Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 28

Thread: Brzina SBB internet od sjutra pet megabita u sekundi

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Brzina SBB internet od sjutra pet megabita u sekundi

    Prenosi Beta:

    Srpski kablovski operater SBB najavio je da će od sutra internet korisnicima omoguciti da se priključe na svetsku mrežu brzinom od pet megabita u sekundi

    Kako se ističe u saopštenju, ta kablovska konekcija je tri puta brže od najbrže ADSL veze u Srbiji, a mesečna pretplata će koštati 900 dinara.

    Najveći kablovski operator i najveći provajder širokopojasnog interneta u Srbiji u ponudu će uvesti još 10 novih internet paketa, među kojima su Flat SURF paketi brzina 512, 768, 1.024 i 1.536 Kb/s.

    Flat grupa paketa podrazumeva koršćenje interneta bez ograničenja količine prenetih podataka, sa cenama od 1.390 dinara mesečno.


    Kad će ovakvo što biti u CG? Nikad. :mad:

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Hell
    Posts
    624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hehe. Tako i treba, pa sad da gledamo kako nas ovdje sklapaju.
    Kod nas ovo moze bit jedino ako upotrijebimo dobri stari francuski nacin pregovora: molotovljev u ruci i na telekom , pa neka vide sto ima se vise isplati, nove zgrade ili manje cijene

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    1,668
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    92 Posts

    Talking

    rece Flat?? pa neko nekad izjavi da to ne postoji,i ostade ziv

  4. #4
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Počeću da budem ljubomorna, kad vidim šta mi plaćamo i šta imamo , u odnosu na druge... :mad:

    Pa samo neka se nađe neko ko će reć "Uvjek vi mislite da je bolje u inostranstvo."

  5. #5
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,519
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Cu inostranstvo... Nije lose u SRB po pitanju neta...prijatelj mi u BG ima 2TB HDD-ova punih flac. muzike sa net-a...
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  6. #6
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,616
    Thanks Thanks Given 
    7,571
    Thanks Thanks Received 
    4,636
    Thanked in
    1,791 Posts

    Default

    900 dinara za 5mbit-a, ja sam slab sa matematikom jel to skuplje i loshije od 512kbit-a za 25 eura... Evo skoro sam zaplakao... Valjda izvuku sad ovi operateri kablovske situaciju...
    #fakenews

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Beograd - HN
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da SBB ima paket 5 megabita za 900 dinara mjesečno? Nema teorije. Kablovski internet u Srbiji je jako skup i čisto sumnjam da je ova informacija tačna. Ali je tačna da svima dupliraju download brzine ADSL paketa, tako da recimo moja firma koja je do sada imala 768 kbps download imaće... 1.536 kbps flat download za 30-tak eura mjesečno. Ali upload su ostavili isti tako da je sad tu malo frka ispala, mada biće bolje...

  8. #8
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    1,390.00 RSD = 17.1393 EUR
    Serbia Dinars Euro
    1 RSD = 0.0123304 EUR 1 EUR = 81.1002 RSD


    To nije lošije, nego je...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaDDoX View Post
    Hehe. Tako i treba, pa sad da gledamo kako nas ovdje sklapaju.
    Kod nas ovo moze bit jedino ako upotrijebimo dobri stari francuski nacin pregovora: molotovljev u ruci i na telekom , pa neka vide sto ima se vise isplati, nove zgrade ili manje cijene
    uz ovakve cijene, vise im se isplate nove zgrade :blah: Zarade za novu za 2-3 mjeseca
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam zašto bi toliko masno slagali, ali evo cjenovnika za Flat ADSL:

    http://www.sbb.co.yu/cms/view.php?id=358

    Cijene su od marta ove godine, i moguće da će se ažurirati brzo. Dovoljno je i ovo da uporedimo sa cijenama T-Koma pa da nam na oči nagrnu suze.

    Za cca 30 eur - kod SBB-a se dobije 512Kbps ADSL flat, još ako dupliraju brzine ... pfff... da je meni ovo - ništa mi više od ovoga ne bi trebalo. Ali oće q... prvo da domaća gospoda debelo napune buđelare i omaste brke (što do sada sigurno i jesu), pa kad ne imadnu više mjesta za skladištenje novčanih sredstava otetih preko naših leđa - možda se sjete da bi trebalo pojeftiniti.

    Ma kakvi. Ovo se kod nas ne može desiti jer su im apetiti nezajažljivi. :mad:

  11. #11
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A morat ce se nesto cinjet.... u svakom slucaju nikad T com vise koristit necu i cim M tel uvede fixnu prelazim kod njih pa da je duplo skuplje.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako ces ih zaje..t. A da ocete vas dvoje-troje prec na cuveni M:Tel pa da pocinite od T-Coma , a bogami i T-Com od vas

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uf, a teško T-Komu s' nama... a sve mi se čini da ih dotiče ovo što mi ođe pljujemo po njihovoj poslovnoj strategiji...

  14. #14
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DonChicio View Post
    Kako ces ih zaje..t. A da ocete vas dvoje-troje prec na cuveni M:Tel pa da pocinite od T-Coma , a bogami i T-Com od vas

    A da oce tebe zaposlit tamo ili ti dat dzabe internet da prestanes da ih ljubis tamo dje ih ni majka ne ljubi.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Beograd - HN
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Ne znam zašto bi toliko masno slagali, ali evo cjenovnika za Flat ADSL:

    http://www.sbb.co.yu/cms/view.php?id=358

    Cijene su od marta ove godine, i moguće da će se ažurirati brzo. Dovoljno je i ovo da uporedimo sa cijenama T-Koma pa da nam na oči nagrnu suze.

    Za cca 30 eur - kod SBB-a se dobije 512Kbps ADSL flat, još ako dupliraju brzine ... pfff... da je meni ovo - ništa mi više od ovoga ne bi trebalo. Ali oće q... prvo da domaća gospoda debelo napune buđelare i omaste brke (što do sada sigurno i jesu), pa kad ne imadnu više mjesta za skladištenje novčanih sredstava otetih preko naših leđa - možda se sjete da bi trebalo pojeftiniti.

    Ma kakvi. Ovo se kod nas ne može desiti jer su im apetiti nezajažljivi. :mad:
    SBB - Serbia broadband - Srpske kablovske mreže. SBB ne nudi ADSL uslugu nego samo kablovski internet, tako da morate imati njihovu kablovsku da bi imali i internet, logično. A kako radi to je već druga priča...

    Nego, ovo je ponuda, http://www.telekom.nadlanu.com/adsl/...x?ac=solo&br=1 trenutno najjeftinija na tržištu i još radi odlično, bez ograničenja za DC++, torrente itd. Plus sad još dupliraju vezu od 1. septembra za istu cijenu.

    Nego, šta se dešava sa tim bežičnim internetom u CG na koji svi polažu velike nade? Ovo što bi m:tel trebao da radi?

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Unhappy

    Quote Originally Posted by scele View Post
    Nego, šta se dešava sa tim bežičnim internetom u CG na koji svi polažu velike nade? Ovo što bi m:tel trebao da radi?
    "Tresla se gora, rodio se miš." :?

  17. #17
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,519
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ..i tako vec decenijama...a kako su krenuli bice i vijekovima...
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  18. #18
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Prenosi Beta:

    Srpski kablovski operater SBB najavio je da će od sutra internet korisnicima omoguciti da se priključe na svetsku mrežu brzinom od pet megabita u sekundi

    Kako se ističe u saopštenju, ta kablovska konekcija je tri puta brže od najbrže ADSL veze u Srbiji, a mesečna pretplata će koštati 900 dinara.

    Najveći kablovski operator i najveći provajder širokopojasnog interneta u Srbiji u ponudu će uvesti još 10 novih internet paketa, među kojima su Flat SURF paketi brzina 512, 768, 1.024 i 1.536 Kb/s.

    Flat grupa paketa podrazumeva koršćenje interneta bez ograničenja količine prenetih podataka, sa cenama od 1.390 dinara mesečno.


    Kad će ovakvo što biti u CG? Nikad. :mad:
    Probao sam brzinu od 2 megabita na SBB prošli mesec i došao do zaključka da mi je sasvim dovoljno 512 kbps flat. Mozda eventualno 1 Mbit, za surf mi stvarno ne treba više (ionako ima dosta sajtova koji se otvaraju sporije nego što mi brzina dozvoljava, kad im se serveri opterete) Skoro sve teže stvari skinem sa lokala koji je potpuno nezavisan od interneta i ne opterećuje mi vezu, prava stvar. Tako da 1mbit ili 5Mbit, skoro mi je isto za surf, radije bih da povećaju brzine u lokalu koje su samo 1 Mbit.
    Last edited by ssin; 16-08-07 at 16:11.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Beograd - HN
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Probao sam brzinu od 2 megabita na SBB prošli mesec i došao do zaključka da mi je sasvim dovoljno 512 kbps flat. Mozda eventualno 1 Mbit, za surf mi stvarno ne treba više (ionako ima dosta sajtova koji se otvaraju sporije nego što mi brzina dozvoljava, kad im se serveri opterete) Skoro sve teže stvari skinem sa lokala koji je potpuno nezavisan od interneta i ne opterećuje mi vezu, prava stvar. Tako da 1mbit ili 5Mbit, skoro mi je isto za surf, radije bih da povećaju brzine u lokalu koje su samo 1 Mbit.
    E kad smo već kod lokala SBB-a, čuo sam da postoje neki DC++ hub-ovi za ljude na SBB-u i da tu ide sharing ko lud. Da nemaš možda adrese tih hub-ova da i ja probam malo

  20. #20
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica - Montenegro
    Posts
    1,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U CG bi sve ovo trebalo početi krajem Septembra, dok se aktivni početak očekuje oko nove godine! BBM i u Nk EltaMont uz svoju kablovsku TV ponudice korisnicima i internet, a kasnije i gradsku telefoniju!

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,707
    Thanks Thanks Given 
    782
    Thanks Thanks Received 
    239
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Moze, ako ti u stanu probiju zidove i postave jos jednu zicu za Internet.

  22. #22
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    PTT provlaci kroz postojece kanale... ove sto idu od t coma cu maknut da bih napravio mjesta za druge...

  23. #23
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by scele View Post
    E kad smo već kod lokala SBB-a, čuo sam da postoje neki DC++ hub-ovi za ljude na SBB-u i da tu ide sharing ko lud. Da nemaš možda adrese tih hub-ova da i ja probam malo

    Nisam dugo koristio DC++, idem uglavnom na torent sajt,
    http://eucbg.homeip.net/browse.php?page=0

    Najbolji hub je (bar bio) elitehub na adresi 82.117.192.82

    Naravno moras biti na SBB da bi koristio ove lokalne hubove i torente
    Last edited by ssin; 19-08-07 at 16:13.

  24. #24
    big giant head Guest

    Default

    sbb je najobicnije monopolistichko smece, nista bolje od naseg telekoma

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,707
    Thanks Thanks Given 
    782
    Thanks Thanks Received 
    239
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Nacekaces se ti za taj ptt...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Novi internet provajder
    By KazablankA in forum Internet
    Replies: 5
    Last Post: 03-02-11, 11:46
  2. Novi internet paket za dial-up korisnike!
    By helpdesk in forum Internet
    Replies: 73
    Last Post: 28-03-06, 06:39
  3. Replies: 4
    Last Post: 24-07-05, 15:43
  4. Internet prevare-veliki telefonski racuni
    By Djetic in forum Internet
    Replies: 46
    Last Post: 12-07-05, 17:31

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •