Results 1 to 8 of 8

Thread: Srednje-Azijski Ovchar (Azijat)

  1. #1
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Srednje-Azijski Ovchar (Azijat)

    Namjeravam da qpim shtene pomenute rase.Cijena nije bitna,dobro porijeklo jeste.Ako imate kontakt-telefon ili email neke odgajivacnice,bio bih zahvalan kad bi ga podijelili sa mnom.Josh nesto,koje uslove moram da ispunim da bih "uvezao" shtene iz Srbije?
    Last edited by Zodiac; 03-06-08 at 11:24.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zodiac View Post
    Namjeravam da qpim shtene pomenute rase.Cijena nije bitna,dobro porijeklo jeste.Ako imate kontakt-telefon ili email neke odgajivacnice,bio bih zahvalan kad bi ga podijelili sa mnom.Josh nesto,koje uslove moram da ispunim da bih "uvezao" shtene iz Srbije?

    Izbor izvrstan !
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  3. #3
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da ti od uslova treba samo potvrda da je kuce vakcinisano i da u mjestu iz koga ga kupujes nije bilo bjesnila u zadnjih 30 ili 60 dana. Moyda treba i veterinarska knjižica al to ces svakako dobit...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam svog bizina doveo avionom iz Srbije, i sve sto su mi trazili je ta knjizica o vakcinaciji...

    Evo kontakta jedine provjerene odgajivacnice iz Srbije za koju ja znam:

    Contact

    http://www.ruski-izvor-yu.narod.ru/

    phone: **381-11-8467-211
    **381-63-265-400

    Address:
    Simic Polina
    Lole Ribara 111
    11272 Dobanovci
    Serbia and Montenegro

    [email protected]
    [email protected]

    Na forumu, do koga mozes doci preko linka koji gore dadoh, imas predstavljeno jos par odgajivaca.

    Inace, kad se raspitujes u CG, a oni ti kazu "najbolji ovo ono..." to uzmi sa velikom rezervom.

    Evo i kontakta momka iz Podgorice, koji je koliko znam osnovao klub ruski pasa u cg, i koji je dosta blizak sa Polinom (odgajivacnica RI sa linka koji stavih): Paunovic Marko - 067 588 731

  5. #5
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dje si Spale,skolski druzhe?Mrva je

    E ovako..

    Kontaktirao sam jednu odgajivacnicu u Hrvatskoj.Otac,shampion Rusije 2005 (jedna od mnogobrojnih titula),odgajen u Moskvi,kupljen od strane pomenute odgajivacnice.Stenad su od istog oca,a razlicitih majki.Po tom kriterijumu se odredjuje cijena.Stene od pomenutog kera i Ukrajinske shampionke,koja je ujedno i 2008 proglashena za shampiona Srbije,koshta 1500 eura.Ako je u pitanju neka manje priznata kuchka,recimo shampion Hrvatske,onda je stene 1000 eura.Izgleda da su ta legla iz Hrvatske jedna od najboljih na svijetu,da izuzmemo Turkmenistan,dje je zabranjen izvoz "Azijata" (nacionalno blago).

    Sto se tiche papira..

    Dokaz o vakcinaciji,Rodoslov,Pasosh.Naravno,sva papirologija je vec spremna od strane odgajivacnice.Profesionalci.

    Mislio sam da uzmem jedno stene iz Hrvatske,a jedno iz Srbije,pa da napravim neki svoj "mini brend".Uskoro pochinjem radove na boxu.Interesuje me samo da li da ih drzim u jedan box ili da ih odvojim?

  6. #6
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    SAO je predivan. ;)
    E sad, ako ih uzimaš kao štenad, a pri tome imaš namjeru da ih pariš u kasnijem periodu, bolje bi bilo da budu odvojeni, da bi se izbjegao "bratski osjećaj" između njih ;)

    Edit:

    Sjetih se sad... Na Cetinju 21.06. je CACIB izložba. Možda bi trebao da prošetaš malo do tamo, pogledaš pse, uzmeš koju preporuku. Znam da je SAO u zadnje vrijeme strašno popularna rasa i sve ih je više po izložbama kod nas. Možda pronađeš nešto za sebe, a ako ništa drugo, steći ćeš koji kontakt, dobiti poneki savjet i sl. ;)
    Last edited by Tatjana; 04-06-08 at 09:01.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zodiac View Post
    Dje si Spale,skolski druzhe?Mrva je

    E ovako..

    Kontaktirao sam jednu odgajivacnicu u Hrvatskoj.Otac,shampion Rusije 2005 (jedna od mnogobrojnih titula),odgajen u Moskvi,kupljen od strane pomenute odgajivacnice.Stenad su od istog oca,a razlicitih majki.Po tom kriterijumu se odredjuje cijena.Stene od pomenutog kera i Ukrajinske shampionke,koja je ujedno i 2008 proglashena za shampiona Srbije,koshta 1500 eura.Ako je u pitanju neka manje priznata kuchka,recimo shampion Hrvatske,onda je stene 1000 eura.Izgleda da su ta legla iz Hrvatske jedna od najboljih na svijetu,da izuzmemo Turkmenistan,dje je zabranjen izvoz "Azijata" (nacionalno blago).

    Sto se tiche papira..

    Dokaz o vakcinaciji,Rodoslov,Pasosh.Naravno,sva papirologija je vec spremna od strane odgajivacnice.Profesionalci.

    Mislio sam da uzmem jedno stene iz Hrvatske,a jedno iz Srbije,pa da napravim neki svoj "mini brend".Uskoro pochinjem radove na boxu.Interesuje me samo da li da ih drzim u jedan box ili da ih odvojim?
    neka budu odvojeni boxevi. sto zbog tvoj pasakonkretno, sto zbog toga, ako ti neko dodje sa drugim psom, zbog parenja ili nesto slicno, valjace... Inace, 2 muzjaka bilo koje pastirske rase, tesko ce se podnositi, a da ne pricam sta bi se desilo kad bi im davao hranu, a izmedju njih da nema resetki.

    Ja SAO ne poznajem dovoljno da bih ti mogo preporuciti konkretne pse. Ali neke stvari vaze uopsteno za sve rase... Ne mora da znaci da su najbolji stenci, ako su im roditelji najbolji(a pitanje je da li su najbolji, jer mnoogo pasa u rusiji nosi titule razne, jer imaju mali milion izlozbi). Nekad najbolji pas, ne prenosi na potomstvo ono sto je dobro u njemu i na njemu, vec pretezno mane... Zenke su obicno(ne vazda) bitnije od muzjaka, jer vise svojih osobina prenose, nego muzjaci...
    Ako si stvarno ozbiljan po ovom pitanju, pogotovo pitanju odgoja koji planiras, onda udji dublje u citavu pricu, za pocetak bar toliko da mozes sebi naci iskrenog savjetnika koji ima znanje... Ne postoji pas bez mane, pa to iskoristi u razgovoru sa odgajivacima. Onaj koji ce ti pricati da mu je pas savrsen, taj nije iskren. Pored toga, u leglu ne mogu biti svi psi odlicni. Ni eksterijerno ni karakterno. Znaci treba znati odabrati..

    Koliko ti pomogoh ovim postom, pitanje je. Lakse pitanje je koliko odmogoh.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    5,978
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    105
    Thanked in
    45 Posts

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. srednje azijski ovcar
    By sparco in forum Kućni ljubimci
    Replies: 5
    Last Post: 11-01-08, 15:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •