Results 1 to 15 of 15

Thread: Ikea

  1. #1
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default Ikea

    Zna li ko ima li kod nas neko da uvozi i prodaje Ikeine proizvode?

  2. #2
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    453
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da ima u Baru,u centru kod Dadi trejda.

  3. #3
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Imash Ikeine (mislim da mozesh i da naruchish neshto) proizvode u Habitatu ali ne znam gdje se sad nalaze...bili su kod hrama ne tako davno. Mozda su josh tamo...i dosta im je skupo to iz Ikee

  4. #4
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Imas i u zgradi Normal Company preko puta hrama prodavnicu HABITAT preko koje mozes da porucujes Ikeine proizvode

  5. #5
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imas u Nk Ikea-inu radnju u Mex centru!
    Kako Vaša bolest ?

  6. #6
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vako: IKEA nema prodavnicu ni u Srbiji ni u CG, imaju business development office u BG- Marsala Burjuzova 1, 011 3282752.

    Nemaju namjeru da otvaraju nista, a najbliza je u Sloveniji. Ovi sto preprodaju kupuju kod Ikee u madjarskoj ili Bariju, i ugradjuju se i do 60%. Iz principa ne kupujem na tim mjestima, jer lampu koju sam u holandiji platila 8.90 E, ovdje naplacuju 35 E. Ne dam!!!

    Inace, Ikea se moze otvorit samo ako se sklopi ugovor o fransizi, za koji treba oko 1 mil eura plus ogroman prostor... Mislim da ce jos malo da pokrecu neke procese i procedure protiv ovih prodavnica koje neovlasceno koriste njihov znak [logo]. I treba, jer dovode potrosace u zabludu- jedan od vaznih iili osnovnih elemenata Ikea brenda i koncepta je cijena, a ovi ovuda to direktno negiraju...
    Kvalitet i nije neki, dizajn je super, sve u svemu kvalitet odgovara originalnim cijenama.

  7. #7
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GIGA View Post
    Imas i u zgradi Normal Company preko puta hrama prodavnicu HABITAT preko koje mozes da porucujes Ikeine proizvode
    BTW ni taj HABITAT nije iz HABITAT lanca... a koriste i isti font za znak... www.habitat.co.uk
    Juhu koliko cce posla biti za advokate iz sfere intelektualne svojine...

  8. #8
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    "IKEA is a privately-held, international home products retailer that sells low-price products"- akcenat na ovome low price. Znam za te sto nabavljaju iz madjarske ali previsoku cijenu daju, pa reko da nema jos gdje kod nas. A uslov za fransizu je pored velikog novca i uslov da drzava ima najmanje 4 miliona stanovnika. Vidjecu u taj Habitat, mozda mi se posreci.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    pg
    Posts
    131
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pored habitata, gdje ima ikeinig proizvoda po cijenama x2, x3 i tako, ima jos jedna radnja u njegosevoj, dje takodje ima ikee. u stvari, bila je, ne znam ila ji je jos.onamo kad od energyja ides ka skupstini, mozda 5. ili 6. vrata ... jedina radnja za kucu u tom nizu. Cijene su i tamo takodje duplo ili trostruko vece. Trgujem u habitatu cesto, a i u toj radnji sam par puta.

    Bila je i neka zena i muskarac koji su nabavljali po poruzdzbini. Zena, zove se Emina, vise ne radi. Za tog covjeka ne znam, preko njega nisam narucivala, samo sam cula.

  10. #10
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    "IKEA is a privately-held, international home products retailer that sells low-price products"- akcenat na ovome low price. Znam za te sto nabavljaju iz madjarske ali previsoku cijenu daju, pa reko da nema jos gdje kod nas. A uslov za fransizu je pored velikog novca i uslov da drzava ima najmanje 4 miliona stanovnika. Vidjecu u taj Habitat, mozda mi se posreci.
    znam da ti je skuplje bukvalno 3 puta nego shto je uoriginalnoj ikei. Jasam htjla jednu lampu da uzmem i to je bilo nenormalno skupo u odnosu na istu takvu u ikeinoj radnji

  11. #11
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Oke, u svakom slucaju, zahvaljujem na informacijama

  12. #12
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tudjinka View Post
    Vako: IKEA nema prodavnicu ni u Srbiji ni u CG, imaju business development office u BG- Marsala Burjuzova 1, 011 3282752.

    Nemaju namjeru da otvaraju nista, a najbliza je u Sloveniji. Ovi sto preprodaju kupuju kod Ikee u madjarskoj ili Bariju, i ugradjuju se i do 60%. Iz principa ne kupujem na tim mjestima, jer lampu koju sam u holandiji platila 8.90 E, ovdje naplacuju 35 E. Ne dam!!!

    Inace, Ikea se moze otvorit samo ako se sklopi ugovor o fransizi, za koji treba oko 1 mil eura plus ogroman prostor... Mislim da ce jos malo da pokrecu neke procese i procedure protiv ovih prodavnica koje neovlasceno koriste njihov znak [logo]. I treba, jer dovode potrosace u zabludu- jedan od vaznih iili osnovnih elemenata Ikea brenda i koncepta je cijena, a ovi ovuda to direktno negiraju...
    Kvalitet i nije neki, dizajn je super, sve u svemu kvalitet odgovara originalnim cijenama.
    sve si rekla

  13. #13
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bubalo: Ikea otvara prodajne centre| Izvor: B92, Tanjug Beograd -- Ministar Predrag Bubalo je najavio da će švedski proizvođač nameštaja Ikea u Srbiji otvoriti pet prodajnih centara.

    Bubalo: U drvnoj industriji veliki privatni kapitalOn je, otvarajući međunarodne sajmove nameštaja i mašina za drvnu industriju, rekao da ta kompanija u Srbiji već ima organizovanu proizvodnju i da će njen dolazak na srpsko tržište povećati konkurentnost.

    Bubalo je dodao i da je taj sajam prilika da izlagači i posetioci upoznaju nove trendove u proizvodnji, dizajn i tehnologiju i procene konkurentnosti svojih proizvoda.

    Podsetimo, ministar trgovine i usluga Srbije Predrag Bubalo je sredinom juna razgovarao sa predsednikom švedske kompanije Hans-Joran Stenertom, nakon čega je saopšteno da su planovi te švedske kompanije da, osim velikog prodajnog centra u Beogradu, mrežu prodajnih objekata proširi i na druge veće gradove u Srbiji.

    Tada je sa predstavnicima švedske kompanije razgovarao i predsednik Srbije Boris Tadić i podržao ih u nameri da investiraju u Srbiju. On je rekao da je Srbija sa svojim geografskim položajem, potpisanim CEFTA sporazumom, veličinom tržišta, olakšicama za investitore, konkurentnim cenama rada i logističkih troškova "logičan izbor" za grinfild investiciju te kompanije.

    Moguć rast izvoza tri i po puta

    Ikea, čiji je vlasnik jedan od najbogatijih ljudi na svetu Ingvar Kamprad, je osnovana 1943. godine i za nešto više od 60 godina stekla je status najvećeg lanca robnih kuća za prodaju nameštaja na svetu. Kompanija ima više od 200 robnih kuća širom sveta u kojima radi više od 100.000 ljudi.
    Izvoz drvoprerađivačke industrije Srbije za devet meseci ove godine iznosio je 101,3 miliona €, kaže ministar Predrag Bubalo. On je dodao da je u drvnoj industriji Srbije kroz privatizaciju uložen veliki privatni kapital, zahvaljujući čemu je znatno porastao izvoz te grane.

    Ako se ovaj trend povećanja izvoza i osvajanje stranih tržišta nastavi, možemo u narednom periodu očekivati da se izvoz poveća tri puta i dostigne 350 miliona evra godišnje, što je realna mogućnost naše drvne industrije, rekao je Bubalo.

    Sajam nameštaja je okupio 600 izlagača, od kojih 150 inostranih iz 20 zemalja, a posetioci će moći da nabave nameštaj uz popust od 10 do 25 odsto.

  14. #14
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Po nesto od Ikee imas u prodavnici preko puta butika Energie..
    Last edited by kuglica; 30-11-07 at 14:05.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    pg
    Posts
    2,311
    Thanks Thanks Given 
    359
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Strpi se malo, poslije nove godine se otvara i u PG, provjerena info...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. brza 'rana
    By shrek in forum CG dijaspora
    Replies: 59
    Last Post: 28-02-07, 02:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •