Results 1 to 12 of 12

Thread: Zarada preko interneta

  1. #1
    Join Date
    May 2007
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Zarada preko interneta

    Zna li neko nesto o ovome?

    Vrlo sam skepticna prema ovakvim stvarima ... Ima li ko kakvog iskustva
    Mali

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,313
    Thanks Thanks Given 
    275
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Nažalost, ništa bez lopate.

  3. #3
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Lightbulb

    Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Zna li neko nesto o ovome?

    Vrlo sam skepticna prema ovakvim stvarima ... Ima li ko kakvog iskustva

    Nema razloga da budeš skeptična. Internet je izmišljen da bi ljudi zarađivali pare. Njih desetoro.

  4. #4
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Podgorica-dje zalegnem
    Posts
    5,477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze se zaradit ako osmislis neku ideju

  5. #5
    Join Date
    May 2008
    Posts
    48
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ili ako koristis Guglov Adsence (ili tako nesto)
    Pričam:
    • Apiyano
    • Crnogorski
    • Македонски
    • English
    • Deutsch

  6. #6
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    otvoris crnogorsku neku crnogorsku fejskmuku
    the World's leading dance event
    Sensation


  7. #7
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    eh kad bi ovo moglo ja bi do sad bio milioner...
    ne koliko li sam se samo sajtova prijavio..
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  8. #8
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    ma glupost! ne znam kako se neko pali na ideju - NE RADIM NISTA, DOBIJAM PARE! to NEMA NIDjE!!!!!!!!!!!!!1

  9. #9
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    a jbg. raj za crnogorce..

    ja evo cekam sa bux.to 10$ od nove godine za hattrick suporter :P
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  10. #10
    Join Date
    May 2007
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Milslila sam na ovo

    Rad od kuće



    Telecommuting ili rad od kuće u posljednjih je nekoliko godina postao vrlo primamljiv način rada i organizacije radnog vremena. Kompanije koje su uvele takav način rada tvrde da se povećala produktivnost i da su zaposlenici zadovoljniji. Neki troškovi se smanjuju za kompaniju, neki troškovi i gubitak vremena na putovanje na posao postaju korisno vrijeme koje ostaje zaposleniku. Rekli bismo... idila. No, nije baš sve tako i nije baš jednostavno organizirati rad od kuće. Nije jednostavno ni raditi od kuće niti "upravljati" zaposlenicima i timovima zaposlenika koji sjede kod kuće. Ustvari, nije niti puno kompliciranije, ali... znate kako to ide s navikama, menadžeri su navikli imati sve "na oku" i misle da je, ako vide zaposlenika svaki dan na poslu, to neka super kontrola, a ako ga ne vide, valjda misle da će dotični stalno zabušavati.

    Tijekom svojih dvadesetak godinica radnog staža koliko sam "natuko" radio sam razne poslove na razne načine. Prošao sam od standardnog radnog vremena da bih nakon toga radio u nadzoru mreže u smjenama od 24 sata, nakon čega sam imao tri slobodna dana (spajao po 48 sati da bih imao 6 slobodnih dana). Radio sam i cjelodnevne poslove tipa instruktor jedrenja kad sam se budio u 5.45 i završavao s predavanjem nakon jedrenja negdje oko 18 sati, imao sam i svoju tvrtku sa zaposlenicima i obrt u kojem sam bio jedini zaposlenik, a posljednjih pet godina radio sam gotovo isključivo od kuće na održavanju mreže koja je "razbacana" u nekoliko zemalja i sad opet radim normalno radno vrijeme. Svaki od tih poslova imao je neke svoje zahtjeve i pravila te je bilo razumljivo radno vrijeme i način rada prilagoditi poslu.

    Rad od kuće je, barem ja tako mislim, idealno rješenje za cijeli niz poslova koji se inače obavljaju u uredima, ali ne samo zbog toga što će zaposlenici biti zadovoljniji, nego i zbog cijelog niza stvari na koje utječe takav način rada. Evo, recimo jutarnje gužve i krkljanci. Do posla imam točno dvije autobusne stanice (Dugave - Buzin), ali... hehe... ne biste vjerovali, treba mi oko pola sata da dođem na posao, i to pod uvjetom da mi autobus dođe na vrijeme. Zašto? Pa zato što je po SR Njemačke u to doba dana gotovo nemoguće proći, kolona gmiže puževom brzinom baš u to vrijeme. Logično jer svi rade od 8 pa je od 7.15 do 7.45 najveća gužva. Kad zbrojim vrijeme otkad se probudim do dolaska na posao i povratak s posla, na neki način "izgubim" gotovo dva sata dnevno, a meni je još lako, ja imam samo dvije stanice do posla, kako li je tek drugima. Dva sata pomnožena s brojem radnih dana čine popriličnu brojku "ušteđenih" sati... a vrijeme je novac pa si vi računajte koliko ustvari gubite putovanjem na posao. OK, ne mogu svi raditi od kuće i ne mogu svi stalno raditi od kuće, sastanci licem u lice su jako važna stvar, sastanci, prezentacije i još gomila stvari, ali ipak...

    No, ne radi se samo o uštedi vremena zaposlenika. Rad od kuće donosi uštede i kompaniji. Dobro organiziran rad smanjit će potrebu za uredskim prostorom, potrošnju struje, vode, grijanja/hlađenja, čišćenja. Ako se uzme manji uredski prostor, manja su davanja za režije, manja su davanja za osiguranje prostora i opreme. Smanjuje se potreba za slobodnim danima jer zaposlenik s nekim osobnim problemima pa čak i ako je bolestan (ne prejako) još uvijek može dosta toga obaviti od kuće.

    Ne znam kako je u drugim gradovima, ali sam siguran da Zagreb ima opakih problema s prometom. Doći u centar grada i naći parkirno mjesto ponekad je pothvat dostojan divljenja. Kako bi bilo lijepo kad bi se promet makar u špicama smanjio za 10% ili 15%, manja gužva, manje popravaka na cestama, manje kašnjenja na posao. E da sam ja Bandić, ja bih se zauzimao za rad od kuće i donošenje prave regulative koja bi tako nešto olakšala ili čak donijela kompanijama neke porezne olakšice u vidu poticaja, nije da nema smisla smanjiti gužve na cestama. Nisam baš upućen, ali nekako računam da bi smanjeni intenzitet prometa na cestama proporcionalno rezultirao i uštedama u održavanju. Recimo da 2% smanjenja intenziteta smanji 1% izdvajanja za odžavanje... hm... nije to mala lova.

    Naravno, rad od kuće donosi i neke probleme koje treba riješiti. Prvi problem koji će pasti svakom menadžeru na pamet je... kontrola. Kako kontrolirati ljude koje nemaš na oku? Zapravo, ovo i nije neko pitanje pa sam ga ja postavio malo drukčije. Kako i na osnovu čega šef zna što i koliko radiš kad si na poslu i sjediš za svojim stolom? Nisam baš siguran da je dolazak na vrijeme i sjedenja na poslu baš neki pokazatelj produktivnosti. Dakle, moraš se osloniti na rezultate rada. Ako se posao napravi na vrijeme, onda je produktivnost zadovoljavajuća, ako posao kasni, onda nije. Vrlo jednostavno. Istina, postoje poslovi kod kojih se treba paziti na više stvari od čistog rezultata, ali za to postoje vrlo jednostavne metode i aplikacije koje olakšavaju kontrolu. Na kraju se sve svodi na to je li posao napravljen ili nije, a ako netko "zabušava", pa to se može i na poslu.

    Naravno, postoje i loše strane rada od kuće. Ako posao nije dobro organiziran, cijeli niz stvari može ga pretvoriti u noćnu moru. Neki zaposlenici pobrkaju slobodno kreiranje radnog vremena s radom od kuće pa rade ne samo odakle im odgovara, nego i kad im odgovara. To baš i nije najsretnije riješenje, ono što se obično događa kod slobodnog određivanja radnog vremena je da i šef počne slobodno određivati kad će zvati pa se sve malo zakomplicira, ali ništa što se ne bi moglo riješiti dogovorom i dobrom organizacijom. Meni se upravo to dogodilo na starom poslu, tj. jednostavno sam bio na raspolaganju 24/7, a kako šef nije imao blage veze koliko vremena treba za neki zadatak, događale su se krajnosti. Od toga da sam imao tjedne zadatke koje bih napravio za pola prvog dana u tjednu pa sve do toga da sam imao zadatke koje sam trebao odraditi u jednome danu, a trebali su mi tjedni da ih dovršim. Ali i to se sve sredi ako šef zna koliko otprilike vremena treba za koji zadatak, a ako ne zna, tu je uvijek telefon, mail, exchange, sharepoint ili na kraju krajeva, sastanak na kojemu se sve riješi.

    Ustvari, ja i sad radim od kuće. Pišem ovaj tekst pomalo pa napravim pauzu, pa radim nešto drugo. Klikam jedan WiFi router i gledam što se sve može s tom napravicom, preko VPN-a sam spojen na firmu pa imam pristup svemu kao da sam i na poslu. Moj uredski IP telefon sasvim normalno radi kao kutija koja stoji u uredu, ali i kao klijent koji je instaliran na moj laptop, ja mogu zvati, a i drugi mogu mene zvati kao da sam u uredu. VoIP, Centrex, VPN... znam, zvuči komplicirano, ali nije. Sve što vam treba je da vam to netko postavi i dalje je samo klikanje, treba otprilike 10 minuta da se nauči kako što radi, stvar postaje sasvim normalna, zapravo to je bilo prvo što sam pitao kako složiti... navika...

    Gledao sam malo kako je to IBM organizirao. Oni kažu da od njihovih 330.000 zaposlenih čak 40% radi od kuće, s puta ili lokacije nekog klijenta. U Americi je broj "telekomutera" porastao sa četiri milijuna 1990. godine na 45 milijuna 2006. Nije to mali broj kad se uzme u obzir da svaki takav zaposlenik znači da se svaki dan određena količina goriva manje potroši na putovanje do posla. Zvuči odlično, ali i tu se pojavio problem. Ljudi koji su radili od kuće počeli su osjećati da se udaljavaju od korporacije. Reklo bi se "daleko od očiju, daleko od srca" pa su čak i neka istraživanja pokazala da ljudi koji su fizički više prisutni u tvrtki imaju veće šanse za napredovanje. IBM je pokrenuo svoje klubove i počeo organizirati druženja i raznorazne aktivnosti kako bi ljudi ipak ostali u kontaktu. No, nije samo to problem, kompanija je morala reorganizirati i promijeniti neke načine učenja i razmjene ideja i prijeći sa starog načina razmjene znanja, ideja i edukacije, na virtualno učenje i upravljanje. Čak i svakodnevna komunikacija ide bolje ako se radi videovezom nego običnim telefonom. Telekonferencije ne moraju biti rezervirane samo za upravu, zašto ne organizirati virtualnu kavicu preko videolinka, brbljati o svemu i svačemu kao da smo s kolegama na poslu.

    Mnoge stvari ide u prilog radu od kuće. Kad sve zbrojim i oduzmem, nekako mi se čini da bi se trebalo za početak, ako se uopće razmišlja o takvoj organizaciji, organizirati tek jedan ili dva dana u tjednu za rad od kuće i postupno raditi traziciju. Ali i to je početak i možda i ne bi trebalo težiti baš potpunom radu od kuće. Eh, zaboravio sam jednu sitnicu... za takav rad je preduvjet broadband, a broadband se baš i ne širi tempom kojim bi trebao, ali bit će, taman dok naše kompanije počnu razmišljati o VPNADSL-u ili Centrex ili VoIP ili Videokonferencijama (zašto ne i IPTV s korporacijskim videokanalom), e taman do tada će se i broadband proširiti koliko treba. Na kraju... hehe... a zašto ne. Evo, moja sestra si priprema teren za rad s otoka, sve što joj treba je broadband, jedino rješenje SatADSL, takav joj je tip posla jer radi s velikim fajlovima koje mora primati i slati. Naravno, samo povremeni rad, nikako puni rad od kuće, ali tko zna, možda broadband dođe i na moj otok pa će tako nešto biti moguće.

    Sanjam o tome da mogu nakon odrađenog dana skoknuti na pecanje pa čak i ako sam na pecanju mogu neke stvari odraditi i iz čamca. Hehe, sjećam se kad je šogi dofurao prvi mobitel... onaj kofer sa slušalicom na 099. Prvo što sam napravio je da sam ga odfurao na gumenjak i s gumenjaka telefonirao kao: "Ej, znaš odakle te zovem? S gumenjaka, evo noge u moru i ono... cool." Hm, koje li je to godine bilo? Možda za koju godinu počnem odgovarati na službene pozive s neke totalno egzotične lokacije, laptop na koljenima, a oko mene neka borova šuma, pogled na more... mir... tišina...
    Tekt preuzet sa
    http://www.jutarnji.hr/ispis_clanka.jl?artid=63350



    Ima dosta stranica sa ponudama takvih poslova, malo sam googlala i vidim da je u idndiji takav rad vrlo cest....

    Pa sam pomislilla da neko ima kakva iskustva...
    Mali

  11. #11
    Join Date
    May 2007
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo linka za takve poslove na dice.com, ali opet ja sam skepticna...
    http://seeker.dice.com/jobsearch/ser...=29&SEARCH.y=8
    Mali

  12. #12
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    110
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    što je sigurno, sigurno je, možeš zaraditi virtualne novčiće na ------>

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Rukomet
    By MonterO in forum Ostali sportovi
    Replies: 17763
    Last Post: 16-04-24, 15:25
  2. VoIP - Telefonirajte preko Interneta
    By spidernet in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 01-11-05, 07:46
  3. ZARADITE PREKO INTERNETA
    By GENER@L in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 13-10-04, 22:39
  4. help
    By Mina_Murray in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 11
    Last Post: 20-06-04, 22:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •