Dugo sam razmisljala o ljudskoj sposobnosti/ nesposobnosti rjesavanja konflikta, rado bih se vec na pocetku ogradila, mislim da konflikte izmedju dvije individue a ne nacija, entiteta itd.
Poznato je da su muskarci agresivniji od zena i razlog je opstanak vrste, dok su zene pasivno agresivne jednostavno zato sto su fizicki slabija bica. Mislim da ce ova muska agresvnost koja im je u genima, vremenom biti svitched –off , kao sto biva sa funkcijama koje su nepotrebne. (da se muski dio foruma nebi nasao uvrjedjen ne mislim sad da ste neki siledjije vec ne moze mi trenutno pasti napamet rjec koja bi vise odgovarala)
Ove osobenosti uticu na nacin koji rjesavamo konflikte, muskarci su glasniji, fizicki pokazuju svoju nadmoc cak i kroz nasilje dok zene idu nekom nizom linijom otpora, sve prema zakonima prirode.
Nadam se da se do sad slazete sa mnom.
Ovo se odrazava naravno i na poslovne relacije, ne samo privatnecesto nismo ni svjesni toga dok nam se neskrene paznja na to. Kolege vas mozda vide kao dominantnu, egocentricnu, ili jednostvano osobu koja tjera po svom.
Moglo bi se a nadam se i da ce biti dosta polemike oko ovog.
Voljela bih cuti od vas, kako vi razmislajte o ovom? Da li je nacini na koji rjesavamo sukobe, stvar vaspitanja, obrazovanja, zivotnog iskustva? Sredine? Prepoznajete li utsak istih na vas nacin rjesavanja sukoba?Dali vam je neugodna pomisao na konflikte? Da li ostavljate iza sebe nerjesene situacije, ili volite da ste na cisto sa svim ?
Da li ste pokusali da nadjete neki faktor koji se ponavlja ?