Page 5 of 15 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 101 to 125 of 372

Thread: Fakulteti

  1. #101
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Visi elektriskie View Post
    Zna se koliko je koji fax tezhak, medicina je na primjer vrlo tezhak fax, tehnichki su dosta teshki, ekonomiju i pravo su medju najlakshijima ( naravno ovo se odnis na drzhavne fakultete, privatni nisu ushli u razmatranje)
    To zavisi od sklonosti ljudi prema profesijama jer nekog ko zavrsi medicinu bez problema do kraja zivota ne bi zavrsio muzicku akademiju, pravo ili nesto trece.

  2. #102
    renaissance Guest

    Default

    Da bi govorio koji je fax tezi,a koji laksi, trebao bi da studiras svaki...barem godinu dvije godine, i onda doneses neki sud
    Slozila bih se da Dr-icom da je svaki fakultet lak,ukoliko je to ono sto zelis, i ukoliko za tu oblast imas talenta!Matematicar,koji uziva u brojkama bi se vrlo tesko snasao na pravnom fakultetu Isto tako,neko ko je talentovan za jezike nema sta da trazi na masinskom...


    EDIT:Slazem se sa Harijem...

  3. #103
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Masinac081
    Nisi valjda s masinskog
    Hahaha, ovo je dobro
    Quote Originally Posted by Masinac081
    Ona iz matematike smara zesce,uzivljena je dosta,oce 30e za 20 listova nekih zadataka ( ***** ce dobit )
    Za onu malu zutu palcicu da ne pricam iz statike...
    Jedino mi je OK onaj iz sociologije,opusten covjek
    Jesul tebi interesantni predmeti i problematika, pusti kakvi su profesori?

    btw, koliko sam ja cuo kod svih njih prolazi samo znanje. I ne smijes pusit na casovima
    - Ladan ko taština duša -

  4. #104
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    To zavisi od sklonosti ljudi prema profesijama jer nekog ko zavrsi medicinu bez problema do kraja zivota ne bi zavrsio muzicku akademiju, pravo ili nesto trece.
    Zato ti jos uvijek imas muke sa onom harfom sto smo ti poklonili 1987 kad si bio brucos
    - Ladan ko taština duša -

  5. #105
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Visi elektriskie View Post
    pa ne nego ljudi ispisuju tehnichke fakultete, i prolaze odlichno na ekonomiju(prosjek nizak, ali sve u roku), zato shto je ekonomija podjednako teshka kao i tehnichki fakulteti.
    Zna se koliko je koji fax tezhak, medicina je na primjer vrlo tezhak fax, tehnichki su dosta teshki, ekonomiju i pravo su medju najlakshijima ( naravno ovo se odnis na drzhavne fakultete, privatni nisu ushli u razmatranje)

    ja ovdje ne pricham o razlici u tezhini fax-a prije i posle bolonje, nego koji su fax-ovi tezhi a koji lakshe
    Uhh dobro...
    Evo ekonomija je sprdnja lak fakultet. Lako ce vam panut 40 ispita i svi ga upisujte da bi ga zavrsili.
    Samo ako imas volju za nesto sve ce ic. Ali dobro, ekonomija i pravo su sprdnja laki fakulteti. To je glavno.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #106
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sve je stvar licnih afiniteta. Po mome misljenju, tehnicki fakulteti nijesu teski. Narocito pojedini :mrgreen:
    - Ladan ko taština duša -

  7. #107
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Podgorica-dje zalegnem
    Posts
    5,477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma onako, ne zanima me uglavnom

    Hmmmm kako je lijep osjecaj kad otvoris temu a ona postaje jedna od najpopularnijih...

    Nastavite,nastavite...koji je fax tezi..Ja mislim da je Masinski tezi od Ekonomsko!

  8. #108
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Zato ti jos uvijek imas muke sa onom harfom sto smo ti poklonili 1987 kad si bio brucos
    hhahaha e to ti je isto kao da ovom djeticu poklonis rapidograf

  9. #109
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    teken drshn
    Posts
    628
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa iskreno, onome ko uchi medicinu, ekonomija je sprdnja od fakulteta, dokle onome ko ne mozhe ni osnovnu da zavrshi, ekonomija je dosta tezhak fax....

    povlachim se iz priche sad, da ne bude ovo prepucavanje neko...
    Pozivi prema drugim mrežama u CG

  10. #110
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ^ svaki fucks je težak ako ne učiš!
    A ako je ekonomija lagana, pogledaj koliko imaš diplomiranih godišnje u odnosu na ostale fakultete, pa ćeš viđet je li baš laka.
    Ispade sad ekonomija lakša od prava i više-računarske, pardon, VISOKE računarske, da se ne uvrijedi ko!
    Globetrotting

  11. #111
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nekako mi se cini da svi misle da je najtezi bas onaj njihov

  12. #112
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Arrow

    Meni ekonomski fucks nije težak. Al kad mi dođe neko s MBS-a, Atlasa, il više-računarske i kad mi se žali kako je njima teško...
    Globetrotting

  13. #113
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Masinac081 View Post
    Ma onako, ne zanima me uglavnom

    Hmmmm kako je lijep osjecaj kad otvoris temu a ona postaje jedna od najpopularnijih...

    Nastavite,nastavite...koji je fax tezi..Ja mislim da je Masinski tezi od Ekonomsko!
    (propagandnog materijala)

    Je li ti iz matisa predaje ona visoka 16m? Ako jeste. cuo sam da daje lagane zadatke, barem meni su bili kada mi ih jedan kolega dao, matis1i2 su ti sprdnja laki. A Srdja... necu da komentarisem, koliko me nervira' taj covjek...

  14. #114
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Podgorica-dje zalegnem
    Posts
    5,477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by St.Dzonny View Post
    (propagandnog materijala)

    Je li ti iz matisa predaje ona visoka 16m? Ako jeste. cuo sam da daje lagane zadatke, barem meni su bili kada mi ih jedan kolega dao, matis1i2 su ti sprdnja laki. A Srdja... necu da komentarisem, koliko me nervira' taj covjek...
    Hahah jes ona grana osusena....
    A Srdja je kralj cini mi se.. "Ja cu sve pisat da ste polozili, bla,bla, " uglavnom boli ga ***** polzio sam to

  15. #115
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Covjek ima 57 miliona doktorata...Dao vam je skripte?

  16. #116
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Podgorica-dje zalegnem
    Posts
    5,477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by St.Dzonny View Post
    Covjek ima 57 miliona doktorata...Dao vam je skripte?
    Ne, rekao nam je da ce on racunati da smo sve polozili ako mu donesemo 10-15 strana ,neki referat ,pojma nemam

  17. #117
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    *2 Vidjeces

  18. #118
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    SVE DOK budemo šutjeli morat ćemo podnositi hegemoniju, nesposobnosti i propuste uprave Filozofskog fakulteta koja nije sposobna uhvatiti korak s reformama koje licemjerno propagiraju na cjelokupnom Sveučilištu", ističu studenti zagrebačkog Filozofskog fakulteta u priopćenju kojim upozoravaju na sve floskule i propuste bolonjskog procesa studiranja.

    U priopćenju pod nazivom "Bunt studenata Filozofskog fakulteta", studenti se pozivaju na statut Fakulteta i njegovo učestalo kršenje, a kao jedan od većih problema ističu se ispitni rokovi i nepoštivanje ECTS bodovnog sustava na kojem se temelji bolonjska reforma.

    Statut Fakulteta vrijedi samo na papiru

    "Osim što na Filozofskom fakultetu ne postoje izvanredni rokovi kao na ostalim fakultetima jer je to 'protiv bolonje' (a stoji u njezinu statutu), špekulira se i o ukidanju jesenskih rokova jer i oni su protiv bolonje (a stoje u statutu). Dakako, pritom bi se za nepoložene kolegije iz ostalih semestara koje studenti, zbog neravnomjernih računica potrošenih sati (na nekim odsjecima ujednačenosti radi svi predmeti nose jednak broj bodova), ispiti koje obično studenti ostavljaju za rujan, trebali položiti odmah u oba roka. Što bi, dakako, bilo izvedivo da se bolonja provodi. Na papiru je sve bolonjski uređeno, a stvarnost je kolokvij ili dva od dvadesetak kolegija godišnje, ispiti se rješavaju na starinski način, eventualno se gdjegdje pojavi mogućnost kolokviranja predmeta, ali ona je najčešće uvjet za pravi pismeni ispit."

    Iako bolonjski proces studiranja kao mjerilo upisivanja ispita u idućem semestru koristi broj ECTS bodova koje je student sakupio polažući pojedine ispite, ova tvrdnja stoji samo na papiru. "Na Filozofskom još ne mjerimo koliko je student ostvario ECTS bodova. Gledamo samo prolaz i pad", izjava je dekana Filozofskog fakulteta u Zagrebu iz koje je prava vrijednost "bolonje" jasno vidljiva.

    "I opet se svodi na stari sustav studiranja, ali s bolonjskim nazivom. Kao da se mrtvom čovjeku promijeni ime i, eto, formalno je opet živ. Premda se tijelo raspada. A upravo se to događa s bolonjskim procesom na Filozofskom fakultetu. A ne i samo na njemu, što se očituje studentskim demonstracijama poput onih na PMF-u", ističu studenti.

    Jedini odgovor je mijenjanje teme

    Ne bi li dobili kakvo-takvo razjašnjenje svog statusa i saznali što se ustvari od njih očekuje kako bi mogli normalno nastaviti sa svojim studiranjem, studenti su organizirali i sastanak s prodekanom za nastavu. No, rasprava s prodekanom se uglavnom svodila na mijenjanje teme.

    "Prodekan je pokušao objasniti probleme s kojima se uprava Fakulteta svakodnevno mora suočavati, što je razumljivo, ali potpuno irelevantno. Studenti nisu došli kritizirati nedostatak kompetencije uprave Fakulteta/ Sveučilišta/ koga već, nego raspraviti goruće probleme oko upisa trećeg odnosno petog semestra. To što je dekan rekao da se po 'bolonji' više nema što raspravljati o akademskim godinama jer je taj koncept zastario, kao i to da su indeksi loše dizajnirani i slično, izvan je svake teme."

    "Prodekan je prilično uspješno izbjegao davanje bilo kakvih konkretnih informacija i umjesto toga pribjegao prilično vještom zamaranju publike političnim govorima i skretanjem u digresiju, izvlačenjem papira koje skoro nitko nije ni shvatio a koji su sadržavali nešto o ECTS bodovima – na koga se to odnosi i kad će se to odnositi, nije baš najjasnije."

    Prolaz, pad ili bolonja?

    Što sad i kako dalje, najveće je pitanje koje muči studente Filozofskog, ali i drugih fakulteta, kojima je bolonjski proces nametnut kao bolja, proeuropska opcija. Rokovi za upis naredne akademske godine (odnosno semestra, kako to "bolonja" predviđa) sve se više bliže kraju, a mnogi studenti i dalje ne znaju što to točno upisuju.

    "I dalje ostaje neodgovoreno zašto se forsira 'pad' na fakultetu, a ne 'prolaz', ako bolonja ne poznaje 'pad'? Ako je nebitna godina, zašto se zbog jednog nepoloženog neuvjetnog ispita u indeks ponovo upisuje prvi semestar, a ne treći? Drugim riječima, 'bolonja' jest semestar, a ne godina, ispit se prenosi i dalje sve sluša, ali se upisuje 'pad'. Tko je kriv što birokracija gleda samo je li upisan 'pad' ili 'prolaz'. Tko je kriv što će ta ista birokracija na osnovi prolaza ili pada donositi odluku o stipendijama, studentskim domovima, ili kasnije, zapošljavanju? Ako je upis po semestru, prolaz po semestru, ključna riječ kod 'bolonje' je semestralno, zašto se plaća upis cijele godine i zašto se 'pada' cijela godina?"

  19. #119
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    ..tamoooo gdje ljubav stanuje..
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    znam da kad bih upisala ekonomiju ili pravo da bih i 2017-e bila brucoš:oops:meni je to kao da učim... hmmmm. nemam pravu stvar da je poredim:-|
    ..You stood by me and I stood tall,
    I had your love I had it all..

  20. #120
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bih samo ovim putem da pohvalim danasnji strajk studenata Ekonomije, jer pretpostavljam da mediji nisu zainteresovani za jednu ovakvu pojavu koja je u nas rijetka poput pomracenja Sunca ! Dakle pohvala !

  21. #121
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E-1 View Post
    Ja bih samo ovim putem da pohvalim danasnji strajk studenata Ekonomije, jer pretpostavljam da mediji nisu zainteresovani za jednu ovakvu pojavu koja je u nas rijetka poput pomracenja Sunca ! Dakle pohvala !
    nije samo danasnji ovo je treci dan
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  22. #122
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne znam ja juce regularno bijah na predavanja,ako si u pravu ispadoh shupak .

  23. #123
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    To zavisi od sklonosti ljudi prema profesijama jer nekog ko zavrsi medicinu bez problema do kraja zivota ne bi zavrsio muzicku akademiju, pravo ili nesto trece.
    Apsolutno tacno. Mislim da bi me nacin ucenja na pravu dotukao. Moja kuma ima prosjek 10 na ekektro fakultetu, i tvrdi da bi na nekom drugom faxu dje je drugacija materija za ucenje zaglavila dugo.

    Ja sam zavrsila ekonomiju u Podgorici, to je ono sto volim i sto sam znala da cu da upisem i kad sam srednju upisivala, samim tim nije mi pala tesko.

  24. #124
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by E-1 View Post
    Ja bih samo ovim putem da pohvalim danasnji strajk studenata Ekonomije, jer pretpostavljam da mediji nisu zainteresovani za jednu ovakvu pojavu koja je u nas rijetka poput pomracenja Sunca ! Dakle pohvala !
    Takođe.
    Da ne bješe slučajnog "izvora" u gradu, ne bih ni znao za ovo.

  25. #125
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Nijesam u toku od kad polozuh zadnji ispit :P
    E-1 sto je povod? Iako pretpostavljam razlog
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Page 5 of 15 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Fakulteti u Crnoj Gori moraju da se mjenjaju
    By igy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 149
    Last Post: 03-12-07, 10:06
  2. Privatni fakulteti.
    By kIkICa in forum Sve i svašta
    Replies: 19
    Last Post: 01-11-04, 18:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •