Results 1 to 4 of 4

Thread: Lubenice

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Lubenice

    Ne mislim na lubenice vec na plazu i istoimeno, 4000 godina staro mjesto na otoku Cresu, gdje smo se vozali nedavno biciklima. Jedna od rijetkih nekomercijaliziranih plaza, i neka sto dulje ostane takvom kakvom je. Jedna od najljepsih plaza na Jadranu (na drugom mjestu je odmah prekrasna uvalica na Visu).




    Mjesto Porozina na Cresu, i pogled preko Kvarnera na Istru, zalazak nad Istrom:


    Radi ovakvog i ovakvih pogleda se isplati penjati 12 kilometarskim usponom na hrbat Cresa...


    On the road na Cresu...


    Nas krajnji cilj: Mali Losinj, na istoimenom otoku:



    Mozda bude jos fotki, samo treba sjesti i malo obraditi.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Crna Gora
    Posts
    364
    Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nije lepo da budem lud a da ja to ne znam...
    Moj blog

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da krenemo redom:

    1. dobro kadrirana, kompozicijski korektna medjutim fokus je ostao na vrhu pa je more malo mutno, komplet ugodjaj kvare jake sjenke
    2. druga slika, morski klasik, zaista prelijepa, kompozicija dobra, medjutim slika malo "visi" na lijevo a ona auta remete ugodjaj. ako mozes da je ponovis, vrijedilo bi jer je fotka iznad prosjeka
    3. vidi pod 1, ali ovaj put bez sjenki, pa je slika u startu bolja
    4. prava morska klasika, zalazak, i boje vrlo karakteristicne, refleksija dodatno pojacava sliku, a takodje i ona brodica. savjet ako imas jos prostora dolje i desno ubaci ga da ti brodica dodje na polozaj zlatnog reza, inace i ovako je odlicna fotka
    5. eto vec bolje, solidno fokusirano, prelijepe boje, zestoko
    6. vidi pod 5, uz napomenu da mi se jos vise dopada sto nije totalna simetrija
    7. vodopishi su u startu zanimljivi, zalasci takodje, pa je ovaj vodopishni zalazak, uz delfine jako atraktivan. zamjerka su samo turisti okolko, ali ko ce pobit' toliku gamad

    Rezime: pobjednik je fotka "Zalazak nad Istrom", koja je jako kvalitetna i prakticno bez mana

    Nadam se da moje kritike neces shvatiti zlonamjerno, sve su slike lijepe, ali sam se potrudio da ti skrenem paznju na neke stvari, koje su i mene naucili da primjecujem
    Together we can defeat capitalism ...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije bed, Che! Ovakve kritike su puno bolje i cjenjenije od onih: "Zakon su ti fotke!" ili "Nista to ne valja!". Ovako barem znas u cemu je problem.
    Za onu prvu sam namjerno ostavio sjene (a i doba dana je bilo takvo)m jer sam htio skrenuti paznju na stijenu iznad plaze, radi dojma dubine.
    Kad dodjes gore, prozme te osjecaj: ah, da mi je sad paraglider...

    Sto se onih auta tice, mislim da bi se tu dalo nesto srediti. Mada, tesko ih je izbjeci, uvijek su tamo negdje.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •