Page 235 of 626 FirstFirst ... 135185225231232233234235236237238239245285335 ... LastLast
Results 5,851 to 5,875 of 15637

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #5851
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,935
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hell Raiser, ti bi mi ban popio za ovo blacenje. Covjek ni u jednom trenutku nije pokazao nikakvu netoleranciju u svojim postovima, narocito ne onu na koju ti aludiras.

    Tekst je lazan i to je to. Procitaj komentare na b92 i vidjeces da i tamo ljudi znaju da ako si ponio sa sobom 300 eura dobices ljetovanje od 300 eura.

    Pozdrav

  2. #5852
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Kakve su cijene na Kamenovo, zna li ko?

  3. #5853
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Jeste, ja mrzim Srbe jer sam rekao da na Plave Horizonte možeš da se kupaš a da ne plaćes 15 eura po osobi. Totalno si u pravu
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  4. #5854
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Znam za onu izreku ,,statistika je kao bikini, sve pokazuje, a ništa ne otkriva'', ipak, svi prenebegavaju jednu činjenicu, nama sezona traje 49,77 dana (po zvaničnoj statistici toliko dana je bila puna zauzetost u najboljoj 2008 godini, dok je recimo u 2004 godini trajala 30 dana). Znači, sada u jednom djelu jula i avgusta (ne čitava dva mjeseca) imaćemo ,,ludilo'' kao i svake godine. S' tim u vezi, ponavlja se priča iz predsezone (iako bi sada trebalo da je sezona u punom jeku, no to je, valjda, strategija, što li?) da nam je sezona ,,pukla''. Osim što sezona kratko traje, mali su i prihodi, tako je recimo prosječan broj zaposlenih po hotelskoj sobi oko 0,6 radnika sa prosječnom platom oko 600 eura. Prosječna porošnja turista po noćenju je 45 eura (poređenje radi, Hrvatska po hotelskoj sobi ima 0,3 radnika sa prosječnom platom oko 1.000 eura, dok je prosječna potrošnja po noćenju oko 130 eura, a kada već pominjete Grčku tamo je prosječna potrošnja po noćenju preko 300 eura). Inače po bukingu (individualnom, turističke agencije i turoperatori), bar za ono što imam podatke je na sličnom nivou kao prošle godine, a taj buking čini 65% gostiju. Za sve gore navedene podatke koristio sam zvanične podatke tako da možda i nisu u potpunosti tačni (pošto se, uobičajno, ne vjeruje zvaničnoj statistici)

    Suma sumarum, ono što neko napisa, ako ste pošli na letovanje za 300 eura, dobićete letovenje za 300 eura (ma gdje pošli).

  5. #5855
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Znam za onu izreku ,,statistika je kao bikini, sve pokazuje, a ništa ne otkriva'', ipak, svi prenebegavaju jednu činjenicu, nama sezona traje 49,77 dana ..........
    To je ono od cega se treba poći. Nasi bi da za tih mjesec ipo zarade toliko da im cijelu godinu i do sljedeće sezone nista ne fali, a to je malo teze i losa je taktika "oderi turistu kao da je zadnja ura pa za kasnije će se vidjeti".
    Na primjer hotel Montenegro se van sezone okrenuo na kongresni turizam i zahvaljujući krajnje profesionalim odnosom, ljubaznosću osoblja.... dosta tih turista se vraća. Kad turista izadje iz hotela i pokusa sam sebi organizovati slobodno vrijeme, otići na neki izlet, iznajmiti auto.... tek vidi koliko smo u toj vanpasionskoj ponudi jadni i zalosni i nije nikakvo cudo da su prihodi mali.

  6. #5856
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    evo jednog interesantnog komentara sa fb u vezi HR susjeda

    Kata-Mato Pejic moj dolazak na jadran u moju rvacku izgleda nekako ko ja pošo da se odmorim od nečega i kad stignem una jadran na svakom ćošku me čeka i preža neka krezuba baba koju je nevjesta izbacila na ulicu pošto nije produktivna u kući i vazda smeta ko staro čeljade a neće da umre jebote a žilava baba ima joj 100 godina i elem ta krezuba baka obavezno ima karton i na njemu piše kako ona izdaje sobe i ako prođeš pored nje i ne upitaš za konak e onda čuješ poneku psovku i majku ti ponekad ta baka pomene i pas mater i druge uljudne psovke i nekako se dokobeljam do nekog apartmana normalno platim unaprijed sve do kune i tu zamrknem al neće san na oči jebote i tek poslije pola noći skontam da klima uopšte ne radi i da su me dobro zajebali ujutro požalim se gazdi a on veli da čeka majstora da to popravi i da se ne sikiram pitam zašto na televiziji ima samo jedan kanal pa on se onda tek nakostriješi veli jesil ti ovde došo da gledaš tv ili da se kupaš i ja ušutim velim čojk je u pravu odem na plažu e tu ti je već čitava armada nekih domaćih farmaceuta sa raznim mazama iz kućne radinosti za sunčanje i mezanje u hladu pa velim ako ne kupim ispado seljačina iz bosne reko daj meni dvije po 50 kuna otvorim ono dukatov zejtin al jebiga mažem se i ja da svi vide da uživam kad se dovučem do stana kad tamo čeka gazda vidno uzrujan veli odma daj pare treba platit boravišnu taksu jerbo ako dođe neka kontrola najebaćemo obadvojica a ja pogotovo kad se malo smrači odem nešto da pojdem ja i moja gospoja u jedan restorančić poručimo skromno lignje na žaru i bocu vina koja u konzumu košta 30 kuna konobar naplati 340 kuna i izbeči oći ko sarme pošto ne dobi bakšiš i reko da završim ovaj odmor i na polasku domaćin mi proda dvije boce čistog maslinovog ulja doduše užešćeno i poželi da se vidimo dogodine i ona krezuba baba mi maše sa onim kartonom i ja njoj otpozdravim i onako odmoren odo svojoj kući
    She is only here to annoy herself!

  7. #5857
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,565
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    383
    Thanked in
    258 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    ...tradicionalni restorani -Gusinje...

    Hvala Lepo
    Đe su ti "tradicionalni" restorani u Gusinje?
    Tamo nema ljudi,a ne tradicionalnih restorana.



    Poslato sa Garret turbine.
    James Tiberius Kirk

  8. #5858
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zrnojed2 View Post
    Đe su ti "tradicionalni" restorani u Gusinje?
    Tamo nema ljudi,a ne tradicionalnih restorana.



    Poslato sa Garret turbine.
    Ja sam bila u 2 odlicna restorana u Gusinju "Gusinjska kula" je jedan a drugi je imao slican enterijer.. Obzirom da je meni do tada bilo sve isto a Gusinje a Plav, nakon toga sto sam taj dan bila gost u jednoj USA-Gusinje porodici, objasnili su mi istoriju mjesta i njihove granice sve sa najviseg sprata njihove nove moderno-tradicionalno velelepne kuce..
    Ljeti ima ljudi, bar sam ja vidjela da Gusinje zivi. A obzirom da je bila jedna reli ekipa koja je zeljela da nam pokaze ljepote CG, imali smo ugovorene obroke na katunima gdje su nam domacinski pripremili njima jednostavna tradicionalna jela.. Uredno, ukusno i sve sa ambijentom, uslugom, gostoprimstvom - izvrsno. U jednom trenutku je na iznenadjenje svih pala kisa, i nisu se libili da ponude i svoje licne stvari da nam bude toplije itd.. Sve u svemu od prirode do ostalog.. za pamcenje.

    Hvala Lepo

  9. #5859
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Bio sam za vikend po Boki (Kotor, Tivat) i slabo turista. Čak je i u Portu bilo malo setaca.

  10. #5860
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Ako je Švabo reka da će doć u subotu u 10.00 more bit autocesta zatvorena zbog bure, more mu umrit mater, ali njega eto u 10:00:00. Prema njima se ophodiš ka i oni prema tebi, službeno, ko da si doša u općinu sređivat papire. Gledate se malo ladno, malo s nerazumijevanjen, ti strepiš jel ti išta fali, a njima smeta i da ih pitaš kako su. Nakon toga ih više ne vidiš i ne čuješ. Pari da ih nema, ne troše ni vodu ni struju, jedino što svaki dan na konop obise novi šugaman. Ti poštuješ kućni red zbog njih, televiziju slušaš na 20, a ćaći zapritiš da ćeš ga ostavit u staračkome pojača li na 30. Mobitel ti ne zvoni nego drće, a taman i da si dobijo na lotu, prošapćeš jupi. Kad odu, daješ stan samo Amerikancima da se izbalansiraju energije.
    http://www.index.hr/black/clanak/nak...ak/826548.aspx

  11. #5861
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    bio na drobni pijesak juce. jos nema zakupca plaze, svake godine vlasnici one dvije kuce pored sabotiraju tender sa zalbama itd kako niko vecinu ljeta ili cijelo, ne bi uzeo plazu. cijene sladoleda vec 5put nalijepljene dodatno svaki put dodato po 10-20centi vise, valjda kako sezona uzima ,,jeka,,. parking se naravno naplacuje, ko zna ko.

    e da i prodavacica je pokusala da me klepi 10centi na 1.70. legendica
    f6

  12. #5862
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    FEJSBUKU: Urnebesni fejsbuk status o turistima u Hrvatskoj

    PLANETA19:00, 25.06.2015.
    Autor: N1








    • 16
    • Pošalji e-mail
    • Odštampaj tekst

    A


    Književnica iz Makarske Dada Batinić je u nekoliko kratkih odlomaka opisala turiste koji letuju u Hrvatskoj, a njen opis je posta opravi hit na internetu
    Foto: Wikipedia
    Fjesbuk objava književnice iz Makarske Dade Batinić ovih dana je postala pravi hit u "fejsbuk svemiru". U nekoliko kratkih odlomaka ona je opisala turiste koji letuju u Hrvatskoj, a njen opis nikoga nije ostavio ravnodušnim. Dokaz tome je i broj lajkova i deljenja koje je objava prikupila u samo nekoliko dana, što je potvrda njene originalnosti i duhovitosti.
    Objavu Dade Batinić prenosimo u celini i originalu:
    Talijani te uvik pitaju govoriš li engleski, ali tvoj odgovor, ma kakav bio, ne razume jer engleski ne pričaju. Rečenica "Spik ingliš?" u njih se prenosi s koljena na koljeno i za nju su svi čuli. Vuču se po kući ka slina po maramici i uvik in svašta triba, obično ono što u sebe doma nemaju. Svi sve pitaju uglas i isprid tebe se posvade prije negoli odgovoriš. Kad odu, taj apartman više ne moreš nikome iznajmit jer ga triba piturat, deratizirat, a najbolje-spalit! Fale ti cijevi od vode, fali ti pepeljara...fali ti i živaca da o Talijanima uopće pišeš.
    Bosanci, meni najmiliji gosti, uvik u autu dovedu makar osobu više negoli auto more primit. Kako priđu granicu, nije jasno. Čin parkiraju, ispadaju vanka s osmijehon, ko da nisu putovali 5, 6, 7, 8 sati po najvećoj vrućini. Puten, kažu, stali u Jablanicu, donili ti malo pečenoga, pa u Blagaj, donili ti urmašicu, a u Metkoviću kupili marmeladu od nektarina, mislili ponit kući, ali in se sviđaš pa ti dali i to. Grle te i ljube iako se prvi put vidite. Rezervirali su apartman na sedan dana, a lovu potrošili drugi dan ujutro. Nesritni i nikakvi spremaju se kući, povest će i rođaka nazad, trevili ga jutros na plaži, doša samo na dan. Kako su ti se uvukli pod kožu, daš in pet dana gratis. Rođaku također. Oni plaču od sriće, ti jecaš. Pitaju te šta ti je, ne znaš ni sam. Otad ste najboji prijateji pa zimi, dakako, ideš u njih.
    Foto: Shutterstock
    Više spize izideš u tih sedan dana negoli u sebe cilu godinu. Kad se vratiš doma oni te svako malo pitaju kako si, a ti njih samo kad in misliš doć u goste. Kad o njima pričaš svome društvu, spominješ ih ka čimavice koje ti liti navrnu pa ne moš zaradit, a kad oni svojima govore o tebi, svaki njiov prijatej misli kako si super pa te zafrendava na fejsbuku. Zaključiš da si ograničen dalmatinskin mentaliteton i gadiš se sam sebi u periodu od 1.10. do 1.6.
    Ako je Švabo reka da će doć u subotu u 10.00 more bit autocesta zatvorena zbog bure, more mu umrit mater, ali njega eto u 10:00:00. Prema njima se ophodiš ka i oni prema tebi, službeno, ko da si doša u općinu sređivat papire. Gledate se malo ladno, malo s nerazumijevanjen, ti strepiš jel ti išta fali, a njima smeta i da ih pitaš kako su. Nakon toga ih više ne vidiš i ne čuješ. Pari da ih nema, ne troše ni vodu ni struju, jedino što svaki dan na konop obise novi šugaman. Ti poštuješ kućni red zbog njih, televiziju slušaš na 20, a ćaći zapritiš da ćeš ga ostavit u staračkome pojača li na 30. Mobitel ti ne zvoni nego drće, a taman i da si dobijo na lotu, prošapćeš jupi. Kad odu, daješ stan samo Amerikancima da se izbalansiraju energije.
    Amerikanci non-stop laprdaju i zvizneš na živce još na kolodvoru. Nijedne rečenice u njih nema bez najmanje dvi podštapalice i jasno ti je zašto naš čovik uspije u stranome svitu. Za Hrvatsku su prvi put čuli igrajući društvenu igru. Skupilo se njih šest pa jedan nabojo na zemljopisnoj karti di će društvo ove godine prije fakulteta. Prst mu zavatijo i susjedne zemlje no, za razliku od BiH i Srbije, Krejša je na moru. Za Neum isto nikad nisu čuli. U avionu su izguglali sve o našoj povijesti od stoljeća sedmog naovamo, vidili pošto su nan kurve i spiza i čude se da znamo šta je wi-fi. Potraš ih prije negoli ste došli do apartmana.
    Poljaci nisu sigurni je li Makarska grad u koji su naumili ić, niti znaju kako su do tebe došli. Pitaju te svašta, ne čuju ništa. Pitaju more li se na planinu i kad je najboje ić. Rečeš da je najboje prije sunca, nikako u podne, odu u podne. Rečeš da je dućan pedeset metara livo, odu desno do izlaza iz grada. Pitaju te di je nudistička plaža, neće se tamo kupat nego da ne bi zabunon na nju nabasali. Uputiš ih nistrmo, javna plaža in je 5 minuta od kuće. Kad se vrate, pokazuju ti slike koza i pripoznaš među kozama Andriju Bakujina koji živi u Velikome brdu, deset kilometara odavde. Svaki put kad ih pogledaš glupavo se smješkaju i u sebi misliš da su tribali odsjest u kakvome centru za skrb. Porazbijaju ti pola inventara, optuže te da in prpaš po stvarima jer ne mogu nać svoj otvarač za konzerve. Zaštopaju perilicu za suđe jer teču skupa sa manistron gurnu unutra. Kad odu, malo razmišljaš o Hitleru.
    Englezima je sve ekselent, osin šta prezirno komentiraju ono što vide i dotaknu. Srdela je odlična, ali zar nemate fish and chips? S mladima je lakše, čuli su za Dubrovnik i Zrće pa in objasniš da si ti između. Odma će sutra tamo ili vamo, zavisno od autobusnih linija. Moraš in sve naplatit unaprid jer loču, padnu s balkona istu večer i naredne dane provedu u bolnici. Odeš jednon u posjet, poneseš kilo limuna i litar soka, Englez je još u komi, vratiš sve doma. Potrošio si, ali nije ti žaj.
    Australci ti plate deset dana, ali kako prvu večer svrate u pivnicu tako ih narednih devet dana više ne vidiš. Dođu doma tek deseti dan, u istoj majci i istin gaćama u kojima su ih vidio i prvi dan. Panično traže pasoš, kasne na avion. Ljube ti i grle mater, itaju se na susidu s kojon ne govoriš, vidili je da zaliva isprid kuće. Dovikuju se sa prolaznicima, mašu svima. Mašeš skupa sa susjedon (profesionalci ste), a kad zamaknu za prvu okuku, njoj jebeš mater i popiješ malo vode s cukron da te ne kolpa. Za Australce se ne triba sekirat da neće stić na avion jer se još nije dogodilo da oni nemaju sriće. Uvik se potrefi da je gužva oko ukrcaja pa kasnili tri sata ili tri dana uvik stignu na vrime.
    Francuzi, čin su došli, zapisuju na šta će se žalit ne bi li dobili povrat novca. Odma se pogodiš da in vratiš 100 eura samo da te ne gnjave za svaku sitnicu. Za njiove pare iznajmiš apartman u tete i vratiš se kad oni odu.
    Foto: AP
    Česi ubace stvari u stan, nameče ceradu na auto i nema šanse da će sist za volan do kraja odmora, iako obilaze cilu Rivijeru. Znaju svaku samoposlugu u gradu, upoznati su sa besplatnin zbivanjima, kulturnin znamenitostima, bauljaju po plaži i planini....Tek kad su sve izvižitali sidnu popit kriglu pive. Ko što Čehinja voli pokazat sise, tako Čeh voli pokazat drob. Ko što se Čehinja, koristeći razvedenost obale, kriomice kresne s našin spasiocen na plaži, tako Čeh kriomice loče pivu, izgovarajući se da mora u kafić na zahod. U muškaraca i dalje dobro kotira "fudbalerka", a ženske se strižu nakratko i to tako da ne znaš jel je ostriglo ili počupalo. Da se ne misle oće li izgorit ili neće, sprže se odma prvi dan pa se među svojima fale ko je crveniji. Žaj ti je kad odu jer su razdragani i nema u njima zla. Njiova ćer ti se ionako oženi za rođaka, viđat ćete se.
    Hercegovac ne rezrvira ništa jer je još za vrime rata kupijo stan u Makarskoj. Kako nije od vele odanja, gleda kako bi dotra prva dva kola od mercedesa u plićak. Kad izađe iz auta sidne u najbliži kafić i pije tri deca dok žena iskrcava sve iz gepeka. Ona ita peraje, maske, dicu, suncobrane, rukavice... Polak toga dica odma meću na sebe. Kad su dica u moru, mater in sidi pod suncobranon i motri na njih ka bejvoć iako ne zna plivat. Dica deranjen nadjačavaju jet-ski egzibicije i cila plaža gleda šta ta dicu mogu. A mogu slijedeće: začepit nos rukon i stisnit usta da poplave, pa taknit glavon more. Tako nekih stotinjak puta, ali s istin žaron i povicima. Jedini način da se njih riješiš je da zovneš "pauka".
    Austrijanac, ka i Slovenac, ako i dođe, dođe na bicikli ili makar s auton koje vuče pet šest bicikli na krovu. Ne iđe na more nego ga vidiš na po staze kad odeš na planinu kopat kunpire. Voziš golfa tricu TDI i do vrha "Sv. Jure" je mrtva trka. Pokušavaš ga izgurat sa staze ali digne biciklu na zadnje kolo i ruvinaš auto o kamen. Dođe na vrh prvi, a od polak litra vode koje ima sa sobon, ostalo mu četiri deca. Daje tebi jer ti u autu ne radi klima.
    P.S. Svaka sličnost sa stvarnin osobama je slučajna. Moguće je npr. da Hercegovac nema stan nego kuću...itd.



    Hvala Lepo

  13. #5863
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pođite u Tursku da vide šta je kultura i usluga, šta je turizam, i normalni i elitni

    "Cijena ne odgovara kvaliteti ponude u Crnoj Gori. Zamjeram i brzinu usluge i kvalitet. Coca Cola u kafiću je 2,5 eura. Sramota"
    173 pregleda
    2 komentara

    Sa crnogorskog primorja Foto: Luka Zeković Autor: Slobodna Evropa




    Crna Gora, kao atraktivna turistička destinacija, nastoji da privuče goste, kako iz evropskih zemalja, tako i okruženja, što nije jednostavno u vrijeme globalne ekonomske krize i percepcije turista, prije svega iz okruženja, da su cijene previsoke u poređenju sa, recimo, Grčkom ili Turskom.
    Ljeto je počelo, školski raspust je u toku, počinje sezona godišnjih odmora, a glavna turistička sezona počeće za koji dan. I dok je turistička ponuda Crne Gore nešto o čemu se priča, a američki Forbs ove godine je uvrstio Crnu Goru među tri top destinacije koje treba posjetiti, postavlja se pitanje - Da li su, i u kojoj mjeri, crnogorske plaže i boravak u nekom od hotela dostižni za ljetovanje i odmor prosječnoj crnogorskoj porodici.
    Turistički radnici tvrde da će većina građana, zbog malih primanja, krize, blizine mora ili drugih razloga, odmor provesti u Crnoj Gori, a oni koji putuju, najčešće biraju Grčku.
    "Svakako da je Grčka svojim cijenama i jako lijepim plažama itekako konkurentna. Jedan desetodnevni aranžman za Krf se kreće od 270 eura do 295, u zavisnosti od perioda", navodi Milan Koprivica, direktor prodaje turističke agencije "Galileo".
    Cijena aranžmana odnosno, dubina džepa diktira izbor destinacije za odmor, pa će, kaže Koprivica, Crnogorci sa dubljim džepom ljetovati u Turskoj, Španiji, Egiptu i nekim drugim dalekim destinacijama.
    "Turska uglavnom nudi hotele sa pet zvjezdica i all inclusive uslugu. Ti aranžmani su svakako nešto skuplji i kreću se od 600 do 1.200 eura. Nastojimo da našim putnicima izađemo u susret, kada je u pitanju plaćanje na rate. Nudimo mogućnost isplate od tri do šest mjesečnih rata", kaže Koprivica.
    Uoči početka glavne turističke sezone, u Nacionalnoj turističkoj organizaciji Crne Gore - NTO, su zadovoljni urađenim u prethodnom periodu, a rezultati su već vidljivi, kaže PR NTO,
    "Za početak ove turističke sezone najave su bile da nas očekuje teška sezona, zbog pada ruskog tržišta. U predsezoni su ostvareni pozitivni rezultati, uz najavljeni rast broja turista iz zapadne Evrope i zadržavanjem pozicije Crne Gore na ključnim tržištima, među koje ubrajamo i tržište regiona. Ima argumenata da budemo optimistični kada je u pitanju tržište Srbije. Crna Gora je potvrdila epitet jedne od omiljenih destinacija turistima Srbije. Svi su sigurni da će se taj trend nastaviti i u narednom periodu", ističe Nina Vukčević, PR NTO.
    A šta kažu turisti iz regiona, koji su ovog ljeta već bili naši gosti, da li su zadovoljni?
    "Kotor, Tivat, Budva su prekrasni. Sve je perfektno. Crna Gora je možda malo jeftinija nego Hrvatska. Standard je možda za 25 posto bolji nego u Crnoj Gori, ali to je naznatna razlika. Cijene u kafićima su kao u Hrvatskoj", kaže nam jedan turista iz Osijeka.
    No, ima i drugačijeg mišljenja.
    "Bio sam u Budvi i Herceg Novom mjesec i po dana. Sve je užasno skupo. Treba malo da odu u Tursku, da vide šta je kultura i usluga, šta je turizam, i normalni i elitni. Cijena ne odgovara kvaliteti ponude u Crnoj Gori. Zamjeram i brzinu usluge i kvalitet. Coca Cola u kafiću je 2,5 eura. Sramota", tvrdi turista iz Srbije.
    Da li su objektivni utisci gosta iz Srbije ili su dijelom i posljedica negativne kampanje? Šta god bili razlozi za ovakve ocjene, tek, godinama unazad, turisti iz regionu za Crnu Goru kažu da je preskupa za odmor i da cijene ne odgovaraju kvalitetu ponude.
    Šta je urađeno da se takva slika, u vremenu krize i dok se Crna Gora bori za svakog gosta, retušira?
    "Turistička privreda Crne Gore ovogodišnju ponudu prilagodila je ekonomskoj situaciji, pa smatram da ima dosta razloga koji će ove godine motivisati turiste da izaberu našu zemlju za svoj odmor. Razlog će biti dobar odnos cijene i kvaliteta onog što nudimo", zaključuje Nina Vukčević.

  14. #5864
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,562
    Thanks Thanks Given 
    1,111
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    toliko od tome da rusi ne dolaze.to su braca bre

    http://www.cdm.me/ekonomija/turizam/...orem-i-plazama

  15. #5865
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Budva: Fekalije idu direktno u more

    http://www.vijesti.me/vijesti/budva-...-u-more-840666

    Sami sebi pravimo jamu...
    Last edited by Escobar_BP; 01-07-15 at 10:19.

  16. #5866
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Odokativno bih rekao da je ove godine sezona pocela 2-3 nedelje ranije nego prosle godine. Mnogo je vise ljudi na setalistima i plazama, nego prosle godine u ovo doba. Ostalo je sve isto, 99% turizma se raspada, a 1% se bori da napravi nesto kvalitetno.

  17. #5867
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Jesi se to uchlanio u dps, jesi...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  18. #5868
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default


    Ne nego je poceo da radi u Monstat

  19. #5869
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Kad zivis na primorje lakse je neke stvari zapazit no iz pg

  20. #5870
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Ja viđeh sliku sutomorske plaže od prije neki dan, nazdravlje turistima i mještanima podsjetila me na one slike iz tunisa.

  21. #5871
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Kad zivis na primorje lakse je neke stvari zapazit no iz pg
    Ja kad nekima to kažem ovdje odmah DPS špijun
    Valjda se bolje iz Pg vidi nego ovdje, u principu nikad ovdje gužve prije 15tog jula nije bilo. Ove godine je to malo ranije čini mi se, inače svaki drugi je rus .
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  22. #5872
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Potpuno si u pravu sto se tice guzve. Do 15jula ne osjeca se nista. I onda svi navale da ispostuju ljetovanje do 20avgusta. Koliko ljudi ima u julu i avgustu nije pokazatelj uspjesnosti sezone. Dobra sezona znaci da su maj jun i septembar uspjesni. Kad kazem uspjesni ne ocekujem sad da je sve 100% puno ali da se bar covjek drzi na 50%.

    Ako neko ima hotel koji ima 20 soba u julu i avgustu bice pun i to je to. Mozes prodati 20 soba ali ne mozes 22 ili 25 jer nemas toliko kapaciteta. A kapacitete ti se ne isplati prosirivati radi manje od 60 dana sezone.

    O uspjehu sezone mozemo pricati kada se sezona u CG prosiri na 4 mjeseca, a post i pred sezona budu pocinjale u aprilu a zavrsavale u novembru.


    Ima jos jedna stvar koju ljudi uvijek pogresno razumiju. Kad se prica o masovnom i takozvanom "elitnom" turizmu. Ne mora da bude elitni ali srednjebudzetni sa velikom vanpansionskom potrosnjom.

    U CG je trend u velikim hotelima all inclusive usluga npr. Gost dodje, jede, pije, spava u hotelu, kupa se na plazi hotela ili bazenu i to je to. Vanpansionska potrosnja ne postoji. Sve novce uzima hotel koji je cesto u vlasnistvu stranih kompanija ili domacih kriminalaca. Porez se plati (mozda nesto) i to je to.
    Sa druge strane imamo niskobudzetne goste, takozvane paradajz turiste, koji placaju 5eur krevet u brdu 10km od grada, spavaju na plazi i hrane se u supermarketu ili hranu nose od kuce. Nece da se razdvoji od eura da kupi djetetu kuglu sladoleda. Sto opet dovodi do nikakvih vanpansionskih potrosaca.
    Na oko ima milion ljudi ali u stvari nije profitabilno.

    Profitabilna turisticka sezona je opet da ponovim ona koja traje duze, i koja ima dobre vanpansionske potrosace. Recimo par iz Njemacke koji je odsjeo u malom family owned hotelu i placaju nekih 60-80eur sobu sa doruckom u full sezoni. Za rucak ce da podju u lokalni restoran, za veceru u neku konobu, probace lokalne specijalitete, vina itd. Uzece neku turu brodicom ili otici do lovcena ili na rafting. Kupice krofnicu na plazi i sladoled unuku. I novci se zadrzavaju u sistemu.

    Sa gostima koje CG sada ima, a bogami i sa ugostiteljima koji se ne pitaju, tesko da cemo naprijed
    One Ring to Rule them all...

  23. #5873
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    90% drzava upozorava svoje drzavljane da ne ljetuju u Tunisu, Egiptu, a u Grckoj cirkus sa plaćanjem karticama i ko zna kako ce se odvijati.... Kad mi i kod takve situacije nemamo sve krcato ka sipak onda pisi propalo.

  24. #5874
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    doma
    Posts
    3,040
    Thanks Thanks Given 
    149
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Odokativno bih rekao da je ove godine sezona pocela 2-3 nedelje ranije nego prosle godine. Mnogo je vise ljudi na setalistima i plazama, nego prosle godine u ovo doba. Ostalo je sve isto, 99% turizma se raspada, a 1% se bori da napravi nesto kvalitetno.
    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Kad zivis na primorje lakse je neke stvari zapazit no iz pg
    Po tvom komentaru, rekao bih da zivis u Risnu, Bijeloj, Lepetanima, pa je tamo ove godine stvarno malo vise turista (sto i nije tesko), ali situacija je "malo" drugacija od toga.
    Plaze su poluprazne, turista je 20% manje minimalno.
    25.06 sam prvi put ove godine otisao preko Topliša u Budvi, i to je jedini put, sad se kroz Bd prolazi kao u aprilu.
    Prosle god se od 20.06 Topliški put koristio redovno.


    Ali drugu stvar htjedoh da kazem.
    Oko 15.05 sam bio kod rodjaka u Dubrovnik.
    Od 10 apartmana, 8 puno. Cijena, nije nesto kaze on, 30€ po osobi. U špicu oko 180€-190€ dvokrevetni apartman.
    Koliko traje sezona pitam, kaze 260 dana u godini je pun. U Novembru/Decembru bas slabo radi pozalio se rodjak.

    Zatvorih usta kod Igala nedje...

  25. #5875
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    90% drzava upozorava svoje drzavljane da ne ljetuju u Tunisu, Egiptu, a u Grckoj cirkus sa plaćanjem karticama i ko zna kako ce se odvijati.... Kad mi i kod takve situacije nemamo sve krcato ka sipak onda pisi propalo.

    Majmuni iz NTO i ministarstva turizma ne znaju kako da prodaju destinaciju, a onda majmuni koji se bave ugostiteljstvom jos vise u crno zaviju sa njihovim "da ga klepim sad".

    Evo iz Turizma sam, i kada je pocelo arapsko proljece broj zapadnjaka je naglo poceo rasti evo i da dokazem...

    2010 godina




    pa onda imamo samo sezonu poslije arapskog proljeca :



    One Ring to Rule them all...

Page 235 of 626 FirstFirst ... 135185225231232233234235236237238239245285335 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 10:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 17:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 18:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 15:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 01:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •