Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 101 to 116 of 116

Thread: Da li su se Adam i Eva voljeli?

  1. #101
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    o đisus krajst!!!
    4' 33''

  2. #102
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default pa da vidimo......nesto

    "I stvori Bog covjeka po oblicju svojemu, po oblicju Bozijemu stvori ga...I rece Gospod Bog: nije dobro da je covjek sam, da mu nacinim druga prema njemu....I Gospod Bog pusti tvrd san na Adama, te zaspa; pa mu uze jedno rebro, i mjesto popuni mesom; I Gospod Bog stvori zenu od rebra, koje uze Adamu, i dovede je k Adamu. A Adam rece: eto sad kost od mojih kosti i tijelo od mojega tijela. Neka joj bude ime covjecica, jer je uzeta od covjeka. I blagoslovi ih Bog i rece im Bog: radjajte se i mnozite se, i napunite zemlju i vladajte njom..." 1. Mojsijeva 27, 28; 2-18,21,22,23.....

    Eto tako se zbilo po Biblijskom kazivanju, ne zaboravimo da Bog izmedju ostalog kaze da nista nije nemoguce, a pogotovu ne Njemu, Stvoritelju svega sto vidimo (i ne vidimo). Jesmo li se ikad zapitali, ako nista drugo, otkud nam boje i oblici, pogledajmo prirodu??? Kaze: "Jer sto se na njemu ne moze vidjeti, od postanja svijeta MOGLO SE POZNATI I VIDJETI NA STVORENJIMA, i njegova vjecna sila i bozanstvo, DA NEMAJU IZGOVORA" Rimljanima poslanica, 1-20

    Svi mozemo naci izgovore, jer nas sopstvena slast i prosto neobuzdana zelja za grijehom tjera da ga "opravdamo", ali bozjim ocima gledano, sve je mnogo, mnogo drugacije....sto se tice razmnozavanja izmedju Adama i Eve (i ostalih), Bog je to tako uredio na pocetku i sigurno nisu imali nikakvih "genetskih nedostataka", zamislite: tada su ljudi zivjeli i po hiljadu godina (Metusalem 969 god.), zar nam to ne govori nesto? Pogledajmo se danas, ja dolazim do zakljucka da smo itekako izdegeneisanih "kodova", u svakom pogledu.....na zalost........eto.......ne zelim da pametujem i da vas smaram previse, ipak, procitajte koje slovo sto ostavih "gore"........ko zna, mozda neko i "dobije usi da cuje i oci da vidi" jer " "tjelesni covjek ne razumije sto je od Duha Bozijega, jer mu se cini ludost i ne moze da razumije, jer treba duhovno da se razgleda." Korincanima poslanica 2-14

    I eto tako, dragi moji, nekome na ludost i pogibao a nekome na spasenje... :wink: ..ostajte mi dobro i u svakoj blagodati i miru Bozjem...

  3. #103
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default da odgovorim........

    Quote Originally Posted by audio_slave_fcf
    Da preformuliš malo tvoje pitanje,phenomenon,koji su to dokazi da bog postoji?ako postoji,onda postoje i dokazi postojanja.Jer ako nešto ne postoji onda,logično nema ničega što bi ukazalo na postojanje boga.
    mnogo će vremena proć dok se sazna istina o nastanku vasione i o nastanku čovjeka i još mnogim pitanjima,a možda se nikad i neće saznat.mene je realnija teorija da je ljudski rod nastao od majmuna,i imate masu knjiga o tome.i nekako mi je glupo da vjerujem da nas je bog sve stvorio.na koju foru?
    a na to što si reka da je uništavanje hirošime,slažem se s tobom da je posljedica nauke ali njene zloupotrebe.ali zašto su se ovoliki ratovi vodili?zašto se dešava da se srbi,hrvati,bosanci mrze,zašto se ne podnose albanci i srbi,protestanti i katolici,jevreji,hrišćani i muslimani u izraelu itd....Zašto?Zamisli kakav bi svijet bio da nema religije!Namrtvo!
    E sad bih pitao nekoga da mi kaže koje su 10 zapovijesti koje propovijeda sveto pismo,pošto se ja ne mogu $etit svih,kako bih postavio jedno pitanje!
    1. nemoj imati drugih bogova uza me;
    2. Ne gradi sebi lika rezana niti kakve slike od onoga sto je gore na nebu ili dolje na zemlji ili u vodi i ispod zemlje;
    3.Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega jer nece pred Gospodom biti prav ko uzme ime Njegovo uzalud;
    4. Sest dana radi i svrsuj sve poslove svoje a sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvojemu, jer je za sest danan stvorio Gospod i nebo i zemlju, more i sto god je u njima a u sedmi dan pocinu, zato je blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga;
    5. Postuj oca svojega i mater svoju da ti se produlje dani na zemlji;
    6. Ne ubij;
    7. Ne cini preljube;
    8. Ne kradi;
    9. Ne svjedoci lazno na bliznjega svojega;
    10. Ne pozeli kuce bliznjega svojega, ne pozeli zene bliznjega svojega, ni sluge njegova, ni sluskinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti ista sto je bliznjega tvojega;


    Ovo sve mozete naci (u opsirnijoj verziji) u 2. Mojsijevoj, 20 glava

    Eto to je 10 Bozjih zapovijesti koje se mogu grupisati u dvije samo (kako je Hrist u Novom zavjetu kasnije objasnio, a savrseno je logicno)

    1. Ljubi Boga ( u to spada prvih 4 zapovijesti) i podrazumijeva vjernost Bogu;
    2. Ljubi bliznjega svoga kao sebe samog (ostalih sest, koje se odredjuju nase relacije sa drugim ljudima) ili, sve sto ne zelis tebi da se desi, ne cini drugima;

    sve u svemu, ljubav, "Ljubav ne cini zla bliznjemu, dakle je ljubav izvrsenje zakona"- Rimljanima 13.10, to je zakon koji je ostavljen od Boga, koji mozemo izvrcati, kazem, ali je savrseno logican ako PROUCAVAMO Bibliju....da ne zaboravim, Biblija nije beletristika, vjera nije nesto sto mozete opipati, evo sta je vjera: " Vjera je pak tvrdo cekanje onoga cemu se nadamo i dokazivanje onoga sto ne vidimo..." Jevrejima-11.1....i tako dalje.......valjda me nece niko pogresno razumjeti

  4. #104
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dal su se voljeli, naravno!

    Da nisu, otkud Kain? Zašto bi Adam probao onaj plod bez iz ljubavi prema Evi? Ima još dosta sličnih detalja.

    U stvari, jevrejski istoričar Josif (Josephus Flavius) je napisao da je "broj Adamove dece, kao što kaže stara tradicija, bio trideset i tri sinova i dvadeset i tri kćeri".

    Rekoh, da malo živnemo ovu temu.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  5. #105
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    kakva ljubav kad ih je Bog stvorio same? Bez izbora i sa namjenom?
    One Ring to Rule them all...

  6. #106
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    kakva ljubav kad ih je Bog stvorio same? Bez izbora i sa namjenom?
    Ima to i svojih kvaliteta!
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  7. #107
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Luximus View Post
    ...ja sam covjek nauke!
    Ne znači da ti je logika jača strana.

  8. #108
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    kakva ljubav kad ih je Bog stvorio same? Bez izbora i sa namjenom?

    Ko kaže da su bili sami. Bili su sami u Edenu.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  9. #109
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pjafkolika-hana View Post
    1. nemoj imati drugih bogova uza me;
    2. Ne gradi sebi lika rezana niti kakve slike od onoga sto je gore na nebu ili dolje na zemlji ili u vodi i ispod zemlje;
    3.Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega jer nece pred Gospodom biti prav ko uzme ime Njegovo uzalud;
    4. Sest dana radi i svrsuj sve poslove svoje a sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvojemu, jer je za sest danan stvorio Gospod i nebo i zemlju, more i sto god je u njima a u sedmi dan pocinu, zato je blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga;
    5. Postuj oca svojega i mater svoju da ti se produlje dani na zemlji;
    6. Ne ubij;
    7. Ne cini preljube;
    8. Ne kradi;
    9. Ne svjedoci lazno na bliznjega svojega;
    10. Ne pozeli kuce bliznjega svojega, ne pozeli zene bliznjega svojega, ni sluge njegova, ni sluskinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti ista sto je bliznjega tvojega;


    Ovo sve mozete naci (u opsirnijoj verziji) u 2. Mojsijevoj, 20 glava

    Eto to je 10 Bozjih zapovijesti koje se mogu grupisati u dvije samo (kako je Hrist u Novom zavjetu kasnije objasnio, a savrseno je logicno)

    1. Ljubi Boga ( u to spada prvih 4 zapovijesti) i podrazumijeva vjernost Bogu;
    2. Ljubi bliznjega svoga kao sebe samog (ostalih sest, koje se odredjuju nase relacije sa drugim ljudima) ili, sve sto ne zelis tebi da se desi, ne cini drugima;

    sve u svemu, ljubav, "Ljubav ne cini zla bliznjemu, dakle je ljubav izvrsenje zakona"- Rimljanima 13.10, to je zakon koji je ostavljen od Boga, koji mozemo izvrcati, kazem, ali je savrseno logican ako PROUCAVAMO Bibliju....da ne zaboravim, Biblija nije beletristika, vjera nije nesto sto mozete opipati, evo sta je vjera: " Vjera je pak tvrdo cekanje onoga cemu se nadamo i dokazivanje onoga sto ne vidimo..." Jevrejima-11.1....i tako dalje.......valjda me nece niko pogresno razumjeti
    Vjera je karakter! I on je u svemu ovome najvažniji atribut koji moramo da usavršavamo. A baš se na njega najmanje obraća pažnja. A on se jedini prenosi na obnovljenu zemlju.........sve ostalo je raspadljivo.

  10. #110
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    161
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    kakva ljubav kad ih je Bog stvorio same? Bez izbora i sa namjenom?
    Bog im je dao slobodnu volju i to iz najvece ljubavi, nije ih stvorio kao robote, nego da odlucuju, nesto si pomijesao. Znaci, po tebi ljubav ne postoji ako covjek ne moze da bira izmedju vise zena?

  11. #111
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,802
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Ajd objasni mi mene ti
    Kakav izbor,Imas da biras izmedju mene I mene,kako znas sta vise volis,ili manje mrzis ,ako kao opciju imas samo jednu,da kazem stvar da biras

  12. #112
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by mrgo View Post
    Ajd objasni mi mene ti
    Kakav izbor,Imas da biras izmedju mene I mene,kako znas sta vise volis,ili manje mrzis ,ako kao opciju imas samo jednu,da kazem stvar da biras
    Eh, da se ne proba plod spoznaje, ni ti danas to ne bi pitao, kao ni oni dok ne ogriješiše.

  13. #113
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mrgo View Post
    Ajd objasni mi mene ti
    Kakav izbor,Imas da biras izmedju mene I mene,kako znas sta vise volis,ili manje mrzis ,ako kao opciju imas samo jednu,da kazem stvar da biras
    Pa ne moraš da ukradeš da bi znao kako je biti u zatvoru.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  14. #114
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    976
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    da l' je adam uopste isklepeća kad nije ima' kome da se poFali

  15. #115
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Luximus View Post
    E ljudi ja mislim da mi nismo nastali biblijski pa vi pricajte sta hocete. Kakva je to bila ljubav izmedju Adama i Eve kad je Eva nastala od Adamovog rebra. Kakva je to ljubav bila izmedju dvoje ljudi samih na svijetu?
    Najiskrenija !! Voliš li ti svoje rebro ?
    Quote Originally Posted by Mungos View Post
    ako vjerujete u Bog-a to nisu priče.
    ako pak ne vjerujete, onda vjerujete u evoluciju,a šta onda mislite jeli i ljubav evoluirala???

    ako vjerujete u Boga onda mislite duhovno i vjerujete u ljubav,ako ne, onda mislite fizički i ljubav je imaginaran pojam za vas.

    kad budem potpuno pročitao Stari Zavjet vratiću se da odgovorim na postavljeno pitanje.
    Ljubav nije imaginaran pojam već stvarni fizički proces koji nastaje povećanim lučenjem dopamina u mozgu.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #116
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Dal su se voljeli, naravno!

    Da nisu, otkud Kain? Zašto bi Adam probao onaj plod bez iz ljubavi prema Evi? Ima još dosta sličnih detalja.
    Djeca nastaju i iz seksa bez emocija (zapravo većina djece na planeti je tako nastala).


    PS.
    Da li je Kain Edip prije Edipa ? Pošto je prije ili kasnije nastavio ljudsku vrstu sa jedinom ženom na planeti tj. svojom majkom. Nije ni čudo što su vjernici tako bistri kad su nastali incestom
    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    U stvari, jevrejski istoričar Josif (Josephus Flavius) je napisao da je "broj Adamove dece, kao što kaže stara tradicija, bio trideset i tri sinova i dvadeset i tri kćeri".

    Rekoh, da malo živnemo ovu temu.
    Pa dobro, u ovom slučaju je pružen izbor. Kain nije morao oplesti majku već rođenu sestru. Što opet potvrđuje moju teoriju zašto su vjernici tako pametni
    Last edited by Rakun; 14-08-15 at 03:39.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 5 of 5 FirstFirst 12345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •