Page 4 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast
Results 76 to 100 of 199

Thread: Cg Bez Viza!

  1. #76
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa ne bas, i prije su mogli, kada nisu imali biometrijske. Ali su im sad dali uslov ako hoce bez viza, da moraju biometrijske, ali oni bi i onako uveli jer zakon EU je da mora biti biometrijski. Ali takodje, sve clanice EU sada moraju imati takav pasos, pa ih vise od pola ako ne skoro i sve moraju da imaju vizu.

  2. #77
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    69
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Veri View Post
    da samo zato sto su prvi uveli biometrijske pasose
    Ne, ne zbog biometrijskih pasosa, nego zbog toga sto im se prije odbijalo manje of 3% zahtjeva za vize. Prije par godina je bila neka prica da ce se taj program obustavit za drzave sto nemaju biometrijske pasose, ali to je izgleda odlozeno, tako da nije uticalo ni na koga.

    Poljska se bila bunila zbog USA viza, ali njihovim gradjanima se odbija preko 10% zahtjeva, mozda cak i 20%, ne sjecam se. Rekli su im, kad bude ispod 3%, dobice i oni ka i Slovenci. Pitam se koji procenat zahtjeva nasih gradjana se odbija, ali ce sigurno bit povoljniji no prije.

    Samo da znate da su to ulasci na do 90 dana, i sa tim ulaskom se ne moze nista drugo sem turisticka ili poslovna posjeta. Slovenaci (a ni Njemaci) ne mogu na primjer da zahtijevaju studentsku vizu dok su u posjetu (mogu ako udju na turisticku vizu ka i svi ostali). Popunjavaju isti formular za ulazak (samo je druge boje), i prolaze kroz istu imigracionu proceduru, jedino sto ne moraju da se maltretiraju da unaprijed vade vize, sto i jeste najvaznija stvar.

  3. #78
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Oli mi objasniti kako mogu Njemci i Slovenci da zatraze turisticku vizu, pa sam si rekao da im ne treba jer im je dozvoljen boravak do 3 mjeseca i to se smatra turisticka posjeta.

    A Poljaci se nisu bunili zbog Slovenaca nego jer je USA instalirala u Cesku i Poljsku raketni stit, i na osnovu toga Cesima ukinuli vize, a Poljacima nisu jer kao sto si rekao imaju dosta odbijanja viza, i EU se bunila i rekla da ne mogu parcijalno da to rade nego da cijelo Evropskoj Uniji odobre boravak bez viza....
    Last edited by kEDOWN; 31-03-08 at 04:35.

  4. #79
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jer je Poljaka mnogo vise. Veca je dosta Poljska od Ceske Republike.

  5. #80
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    69
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kEWDOWN, Gradjani drzava iz Visa Waiver programa (Slovenija, Njemacka, ...) imaju privilegiju da mogu da udju u USA a da nemaju vizu u pasos, doduse uz dosta ogranicenja, ka sto sam pomenuo. Nista ih ne sprecava da zatraze vizu. Zasto bi to radili? Zato sto mozda planiraju da ostanu duze od 90 dana, ili postoji mogucnost da promijene plan dok su u posjetu, mozda da se udaju ili ozene, ili upisu studije, ili dobiju ponudu za zaposljenje. Sa oslobodjenjem (waiver - ima li bolji prevod?) od vize nema produzenja ili promjene tipa vize, nego prvo nazad u Njemacku. Ali ako imaju vizu u pasos, turisticku ili koju drugu, sve se to lako zavrsi iz USA.

  6. #81
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJ View Post
    kEWDOWN, Gradjani drzava iz Visa Waiver programa (Slovenija, Njemacka, ...) imaju privilegiju da mogu da udju u USA a da nemaju vizu u pasos, doduse uz dosta ogranicenja, ka sto sam pomenuo. Nista ih ne sprecava da zatraze vizu. Zasto bi to radili? Zato sto mozda planiraju da ostanu duze od 90 dana, ili postoji mogucnost da promijene plan dok su u posjetu, mozda da se udaju ili ozene, ili upisu studije, ili dobiju ponudu za zaposljenje. Sa oslobodjenjem (waiver - ima li bolji prevod?) od vize nema produzenja ili promjene tipa vize, nego prvo nazad u Njemacku. Ali ako imaju vizu u pasos, turisticku ili koju drugu, sve se to lako zavrsi iz USA.
    Tacno kao sto si rekao te drzave iz VisaWaiver Programa ulaze u Usa samo sa pasosem, i imaju pravo boravka do 3 mjeseca i to se smatra turisticka posjeta.

    A kada bi oni aplicirali za vizu, to onda ne bi bila turisticka viza nego neki drugi tip.
    Samo oko toga se ne slazemo,znaci apsurdno je da zatrazis vizu za turisticku posjetu kad ti je omogucena posjeta bez vize,znaci moras tacno reci svrhu posjete i na osnovu toga dobijas odredjenu vizu.

  7. #82
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A šta bi sa tim novim dokumentima hoće li mi iko reć? Evo skoro svaki dan prečešljam štampu i niđe ni riječi o tome nema. Jesu li počeli izdavat' ili će počet "početkom maja" pošto početkom marta i aprila izgleda nijesu!!!

  8. #83
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cakir View Post
    A šta bi sa tim novim dokumentima hoće li mi iko reć? Evo skoro svaki dan prečešljam štampu i niđe ni riječi o tome nema. Jesu li počeli izdavat' ili će počet "početkom maja" pošto početkom marta i aprila izgleda nijesu!!!
    Rekli su da će ih počet izdavat krajem aprila, ne mogu svaki dan o tome pisat. Čekao si cio život, pričekaj još par sedmica, ne nerviraj se.

  9. #84
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,154
    Thanks Thanks Given 
    2,253
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Rekli su da će ih počet izdavat krajem aprila, ne mogu svaki dan o tome pisat. Čekao si cio život, pričekaj još par sedmica, ne nerviraj se.
    Ja ne čekam cio živt, ali evo čekam PUNE dvije godine. Nemam niti jedan validan dokument sem vozačke. Sve se nadam sad će....Pasoš ističe danas, lična iam dvije godine i tako

  10. #85
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne znam zasto jednostavno ne pocnu sjutra da izdaju, sta je fora da bas pocnu krajem aprila..

  11. #86
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Rave, vjerovatno su iskalkulisali da ce tada biti spremni za izdavanje ...

  12. #87
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E... da je svemirski brod, da se radi o nuklearnom oruziju.. ajde to nekako da razumijem, ali to su obicni pasosi... drzava postoji 2 godine, nema pasose. Ovo je vise nego neozbljno.

  13. #88
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Grrrrrrrrr...:mad:
    30. aprila pocinju sva dokumenta (ukljucujuci i tablice).

  14. #89
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,407
    Thanks Thanks Given 
    2,819
    Thanks Thanks Received 
    4,022
    Thanked in
    1,944 Posts

    Default

    Jesi sigurna
    Provjericemo :-)
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #90
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,154
    Thanks Thanks Given 
    2,253
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shelly View Post
    Grrrrrrrrr...:mad:
    30. aprila pocinju sva dokumenta (ukljucujuci i tablice).
    Shelly, krenula sam u subotu u Dubrovnik ali trt. Licnu nemam dije godine istekla, pasos je istekao juce. Ja bih te zamolila ili ovdje ili na PM da mi javis kad ce obicni gradjani dobiti pasose. Ali molim te samo ako imas zvanicne info. Jer da znam da li da produzujem pasos ili cekam novi. Nije mi hitan Dubrovnik do prvoga maja, ali vec kasnije jeste. Unaprijed fala.

  16. #91
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Rekla je 30-tog aprila, valjda ce stvarno poceti tada..

  17. #92
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dakle, 30. ce biti podijeljeni pasosi studentima, posle toga svi gradjani CG (koji to zele) mogu podnijeti zahtjev za dokumenta i tablice.

  18. #93
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    E... da je svemirski brod, da se radi o nuklearnom oruziju.. ajde to nekako da razumijem, ali to su obicni pasosi... drzava postoji 2 godine, nema pasose. Ovo je vise nego neozbljno.
    Ovaj Kalamperović da ima imalo obraza nebi pred javnost izlazo najmanje dvije godine! Pošao bi u rodne Mrkojeviće, okopavao masline i pjevao uz šargije...
    Da je svaki pasoš pisao ručno on sam dosad bi davno završio. Bruka i sramota! Ako se taj čovjek ikada više izašta kandiduje ja mu poručujem da ću biti protiv pa taman da su na tom listiću još Lucifer i Amfilohije i sva Crna Gora kaže "Juso je laf!".
    Evo Kosovari su preksinoć javili da do kraja juna kreću novi pasoši Kosova, a još im zastave mirišu na farbu...
    Last edited by El Re; 17-04-08 at 23:26.

  19. #94
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A najvise volim kad ljudi pricaju ono o cemu pojma nemaju.
    Prvi tender je bio raspisan odmah posle proglasenja nezavisnosti. propao je (ministar za to nije mogao biti kriv ali posto nista ne znas zato tako i pricas), drugi tender je sproveden (bez obzira na uzasne pritiske) do kraja i sve je bilo u redu, onda su se sluzbenici morali obucit za rad. Ja ne razumijem koja je muka, mene vise muci kad cemo moci da putujemo bez viza nego sto mi pise na pasosu sa kojim mogu da putujem dje god ocu (ako imam vizu).
    Kosovari oce odma vize iz vrlo jasnih i poznatih razloga, ako to nekome nije jasno ja mu ne mogu pomoc.

  20. #95
    Join Date
    May 2007
    Location
    Republika
    Posts
    2,876
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Vecina vas ne zna kakav je proces a donosi neke zakljucke potpuno neosnovane.. no dobro izdace se i taj pasos pa cete zaboraviti sve sto ste pisali
    I sto kaze Shelly veca nam je briga oko viza nego oko pasosa... Pasos ces dobit al vizu trt
    Živio mi Srđane Aleksiću!

  21. #96
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Shelly View Post
    A najvise volim kad ljudi pricaju ono o cemu pojma nemaju.
    Prvi tender je bio raspisan odmah posle proglasenja nezavisnosti. propao je (ministar za to nije mogao biti kriv ali posto nista ne znas zato tako i pricas), drugi tender je sproveden (bez obzira na uzasne pritiske) do kraja i sve je bilo u redu, onda su se sluzbenici morali obucit za rad. Ja ne razumijem koja je muka, mene vise muci kad cemo moci da putujemo bez viza nego sto mi pise na pasosu sa kojim mogu da putujem dje god ocu (ako imam vizu).
    Kosovari oce odma vize iz vrlo jasnih i poznatih razloga, ako to nekome nije jasno ja mu ne mogu pomoc.
    Drugarice (i drugi veseli drugari), ti si očigledno neki državni službenik puna riječi hvale za svog ministra. Ja za razliku od tebe nemam potrebu da dežurnim agentima UDBE koji prate CG medije (pa vjerovatno od prilike do prilike i ovaj) dokazujem lojalnost Ministru i slobodan sam čovjek i govorim ono što mislim.
    Taj "ministar" koji se u tom Ministarstvu ne pita ni za to do koliko sati će raditi kafe klub u podrumu zgrade tog istog Ministarstva a kamoli što drugo (no to nije tema), odgovoran je EO IPSO usljed činjenice da je bio u kontinuitetu ministar za svo vrijeme trajanja procesa izrade prvih crnogorskih dokumenata.
    Za to što država dvije godine čeka dokumenta bi u svakoj civilizovanoj zemlji davno letio ko kufer sa dijagnozom - nesposoban.
    Što se tiče tendera, bili su mi tenderi i sva papirologija koja je pratila tu bruku na stolu jer sam igrom slučaja (ponoviću i tebi a to mnogi ovđe i znaju) pravnik koji radi za jednu međunarodnu organizaciju a koja, gle slučajnosti, radi nadgledanje funkcionisanja i reforme crnogorskih institucija, i za tebe šokantna novost, ali ministarstvo u kojem sva je prilika ti radiš, primjer je javašluka, neznanja i nepotizma.
    A otvoriću negdje i topic "MUP CG", pa ti uzmi i čitaj.
    Toliko o mom neznanju i čudima Jusa čudotvorca koji je preporodio MUP.
    Last edited by El Re; 17-04-08 at 23:59.

  22. #97
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da smo se nedje sreli, nego to nije tema...
    Kad si pravnik koji radi za jednu medjunarodnu organizaciju kako nam to ne nadjoste nepravilnosti u radu (vezano za dokumenta), znam, znam, pokusavali ste ali uzalud. Zasto li zaboga?!
    Btw, klub restoran u podrumu ne postoji vec par mjeseci. Mozda bi trebao malo bolje da se informises.
    Na tvoje komentare o lojalnosti ja nemam komentar.
    Laku noc, mili moj pravnice.

  23. #98
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Mene treba za UKOP,
    dako ga DOBIJEM, prije nego istegnem papke,
    svi hvale Gospodina Kalamperovica kao chovjeka,
    ali koliko ja vidim,
    on je Ministar,kao shto je Fico Predshjednik CGe,
    ne mijesha se u svoj POSA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  24. #99
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Shelly View Post
    Mislim da smo se nedje sreli, nego to nije tema...
    Kad si pravnik koji radi za jednu medjunarodnu organizaciju kako nam to ne nadjoste nepravilnosti u radu (vezano za dokumenta), znam, znam, pokusavali ste ali uzalud. Zasto li zaboga?!.
    Ne znam koliko imaš godina ali vjeruješ izgleda u sve što čuješ na Dnevnik 2. Ne da je nađeno nepravilnosti već su one u nekoliko odvojenih dokumenata sugerisane Ministarstvu i Vukanićkoj, ali oni nijesu našli za shodno da tebe obavijeste. Nijesu međunarodne ustanove crnogorska opozicija pa da sa svojim nalazima trče na dnevnik da alarmiraju i uzbunjuju birače po CG. One su tu zbog interesa stranih Vlada da se ova zemlja diskretno demokratizuje. Gotovo svakodnevno idu dopisi, ali se objavi samo ono čega se novinari dokopaju. Vrlo često međunarodne ustanove ne žele ni da potvrde da je to njihov dokument. Ni Data Card ni Aksalto nijesu ispunjavali uslove, ali zato što je nekadašnji visoki izaslanik SAD za Balkan Robert Gelbard koji već neko vrijeme za masne pare lobira Data Card, došao lično i "ubijedio" CG Vladu da Data dobije posao imamo ovu situaciju đe su umiješane strane Vlade zbog kojih se i ne može vršiti pritisak na Data Card koji je probio sve rokove (počev od dostavljanja garancije, preko dopremanja opreme, do obuke kadra). O obuci kadra ne želim da govorim jer sam u saznanju da neki s kursa dolaze sa više dilema nego što su ponijeli sa sobom odlazeći tamo. Možda će ti izgledati nevjerovatno, ali zbog CG dokumenata je izbio pravi mali rat lokalnih američkih i opunomoćenih francuskih diplomata koji je trajao iza zavjese skoro mjesec dana. Juso je samo čekao da mu jave što su dogovorili.

    Quote Originally Posted by Shelly View Post
    Btw, klub restoran u podrumu ne postoji vec par mjeseci. Mozda bi trebao malo bolje da se informises.
    Ono nije bio restoran već rupa u kojoj se od cigaret dima i onog od ćevapa koji su non stop na tiganju, nije mogao viđet sagovornik. Bio sam par puta u ekipi koja je bila gost tvojih kolega i bilo mi je žao gledajući ih kako im je neprijatno zbog ambijenta koji je podsjećao na atmosferu neke kafane na periferiji Gusinja u kojoj je bio toliki žamor da smo se dovikivali ko u disko. Sve u svemu bruka a ne restoran najačeg crnogorskog Ministarstva.
    Ako su ga ukinuli, siguran sam da ni za to Juso nije kriv. On je tamo samo slučajno.

  25. #100
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Voli chovjek da pomjera FIGURE,
    ali ne u MUPU,
    nego na shahovskoj tabli,
    da se ne zamjeri PROTIVNIKU.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Page 4 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Viza za Francusku?
    By Dejan in forum Putovanja
    Replies: 46
    Last Post: 03-07-09, 19:14
  2. Srbija bez viza!
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 83
    Last Post: 06-05-08, 12:07
  3. Viza elektron i amazon!
    By rapsod in forum Internet
    Replies: 2
    Last Post: 27-01-08, 12:18
  4. Danska viza
    By veriking in forum Politika generalno
    Replies: 9
    Last Post: 13-12-07, 08:18
  5. Pocelo ukidanje viza
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 52
    Last Post: 17-09-06, 15:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •