Results 1 to 2 of 2

Thread: Drumovi,pusti drumovi

  1. #1
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Drumovi,pusti drumovi

    Mi smo gradjani naselja koje broji oko200 kuca . Nase naselje se nalazi u Sutomoru bliza orjentacija Brce.
    Ukljucujemo se u ovaj forum da bi smo informisali ljude ,predsjednika opstina koji ne prima nase mailove ,faxove,zahtjeve preko gradjanskog biroa itd.
    A odnose se na na jedan neobicajan problem sa kojim smo mi suoceni ,a to je situacija da cijelo naselje nema pristupni put niti put kroz naselje.
    Rezultat toga je da nam Hitna pomoc ne dolazi zbog cega smo imali nekoliko smrtnih slucajeva zadnjih godina .
    Ustvari kuce su grupsane na pokrenutom terenu te je jedina komunikacoija stepenicama sa izrazitom visinskom razlikom sto je poznato u medicini kao jako opasno za latentne srcane bolesnike i ostale ljude slabijeg zdravlja. Tako kad nekoga udari infarkt molis boga da ostane ziv dok ga spustas na nosila niz stepenice i predas Hitnoj pomoci kod prodavnice u Brce gdje te ljekari cekaju skrstenih ruku.
    Sto ce oni "ne mogu kola da dodju do naselja koja su divlje gradjena" konstatacija direkrorke Hitne pomoci , a jadno li joj je obrazovanje nema pojma da je po G.U.P-u predvidjeno tu naselje niske gustine stanovanja (160 st/ha) i da je pocelo da se formira i skoro zavrseno prije jos 40 godina .Sto ce jadnica ovi iz gradske vlasti sto su je postavili nisu joj rekli da iz neznanja i drskosti nisu nikad htjeli napraviti kolski put do i kroz naselje niti ga urbanizovati iako su imali sve elemente
    Vjerovatno im niko blizi tu ne zivi ,a mozda je i umro
    Presjednica opstine izgleda o tome i najmanje zna ili ne zeli da zna, mozda svjesna da nema planera i inzinjera koji znaju rijesavati ulice sa usponom preko uglavnom opstinskog zemljista uz minimalne postupke ekspropriacije sto izgleda pored inzinjerskog kadra mora da ima i nekog vizanijeg pravnika
    Mi kao gradjeni pomenutog naselja prinudjenui smo da objelodanimo ovu sramotu i preko Vaseg foruma i medija jer u 21 vijeku mislimo da ovo vise nema tolerancije :arrow:

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar*Beograd
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stavila sam tvoj topiK kao obavjeshtenje da bi ljudi vishe obratili pazhnju na ovaj problem. Stvarno mi je zhao shto je takva sitacija ali ja kao moderator ne mogu vishe da pomognem ;>
    Nadam se da cete naici na prave ljude koji ce ovo vidjeti i pomoci u rijeshavanju tog problema..

    Srecno.
    M. Roma Volley #14

    red passion, red heart, red soul - MUFC

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •