Page 285 of 627 FirstFirst ... 185235275281282283284285286287288289295335385 ... LastLast
Results 7,101 to 7,125 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #7101
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    onaj stari je ljepsi bio......

  2. #7102
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    FOTO: Održan Pijačni dan uz patišpanj

    Komentari (2)A A A

    Turistička organizacija Podgorice, u saradnji sa d.o.o Tržnice i pijace, po prvi put danas je organizovala „Pijačni dan uz patišpanj”, na podgoričkoj zelenoj pijaci u Mall of Montenegru.

    “Organizacijom ovakvih događaja želimo dodatno doprinijeti afirmaciji zelene pijace, kao turističke atrakcije, mjesta koje oslikava duh grada, kroz ponudu lokalnih proizvoda”, rekli su iz TO Podgorica.

    Mlade Podgoričanke, u crnogorskim nošnjama, su posjetiocima služile patišpanj-tradicionalni crnogorski kolač, donekle zaboravljen, bez kojeg se domaća trpeza nije mogla zamisliti.

    Ova manifestacija je okupila veliki broj građana.




  3. #7103
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    CG: "Turisti će biti u šoku, neće moći van hotela"

    http://www.b92.net/biz/vesti/region....nav_id=1112674

    Hehe, ne znam pravo stanje, ali naslov je bas tendenciozan

  4. #7104
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    FOTO: Održan Pijačni dan uz patišpanj

    Komentari (2)A A A

    Turistička organizacija Podgorice, u saradnji sa d.o.o Tržnice i pijace, po prvi put danas je organizovala „Pijačni dan uz patišpanj”, na podgoričkoj zelenoj pijaci u Mall of Montenegru.

    “Organizacijom ovakvih događaja želimo dodatno doprinijeti afirmaciji zelene pijace, kao turističke atrakcije, mjesta koje oslikava duh grada, kroz ponudu lokalnih proizvoda”, rekli su iz TO Podgorica.

    Mlade Podgoričanke, u crnogorskim nošnjama, su posjetiocima služile patišpanj-tradicionalni crnogorski kolač, donekle zaboravljen, bez kojeg se domaća trpeza nije mogla zamisliti.

    Ova manifestacija je okupila veliki broj građana.



    Patispanja i igara
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  5. #7105
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Pluzine
    Posts
    1,547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahahahahaahaahahahhahahahahahahahaahh
    aj popij casu jaja

  6. #7106
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,044
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    A da im neko dodje u goste i donese patispanj, rekli bi: a vidji sto mi je donio!
    nothing comes from violence and nothing ever could

  7. #7107
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Postade pjaca u gintas turisticka atrakcija cg i pg

  8. #7108
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    FOTO: Održan Pijačni dan uz patišpanj

    Komentari (2)A A A

    Turistička organizacija Podgorice, u saradnji sa d.o.o Tržnice i pijace, po prvi put danas je organizovala „Pijačni dan uz patišpanj”, na podgoričkoj zelenoj pijaci u Mall of Montenegru.

    “Organizacijom ovakvih događaja želimo dodatno doprinijeti afirmaciji zelene pijace, kao turističke atrakcije, mjesta koje oslikava duh grada, kroz ponudu lokalnih proizvoda”, rekli su iz TO Podgorica.

    Mlade Podgoričanke, u crnogorskim nošnjama, su posjetiocima služile patišpanj-tradicionalni crnogorski kolač, donekle zaboravljen, bez kojeg se domaća trpeza nije mogla zamisliti.

    Ova manifestacija je okupila veliki broj građana.



    na sliku vidim jedan patispanj i ostalo kuglofi-da nije kuglof dan

  9. #7109
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nije nego tvoje naocare nijesu dobre

  10. #7110
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Pluzine
    Posts
    1,547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobre su njemu naocare nego ne zna sto je patispanj
    aj popij casu jaja

  11. #7111
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  12. #7112
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    struka mi je ovo,hahaha.evo vidim sa naocarima sad jos dva isjecena patispanja.al ima i kuglofa dosta,morate priznat,:redface:

  13. #7113
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Pluzine
    Posts
    1,547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ahahhahahaaha jokac sve su to patispanji.Moja majka i baba su uvijek patispanj spremali u te kalupe a i svi dje sam ga jeo kroz PG i u okollini PG.Ustvari majki je stari kalup za patispanj ostao od babe :P
    https://martakuvazavas.files.wordpre...125_141413.jpg
    Last edited by smrtko; 28-03-16 at 21:06.
    aj popij casu jaja

  14. #7114
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    znam,brate,moze li malo sale hahaha:encouragement:

  15. #7115
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Da je sreće, pjaca bi i bila prava turistička atrakcija, da je recimo postave na trg kod Sahat kule. Na pijaci se može osjetiti duh grada i ljudi koji žive u njemu, i pravi turista će uvijek izdvojiti vrijeme da vidi kako izgleda pazarni dan u mjestu koje je došao da posjeti.

    Patišpanj je, inače, tradicionalni crnogorski kolač, a vi snobovi što bi turistu radije poveli u Astoriju na volcano, to je vaš problem.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  16. #7116
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,044
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    i meni bi bila da se ima sto domace kupiti nego sve plastika kao u prodavnicama. eto jedino taj sir.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  17. #7117
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Da je sreće, pjaca bi i bila prava turistička atrakcija, da je recimo postave na trg kod Sahat kule. Na pijaci se može osjetiti duh grada i ljudi koji žive u njemu, i pravi turista će uvijek izdvojiti vrijeme da vidi kako izgleda pazarni dan u mjestu koje je došao da posjeti.

    Patišpanj je, inače, tradicionalni crnogorski kolač, a vi snobovi što bi turistu radije poveli u Astoriju na volcano, to je vaš problem.
    U teoriji to je tako dok u praksi imas Gintas.

  18. #7118
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    "La Roche" od aprila



    Novi hotel u Tivtu kod Gradske plaže, na Šetalištu kapetana Iva Vizina biće otvoren krajem narednog mjeseca, izjavio je za naš Radio Ivan Peković, zastupnik investitora Olega Khuklija iz Sankt Peterburga i kompanije „Oliva invest“, dodajući više detalja o ovom objektu:
    „Očekujemo da će biti otvoren negdje za mjesec i po dana, krajem aprila, a zvaće se „La Roch“, što znači stijena na francuskom, zato što je hotel sav od kamena, izgleda kao stijena i to je bio razlog za takvo ime. Kamen za hotel je stigao sa Brača, najbolji koji može biti.“
    Ovaj mali butik hotel kategorije 5 zvjezdica ima 9 apartmana, tj. 12 soba i površinu od preko 1320 kvadrata, a, kao što je poznato izgrađen je na parceli od 655 kvadrata na 4 nivoa - podrum, prizemlje i dva sprata. Još nisu svedeni računi, tako da će informacija o ukupnim troškovima biti dostupna na kraju izgradnje, kaže Peković i dodaje „Do otvaranja je još preostalo da stigne namještaj iz Italije, koji se očekuje naredne nedjelje, a onda kreće rad na restoranu u baru. Već smo dali oglas i primamo radnike za sezonu, tako da očekujemo da će za oko mjesec i po dana biti sve završeno. Plažu smo upravo dobili na tenderu, koji je završen i sad radimo na tom dizajnu.“
    U kompaniji očekuju da će plaža biti spremna za otvaranje do kraja juna, a u toku je procedura za dobijanje dozvole za otvaranje plažnog bara, čime planiraju da upotpune kompletnu ponudu na toj lokaciji.

    Brački kamen
    U trci su sa vremenom ali sve je u milimetar.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  19. #7119
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


    JežuzMarija od znaka
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  20. #7120
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post

    Brački kamen
    U trci su sa vremenom ali sve je u milimetar.
    lijepo je ovo sve,al valja rec istinu do kraja-ko zna dje su tu odvodi kanalizacije na 50m,od tog mjesta nece se okupat tu sem ako mu ne fali podosta dasaka u glavu...podjite danas pa vidite kako kulja kanalizacija....al o tome se ne vodi racuna.....
    Last edited by jokac; 29-03-16 at 17:00.

  21. #7121
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    1 novembra je stupio na snagu zakon o zaposljavanju stranaca. I umjesto tipovi iz Vlade, ZZZCG, privredne komore... Ma ko god, radi nesto po pitanju kvalifikovanja lokalne sezonske radne snage. Niko ne pomjera ackur.

    I onda ce poceti plakanje kvazi ugostitelja kako nema radne snage i kako nasi ne znaju da rade i kako ce propasti sezona i dobro poznate idiotske price.

    Ovo napisah jer me je jutros pozvao novi lokalni inspektor za strance da me upozna da je zakon stupio na snagu i sta mi je cinjeti ako mislim zaposliti stranca i koliko ce nemilosrdni biti sa kontrolama elektronske prijave gostiju ove godine.

    Inspektor je iz drugog grada i kako mi rece njegov kolega valjda to rade sada po svim opstinama, kako bi se osigurali da radi rodjackih, prijateljskih itd veza svi postuju zakon o strancima.


    Potpuno sam saglasan i odusevljen sa ovim sistemom jer od ovoga nam moze biti samo bolje na sledece nacine :

    - Borba za kvalitetnijom radnom snagom i konkurentnost na trzistu rada

    - Vece plate za bolje radnike a i vece plate u globalu

    - Povratak tradicije radnika u turizmu u CG

    - Smanjenje nezaposlenosti

    - Skidanje retardiranih nesposobnih idiota koji nece nista da rade sa biroa i otimanje osiguranja

    - Sprijecavanje iznosenja novca van CG, vec cirkulisanje kapitala u zatvorenom ekonomskom sistemu


    itd...


    Medjutim ono sto mene zanima je kako cemo pregurati sezonu bez 15 000 Srba, Makedonaca i Bosanaca sa 5 - 10 - 15 - 20 godina radnog staza u ugostiteljstvu?

    Kakav ce to haos da nastane
    One Ring to Rule them all...

  22. #7122
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakav predsjednik CTU-takve i reakcije.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  23. #7123
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Da je sreće, pjaca bi i bila prava turistička atrakcija, da je recimo postave na trg kod Sahat kule. Na pijaci se može osjetiti duh grada i ljudi koji žive u njemu, i pravi turista će uvijek izdvojiti vrijeme da vidi kako izgleda pazarni dan u mjestu koje je došao da posjeti.

    Patišpanj je, inače, tradicionalni crnogorski kolač, a vi snobovi što bi turistu radije poveli u Astoriju na volcano, to je vaš problem.
    ili si vidovit, ili si načuo.....planirano je uskoro da se napravi jedna lijepa turistička manifestacija, baš kod Sahat kule, prelijepa noć podgoričke trpeze i pjesme....biće i patišpanja i tulumbi i baklave i urmašica i alve i japraka i podgoričkih popeka i krapa....
    ,
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #7124
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    1 novembra je stupio na snagu zakon o zaposljavanju stranaca. I umjesto tipovi iz Vlade, ZZZCG, privredne komore... Ma ko god, radi nesto po pitanju kvalifikovanja lokalne sezonske radne snage. Niko ne pomjera ackur.

    I onda ce poceti plakanje kvazi ugostitelja kako nema radne snage i kako nasi ne znaju da rade i kako ce propasti sezona i dobro poznate idiotske price.

    Ovo napisah jer me je jutros pozvao novi lokalni inspektor za strance da me upozna da je zakon stupio na snagu i sta mi je cinjeti ako mislim zaposliti stranca i koliko ce nemilosrdni biti sa kontrolama elektronske prijave gostiju ove godine.

    Inspektor je iz drugog grada i kako mi rece njegov kolega valjda to rade sada po svim opstinama, kako bi se osigurali da radi rodjackih, prijateljskih itd veza svi postuju zakon o strancima.


    Potpuno sam saglasan i odusevljen sa ovim sistemom jer od ovoga nam moze biti samo bolje na sledece nacine :

    - Borba za kvalitetnijom radnom snagom i konkurentnost na trzistu rada

    - Vece plate za bolje radnike a i vece plate u globalu

    - Povratak tradicije radnika u turizmu u CG

    - Smanjenje nezaposlenosti

    - Skidanje retardiranih nesposobnih idiota koji nece nista da rade sa biroa i otimanje osiguranja

    - Sprijecavanje iznosenja novca van CG, vec cirkulisanje kapitala u zatvorenom ekonomskom sistemu


    itd...


    Medjutim ono sto mene zanima je kako cemo pregurati sezonu bez 15 000 Srba, Makedonaca i Bosanaca sa 5 - 10 - 15 - 20 godina radnog staza u ugostiteljstvu?

    Kakav ce to haos da nastane
    Nama je prakticno pocela sezona prije par nedelja i prosle godine u ovo doba imali smo makar 10 novih radnika i to iz srbije. Top kvalifikovani ljudi sa iskustvom sa kruzera, malte, kipra... ove godine sve nasi zbog zakona. Sve neke njunje, niko veze s mozgom nema. HR se vata za glavu. Vec se osjeca pad kvaliteta zaposlenih, a i standarda. Bice interesantno vidjet nastavak dogadjaja.

  25. #7125
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Nama je prakticno pocela sezona prije par nedelja i prosle godine u ovo doba imali smo makar 10 novih radnika i to iz srbije. Top kvalifikovani ljudi sa iskustvom sa kruzera, malte, kipra... ove godine sve nasi zbog zakona. Sve neke njunje, niko veze s mozgom nema. HR se vata za glavu. Vec se osjeca pad kvaliteta zaposlenih, a i standarda. Bice interesantno vidjet nastavak dogadjaja.

    Mora da se prelomi nedje...

    Firma dje sam ja radio bilo nas je 120. 80-90 stranaca

    I sad imas konobare koji namlate 6-8 000 eur nose ih u Srbiju trose tamo. Ja sam uvijek pricao recimo da sidje 1000 momaka i djevojaka iz NK koji su besposleni i donesu po samo 1000eur doma to je milion eura. U minimarketima, trafikama, lokalima, buticima, automehanicarima itd itd

    Osjetio bi se taj milion...


    A najvjerovatnije ce se pobuniti tamo i ovamo, ako ih pusti drzava da opet zaposljavaju strance odje nema drzave. Da subvencionise vlada kvalifikaciju i to je to... Imaju 6-7 mjeseci od sezone do sezone pa neka bucaju
    Last edited by Gandalf_White; 29-03-16 at 18:22.
    One Ring to Rule them all...

Page 285 of 627 FirstFirst ... 185235275281282283284285286287288289295335385 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •