Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 45 of 45

Thread: dragi sugradjani, da li Vi imate ovakvih problema?

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN/PG
    Posts
    503
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    motorsport samo jedno pitanje, ako u HN zatrazim kaVu oce li me ispravit?
    Kuca pored mora i barka na Toploj. Koga to zapravo volim u Herceg Novom?

    Smile and the world will smile with you. Frown and frown alone.

  2. #27
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Mene nisu ni jednom. Ni u Sportu ni na terasi gradske. Ali da li je to zbog mojih 2m ili neceg drugog nisam nikad ulazio u raspravu. Ni u Slo ti niko nece nesta reci ako im trazis kaVu
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN/PG
    Posts
    503
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Probacu sledeci put kad dodjem
    Kuca pored mora i barka na Toploj. Koga to zapravo volim u Herceg Novom?

    Smile and the world will smile with you. Frown and frown alone.

  4. #29
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    553
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Njivice_Orano_Nepreorano, potpisujem od rijeci do rijeci....
    Makica, zasto bi te iko ispravljao ako razumije sta trazis???
    BMW Motorsport

  5. #30
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,153
    Thanks Thanks Given 
    2,252
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,254 Posts

    Default

    Hm... ne znam kako mi promače ova tema
    U Dubrovnik idem često. NIKADA nijesam imala problema. Jedini problem imam kada vidim onu tablu na ulazu. Zastidim se jer sebe smatram Crnogorkom. Iako NIKO od mojih nije učestvovao u ratu, stidim se. Zašto idem tamo kad se stidim? Idem jer volim taj grad, volim Dubrovnik. Volim kafu na Stradunu,, volim šetnju po Gruži i babinom kuku. Dubrovnik i Cavtat su gradovi moga djetinjstva i rado im se vraćam.
    Svojim kolima nijesam nikada išla, jeste bojim se. Bojim se da se ne nadje neko ko je izgubio sve u ratu da mi ga polomi. To jeste divljački postupak ali shvatate li vi (Denise, posebno vi mladji), da se tamo ratovalo, da su rane još svježe, ad su ljudi ostali bez svega, bez svega što su godinama i vjekovima stvarali? Shvatate li da su izgubljeni životi a oni su nenadoknadivi? Misliš li da oni sad Razlikuju Denisa, Anu, Janka, Marka. Ne, mi imamo hercegnovske tablice, tablice grada iz kojeg su retale kolone na Dubrovnik.
    Pokušajte se staviti u situaciju da su Dubrovčani rušili Herceg Novi? Pa vidiš li da ih i ovako mrze, a kamoli da je to bilo. Ma...sve su ovo već ispričane priče.
    Znači ja se krećem po gradu, ulazim u radnje, po naglasku se odma čuje okle sam, ali stvarno nikad nijesam imala problema. Na granicu su me samo jednom pitali imam li para i ja sam im pokazala. Ako su to njihovi propisi pa brate ma kakvi bili mi ih moramo poštovati. Ako traže milion eura za ulazak ti im ih moraš pokazati, a druga je stvar kakvo je to pravilo.
    Ludaka je uvijek bilo i biće ih, U Dubrovniku, Herceg Novom, Zagrebu, Beogradu, Podgorici...
    Što se novca tiče recimo meni iz Ukrajine nijesu dali da izadjem sa 1000 dolara jer ih nijesam pokazal kad sam ušla. Pri ulazu u bilo koju sovjetsku bivšu republiku pitali su me koliko para nosim, pitali me koliko lančića imam, upisivali prstenje tako da...
    Ali ako se ti loše osjećaš, ne treba da ideš u Dubrovnik. Jer nije ti moranje i razumijem te. A ti pokušaj da razumiješ njih...
    A što se kafe tiče, mogao bi častiti jednu na Škver ma kao je kod zvali, kafa, kava itd

  6. #31
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @motorsport,dakle kao mlađem sam ti pokušao objasnit radi čega se neke stvari događaju na toj granici.
    Imao sam problema i ja na granici,ne jednom nego više puta pri ulasku u Crnu Goru.Kako sam opisao,bilo je i dobacivanja i pljuvanja,ali nije i neće me zasmetati da ponovo dođem u HN!Jer dosta puta se i ovamo dogodilo da je rat razdvojio familije i da su dva brata ostala u dvije države tijekom i poslije rata.Ovaj koji dođe u posjetu drugome prođe sa razbijenim autom(šoferšajba,retrovizor,..).Znam i mogao bi nabrojat dosta primjera ,ali ne želim se sa tim više zamarat.
    "al brate mili vi ste na vrata evropske unije" ,a šta misliš da vi niste?Pa i vi će te u EU za koju godinu ako ne u paketu sa nama!!Ali vjeruj mi da i u SLO nije sve bajno,i da vozači iz HR imaju problema tamo.Zamisli da voziš u koloni cca 50km/h i slovenac te izdvoji iz kolone i kaže vozili ste brže od dopuštenog a ograničenje 60!!!!Ali takvih primjera ima i bit će ih dok je i nas bez brige!Kako rekoh smiren i hladne glave dosta toga se može riješit u startu!
    @montenegrina potpis.Eto javljam se i ja za kafu ili kavu svejedno na Škver!

  7. #32
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    chicotopia 3.0
    Posts
    264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Red face

    a shto ste ga nasrali svaka vam chast! tnx drugari!
    whoever said money can't buy happiness simply didn't know where to shop

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    248
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jovo je dobro
    ...

  9. #34
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    HN
    Posts
    461
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ajde da i ja dodam nešto u vezi ove problematike.

    Savjetujem da ne idete u Du bez hrvatskih tablica, ako hoćete da se osjećate normalno. Možete i sa bilo kojim SCG tablicama , ali onda razmišljanje, dje ću parkirat, oće li šta biti autu, itd.. i sve ono što su prethodnici rekli. Dakle ako baš mora onda neko raspalo auto kojeg vam neće biti žao ako okinu retrovizor i slično...

    Inače u mojoj firmi imamo iznajmljeni auto(renta car) koji je na DU tablice. I tako jedan kolega se vozi po HN i na semafore neki lik mu pokazuje srednji prst i te fore i psuje mu majku ustašku, a kolega koji vozi auto sa DU tablicama čitav život živi u HN..... Šta reći .......

    Da ljudi nisu ginuli u ratu sve ovo bi bila jedna velika komedija i svi bi smo se smijali onome šta se desilo, ali ovako......

  10. #35
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    CT
    Posts
    70
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ne znam sto drugo treba da ocekujete od tih ljudi kojima je jedna divlja,pjana zadrigla horda palila kuce,ubijala klala silovala gadjala granatama,u ime crne gore i crnogoraca,i normalno da nas ne vole.Da je to neko mene radio,mome gradu ja bih im vraca ne na ovaj nacin,nego 100 puta gore.jednom sam bio u dubrovnik,ali nikakvih neugodnosti nijesam dozivio.Prodavci,kelneri su bili usluzni,fini, mada im tacno u oci vidis da te ne vole,sto je sasvim normalno.Cetinje,1992 :"Sa Lovcena vila klice,oprosti nam Dubrovnice"

  11. #36
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e ovako.kad sam bio u osnovnoj skoli bili smo na jednodnevnoj exkurziji u dubrowniku ...put do granice je bio ok ... prwi problemi su nastali na granicnom prelazu "DEBELI BRIJEG",jer je policajac prowocirao jednog da kazem malo "nerwoznog" druga koji je htio da se bije sa njim..medjutim i to je nekako rijeseno i nastawili smo dalje ...do dubrownika,nije bilo problema..kada smo dosli u dubrownik.sjeli smo u kafic da popijemo pice i odmorimo se od puta...Sjeli smo na terasu,konobar je izasao i cim je cuo nas naglasak,odma se namrstio i posao unutra..izasao je sa cowjekom u crnom odjelu.koji se prestavio kao gazda ...Samo nam je rekao.kupite stvari i gubite se odavde sto prije ili ce biti svasta...mi smo naravno krenuli da idemo,i one je psovao i svasta pricao,medju njegovim recenicama je bila i recenica "Gdje ste vi bili 91.god mater wam je**m pecinsku" tako nesto ...uglawnom posli smo u drugi kafic,i tu su nas ljudi usluzili "OK" i jedan momak.koji je imao 24-25 god je prisao stolu za koji sam ja sjedio sa 3-4 druga i pitao "Mogu li da sjednem da malo popricam sa vama" mi smo rekli normalno i on je sjeo i poceo da prica. ..kako je u ratu izgubio Oca,brata itd itd da sad nenabrajam,i rekao nam..To je proslost i to treba da se zaborawi.sto je bilo bilo je fino smo se upoznali i ispricali..i taj momak nam je rekao da je onaj Gazda sto nas je istjerao izgubio 2 sina (koji su bili blizanci) u ratu i da je zbog toga ogorcen...znaci ipak ima ljudi koji su to zaborawili,ali ima i onih koji to nikad nece zaborawiti..eto toliko od mene...ee da..ostatak dana smo proveli sasvim ok..i rado bih opet posao tamo ...

  12. #37
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Novi, Herceg Novi
    Posts
    1,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo mi nije jasno kako je momak 7.razred hteo da se bije sa policajcem : )
    /

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,362
    Thanks Thanks Given 
    738
    Thanks Thanks Received 
    1,214
    Thanked in
    676 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NightY View Post
    ...znaci ipak ima ljudi koji su to zaborawili,ali ima i onih koji to nikad nece zaborawiti..eto toliko od mene...ee da..ostatak dana smo proveli sasvim ok..i rado bih opet posao tamo ...
    To se ne moze NIKAKO zaboraviti, samo moze da postoji kreten koji ce da se izivljava a sa druge strane moze da postoji normalna osoba koja normalno razmislja i zna da nisu svi krivi vec pojedinici kojima je ulazu tamo zabranjen ili mozda nije zabranjen ali oni ne smiju da idu tamo.


    Ja sam prosle Nove godine (docek 2007) bio u Dubrovniku, bio je odlicno. Nisam imao problema na granici, isao sam busom. Auto sam ostavio u HN jer me isto bilo strah jer u to doba ima masu "veselih" ljudi. Niko me nije pitao za pare na granici, cak sto vise nismo se zadrzali na granici preko 5 minuta...

  14. #39
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Godinama se pomalo stvari normaliziraju,jer evo očiti primjer samog V.K.Jadrana (kojeg sam i ja bodrio sa tribina,a i obavljao neke poslove u njemu) koji se pojačao sa par vatrepolista iz HR.Ko je mogao prije 5-6 godina to iti naslutiti?
    Na mlađima svjet ostaje,i na vama je da popravljate greške koji su stariji uprskali!!
    Ne znam kojom brzinom sada teče protok vozila iz CG,jer kako sam dobio informaciju da su dosta za zadržavanje vozila bili krivi Free shop-ovi na Debelom brijegu!
    Last edited by Bivshi; 28-01-08 at 08:53.

  15. #40
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jednostavno

  16. #41
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jednostavno ne idi vise tamo.

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    248
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jednostavno
    ...

  18. #43
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by motorsport View Post
    e samo ti kazem da im je to strasno losa "reklama" za drzavu.... i ne pricamo o BGD-u i Igalu nego o Dubrovniku...
    JEDNOSTAVNO NE IDI VISE TAMO

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    408
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Skrenuo (sa teme)

    Jeste nije bas za ovaj topic ali da li neko zna rezim saobracaja tj. od kada do kada je
    otvoren put Trebinje - Herceg Novi?

  20. #45
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    553
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    BMW Motorsport

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najljubavniji stihovi...
    By rain_wind_storm in forum Ljubav
    Replies: 6153
    Last Post: 19-01-23, 00:25
  2. Replies: 21
    Last Post: 19-01-07, 22:44
  3. imate li problema
    By Mungos in forum Internet
    Replies: 12
    Last Post: 27-08-06, 19:41
  4. a imate li problema....?
    By DUKSTER in forum Ljubav
    Replies: 18
    Last Post: 06-05-05, 16:15
  5. Dragi moji sugradjani
    By Drug Tito in forum Primorski
    Replies: 8
    Last Post: 11-02-05, 22:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •