Results 1 to 15 of 15

Thread: Aparati za vodu

  1. #1
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Aparati za vodu

    Molim vas za misljenja u vezi ovih aparata http://www.nobelmontenegro.com/kucni-ro-sistem/ za kucu.

    Da li je neko koristio ovakve aparate i da li vrijede?

  2. #2
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,909
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Ja koristim već godinu dana sve pohvale, prije toga sam koristio galone 19l.

    http://doulton.me/

    Kupio kod njih prezadovoljan.

  3. #3
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    koje su cijene i vrse li montazu

  4. #4
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Koristimo ovo kuci evo 5-6 godina. Svrha mu je da preciscava vodu, svakih pola godine ja mislim 50 eura treba za mijenjanje filtera. Zadovoljan sam jer se do sada nije nista kvarilo, radi kao i prvog dana, voda je bez kamenca, filtrirana, valjda zdravija, ne znam... Rade montazu, cijena je bila 500-700 eura, tako nesto

  5. #5
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vrijedi. Samo sto ja ga kupila pa ga koristila mjesec dana i pao u zaborav. Isto kao nutribullet . Ali je dobra stvar def.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,909
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    cijene se krecu od 130e do 220e, njihova montaža

  7. #7
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,909
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    http://doulton.me/, čini mi se da su super cab filteri kod njih oko 35eur

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Koristimo ovo kuci evo 5-6 godina. Svrha mu je da preciscava vodu, svakih pola godine ja mislim 50 eura treba za mijenjanje filtera. Zadovoljan sam jer se do sada nije nista kvarilo, radi kao i prvog dana, voda je bez kamenca, filtrirana, valjda zdravija, ne znam... Rade montazu, cijena je bila 500-700 eura, tako nesto

  8. #8
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Ja imam ovaj nobel uredjaj, ne taj doulton, ovako nesto
    http://www.nobelmontenegro.com/project/stella/

  9. #9
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,204
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Jel i iz njih voda drugacijeg ukusa? Probao vise puta kod raznih ljudi, uvijek mi je voda bila kiselija

  10. #10
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Kiselija sigurno nije, nego je nekako bljutava tj. bas je bez ukusa ikakvog, a i ako nemas dodatak koji ce da je hladi, bude i mlaka pa i to doprinosi cudnom "ukusu"

  11. #11
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Voda je po ukusu i kvalitetu kao ili bolja od "Rose". Inače je većina flaširanih voda na tržištu prošla kroz sistem filtracije prije flaširanja. Koristim ga već 8 godina i koje je "marke" je nebitno, nobel, osmotics, trlababadlan ... su samo marketinški nazivi firmi koje koriste GE, vontron , romembra itd. RO memrane. Znači princip je isti samo su u pitanju nijanse prvi stepen je mehanička filtracija kroz one tri boce gdje se voda čisti od krupnih čestica većih od 5 microna u sljedećoj fazi voda pod pritiskom ulazi u kućištu RO membrane kroz koju teoretski prolazi samo molekul vode i na kraju kroz filter od aktivnog uglja od ljuske kokosovih oraha tzv. ostranjivač mirisa i ukusa. Naglasio sam teoretski jer nisam siguran da je to baš tako jer da je, odakle miris i ukus u proizvodu RO membrane? Iza tog miris i ukus removera može i ne mora da se ugrađuje tzv. mineralizator kojeg ja ne stavljam jer mi kvari ukus vode. KAd bih ja opisivao ukus vode on je onakav kakav treba biti, bez ukusa i mirisa kao čista voda od najčistijeg planinskog izvora. Sa tom vodom svee ima drugačiji ukus i jelo, čaj, kafa, supa ... nakon 15 dana kad stavite komunalnu vodu u usta ... meni smrdi na kanalizaciju. Najskuplji dio je rezervoar koji skuplja vodu u kojem je balon koji sa vrijeme na vrijeme treba da se napumpa kao guma od bicikla, taj balon gura vodu kroz malu špinu . Tu je i jedan mali ventil "kockica" kako ga montažeri zovu tačnije presostat koji zaustavi vodu na RO membranu kad je rezervoar pun. Taj ventil košta na ebay 5 eur. U zavisnosti od stanja cijevi i ostalih instalacija , kvaliteta vode u mreži , filteri mogu da traju od 4-8 mjeseci. Ja sam ih u Tivtu mijenjao na 5-6 mjeseci kad smo imali restrikcije a sada na 7-8 od kad je voda iz regionalnog. Filtere kupujem i mijenjam sam, nedavno sam napravio kompletan remont, svi filteri , RO membrana, crijeva, i presostat. Sve zajedno me je došlo 60% jeftinije nego što su mi tražili ovdje. Voda je TOP! Ko ima mogućnosti neka ne razmišlja , vrijedi svaki euro, Kod kineza je takav sistem približnog kvaliteta cca 180 eur ali je shipping prskup zbog težine i gabarita. Ako imate dobar pritisak u cijevima razne pumpe, uv lampe i magnetajzeri su nepotrebno bacanje para. Osnovna verzija će zadovoljiti sve potrebe i naravno tražite nekih 20-30% popusta kod svih dilera. Zarada im je više od 100% ! Agenti prodaje iz prevarantski MLM bandi koji usput valjaju i Razne usisivače od 5000 eura ih prodaju po 1200 eura što nije pljačka, prevara ili kriminal, to je razbojništvo! U prevarantskom marketingu polupismeni agenti prodaje se SASVIM NEPOTREBNO služe sa najmizernijim obmanama koristeći "tester" sklopljenog od dvije elektrode koje u alkalnoj česmovači koja je prirodni elektrolit, sasvim logično pod desjtsvom el. struje stvaraju muljno blato kao rezultat migracije atoma sa jedne na drugu elektrodu. Zeleni bakarni oksid pri tome prikazuju kao da je bio sastavni dio vode a ne rezultat elektrolize.
    Last edited by Tivatech; 25-11-16 at 23:05.

  12. #12
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Evo još malo instrukcija , većina domaćih dilera prodaje kvalietne RO membrane koje traju cca 3-4 godine pod uslovom da mijenjate filtere na vrijeme kako se ista ne bi zapušila sa krupnim česticama što joj skraćuje vijek. Nedostatak istih je što su skuplje zato što su u zatvorenim kućištima u kojim je ugrađen check (jednosmjerni) ventil na izlazu. Na ebay imate kućišta sa navojem u kojima se RO membrana može mijenjati i takav sistem je jeftiniji , samo vam treba dodatni regulator odvodnog mlaza kroz koji izlazi prljava voda u kanalizaciju. Sam ROM uložak je dosta jeftiniji i jednostavno se mijenja. Nakon 2-3 zamijene možete da ih pozdravite i počnete da sami nabavljate i mijenjate filtere. Njihova zamjena je 49 eura za 3 predfiltera i tast&odor remover. Ovo su cijene na internetu a mogu se sigurno naći i jeftinije, ovo su prva 3 https://www.aliexpress.com/item/New-...712579787.html ovo je zadnji : https://www.aliexpress.com/item/Free...572700761.html.

    Ovo je kvalitetan i moderan komplet koji nije skup ali ga opterećuje dhl i carina
    https://www.aliexpress.com/item/5-St...d-3756bb21f71e
    Last edited by Tivatech; 25-11-16 at 23:35.

  13. #13
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montegruja View Post
    http://doulton.me/, čini mi se da su super cab filteri kod njih oko 35eur


    Druže , ovo je smeće! Voda koja nije bila za piće prije tih filtera, nije ni poslije njih to ti ja garantujem!
    Last edited by Tivatech; 25-11-16 at 23:50.

  14. #14
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,909
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    EcoFast
    140.00€–179.00€
    Ovaj Doulton filter uređaj predstavlja odgovor na sve filtere sa brzim izmjenjivanjem na tržištu. Međutim, njega karakteriše bitna razlika. Umjesto korišćenja jednokratnih plastičnih filter uložaka, EcoFast je konstruisan da koristi nove „push-fit” verzije postojećih keramičkih uložaka. S obzirom da su keramički elementi jedini dio sistema koji se mijenja, plastični otpad je maksimalno redukovan u poređenju sa ekvivalentnim sistemima koji koriste plastične uloške. Stoga ovaj filter uređaj nosi adekvatno ime: EcoFast.
    Novo EcoFast kućište omogućava visoke performanse uz komfor brzog otvaranja. Okretanjem za četvrtinu kruga eliminisali smo rizik pretjeranog ili nedovoljnog zatvaranja uređaja. Kada se filter odvoji od kućišta dotok vode se automatski prekida. Ovi filteri predstavljaju zeleni izbor, jer se brzo demontiraju, premiještaju, čiste i ponovo koriste nakon brzog sklapanja. Prvobitni filter uložak je uključen u cijenu.
    Kompaktan i stilizovan dizajn koji se diskretno ugrađuje ispod sudopere
    Nosač integrisan u glavu filter uređaja
    Šarafi uključeni u pakovanje
    3/8” push fitinzi integrisani u glavu filter uređaja i omogućavaju momentalno povezivanje sa dotokom vode
    Uključuje jedan UltraCarb™ filter uložak
    Tehnologija, dizajn, proizvodnja i 185 godina iskustva iz Velike Britanije.
    Br.tel.-068 222 333

    https://www.facebook.com/Filteri-za-...c_ref=NEWSFEED

  15. #15
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Keramički filteri su odlični za prečišćavanje vode u akvarijumima. Nedostatak im je veoma kratak vijek odnosno mala površina keramičkih valjaka koji se brzo zaprljaju a onda voda prolazi tamo gdje je otpor najmanji (mehanika fluida) tako da proizvod ubrzo postane identičan kao na ulazu. Ono što će vam prodavci sakriti prilikom prodaje je da bi takav filter bio funkcionalan na duži rok mora ispred sebe da ima sistem predfiltracije koji će spriječiti krupne čestice da začepe mikropore na keramičkim valjcima a u tom slučaju cijena bi kompletnog sistema bila značajno veća. Ozbiljni sistemi kao što su Nobel, Osmotics i sl. koji koriste reversnu osmozu t.j RO membrane imaju sistem za predfiltraciju i rezervoare za čistu vodu. Osim RO membrane koja probpušta samo molekule vode tu su i dodatni filteri od aktivnog uglja. Kad bi ste razvukli površinu 1 grama aktivnog uglja pokrio, bi površinu jednog fudbalskog igrališta. U zadnjem filteru, tzv odor and tast remover ima od 300-600 gr. Aktivnog uglja proizvedenog od ljuski kokosovog oraha. To vam dovoljan pokazatelj kapaciteta jednog filtera.
    Last edited by Tivatech; 29-12-16 at 11:23.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P:Slot Aparati
    By etnom in forum Ostali oglasi
    Replies: 15
    Last Post: 18-02-11, 13:40
  2. Aparati za vodu
    By Globetrotter in forum Primorski
    Replies: 9
    Last Post: 25-11-10, 04:29
  3. Aparatić PERSONA
    By berekina in forum Ženski kutak
    Replies: 3
    Last Post: 19-09-09, 11:11
  4. Fotokopir aparati
    By djuke in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 13-11-08, 16:19
  5. Digitalni aparati u PG
    By Matador in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 04-08-05, 15:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •