve do jednog objekta i to sto prije!

    Zivjeli!


    P.S. A bio sam i u Kotor. Profesionalni turisticki radnici.. pocevsi od taksista preko vodica. Taksisti koji su obuceni kao da ce da vade krompir iza kuce samo pljuju kao najveci cigani na svijet'. Kao da nemaju ni toliko mozga da mozda neko razumije nas jezik ili mozda neko ko je nas ceka upravo tu osobu koju oni pljuju... "Vidji ovoga na sta lici, pas mu mater" "A vidji ovoga zutog, nece ni magnet kupit' u grad" "Ajde vataj ovu staru, sigurno ce taksijem, ne moze mrdnut' ovakva" itd. itd. Toliko ruzna slika da je tesko opisat'. A nedaj boze da neko od tih turista ode na onu pijacu ispred starog grada. Nema nijedne cijene istaknute upravo zbog njih - da bi im se naplatilo 5 puta vise od onoga sto kosta. Toliko smo kvarni da taman ne treba ni cent ostavit' nego uzivat' u toj prirodi jer je to jedino sto valja kod nas. Pih!
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #5435
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Glasali ste pa sad uzivajte

  11. #5436
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Nije mi jasno iscudjavanje budvom. To je ruglo od grada nedje od 2004 naovamo.

  12. #5437
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Ogledalo drzave je budva
    Podgorica Podgoricanima!

  13. #5438
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ispade da samo Budva ne valja a sve ostalo je savrseno i idealno. Kakva god da je, na sta bi nam se turizam sveo da nije nje, i mozda tog Ulcinja?

  14. #5439
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Ako cemo pravo turizam nam se ni ne svodi na nista ,nikakvu strategiju glavni nemamo
    Podgorica Podgoricanima!

  15. #5440
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    E tako mi je milo što su izmijenili Zakon o zapošljavanju stranaca, a naročito zbog pojedinih hohstaplera koji gazduju hotelima, restoranima i kafićima po primorju.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  16. #5441
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    545
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    E tako mi je milo što su izmijenili Zakon o zapošljavanju stranaca, a naročito zbog pojedinih hohstaplera koji gazduju hotelima, restoranima i kafićima po primorju.
    Izmena zakona nece promeniti vlasnike lokala oni ce i dalje moci da drze lokale pod istim uslovima kao i do sad. A to je da ima registrovanu firmu u CG, a samom registracijom dobija i radnu dozvolu.

  17. #5442
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by tango View Post
    Izmena zakona nece promeniti vlasnike lokala oni ce i dalje moci da drze lokale pod istim uslovima kao i do sad. A to je da ima registrovanu firmu u CG, a samom registracijom dobija i radnu dozvolu.
    Nisi ga shvatio.

  18. #5443
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Paraziti je drugo ime danasnih stanovnika Budve ...
    Hehehe, zamislite samo Njegovo Velicanstvo Velikog Gospona Budvanca u ulozi .... kuhinjskog radnika ... bogami, koja blasfemija

  19. #5444
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/taksis...cu-rusa-832844

    Prema riječima očevidaca, Rusi su izašli iz vozila, odbili da plate račun i tada zajedno nasrnuli na Vujačića, što su oni demantovali u izjavi policajcima.
    Tada je počela tuča u kojoj su deblji kraj izvukli turisti - Vujačić ih je sve pretukao, a dvojica su teško povrijeđena. Jedan je završio na liječenju u risankoj bolnici, a drugi u Kliničkom centru.

  20. #5445
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by davorp View Post
    Kaze konobar u hotelu na CG primorrju prije par godina (crnogorac, nije "stranac"): "Zadrzite kasike od supe, trebace vam za desert".
    na Zabljaku sam bio u tamosnjem hotelu koji se vodi kao mnogo dobar,kad je konobar,(nije stranac)pitao gosta:a sto zeli popit mali sklempo?-aludirajuci na djetetove velike usi.......da nisam bio tu ne bih vjerovao...

  21. #5446
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    Ogledalo drzave je budva
    jeste Budva,ali i Kotor jer tu dolazi veliki broj krusera,a stanje u gradu i utisak kad vide zapustene bedeme i rusevinu hotela Fjord itd.....

  22. #5447
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,235
    Thanks Thanks Given 
    2,764
    Thanks Thanks Received 
    4,544
    Thanked in
    2,406 Posts

    Default

    Najgore je kad 'magistralom' prilazis i vidis sve one opustosene objekte oko benziske pumpe recimo... Ne znam jesu li tu u pitanju nesredjeni imovinsko-pravni odnosi ili je nesto drugo ali tuga ziva.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #5448
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Nesredjeni imovinsko-pravni odnosi.
    P r i m o r a c

  24. #5449
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Prica mi sinoc prijateljica iz BD sto drzi agenciju, ima jedan tip do sad je otvorio 4 agencije. Sve mu jedna bankrotira, on otvori na ujaka, brata, zenu drugu i u krug. I zadnje 10 velikih grupa ove godine, covjek po grupi ide od 1000-3000eur u MINUS samo da bi uzeo grupe, i da bi gasio konkurenciju... I da ga ne shtanglom metalnom ne istresesh...
    One Ring to Rule them all...

  25. #5450
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    koliko je zla u tom covjeku kad se na taj nacin bori sa konkurencijom....

Page 218 of 627 FirstFirst ... 118168208214215216217218219220221222228268318 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 12 users browsing this thread. (0 members and 12 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •