Page 623 of 627 FirstFirst ... 123523573613619620621622623624625626627 LastLast
Results 15,551 to 15,575 of 15671

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #15551
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,995
    Thanks Thanks Given 
    3,236
    Thanks Thanks Received 
    5,664
    Thanked in
    2,297 Posts

    Default

    Dok je BSa nece se otplacivati.

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  2. The Following 4 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  3. #15552
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,925
    Thanks Thanks Given 
    2,727
    Thanks Thanks Received 
    2,610
    Thanked in
    1,467 Posts

    Default

    kako me ovo podsjeca na ona vic oli da ti kupim Yuga da ti se citav Pazar smije....
    elem 60 eura baldahin ulcinj,4.5 eura bocica rose , dnevni pazar na ovu plazu oko 30k,, ceca je tu pjevala....onda hamburger 15 eura ))) u ulcinj a zast0? pa taj stranac talijan ionako placa hamburger tj burger kod njega u domovinu 12. eura , a lokalni i kosovari kukaju

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  4. #15553
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,035
    Thanks Thanks Given 
    805
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Има ли негдје инфо колико је отплаћена Созина? И да ли је можда већ то отплаћено?
    "Izgradnja tunela koštala je tadašnjih 75 miliona eura, od čega je 25 miliona bio kredit, koji za razliku od zaduženja za auto-put, vraća “Monteput” iz redovnih prihoda. Tunel je otvoren za saobraćaj 13. jula 2005. godine.

    Preostali iznos duga za kredit kojim je izgrađena “Sozina” iznosi oko 11 miliona eura.

    ”Ukupna kreditna obaveza za izgradnju tunela “Sozina” sa kamatom iznosila je 41.287.776 eura. Do 31. decembra prošle godine plaćeno je 31.192.007 eura, ili 73,12% kreditne obaveze”, naveli su iz “Monteputa”.

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...a-60-puta-veca

  5. #15554
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Хм. Добро.
    Једва чекам да се исплати и.да саслушам оправдање што се и даље наплаћује. Не сумњам.да ће државни интерес да превагне 😀

  6. #15555
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,732
    Thanks Thanks Given 
    55
    Thanks Thanks Received 
    688
    Thanked in
    334 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Хм. Добро.
    Једва чекам да се исплати и.да саслушам оправдање што се и даље наплаћује. Не сумњам.да ће државни интерес да превагне 😀
    Zadnja rata za Tunel Sozina je 15 Aprila 2030 god.
    Što znači da bi za manje od 6 ipo godina trebala bit besplatna eventualno smanjena putarina...

  7. #15556
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,494
    Thanks Thanks Given 
    4,251
    Thanks Thanks Received 
    4,558
    Thanked in
    2,211 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pauki View Post
    Što znači da bi za manje od 6 ipo godina trebala bit besplatna eventualno smanjena putarina...
    I ja mislim. Kako da ne.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  8. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  9. #15557
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,379
    Thanks Thanks Given 
    2,809
    Thanks Thanks Received 
    4,010
    Thanked in
    1,939 Posts

    Default

    Ada normalno da će bit besplatna. Sama od sebe će da se održava i popravlja, plaća račune za struju, presvlači asfaltom i slično.
    Što bi se naplaćivalo?
    Panenojel?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  11. #15558
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ada normalno da će bit besplatna. Sama od sebe će da se održava i popravlja, plaća račune za struju, presvlači asfaltom i slično.
    Što bi se naplaćivalo?
    Panenojel?
    Pa u Njemačkoj se isto auto putevi pretvoreni u perpetum mobile, sve sami radi beskonačno.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  12. #15559
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,035
    Thanks Thanks Given 
    805
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    E kad bi ga bar presvukli novim asfaltom..ovaj postojeci nije ni uradjen da valja.

  13. #15560
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,954
    Thanks Thanks Given 
    516
    Thanks Thanks Received 
    1,818
    Thanked in
    662 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ada normalno da će bit besplatna. Sama od sebe će da se održava i popravlja, plaća račune za struju, presvlači asfaltom i slično.
    Što bi se naplaćivalo?
    Panenojel?
    Svaki put traži održavanje, to je obaveza države i za to plaćaju građani i privreda kroz velike namete. Zamisli novi bulevar PG-DG, četiri trake, rasvjeta, atmosferska kanalizacija, zelenilo, odmah treba uvesti putarinu. Za Sozinu treba ukinuti putarinu ili je smanjiti na 1-1,5 € max.

    Samo jedan tunel na autoputu je duži i kompleksniji za održavanje od Sozine, a putarina za autoput je 3,5 €. Nikakve logike tu nema.

  14. #15561
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,954
    Thanks Thanks Given 
    516
    Thanks Thanks Received 
    1,818
    Thanked in
    662 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Nase primorje selendra? Ao

    Sa svim svojim manama koje imamo, a ja nas kritikujem zadnjih 20+ godina, nasa komplet drzava je jedan dragulj, u koji god dio da se podje, od Velike plaze do Njivica, preko cijelog centralnog dijela, pa sve gore do sandzaka. Koliko smo se trudili da izbetoniramo i unistimo svaki dio, mi nismo unistili ni 0.00001% drzave, sreca u nesreci.

    Proputovao sam 92 drzave, svaki moguci kontinent, i ovo sto mi imamo je stvarno u rangu sa Spanijom, Italijom, Grckom i Hrvatskom. Govorim o prirodi, ne racunajuci infrastrukturu, koja se moze izgraditi.

    U turizmu sam zadnjih 15 godina, i radim i konsultujem jedno 8-9 turistickih biznisa, i van Cg. Svima govorim da treba da gledaju i da se ugledaju na mediteran, jer nasi gosti nas stavljaju u taj rang. Niko ne kaze 'Ocu li u Tunis ili Cg?' Ili 'Ocu li u Neum ili Cg?'. Razmisljaju tipa 'Bio sam u Spaniju i Italiju, sad bih mogao nedje drugo, ajmo u Mne'. Hiljade ljudi su mi prosle kroz mejlove, telefon i uzivo iz inostranstva....

    Imamo ponudu, isto kao i ostali, za svaciji dzep. Imas i u Italiji da ljetujes u mjesta nizeg ranga, a imas srednje i fenseraj.

    Nemamo lidere na vrhu koji ce da imaju viziju, zato lutamo ovako + visevjekovni otomanski i korupcionaski mentalitet... i onda dobijemo sto dobijemo.

    Al me niko ne moze ubijedit da treba da se ravnamo sa africkim zemljama i albanijom

    Da su albanci pametniji, i oni bi isli na kvalitet, umjesto na kvantiten, jer imaju prelijepu neunistenu drzavu, ali smo isti s mentalitetom, oni su mozda jos u glavu gori od nas, jer nisu imali austrougare, i bili su zatvoreni pod enverom.

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk
    Kada se upoređujemo sa drugima, treba stvari posmatrati iz dva ugla: Potencijal i kvalitet usluge. Ti ovdje govoriš o našem potencijalu, tj prirodnim ljepotama, i tu je sasvim tačno da smo u rangu sa Italijom, Grčkom, Španijom itd, čak zbog veličine države imamo prednosti u odnosu na njih. Ali kad je u pitanju kvalitet usluge, u šta spada i infrastruktura i saobraćajna povezanost, tu smo na samom dnu. Naša priroda će nam dovesti gosta jednom, ali će ga (ne)kvalitet usluge odvratiti da dođe ponovo. Glavna zarada ne leži u gostima koji dođu jednom već u gostima koji se vraćaju.

  15. The Following 6 Users Say Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


  16. #15562
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,020
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,345
    Thanked in
    1,870 Posts

    Default

    Glavna zarada se nalazi u hajpu.
    Da bi generisao konstantan hajp moraš imati nešto toliko dobro da drugi nemaju.

    Do sada nijesmo bili dorasli tome.

    Vizija turizma ne može da se gleda po gradovima kao izdvojenim sistemima, već se vizija mora napraviti za čitavu teritoriju Crne Gore.
    Preduslove za to nemamo.

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. The Following 3 Users Say Thank You to Bugi For This Useful Post:


  18. #15563
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    1,016
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Kada se upoređujemo sa drugima, treba stvari posmatrati iz dva ugla: Potencijal i kvalitet usluge. Ti ovdje govoriš o našem potencijalu, tj prirodnim ljepotama, i tu je sasvim tačno da smo u rangu sa Italijom, Grčkom, Španijom itd, čak zbog veličine države imamo prednosti u odnosu na njih. Ali kad je u pitanju kvalitet usluge, u šta spada i infrastruktura i saobraćajna povezanost, tu smo na samom dnu. Naša priroda će nam dovesti gosta jednom, ali će ga (ne)kvalitet usluge odvratiti da dođe ponovo. Glavna zarada ne leži u gostima koji dođu jednom već u gostima koji se vraćaju.
    U prilog "dnu " u vidu saobraćaja i infrastrukture koje je Djed Djuro lijepo primjetio da dodam i ovako nešto:

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...-na-zukotrlici

    Oni koji su gazili ovo more sa slika, vise se u Crnu Goru ne vraćaju.

    Al što nas boli tuki, doći će drugi dogodine koji ne znaju za to.

  19. #15564
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,648
    Thanks Thanks Given 
    963
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Tivat nema problem sa fekalijama ali zato nestane struje svaki dan po par sati na više mjesta. Obtazloženje iz CEDIS-a je - veliko opterećenje.

  20. #15565
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,687
    Thanks Thanks Given 
    3,306
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Tivat nema problem sa fekalijama ali zato nestane struje svaki dan po par sati na više mjesta. Obtazloženje iz CEDIS-a je - veliko opterećenje.
    Tivat ima ogroman problem sa fekalijama na potezu od Seljanova do Lepetana. To sto nema struje je samo bonus na sve to.

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  21. #15566
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,648
    Thanks Thanks Given 
    963
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Da, taj dio nema riješenu kanalizaciju. Radiće se neko malo postrojenje tu ako sam dobro shvatio.

  22. #15567
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,379
    Thanks Thanks Given 
    2,809
    Thanks Thanks Received 
    4,010
    Thanked in
    1,939 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Svaki put traži održavanje, to je obaveza države i za to plaćaju građani i privreda kroz velike namete. Zamisli novi bulevar PG-DG, četiri trake, rasvjeta, atmosferska kanalizacija, zelenilo, odmah treba uvesti putarinu. Za Sozinu treba ukinuti putarinu ili je smanjiti na 1-1,5 € max.

    Samo jedan tunel na autoputu je duži i kompleksniji za održavanje od Sozine, a putarina za autoput je 3,5 €. Nikakve logike tu nema.
    Poredjenje sa bulevarom i nije neko ali dobro.

    Sa svojom duzinom Sozina je medju 3 najduza tunela u CG. I bgm je kompleksna za odrzavanje itekako. Do sad je zrela za 2 rekonstrukcije a nije uradjena ni 1 cijela.

    Ja samo spomenuh kolegama koji se zalazu za ukidanje putarine kako ce tunel sam od sebe se ozdrzavati.

    Nisam uporedjivao cijene tunela i autoputa mada za obije dionice postoje besplatne alternative.

    Rijetki infrastrukturni projekti budu rentabilni a obicno se gubitak ostvaren na jednom projektu (CG autoput npr) kofinansira i odrzava sa drugog isplativog infrastrukturnog projekta (u ovom slucaju Sozina). Modernim rjecnikom saldo je 0.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #15568
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,732
    Thanks Thanks Given 
    55
    Thanks Thanks Received 
    688
    Thanked in
    334 Posts

    Default

    Na Novu M rekoše da nema ništa od smanjenja cijene niti će ikad bit besplatna Sozina.
    Planira se da iskoriste kao jednu traku za budući Autoput pa samim tim ni neće moć bit besplatno...

  24. #15569
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,967
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    164
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Dobro si cuo. Nazalost je tako.

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk

  25. #15570
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,041
    Thanks Thanks Given 
    1,150
    Thanks Thanks Received 
    1,488
    Thanked in
    648 Posts

    Default

    [mention]starwalker [/mention]

    Kruzeri zagađuju vazduh i vodu u zalivu?

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...-vodu-u-zalivu


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #15571
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,320
    Thanked in
    2,022 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    [mention]starwalker [/mention]

    Kruzeri zagađuju vazduh i vodu u zalivu?
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...-vodu-u-zalivu
    Zar ta piča nije zatvorena na forumu nakon što su znalci poput @guvarane i @Wolverinea razložili materiju u tančine i utvrdili kako se radi o naklapanjima dokonih bokeških baba... i poentiranjima neznavenih forumaša nakon petominutnog guglanja?

    Da li Luković prosipa neistine kao što veli @montenegrina, radi po nalogu neprijatelja prosperiteta Boke ili vi svi zajedno niste svjesni gdje živite i koliko se poštuju pravila i EU regulative - doznajte sami, mene to sve manje dotiče jer sam ionako svega 10ak dana godišnje tu među vama.
    The more things change, the more they stay the same.

  27. #15572
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    1,949
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Da si ti meni ziv i zdrav, meni je u opisu posla da to znam i moram znat, a vase teorije zavjere i laprdanja bez ijedne konkretne cinjenice okaci macku o rep. Znas koliko mi je relevatno sta napise neki novinar ili ti, koji ste brod na sliku jedino vidjeli?
    Ako ima sumnje neke, posalje se PSC na brod, pogledaju da li sistemi rade, izvuku se logovi, pa ako krse pravila, kazni, znas koje se pare mogu uzet?
    A evo ti attachovan mail u vezi cuvenog zuto/bjelog dima iz scrubbera, od nekog ko malo vise zna u vezi toga i od mene i od tebe, al vjerovatno tebi ovo nije dovoljno dobar izvor, bolje novinari znaju.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  28. The Following 2 Users Say Thank You to Wolverine For This Useful Post:


  29. #15573
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,320
    Thanked in
    2,022 Posts

    Default

    Drugar, tebi je u opisu posla da braniš interes i reputaciju kompanije za koju radiš (samo treba da te nauče da to radiš suptilnije jer tako kurčevitim nastupom nisi ništa napravio).

    Kad budeš priložio izvještaj sa utvrđenim stanjem na terenu od strane regulatornog tijela zaduženog za kontrolu i inspekciju (oko čeka se vrti taj gore nesretni novinski tekst), onda češ imati svako pravo da svima ovdje začepiš usta. Ovako se samo razbacuješ fragmentima korporativnog PR-a i internim smjernicama koje nisu i ne mogu biti ultimativni dokaz do je sve bezbjedno i da ne predstavlja rizik po zdravlje ljudi i okolinu. Pogotovo što se radi o industriji poznatoj po prljavoj praksi i drakonskim kaznama za svoje nečasne postupke u uređenim zemljama. Kada ugostite takve titane u jednoj tranzicijskoj državici na periferiji Evrope gdje caruju labave procedure, what could possibly go wrong?
    The more things change, the more they stay the same.

  30. #15574
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    1,949
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Zajebo si se, meni je u opisu posla da dovedem teret od luke a do luke b, pri tome ne ugrozavajuci teret, ljude, brod i okolinu. Ja ti opet mogu dostavit crno na bjelo sta i koliko ispusta taj dim, evo konkretno ovaj, a ti i dalje mozes da palamudis o teorijama zavjere bez jedne jedine cinjenice

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  31. The Following 2 Users Say Thank You to Wolverine For This Useful Post:


  32. #15575
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,687
    Thanks Thanks Given 
    3,306
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    [mention]starwalker [/mention]

    Kruzeri zagađuju vazduh i vodu u zalivu?

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...-vodu-u-zalivu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Odje novinar ili nije dobro prenio ili ovo udruzenje pojma nema.
    Gorivo sa 3.5% sumpora se nidje vise ne koristi ako ne prolazi kroz Scrubber. Svjetski limit za kolicinu sumpora po masi je 0.5% vec odavno ako se izgara bez scrubbera.
    U svakom slucaju najveci problem su domace regulative, i ovi domaci bezmozgovici koji iste ne prate i nisu u stanju da iskontrolisu. Kako isti kruzeri to ne rade kad su na vez u Veneciju?
    Ako neko moze neka postuje domaca pravila u vezi Scrubbera ili Sox emission regulative ako uopste postoje u CG?

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    Last edited by crane_operator; 27-08-23 at 03:32.
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

Page 623 of 627 FirstFirst ... 123523573613619620621622623624625626627 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •