Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 57

Thread: Vizne olaksice

  1. #26
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Ma namjerno nisam pomenuo HN...
    A Igi, Igi, ali tu je Montenegrina da te vazda podsjeti na svoj grad. Jesi li to ljubomoran sto ja kao Novljanka za po ure stignem do kafe na Stradun, a vama iz Kotora treba jos po ure vishe?
    MNT ja ne bi isla radi mode, nego da mi guzica vidi pute Tacnije iz potrebe.

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    No... Nemam tih problema
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  3. #28
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    cujes vizne olaksice...
    Kako Vaša bolest ?

  4. #29
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako ovo zavrse-ponovo cu da pocnem da putujem....(zarekao sam se da me nece gori od mene skidat na granici, ka Kurda!)...AKO OVO RIJESI ROCEN-SVAKA CAST!
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  5. #30
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa View Post
    cujes vizne olaksice...
    Tebe cu ja dat vizu ,samo cu morat da te pregledam ka kurda ( sto reknu old bone ) heheheheheheh !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  6. #31
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Tebe cu ja dat vizu ,samo cu morat da te pregledam ka kurda ( sto reknu old bone ) heheheheheheh !
    Ocesh li izdrzat , kad vidish ONO CHUDO ?????
    mene bi SRCE PREPUKLO.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  7. #32
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    kuci
    Posts
    5,163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    ja sam u bosnu isha samo sa lichnim kartom , sve do banja luke.
    mozda se promijenilo od avgusta ili septembar bjeshe ne znam tachno.

    masu mojih prijatelja ide u bosnu na lichnu kartu i kupuju djelove za kola

  8. #33
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sto sa vizom za italiju?treba li ic u bg za vizu?jel tesko dobit turisticku na 5 dana?

  9. #34
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tote a.k.a Qler View Post
    sto sa vizom za italiju?treba li ic u bg za vizu?jel tesko dobit turisticku na 5 dana?
    Ne treba ici u Beograd. Imas konzulat u Podgorici. Nije tesko dobiti vizu ako si zaposljen ili si student.

  10. #35
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shelly View Post
    Ne treba ici u Beograd. Imas konzulat u Podgorici. Nije tesko dobiti vizu ako si zaposljen ili si student.
    Turisticku vizu nije tesko dobiti.

    Preko bilo koje ozbiljnije turisticke agencije, evenutalno Montenegro Airlines-a, za 3-4 dana maksimum i sve oni obave, ti dobijes pasos sa vizom. Potrebna je i rezervacija hotela i putne karte, mada ce neke agencije to provuci i sa 'laznom' rezervacijom.

    Sto se tice licnog vadjenja vize, proces traje nekih mjesec dana najmanje (bar je tako bilo prije godinu dana, ne znam je li sad sto brze). Ali je uglavnom sve birokratski proces, bez nekih vecih zackoljica.

  11. #36
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    mic po mic, samo naprijed, i u rusiju mjesec dana bez vize se moze
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  12. #37
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Far&Away
    Posts
    412
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    mic po mic, samo naprijed, i u rusiju mjesec dana bez vize se moze
    Jes, ali je tamo problem sto posle 3 dana boravka treba da imas registraciju u pasosu, a to je teze kod Rusa dobit no vizu...
    It's my way or the highway

  13. #38
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E pa ovako, sto se viznih olaksica tice od toga nista, jedina je "olaksica" to sto je Slovenija pristupila Sengen sporazumu pa onaj ko dobije sengen vizu za Sloveniju moze sa tom vizom i u ostale zemlje potpisnice sengen sporazuma.

    Ovo je potrebno za turisticku vizu za Italiju a ni tu ne vidim nikakvih "olaksica"


    GENERALNI KONZULAT ITALIJE U PODGORICA
    Odjeljenje za vize


    Telefon: (+381- 081) 234 664
    Fax: (+381- 081) 234 663
    e-mail: [email protected]




    Odjeljenje za vize će primati samo na osnovu zakazanog termina koji treba zatražiti telefonski
    Osobe sa stalnim boravkom u Crnoj Gori koje namjeravaju da traže turističku vizu za Italiju moraju se lično obratiti na šalter sa formularom koji treba kompletno popuniti latinicom, sa jednom fotografijom i sledećom dokumentacijom u originalu (i po jednom fotokopijom iste):

    1.Pasoš koji mora važiti još najmanje 3 mjeseca od datuma isticanja tražene vize(kopirati pasos u potpunosti).
    2.Garantno pismo od strane privatnog lica u italiji – potpis se ne ovjerava ako se priloži kopija ličnog dokumenta davaoca izjave
    3.Garantno pismo za Francusku vizu mora biti u originalu
    4.Bankarska garancija za turistički boravak stranca u italiji, visina garancije zavisi od dužine planiranog boravka u Italiji, od strane lica koje poziva a na ime osobe koja je pozvana.
    5.Ugovor o stanu, ili kući osobe koja poziva.
    6.primanja u poslednjih godinu dana (modeli 730, 740, CUD, Unico...)
    7.Porodično stanje osobe koja poziva.
    8.Dokumentacija kojom se dokazuje zaposlenje:
    Za stalno zaposlene:
    qIzjava poslodavca kojom se potvrdjuje datum zasnivanja radnog odnosa, zanimanje, koliki je prihod i da li se zahtjev zaposlenog za odsusvovanje sa posla poklapa sa plaćenim odsustvom na koje ima pravo (može biti od značaja i dokumentacija koja se odnosi na prethodne radne odnose)
    q Radna Knjižica i obrazac M2;
    Za privatnike - vlasnike preduzeća, profesionalce, zanatlije ili poljoprivrednike:
    qRegistracija firme/djelatnosti, ili potvrda o bavljenju poljoprivredom
    qPotvrda od banke da je račun firme likvidan ili uvjerenje da je plaćen porez;
    Za studente
    qDokumentacija o školovanju/studiranju;
    qDokumentacija koja dokazuje zanimanje roditelja i njihov prihod, ukoliko ih oni izdržavaju;
    qUkoliko se radi o maloljetnim licima neophodna je saglasnost oba roditelja da mogu da putuju u inostranstvo i izvod iz knjige rodjenih;
    Za penzionere:
    qček od penzije;
    Dokumentacija koja se odnosi na lični ekonomski položaj - na primjer:
    qDokazi o eventualnom posjedovanju nekretnina ili eventualni stalni prihodi, doživotne rente ili razni drugi profiti;
    qKreditne kartice ili štedna knjižica.
    9.Povratna putna karta ili rezervacija, ili saobraćajna dozvola vozila ukoliko se putuje sopstvenim prevozom.
    10.Odgovarajuce zdravstveno osiguranje koje vazi u svim zemljama Evropske Unije


    NAPOMENA: Ne prihvataju se nepotpuni zahtjevi. Ovaj Konzulat može da zatraži dodatnu dokumentaciju. Gore navedena dokumentacija ostaje u arhivi Konzulata.
    Podnošenje kompletne dokumentacije ne garantuje izdavanje vize.



    Za njemacku vizu se i dalje zahtjev predaje u njemackoj ambasadi u Beogradu, a ne kako je bilo najavljeno u "aplikacionom centru u slovenackoj ambasadi, gdje ce se predavati zahtjevi za sve zemlje koje nemaju svoja predstavnistva u CG", Njemacka ima naravno ambasadu u Hercegovackoj ali ne izdaju vize. Na odgovor se ceka 4 radna dana.Kod njih treba malo manje papirologije sve moze da stoji u garantnom pismu (hrana i stan za vrijeme posjete obezbijedjeni) uz to treba jos osiguranje koje se u Njemackoj moze uplatiti u ADAC-u a za slucaj da se ne dobije viza vraca se novac od osiguranja (50€ do mjesec dana)
    Srce je hrabro vodja puta, da dusa ljudska ne zaluta.

  14. #39
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako Srbija objavi da krajem januara pocinju pregovore sa Briselom oko pristupa Srbije sengen sporazumu tako Kalamperovic izjavi mi (Cg) cemo biti prvi koji ce moci u bez viza ili pristupiti sengenu, muka mi je vise od tih takvih prica i obecanja istina je ta da nas nidje niko ne spominje a Kalamperovc i drustvo samo varaju narod i zamazuju im oci.
    Blago nama sporazum sa Turskom a Turskoj ne daju u Eu koliko god da oni upirali ma vazno da mi mozemo u Tursku bez vize pa i prije smo mogli kako neko rece na aerodromu da je kupimo za 10e.
    Srce je hrabro vodja puta, da dusa ljudska ne zaluta.

  15. #40
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa malo nije fer, dace Srbiji to zbog Kosova, mada vidjet cemo, sad se takmice , jedino tako i mogu da pocnu.

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by klik klak View Post
    Kako Srbija objavi da krajem januara pocinju pregovore sa Briselom oko pristupa Srbije sengen sporazumu .
    Vicevi su na drugom forumu

  17. #42
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by klik klak View Post
    Kako Srbija objavi da krajem januara pocinju pregovore sa Briselom oko pristupa Srbije sengen sporazumu tako Kalamperovic izjavi mi (Cg) cemo biti prvi koji ce moci u bez viza ili pristupiti sengenu, muka mi je vise od tih takvih prica i obecanja istina je ta da nas nidje niko ne spominje a Kalamperovc i drustvo samo varaju narod i zamazuju im oci.
    Blago nama sporazum sa Turskom a Turskoj ne daju u Eu koliko god da oni upirali ma vazno da mi mozemo u Tursku bez vize pa i prije smo mogli kako neko rece na aerodromu da je kupimo za 10e.
    Achtung, achutung... Evropska Unija daje do znanja gradjanima sljedeće: "U jEvropu mogu samo katolici, ostali čekajte u red, bez guranja". Znam ja da je zimsko doba i da međedi spavaju tvrdim zimskim snom ali da sanjaju ovako lijepe snove kao naš ministar to nijesam znao.
    Last edited by Cakir; 24-01-08 at 20:18.

  18. #43
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by klik klak View Post
    Garantno pismo od strane privatnog lica u italiji – potpis se ne ovjerava ako se priloži kopija ličnog dokumenta davaoca izjave
    sta je ovo?jel to od hotela u koji rezervisem?neko rece da se lako dobija viza za italiju.......a sad ne izgleda tako......

  19. #44
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jeste, to je rezervacija hotela. Ako ides preko agencije to ti oni srede, ti ne mislis o tome.

    Lako je dobiti jer za neke zemlje prilozis sve ovo i vise pa ne dobijes vizu, Italijanima dostavis ono sto ti traze i eto ti viza.

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Prijavio sam se danas za ITA vizu i zakazan mi je razgovor za 26. februar... Tako da morate na vrijeme planirati
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  21. #46
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja ocu u septembar da idem a istice mi pasos na ljeto......oce li skoro one zamjene ili da produzavam ovaj stari?a ovo u vezi hotela....jel treba samo da ponesem potvrdu neku da sa rezervisao hotel ili da neko od tamo posalje?:?

  22. #47
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam slično pitanje: Nemam pasoš ni lični kartu, 15. aprila idem za Beč, pa me zanima oću li morat stara dokumenta da vadim, ili će bit nova?

  23. #48
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cpu View Post
    Imam slično pitanje: Nemam pasoš ni lični kartu, 15. aprila idem za Beč, pa me zanima oću li morat stara dokumenta da vadim, ili će bit nova?

    ja bih ti savjetovala da ipak izvadis, jeste da su najavili da ce nova dokumenta biti spremna u aprilu ali ja ne bih rizikovala...ili se raspitaj u MUP-u da ti daju tacne informacije ukoliko ih i oni imaju...
    Srce je hrabro vodja puta, da dusa ljudska ne zaluta.

  24. #49
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cpu View Post
    Imam slično pitanje: Nemam pasoš ni lični kartu, 15. aprila idem za Beč, pa me zanima oću li morat stara dokumenta da vadim, ili će bit nova?
    Moras da izvadis.... A moras i vizu da izvadis.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  25. #50
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cpu View Post
    Imam slično pitanje: Nemam pasoš ni lični kartu, 15. aprila idem za Beč, pa me zanima oću li morat stara dokumenta da vadim, ili će bit nova?
    Pa iako pocne izdavanje pasosa, a pocece, u aprilu tebi ce biti kasno jer ti treba vremena za vizu pa ces ipak morati da izvadis pasos prije toga.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Vizne olakšice za državljane Zapadnog Balkana
    By ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 27-11-06, 16:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •