Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 29

Thread: Evo novih rezultata Firewall-a i Anti Virusa

  1. #1
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Mali Texas
    Posts
    825
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Thumbs up Evo novih rezultata Firewall-a i Anti Virusa

    Last edited by Nyquist; 10-10-08 at 10:53.
    GOD IS GREAT!

  2. #2
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Windows Firewall XP SP2FREE 0 None

    hehehehehhe ludilo , kakvo mascenje ociju mrcenih ljudi koji o ovome nemaju pojma, pa kad skupe familijarno na 3 godine da placaju 500 ojra da bi dobili racunar, a ono pljas pljas pljas za mjesec ne radi od virusa, jel su sta uzeli im 150 ojra za xp sa super fajrevolom
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  3. #3
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Mali Texas
    Posts
    825
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    Windows Firewall XP SP2FREE 0 None

    hehehehehhe ludilo , kakvo mascenje ociju mrcenih ljudi koji o ovome nemaju pojma, pa kad skupe familijarno na 3 godine da placaju 500 ojra da bi dobili racunar, a ono pljas pljas pljas za mjesec ne radi od virusa, jel su sta uzeli im 150 ojra za xp sa super fajrevolom
    Dok ima takvih ovi se servisi za rachunare pune parama non-stop!
    GOD IS GREAT!

  4. #4
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    zali boze, no dobro kompletna opsta kultura nam jena nivou , pa me ni za ovo ne cudi vise nista , al da prodajem opremu nekom takvom, bar bi ga par osnovnih stvari naucio i snimao bi ko kako zna i poklanjao besplatna ciscenja i sl
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  5. #5
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja koristim Sygate zadnje dvije godine, vrsljam raznim stranputicama, uz eScan, Sygate, tcpView i Process Monitor nijesam imao nikakvih problema do sad. (kuc-kuc)

    Sto ti drzis na te tvoje azdahe od masina, sparco?
    - Ladan ko taština duša -

  6. #6
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Mali Texas
    Posts
    825
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sygate je dobar ako je Pro ostale verzije ne valjaju.
    GOD IS GREAT!

  7. #7
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pro 5.5.2710
    - Ladan ko taština duša -

  8. #8
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Mali Texas
    Posts
    825
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Skini nedje Sygate Personal Firewall 5.6.3408.0 (Debug Build) odlichan je iz svojeg lichnog iskustva!
    GOD IS GREAT!

  9. #9
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja nista moj dobri simm, jer sam igrom slucaja na mipnetu iza firewalla linuxovog, lagwall , pa onda iza jos milion firewalla, switcheva rutera rek ormara mac authentifikacija i sl, i obrni okreni sve konekcije ka meni su zatvorene )) nekako cudno kad iz banke radis ne ? ))))) , a doma na personal kompu imam linux , na drugom nemam net, na trecem koji matori koristi, i zna samo u wordu da kuca, imam nod32 , zadnju verziju 3.0 , i ograniceno pravo pristupa, dakle limited user je njemu, i zatvorene javaa scripte download exe-a i sl i miran sam of kors, nekad sam imao pest petrol i mnogo mi je dobar bio kasnije je nesto zabudalio i nikad nac krstenu verziju opet ,
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  10. #10
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Подгорица
    Posts
    766
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ladno nema ESET-a ?!?

  11. #11
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Mali Texas
    Posts
    825
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zabiela View Post
    ladno nema ESET-a ?!?
    Nema ali zashto ne znam...
    GOD IS GREAT!

  12. #12
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    /root/tmp
    Posts
    685
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    koji firewall? do sada sam koristio zonealarm ali masu kochi kompjuter. Koja su vasa iskustva?

  13. #13
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Mali Texas
    Posts
    825
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Sandman View Post
    koji firewall? do sada sam koristio zonealarm ali masu kochi kompjuter. Koja su vasa iskustva?
    Ubjedljivo najbolji firewall je Agnitum Outpost Firewall Pro znachi bez premca!

    Ali mana mu je jedino shto previshe jede ram-a.
    GOD IS GREAT!

  14. #14
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za mene je vrh zone alarm i super me sluzi sve ima, ne trosi puno ram-a i veoma je jednostavan.

  15. #15
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    mada nikada nisam koristio firewall
    cuo sam da je Kerio Firewall odlican
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #16
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zabiela View Post
    ladno nema ESET-a ?!?
    neka te ne cudi sto na nekoj top listi nema necega za sta sigurno znas da je bar u top 10

    iz prve ruke znam kako se sastavljaju razni testovi

    po nekim testovima a lagano ces ih naci preko Google-a
    najbolji antivirus je Norton

    i pored toga sto je Kaspersky munja nebeska u odnosu na njega
    i pored toga sto mu je dnevni update oko 2MB
    i pored toga sto je supalj kao sito
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #17
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    :lolblue: AVG - Not recommended, izuzetno not recommended, može biti free do neba... izbriše pola kompjutera zajedno sa virusima... :lolblue:
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  18. #18
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    1,729
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Bitdefender mi je toliko dobar da placam original vec dvije godine. Na Novu Godinu produzavam. Podesim ga za 5 minuta nakon sto ga instaliram i to je to. Vrhunski software.

    Koristim verziju: Bitdefender Internet Security 2009.
    ne znam, nemam, ne mogu, necu

  19. #19
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    How much money?
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  20. #20
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    71
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam koliko ko ima iskustva sa antivirusima, svako od nas je isprobao vise njih i zadrzao se samo kod jednog. Meni se ipak to desavalo vise puta, prvi koji sam koristio je bio Norton i njega sam dobio uz konfiguraciju koju sam kupio pre 4-5 godina. Nije mi se svideo jer me je previse nervirao sa obavestenjima pa sam krenuo da isprobavam nesto drugo, Avira, Avast, NOD i Kasperski, kod poslednja dva sam se najduze zadrzao. Prvo sam se kleo u NOD kako je najbolji dok nisu krenuli da mu se desavaju propusti pa su virusi poceli da luduju po kompjuteru. Odlucio sam da da predjem na nesto drugo, video sam da je Kaspersky izbacio novu verziju KIS, malo sam bio skeptican jer sam ga i ranije imao na kompjuteru pa mi je gusio sistem ko lud ali posto nisam imao bolja resenja, instalirao sam ga. Pronasao mi je gomilu virusa koje prethodni NOD nije uopste video, Kaspersky me je stvarno dobro sluzio do skoro, jedino sto se od ranije nije promenilo kod njega je gusenje kompjutera koje sam vec pomenuo. Odlucio sam malo da se pozabavim statistikama i komentarima korisnika po stranim sajtovima i forumima, koji je Antivirus procentualno na najboljem nivou zastite. Dosao sam do informacije da je to Norton 360, bas sam se zacudio jer se kod nas on skoro i ne spominje. Odlucio sam da kupim licencu za njega, google-o sam da vidim kako se krecu cene i na nemackom Amazonu sam uspeo da nadjem instalacioni disk sa licencom za 3 kompjutera po ceni od 37 eura. Odmah sam kupio, mogu vam reci da sam prezadovoljan kako radi. Pronasao mi je nekoliko virusa sto Kaspersky nije video, ne gusi mi kompjuter, ne izbacuje mi non-stop obavestenja kao sto je ranija verzija radila, radi mi backup bitnih fajlova na Nortonovom serveru na kom sam dobio 2GB prostora uz kupljenu licencu i ne gusi mi otvaranje internet stranica. Ono sto mi se nije svidelo na samom pocetku je sto mi je automatski obrisao History i coockie's iz Firefox-a i pri prvom restartovanju kompjutera se program zabunio i nije hteo da funkcionise. U toj situaciji sam otisao na Norton support stranu i nisam uspeo da prondajem resenje, kliknuo sam dugme da se javim operateru i posaljem mu poruku s opisom problema, nako par minuta se ukljucio chat, javio mi se operater, pitao me da li moze da pristupi mom kompjuteru. Nakon moje dozvole i instalacije malog programcica koji mi je poslao, operater je preuzeo kontrolu nad mojim kompjuterom i uz malo cackanja po sistemu i par restartovanja u roku od dvadesetak minuta je sve bilo srednjeno. Operater je bio jako ljubazan, na kraju je sa strpljenjem upitao da li imam jos nekih pitanja.
    Toplo preporucujem svima da isprobaju Norton 360, nadam se da se necete pokajati. Vidim da ljudi dosta koriste ilegalne verzije antivirusa, mislim da je cena od 12 eura po jednom kompjuteru za godinu dana stvarno niska i da bas na antivirusu ne treba stedeti novac, jer on vam je najbitnija zastita a sami crack-ovi za antiviruse sadrze viruse u sebi, oni vam mogu praviti probleme a da toga uposte niste svesni!

  21. #21
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e ja imam Comodo internet security i dobro me sluzi.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  22. #22
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Ja evo godinama koristim NOD32 kao AV i Comodo Firewall kombo... 24/7 na netu, sve i svašta, a sve na Atom netbooku, i uopšte ne opterećuju mašinu a rade kao sat.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  23. #23
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    297
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goranelag View Post
    Ne znam koliko ko ima iskustva sa antivirusima, svako od nas je isprobao vise njih i zadrzao se samo kod jednog. Meni se ipak to desavalo vise puta, prvi koji sam koristio je bio Norton i njega sam dobio uz konfiguraciju koju sam kupio pre 4-5 godina. Nije mi se svideo jer me je previse nervirao sa obavestenjima pa sam krenuo da isprobavam nesto drugo, Avira, Avast, NOD i Kasperski, kod poslednja dva sam se najduze zadrzao. Prvo sam se kleo u NOD kako je najbolji dok nisu krenuli da mu se desavaju propusti pa su virusi poceli da luduju po kompjuteru. Odlucio sam da da predjem na nesto drugo, video sam da je Kaspersky izbacio novu verziju KIS, malo sam bio skeptican jer sam ga i ranije imao na kompjuteru pa mi je gusio sistem ko lud ali posto nisam imao bolja resenja, instalirao sam ga. Pronasao mi je gomilu virusa koje prethodni NOD nije uopste video, Kaspersky me je stvarno dobro sluzio do skoro, jedino sto se od ranije nije promenilo kod njega je gusenje kompjutera koje sam vec pomenuo. Odlucio sam malo da se pozabavim statistikama i komentarima korisnika po stranim sajtovima i forumima, koji je Antivirus procentualno na najboljem nivou zastite. Dosao sam do informacije da je to Norton 360, bas sam se zacudio jer se kod nas on skoro i ne spominje. Odlucio sam da kupim licencu za njega, google-o sam da vidim kako se krecu cene i na nemackom Amazonu sam uspeo da nadjem instalacioni disk sa licencom za 3 kompjutera po ceni od 37 eura. Odmah sam kupio, mogu vam reci da sam prezadovoljan kako radi. Pronasao mi je nekoliko virusa sto Kaspersky nije video, ne gusi mi kompjuter, ne izbacuje mi non-stop obavestenja kao sto je ranija verzija radila, radi mi backup bitnih fajlova na Nortonovom serveru na kom sam dobio 2GB prostora uz kupljenu licencu i ne gusi mi otvaranje internet stranica. Ono sto mi se nije svidelo na samom pocetku je sto mi je automatski obrisao History i coockie's iz Firefox-a i pri prvom restartovanju kompjutera se program zabunio i nije hteo da funkcionise. U toj situaciji sam otisao na Norton support stranu i nisam uspeo da prondajem resenje, kliknuo sam dugme da se javim operateru i posaljem mu poruku s opisom problema, nako par minuta se ukljucio chat, javio mi se operater, pitao me da li moze da pristupi mom kompjuteru. Nakon moje dozvole i instalacije malog programcica koji mi je poslao, operater je preuzeo kontrolu nad mojim kompjuterom i uz malo cackanja po sistemu i par restartovanja u roku od dvadesetak minuta je sve bilo srednjeno. Operater je bio jako ljubazan, na kraju je sa strpljenjem upitao da li imam jos nekih pitanja.
    Toplo preporucujem svima da isprobaju Norton 360, nadam se da se necete pokajati. Vidim da ljudi dosta koriste ilegalne verzije antivirusa, mislim da je cena od 12 eura po jednom kompjuteru za godinu dana stvarno niska i da bas na antivirusu ne treba stedeti novac, jer on vam je najbitnija zastita a sami crack-ovi za antiviruse sadrze viruse u sebi, oni vam mogu praviti probleme a da toga uposte niste svesni!
    Hmm, moraš imati u vidu da Norton dolazi uz sve i svašta, od Genius zvučnika, pa do DVD rezača. Imaju savršenu potporu u tom OEM segmentu.

    Takođe, treba imati u vidu da je Norton ipak proizvod Symanteca, firme koja skoro da nema konkurenciju na enterprise tržištu (postoje neke firme, dosta jake, ali se one ne bave proizvodima za široke narodne mase), te da to sa sobom povlači nevjerovatnu bazu korisnika, kao i odličan način za pravljenje super proizvoda. Vjerujem i da polovija SMB unified VPN rutera i gatewaya dolazi sa Symantec riješenjima, sigurno sa dobrim razlogom.

    Svaka im čas na podršci. Ja sam jednom imao problem sa NODom i zvao sam ESET u Hrvatskoj i operater mi je stvarno pomogao, kako telefonom, tako i mailovima kasnije.

    U potpunosti podržavam to da treba kupiti AV software.

    Lijepo si opisao svoje iskustvo, svaka čast.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    71
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zelja mi je da olaksam ljudima pri izboru, jer je vrlo tesko odabrati jedan proizvod iz siroke ponude. Iz ovog mog iskustva im je lakse da shvate u kom pravcu treba da idu i na sta da obrate paznju. Kad gledas opis jednog proizvoda, odmah mozes da dobijes utisak da je to nesto dobro ali nemas uvid koliko je taj proizvod bolji ili losiji od nekog drugog. Zato ja uvek prikupljam iskustva sa razlicitih sajtova, foruma...uporedjujem, stvorim neku sliku o proizvodu, isprobam ga i onda dalje delim iskustvo sa drugim ljudima.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,310
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goranelag View Post
    Toplo preporucujem svima da isprobaju Norton 360, nadam se da se necete pokajati. Vidim da ljudi dosta koriste ilegalne verzije antivirusa, mislim da je cena od 12 eura po jednom kompjuteru za godinu dana stvarno niska i da bas na antivirusu ne treba stedeti novac, jer on vam je najbitnija zastita a sami crack-ovi za antiviruse sadrze viruse u sebi, oni vam mogu praviti probleme a da toga uposte niste svesni!
    a dje je 12e? ja sam ga vidio nedje 29e, mada ni to vala nije velika cijena ..ali kad moze za dz sto bi ga placali ..makar mi na balkanu sa odlicnim standardom ..a za krakove se ne slazem, jer oni koji se razumiju i skidaju, znaju sta treba skinut, a sta ne

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 14
    Last Post: 07-03-20, 11:52
  2. Firewall problem
    By McS in forum Software
    Replies: 7
    Last Post: 04-02-05, 02:28
  3. SASSER NAJNOVIJI KOMPJUTERSKI VIRUS !
    By DJ_Blazoni in forum Software
    Replies: 13
    Last Post: 30-05-04, 11:48
  4. Replies: 0
    Last Post: 28-05-04, 13:18
  5. Nova verzija virusa Bagle
    By Trinity from Zion in forum Software
    Replies: 1
    Last Post: 29-03-04, 19:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •