Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 31

Thread: Bivsi srbi

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default Bivsi srbi

    Bivši Srbi
    Rimokatolici, Muslimani, Rumuni i Crnogorci
    GRAFOmarketing, Novi Sad, 2007.

    Knjiga ''Bivši Srbi'' Slobodana Jarčevića je poput teke za osnovce - nepunih sto strana malog formata. Obimom skromna, knjiga je izazov prvog reda. Krcata je podacima iz srpske istorije, ali i podacima za koje kao da nikad nismo čuli. Možda smo ih naslućivali, ali, onako, kako se to kaže – podsvešću. Mada ova najava deluje preteciozno, čitalac će se, čim ''Bivše Srbe'' bude imao u rukama, sa mnom složiti. Shvatiće da je o tome o čemu autor piše učio tokom svih stepena obrazovanja, da se o tome obaveštavao iz šire literature, štampe, u emisijama radija i televizije, ali da su sva ta objašnjenja o davnoj i novoj srpskoj istoriji, u poređenju s tumačenjima u ''Bivšim Srbima'', bez ikakvog logičnog osnova. Autor nas lako pridobija i mi mu priznajemo da smo o istoriji svog naroda, svojih država, pa i o istoriji Evrope, stekli potpuno pogrešne predstave.
    Kroz četiri celine u knjizi – pretapanje Srba u rimokatolike, muslimane, Rumune i Crnogorce, autor nam, na jednostavan način i lakim stilom vrsnog novinara, pobija okoštale istorijske dogme iz naših udžbenika i naučnih dela najpoznatijih jugoslovenskih istoričara i akademika. Pred tekstom iz ''Bivših Srba'', bledi mnogo onoga što je u izdanjima Srpske akademije nauka i umetnosti cenjeno kao nenarušiva istina o istoriji i kulturi balkanskih i evropskih naroda. Setićemo se koliko je bila okoštala u našoj svesti maksima da je hrišćanska Evropa ratovala protiv moćne turske islamske imperije, kad je Turska, preko Balkana, počela da osvaja Mađarsku i ugrožava Austriju. Ali, u ''Bivšim Srbima'', piše drukčije – hrišćanska Evropa je (Francuska, Engleska, Poljska, Mletačka Republika i Vatikan s papom Klimentom Sedmim) činila tursku koaliciju u 16. stoleću i omogućila je Sulejmanu Veličanstvenom da pokori Mađarsku. Zašto? Pa, vrlo jednostavno – da bi Turska, od tada, svake godine ugrožavala nemačke zemlje. Opet, zašto? Pa da Nemci ne bi imali snage da osvajaju zemlje na drugim kontinentima i da taj ''civilizacijski'' posao ostane, uglavnom, Englezima i Francuzima. A kad su Srbi, ustancima i uz pomoć Austrije, tri puta prognali Turke iz srpskih zemalja, Englezi i Francuzi su napadali Austriju na zapadu i slali Turcima svoje trupe preko solunske luke.

    Za ovom istinom, pomalja se i druga. Nisu Hrvati bili bedem i zaštita hrišćanske Evrope pred Turcima, jer su ugarski feudalci u Zagoruju, po nagovoru pape Klimenta Sedmog, prišli turskom savezu i postali turski vazali: Ivan i Krsto Frankopan, zagrebački biskup Šimun Erdedi i hrvatski ban Franjo Baćani.

    U vezi s Hrvatima, saznajemo da nije Drina bila granica pravoslavlja i rimokatolicizma, čime su nas zasipale jugoslovenske istorijske knjige i Krležine enciklopedije. Jarčević nam prostire srednjevekovna dokument o srpskom pravoslavnom stanovništvu u Krajini, Vinodolu i Istri. Zamislimo, stanovništvo Istre je do početka sedamnaestog stoleća bilo srpsko i pravoslavno. A kratkotrajna srednjevekovna država Hrvatska je bila, takođe, s pravoslavnom religijom i Hrvati će prelaziti u rimokatoličku veru tek kad ih pokore Mađari – 1097. godine. Ukratko, nisu Turci iz Krajine prognali Hrvate, kako to piše u našim enciklopedijama, pa tamo preselili Srbe iz Srbije i Crne Gore, nego su Turci prognali deo srpskog stanovništva, a ako su tamo stigli novi Srbi s Turcima, samo su stigli na srpsku zemlju. Jer, evropski naučnici su u 19. stoleću naciju poistovećivali s jezikom, a istina je da u je u Srednjem veku u Dubrovniku, Dalmaciji i ostalim delovima Vojne Krajine bio u upotrebi samo srpski jezik – nikad Hrvatski. Deo knjige o bivšim Srbima rimokatolicima, autor završava podacima o vatikanskom, austrijskom, mletačkom i čijom sve ne državnom prisilom o katoličenju i kroatizovanju srpskog pravoslavnog stanovništva od Drine – do Istre.

    Deo o islamiziranim Srbima je, bez obzira što smo to realnije učili, veoma zanimljiv, jer nas autor upoznaje koliko su muslimanski intelektualci bili srpski orjentisani u drugoj polovini devetnaestog stoleća i početkom dvadesetog. On nam predstavlja rodoljubive pesme muslimana i odjednom shvatamo da takve ljubavne prema srpstvu i srpskoj baštini nema u pesmama Srba pravoslavne vere. A onda, iznenađenje. Muslimani su tražili od Austrougarske da ona ne može da menja ime srpskom jeziku – i da ga zove ''zemaljskim'' ili ''bošnjačkim''. Šta bi na to rekli današnji intelektualci i državnici iz redova Srba muslimana? Onih u Bosni i Hercegovini, Raškoj i Crnoj Gori? Ali, kako ćemo i mi Srbi pravoslavni opravdati svoje državnike i intelektualce poslednja dva stoleća, koji su nam uklanjali iz obrazovnog programa srpska patriotska književna dela Srba muslimana? Da to nisu činili, ne bi bilo onakvog međverskog pokolja u Drugom svetskom ratu i ne bi bilo separatista među Srbima muslimanima i rimokatolicima u Jugoslaviji krajem dvadesetog stoleća.

    Treći deo knjige o bivšim Srbima – Rumunima, zapanjuje. Saznajemo ono što nam nije ni naslućivano u već poznatoj literaturi. Preci današnjih Rumuna su u Srednjem veku bili Srbi! Zapanjujuće! Grčka i rimska dokumenta o njima govore kao o Slovenima, o slovenskim Dačanima, o dačkim Slovenima. Naši istoričari su citirali takve tekstove, ali nisu ništa objašnjavali. Pisali su kao da je bio neki ''romanski narod''. A činjenice su: da je srednjevekovna književnost u Rumuniji bila srpska – u državi je službeni jezik bio srpski. U crkvi, takođe. Otkud rumunski jezik danas? Jednostavno. Bio je to u Srednjem veku srpski s priličnim brojem romanskih duđica – onda, od 16. stoleća, po inžinjeringu zapadnoevropskih država, uklanjane su pojedine srpske reči i dodavane, umesto njih, reči iz romanskih jezika. Tako je rumunski jezik rođen u devetnaestom stoleću, mada i danas u njemu ima 25% srpskih reči. Pomoću novog jezika su Srbi u Vlaškoj i na Karpatima ubeđeni da nisu Sloveni, ili Srbi. Zapadnoevropskim državama i Vatikanu je uspelo da prekinu slovensku nit od Petrograda do Jadrana.

    Četvrto poglavlje knjige je o rasrbljivanju Crnogoraca. Ovo poglavlje je najzanimljivije. Autor nas upoznaje da su Srbi u Crnoj Gori rasrbljivani od početka sedamnaestog stoleća. Činili su to Vatikan, Austrija, Mletačka Republika, kasnije: Francuska i Engleska, pa opet Austrija i Austrougarska – ali, svi u dogovoru s Turskom! Neverovatno, ali je tako. Činjeno je to i za vreme Njegoša, ali najviše i najštetnije za vlade Kralja Nikole i u toku Prvog svetskog rata. Ono što su uradili komunisti na čelu s Milovanom Đilasom i Milom Đukanovićem, samo je poslednja faza tog četiristogodišnjeg razbijanja srpstva u Crnoj Gori. Pokrajini koja je bila prestona srpska zemlja, jer je prestonica Srbije bila u Skadru – od 492. do 1171. godine. To se u našoj istoriografiji krilo, pa je Srbija bila opisana u udžbenicima kao jedina srednjevekovna država u Evropi koja nije imala prestonicu – pre dinastije Nemanjića. O Crnoj Gori je još mnogo iznenađenja. Nju su oslobodili od Turaka Srbi Dalmacije, što nikad nismo mogli pročitati u literaturi Jugoslavije. To se krilo, kao i to da su Srbi sami oslobodili Dalmaciju, pa su evropske sile odlučile da je tako oslobođenu poklone Mlecima!

    Najužasniji su podaci iz vremena Prvog svetskog rata. Saznajemo da je kralj Nikola Petrović bio pobornik rasrbljivanja – a pisao je prosrpske pesme, da bi svoje namere prikrio. Nije ratovao protiv Austrougarske s više od polovine crnogorske vojske. Kad je Janko Vukotić bio pred oslobođenjem Sarajeva, kralj Nikola je narodio da se crnogorska vojska povuče na desnu obalu Drine! Za to je dobio od austrijskog cara 15 miliona franaka, jer su bili tajni saveznici. Kralj Nikola je sprčio gradnju puta od Peći do Andrijevice, kud je nameravao Putnik da evakuiše srpsku vojsku i narod i da izvuče artiljeriju i hranu. Bez tog puta, za koji je Srbija dala novac kralju Nikoli, usledila je strašna golgota srpske vojske i naroda. Pored tog zla, kralj Nikola je platio da se organizuje stopedeset arbanaških bandi – sa zadatkom da one ubiju što više Srbijanaca! Užasna istina.

    Te i druge nepoznate činjenice, naćićemo u ovoj maloj a vrednoj knjižici Slobodana Jarčevića, koju bi svaka srpska kuća trebala da ima. Kad kažem srpska, mislim na sve Srbe katolike, muslimane Crnogorce, pa i Rumune.

    Inače ovu vrednu knjigu će prodavati IPA ''Miroslav'', 11.060 Beograd,
    poštanski fah 77, [email protected] : tel: 778-939, tel/faks: 785-703.

    Zvonimir Trajković
    Beograd, 07. februar 2007. (7515) godine

  2. #2
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Auuuu, vidji kumim te Bogom...!

    Slobodno se moze reci evo konacno (h)istorijskih Istina dostojnih postmodernog crnogorskog - GROUCHOMARXISMA::::!!!!! Dakle, ipak se (o)krece...

    - M -

  3. #3
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa dobro, to mi chitamo godinama. Nasao se covjek da to sve sakupi i predstavi sa malom knjizicom lakom za citanje, i slaze se sa intelektualno-obrazovnim nivoom klerofasista. Imace dobru zaradu, ogroman je broj koji zasluzuju takvo stivo, u skladu sa mogucnostima sopstvenog obrazovanja i kapaciteta upijanja informacija, a to je cilj zar ne?
    U CG je toliki broj uljebljenih stranaca, da ne kazem "pobjegulja" koji zauzese mjesta nama Crnogorcima, a njihovo se razmishljanje ne razlikuje od ovih fanaticnih gluposti koje kod njih paranoidnih dobro prolaze.Ne bih se zacudio da neki vec to napamet naucise kao "argumentaciju" o pravdi i klerofasizmu kao obliku njihovog "pojma" "demokratije".

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Prvi tom te knjige i nije nesto jer sve je to opste poznato. U sljedećoj kad pokaze razsrbljavanje Kineza i Aboridzana biće bestseler.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    U sljedećoj kad pokaze razsrbljavanje Kineza i Aboridzana biće bestseler.
    Vrhunac ce mu biti kad pokaze rasrbljavanje africkih crnaca, koji su nasilno vjekovima izlagani suncu kako bi im promijenili boju koze i tako ih udaljili od ostale brace iz zemlje Srbije.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  6. #6
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aoooo pa dokle ce vise osvitati teme o srbiji i srbima na forumu o buducnosti Crne Gore. Ja ne znam sto je to u glavama ljudi da nemaju druge teme o svojoj drzavi da pricamo nego se i dalje odje prebraja ko je ko..... e pa muka mi je obraza mi stvarno nikad necemo izac iz 16 vijeka. ..

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Svako ko se cheshe, njega SRBI.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  8. #8
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vjerovatno nisi procitao tekst. Radi se o Crnoj Gori i da li ovakve stvari treba da se ignorisu ili procitaju i postave gdje im je mjesto. Ovdje je mislim postavljen da ne bi bili neznaveni, sto nas poneki, nekako procjenjuju, a da nijesmo iznenadjeni iz kojeg je to razloga tako kad cujemo citate iz te knjizice. a josh bolje, da se napokon intelektuaci aktiviraju i ostampaju normalne knjige iz CG pera, jer ce josh ispasti da mi pisanih djela nemamo, a istorijskih pogotovo.
    Sta su radili i sta rade toliki broj svrsenih studenata iz Niksica?
    50 godina se pise o CG istoriji iz vidjenja stranaca i to po drugim republikama, a Crna Gora se oslanja na par ljudi iz sadasnjosti i par iz proslosti.

    Davno smo mi Crnogorci izasli iz 16 vijeka, jer mi nismo imali medjusobnih dugova u CG, pa nam ove gluposti nijesu padale na pamet. Ostali oko CG jesu, pa eto gledamo 14 i 16 vijek za vratom godinama.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_seljacina View Post
    Aoooo pa dokle ce vise osvitati teme o srbiji i srbima na forumu o buducnosti Crne Gore. Ja ne znam sto je to u glavama ljudi da nemaju druge teme o svojoj drzavi da pricamo nego se i dalje odje prebraja ko je ko..... e pa muka mi je obraza mi stvarno nikad necemo izac iz 16 vijeka. ..
    Seljacina je u pravu. Ovaj topic je vise za podforum Vicevi ili eventualno "sve i svasta".
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nervezane su ubjedjivali Danci 500 godina, i Shvedjani 100 godina, da ONI nijesu to shto JESU, evo prodje CIPANCIJELI VIJEK sa kiksevima i Kvizlingom,
    ali NORVEZANI se ukrutishe kao NAROD , NACIJA I STABILNA DRZAVA,
    kao jedan od NAJLJEPSHIH CVJETOVA u BUKETU od 200 samostalnih DRZAVA.

    Nema toga ISTORICHARA ILI AKADEMIKA,
    koji moze izbrisat moju vjeru u CRNU GORU, na njima je da pishu i avetaju do mile volje, a na mene kad nestane taolet papira, da izaberem knjigu iz higi´jenskih razloga.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  11. #11
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Nema toga ISTORICHARA ILI AKADEMIKA,
    koji moze izbrisat moju vjeru u CRNU GORU, na njima je da pishu i avetaju do mile volje, a na mene kad nestane taolet papira, da izaberem knjigu iz higi´jenskih razloga.
    Tacno tako, sve si rekao kao i uvijek u pravu si

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ova prica vrijedi kao i ona u kojoj se tvrdi da su Srbi u CG ********, dakle, nacionalisticka budalastina.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  13. #13
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Somewhere Else
    Posts
    147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ова прича је 100 пута препричана,господин Шешељ у Хагу износи све ове чињенице,тако је је овај писац вјероватно био под утиском суђења Шешеља...а доточни господин у Хагу је 10000 пута поновио шта је урадио комунистички режим у Црној Гори...

    По националном питању данас излгеда је тешко бити на било којој страни,прије свега национално осјећање моја ствар а не идеолошка творевина ка многима овдје.или другим ријечима Ја се изјашњавам по националном питању исто онако како су се изјашњавали највећи људи са ових простора Свети Петар Цетињски и Владика Његош,они који су својом мудрошћу и религијским генијима зациментирали поријекло Црне Горе једном заувјек.

  14. #14
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Ова прича је 100 пута препричана,господин Шешељ у Хагу износи све ове чињенице,.."
    Rekoh ja.....sad su to i chinjenice.

  15. #15
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa lijepo je Njegosh opisao Srbe. Sta si dalje od toga htio da kazes? Koliko se ja sjecam on nije u Gorskom Vijencu pisao memoare, ili ti to tako dozivljavas?

    p.s. Kako je u Leskovcu, Krusevcu..?

  16. #16
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    LEpota i pamet bas rEtko idu zajedno...
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  17. #17
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Somewhere Else
    Posts
    147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by irfan View Post
    Nisam znao da postoji i religijski "genije". Mozesh li ti to malo da pojasnis? Djeluje impresivno.
    Nisam sa MoravU sigurno, no iz Podgorice burazeru.
    Па твој ник на форуму ме разувјерава у нешто сасвим друго.

    Ако си Ирфан,мора да имаш неко мало дубље етничко поријекло,мислим то би требао да знаш,ваљда су те кући учили о њему.

  18. #18
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisi pojasnio sta ti znachi to religijski genije. Zasto?
    I sto te to razuvjerava moj nick da ti ne mozesh da odgovorish?
    Etnicko porijeklo, rekoh nije s Moravu, a ako sam rekao da sam iz Podgorice, jasno je, Crnogorac sam. Zelish josh dublje?

  19. #19
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prvo, Slovenci će da se naljute, jer njih niste stavili kao Srbe, a jeste Rumune, to je neko opšte zapažanje :mrgreen:

    Drugo, šta su vam onda Slovenci?

    "Bečki konjušari", jel'te, kako ih je nazvao neki srpski pjevač?

    E, pa ti "bečki konjušari" danas investiraju širom Balkana. No, kako vama objasniti sada to?
    'Atomik, o-o, atomik, ou tunajt'

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metuzalem View Post
    Auuuu, vidji kumim te Bogom...!

    Slobodno se moze reci evo konacno (h)istorijskih Istina dostojnih postmodernog crnogorskog - GROUCHOMARXISMA::::!!!!! Dakle, ipak se (o)krece...

    - M -

    E pur si muove je inače izreka koju je Galileo preuzeo sasvim slučajno svetosavski od tadašnjih Srba prilikom jednog od brojnih zimovanja u kući Tarabića , jer je prolazeći pored velikog kristalnog lustera u domu te stare srpske mađioničarske porodice vidio kako se luster okreće oko svoje ose i ne emituje mikrovalne talase.
    kasnije je to pripisano pogrešno samrtnoj uri Galjovoj, kako ga je Tarabić od milošte zvao i nazivao.


    samo dosta tečnosti...
    Brooclyn Forever !

  21. #21
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    PodGorica
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mi smo svi serbi, no to jos ne znamo izgleda, steta, propustili su priliku da ne nauce...sad je kasno :cry:
    Egil said he would risk coming to the Thing all the same:

  22. #22
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica, Niksic
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Egil Saga View Post
    mi smo svi serbi, no to jos ne znamo izgleda, steta, propustili su priliku da ne nauce...sad je kasno :cry:
    aj kad kazesh... A naslov knjige je sasvim ocajan a i post iznad. Daljni komentari su isuvisni.

  23. #23
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    UH!!!!!!!!!!, Dajte kumim vas bogom da se ovo nađe da nam oči otvori!

  24. #24
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    164
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Auuu, oko cega se zaokupiste!?!?!? Moze se sjutra postavit' tema 'Slovenci i Makedonci su potomci ____________ (upisite sami), ali ne znaju da su to, pa da se odmah otvori rasprava/prepucavanje/negiranje/ubedjivanje/....! oko Veliko_____(opet upisite sami po izboru) projekta....
    Jedno je ozbiljna nauka, a drugo je sarlatanstvo/alhemija/nadri....
    Dajte

  25. #25
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    164
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Auuu, oko cega se zaokupiste!?!?!? Moze se sjutra postavit' tema 'Slovenci i Makedonci su potomci ____________ (upisite sami), ali ne znaju da su to, pa da se odmah otvori rasprava/prepucavanje/negiranje/ubjedjivanje/....! oko Veliko_____(opet upisite sami po izboru) projekta....
    Jedno je ozbiljna nauka, a drugo je sarlatanstvo/alhemija/nadri....
    Dajte jednom da se ozbiljno raspravlja bez bilo kakvih ostrascenosti!!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. APEL SRPSKOM NARODU 1941. godine
    By Ćipur in forum Istorija
    Replies: 5
    Last Post: 22-03-10, 19:45
  2. Kad su Srbi morali radjati Crnogorce
    By harambasa in forum Politika generalno
    Replies: 3
    Last Post: 20-07-07, 22:15
  3. Bivši Srbi: Rimokatolici, Muslimani, Rumuni i Crnogorci
    By Vukasin Micunovic in forum Istorija
    Replies: 0
    Last Post: 20-04-07, 09:10
  4. rezultati popisa: Srbi vecina na 70% CG teritorije
    By Njegus in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 38
    Last Post: 29-12-04, 10:43
  5. Za profi borce protiv fasizma - evo ga u Crnoj Gori, danas
    By SKOJ in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16
    Last Post: 09-02-04, 10:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •