Page 318 of 627 FirstFirst ... 218268308314315316317318319320321322328368418 ... LastLast
Results 7,926 to 7,950 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #7926
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ovo je grehota sta rade od ove zemlje

    Sent from my Lenovo P70-A using Cafe Del Montenegro mobile app
    One Ring to Rule them all...

  2. #7927
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    na Zlatiboru sve CG tablice.pg,br,ko...

  3. #7928
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default



    Savin Kuk danas pun naroda. Dan prelijep. Korpa radi I ima guzve I na korpu I na sidro, doduse ne prevelike.

    Sent from my EVA-L09 using Cafe Del Montenegro mobile app

  4. #7929
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    E vala cu naucit nekad da skijam, a nikako da se nakanim, svi me putevi vode u urbane dzungle. Obozavam snijeg, ali nikako da me zapadne da se popnem gore. Moracu sa Gandom u neki ortacki biznis na śever

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  5. #7930
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Bujrum alo !

    Sent from my Lenovo P70-A using Cafe Del Montenegro mobile app
    One Ring to Rule them all...

  6. #7931
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,342
    Thanks Thanks Given 
    733
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Koliko turista na Zabljak, da imam po 6 prstiju na ruku mogao bih sve da ih nabrojim

    Bitno je da me zaskocio policajac u sred bjela dana da mi provjeri gume i da mu pokazem lance.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  7. #7932
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Koliko turista na Zabljak, da imam po 6 prstiju na ruku mogao bih sve da ih nabrojim

    Bitno je da me zaskocio policajac u sred bjela dana da mi provjeri gume i da mu pokazem lance.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Ne znam kolko je turista bilo ovih dana, nisam puno iz vikendice izlazio sem na skijanje (Ganda od sad zovem baba Gando).

    Rekose mi danas da je bilo sa Savinom kuku 400 skijasa.

    Vjerovatno je od toga dosta Niksicana bilo na obdan, al opet relativno dosta.

    Takodje danas cuh da za sledecu sezonu ce biti topova, da se radi nova lagana staza od medjustanice koja ide iznad sidra desno u pravcu jezeru pa nazad prema restoranu, da ce da rade zip line od medjustanice do restorana I avanturisticki park I neku bob stazu umjesto one lijeve kao na Zlatiboru. E sad posto ne idem na Zlatibor nemam pojma o cemu se radi.

    Oni lijevu stazu od medjustanice zatvaraju za skijanje, dodaju te neke nove sadrzaje a onu tanjiracu sele desno nedje na te nove staze.

    Rekose mi da radove na tim stazama pocinju u april maj, da je tender vec zavrsen I da je to gotova prica, a da ide sigurno I osnjezavanje iz vjestacke akumulacije koju ce da prave.

    Ako ovo bude tacno bice ponovo Zabljak solidna ski destinacija.

    Dvojka radi od ljetos, posle 5 godina pauze, tako da za ljubitelje ekstremnog skijanja eto kutka.

    Ne znam, priznajem da nijesam obisao mnogo ski destinacija, ali sam cuo da nigdje na ex-yu prostorima, kao ni u Bugarskoj, ne postoji ni priblizno ekstremna staza kao dvojka na Savinom kuku.

    Sent from my EVA-L09 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Last edited by kimmi; 15-01-17 at 20:06.

  8. #7933
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    U Kolasin ima dosta ljudi pogogovo danas, vidjecemo śutra. Masu Albanaca as usual pa kad se izlazi sa parkinga postaje zabavno jer su oni inace poznati po velikoj saobraćajnoj kulturi
    Nije da smo mi nesto bolji no aj
    rm -rf /

  9. #7934
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  10. #7935
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    rece mi prijateljica koja je turisticki vodic u Kotoru da je 49 dolazaka kruzera otkazano.

  11. #7936
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,034
    Thanks Thanks Given 
    1,149
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    645 Posts

    Default

    Kamo lijepe srece da oce svaki otkazati.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk

  12. #7937
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    vjeruj da je ozbiljno jer je ovo sigurno najbolji vodic u Kotoru.

  13. #7938
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Pa dobro, sto kuka.. Doc ce joj ostalih 400-500..

  14. #7939
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Zagusili su prosle i pretprosle godine po 2-3 kruzera na dan


    Mora to jos da se smanji bar za 50-70 dolazaka. Kruzeri su kancer kotora

    #pravdazaMaike
    One Ring to Rule them all...

  15. #7940
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Da ih nema, moga bi zakljucat grad i bacit kljuceve u more..

  16. #7941
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FiX View Post
    Da ih nema, moga bi zakljucat grad i bacit kljuceve u more..
    Nazalost ne moze biti netacnije od ovoga...

    Znaci ukoliko si kad bio u kotoru vidio bi da recimo da je stari grad postao parada neukusa... Mislim da po listingu iz 2014 ima preko 220 registrovanih antikvarnica sto je najveca moguca glupost. Prodaju se svaka kineska sranja i da ne duzim.

    Kvalitet hrane u starom gradu od prije recimo 10 godina kad nije bilo kruzera i sad se ne moze mjeriti, jer gost sa kruzera ce pojesti sve sto mu das (a jede svaki 30ti) i platiti koliko mu kazes.

    Prave nevjerovatnu guzvu tako da upopste nije enjoyable ostalim turistima koji su tu dosli da prenoce i uzivaju u charima srednjovjekovnog grada a ne u 5000 penzionera koji veze nemaju dje su...

    Dalje gost sa kruzera popije pice ili 2 zakrci grad i kupi u antikvarnici koja ne placa porez kineski suvenir, dok gost iz hotela jede napolje uzme turu itd itd otici cu previse u sirinu.


    Samo da zakljucim posto sam zivio tamo i znam kako ide - Kotor ima najduzu sezonu u Cg ne zbog kruzera vec zbog blizine Dubrovackog i Tivatskog aerodroma i zbog zaliva kao cjeline.
    One Ring to Rule them all...

  17. #7942
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Antikvarnica ima 4-5 a ostalo su suvenirnice, pobrkao si
    Svi kotorski restorani nude isto, nabavljaju sa istih mjesta itd i u najmanju ruku su sramni kad je u pitanju odnos cijene/kvaliteta.. A prije 10+ god si imao ulov ribe jer nije bilo kruzinga i mogao si prodat kilo divljaka a ne tovljeno cogijevo smece..
    Tih 5000 penzosa donesu 5000€ samo ulazom i + grdilo potrosnjom na suvenire, kafane, izlete, bedeme itd. dok ti ostali turisti kojih je ukupno 52 ne potrose ni 298mi dio potrosnje ovih sa kruzera
    Ukupni hotelski smjestajni kapaciteti u kotor su presmijesni, govorim o nocenjima 100€+ i plateznijim turistima a hostelasi potrose 8€ na nocenje i uzmu koji turu, krmacu apatinskog i to je to..

  18. #7943
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,530
    Thanks Thanks Given 
    131
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Dok sam studirao na FTH, ozbiljno sam se mislio da izaberem neki od seminarskih radova, a kasnije i specijalistički baš na ovu temu negativnih efekata kruzera dolje, jer je to evidentno godinama.
    Kad sam to predložio i jednoj profesorici, a i u nekom ćakulanju sa kolegama, vidio sam da me gledaju kao budalu broj 1, i otkud uopšte ikakva pomisao da su kruzeri po nečemu loši.
    Pa da ne reskiram da me ne vraća po ko zna koliko puta na prepravke, ili me obali, odustadoh od te ideje...


    Sent from my GT-I9300 using Cafe Del Montenegro mobile app
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  19. #7944
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Ja tvrdim sa su gosti sa kruzera najvece splacine Na kruzer im dz hrana i pice pa potrce da se napoje i nariljaju i tako namireni izadju vani i kupe jedan cibuk haha

  20. #7945
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Zavisi, ako su sa msc, coste da.. Ako je carribbean, celebrity, norwegian, viking onda se mlaye pare..

  21. #7946
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FiX View Post
    Antikvarnica ima 4-5 a ostalo su suvenirnice, pobrkao si
    Svi kotorski restorani nude isto, nabavljaju sa istih mjesta itd i u najmanju ruku su sramni kad je u pitanju odnos cijene/kvaliteta.. A prije 10+ god si imao ulov ribe jer nije bilo kruzinga i mogao si prodat kilo divljaka a ne tovljeno cogijevo smece..
    Tih 5000 penzosa donesu 5000€ samo ulazom i + grdilo potrosnjom na suvenire, kafane, izlete, bedeme itd. dok ti ostali turisti kojih je ukupno 52 ne potrose ni 298mi dio potrosnje ovih sa kruzera
    Ukupni hotelski smjestajni kapaciteti u kotor su presmijesni, govorim o nocenjima 100€+ i plateznijim turistima a hostelasi potrose 8€ na nocenje i uzmu koji turu, krmacu apatinskog i to je to..
    Hotelski smjestaj u kotoru broji oko 480 lezaja hostelski oko 700 + par hiljada kreveta apartmanskog smjestaja.

    Smjestaj u starom gradu je pun makar 4 mjeseca (bilo sta sto vriejdi). Da ne duzim sa tela sam, dobro sam upoznat kako ide to i znam o cemu pricam.


    Sto se tice tipova sa kruzera 80% njih ne potrosi nista jer imaju sve ukljuceno na brodu, cak o coffee to go nose. Sjednu da popiju sok da bi koristili wifi.


    Hostelasi od juna do oktobra u starom gradu placaju od 18-25 eur po krevetu u visekrevetnim spavaonicama a u privatnim sobama 60-90eur.
    Apartmani u starom gradu srednji idu za 60 bolji 100-120

    Ali recimo vecina tih ljudi i cak ovih ozbiljnijih turista iz hipokampusa ili astorije su smoreni kruzerima i suvenirnicama na svakom koraku jer unistavaju sliku grada kakav bi trebao biti...


    Da ne duzim kao sto rekoh za kotor je u startu bilo profitabilnije da se bave lux turizmom jer su za to imali uslova a ne na masovni cruise turizam kao honduras ili mexiko... Pi
    Last edited by Gandalf_White; 22-02-17 at 14:35.
    One Ring to Rule them all...

  22. #7947
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Vise para crew sa kruzera ostavi van no gosti. Jer vecina izadje napolje da pojede neku dobru hranu i ne pita koliko kosta

  23. #7948
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Vise para crew sa kruzera ostavi van no gosti. Jer vecina izadje napolje da pojede neku dobru hranu i ne pita koliko kosta
    E moj kume kakve su to tuge od ovih sto dolaze u kotor... To su ti lishe par kruzera jacih tipa oscar itd sve najniza klasa sa najvecom sirotinjom i od gostiju od staffa. Pa da vidis 50filipinaca kod autobuske cekaju red na hamburger

    #pravdazaMaike
    One Ring to Rule them all...

  24. #7949
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Hotelski smjestaj u kotoru broji oko 480 lezaja hostelski oko 700 + par hiljada kreveta apartmanskog smjestaja.

    Smjestaj u starom gradu je pun makar 4 mjeseca (bilo sta sto vriejdi). Da ne duzim sa tela sam, dobro sam upoznat kako ide to i znam o cemu pricam.


    Sto se tice tipova sa kruzera 80% njih ne potrosi nista jer imaju sve ukljuceno na brodu, cak o coffee to go nose. Sjednu da popiju sok da bi koristili wifi.


    Hostelasi od juna do oktobra u starom gradu placaju od 18-25 eur po krevetu u visekrevetnim spavaonicama a u privatnim sobama 60-90eur.
    Apartmani u starom gradu srednji idu za 60 bolji 100-120

    Ali recimo vecina tih ljudi i cak ovih ozbiljnijih turista iz hipokampusa ili astorije su smoreni kruzerima i suvenirnicama na svakom koraku jer unistavaju sliku grada kakav bi trebao biti...


    Da ne duzim kao sto rekoh za kotor je u startu bilo profitabilnije da se bave lux turizmom jer su za to imali uslova a ne na masovni cruise turizam kao honduras ili mexiko... Pi
    govorim o st gradu.. astoria, hipokampus, kataro, vila duomo, vardar, montekristo.. koji im je kapacitet?
    da nisu puni cijele godine? nisu ni u spic sezone..
    sto se tice apartmana, oni su puni nekih 2 mjeseca, kad je bas dobra sezona onda 2 ipo, ne racunajuci apt sase djukica koji izdaje stale..
    jun prosle godine, kao pocela sezona, ja u split.. svaki restoran full, ne na sokic nego vecera za 3-6 osoba i to sve riba i morski plodovi.. dje su ti ljudi u kotor? sto ces da im ponudis i da dodju? a i split je kruzing destinacija ista stvar i u dbk..
    a u kotor cuka nema, podje brod u 4 ostanu golubovi iznad muzicke i mlate krilima..

    da od kotora napravis elitnu destinaciju ne mozes, bas zbog dubrovnika.. makar ne u nekom bliskom periodu..
    svi dolaze na izlet u kotor, a noce u dbk..

  25. #7950
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,034
    Thanks Thanks Given 
    1,149
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    645 Posts

    Default

    http://www.yugopapir.com/2015/02/kot...-casopisa.html
    Tekst je iz 1970.godine,kao da je juce pisan.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Page 318 of 627 FirstFirst ... 218268308314315316317318319320321322328368418 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •