Page 22 of 25 FirstFirst ... 121819202122232425 LastLast
Results 526 to 550 of 609

Thread: NLO, Gdje su vanzemaljci, Fermi Paradox.

  1. #526
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Ah ne, količina energije koju trošimo ne može biti nadomiještena tako lako. Propast civilizacije se događa po sistemu kule od karata, čim jedan okrajak padne, cijela struktura propada.

    Naša kula od karata je bazirana na tehnologiji odnosno znanju, a malo na organizaciji kao prijeđašnje kulture. Čak i kratak gubitak kontinuiranog protoka energije (recimo Peak Oil krizom) je dovoljan da zaustavi mnoge servie od kojih naša civilizacija ovisi. Možda neće biti vremena da se razviju solarna i ostale energije da se na vrijeme spriječi takav kolaps.

    Ovo bi dovelo do rušenja kule od karata, a ako smo išta naučili jeste da se tokom takvih događaja uvije gubi dosta znanja i tehnologije, da ne govorimo danas kada je skoro svo znanje pohranjeno elektronički.

    Nafta je prelazni oblik energije i ako je potrošimo a ne pronađemo novi koji jednako efikasan civilizacija će propasti na preindustrijski nivo, a kako više nema nafte nikada neće moći ponovo preći u ovakvu ekspanziju jer neće biti prelaznog oblika.

    Trenutno tehnologija nije ni približno dobra da vijetar i Sunce mogu zamijeniti naftu. nadam se da će mo uspijeti u razvoju u idućih 30 godina prije nego li nafta presuši jer u protivnom nam prijeti povratak u preindustriju, a zatim u izumiranje.
    Električna energija koliko ja znam ne dolazi od nafte tako da za elektronske podatke nema brige. Možda nećemo imati dovoljno za sve ali ćemo imati dovoljno da ne propadnemo.
    Uzmimo da nam nestane i rudnih bogatstava (uglja) u isto vrijeme kad i nafte, zbog nedostatka nafte ne rade nuklearne centrale zbog nemogućnosti dostavljanja uranijuma, uvjek nam ostaju hidrocentrale.

    A osim toga sve i da si 100% u pravu tema je "gdje su vanzemaljci ?". Znači u startu je sugerisano da oni treba da dođu do nas, električna energija bi u tom slučaju samo bila pokazatelj onome ko slučajno pogleda ovamo iz svemira da na Zemlji živi manje-više inteligentna vrsta koja ima potencijala da postane neki faktor u međuzvjezdanim putovanjima
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #527
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Električna energija koliko ja znam ne dolazi od nafte tako da za elektronske podatke nema brige. Možda nećemo imati dovoljno za sve ali ćemo imati dovoljno da ne propadnemo.
    Uzmimo da nam nestane i rudnih bogatstava (uglja) u isto vrijeme kad i nafte, zbog nedostatka nafte ne rade nuklearne centrale zbog nemogućnosti dostavljanja uranijuma, uvjek nam ostaju hidrocentrale.

    A osim toga sve i da si 100% u pravu tema je "gdje su vanzemaljci ?". Znači u startu je sugerisano da oni treba da dođu do nas, električna energija bi u tom slučaju samo bila pokazatelj onome ko slučajno pogleda ovamo iz svemira da na Zemlji živi manje-više inteligentna vrsta koja ima potencijala da postane neki faktor u međuzvjezdanim putovanjima
    Električna energija se proizvodi uglavnom iz fosilnih goriva (priznajem da se naftanajviše koristi u transportu) više od 60% otpada na fosilna goriva.

    http://www.tsp-data-portal.org/Break...rce#tspQvChart

    Što se tiče hidrocentrala tek 15% cjelokupne energije otpada na nju a ako je vjerovati trenutnom stanju stvari 50% svih pogodnih područja da se ta vrsta energije iskoristi su već iskorištena. Ne zaboravi da i dotok ovisi o vremenskim uslovima, tako da globalno zagrijevanje može negativno uticati na pouzdanost takvih izvora.

    Jedini izlaz su ili ulaganje u nuklearnu energiju u obliku procesiranja Torijuma ako se taj metal pokaže viabilnim ili uspijeh u ITER-u za 15ak godina, ja se nadam oboje.

    Ni Solarna energija ni vjetar ni voda ne mogu nadomijestiti potrebe kada ostanemo bez fosilnih goriva (uglja, nafte i gasa). Do duše solarna energija bi možda mogla ali potrebno je još dosta razvoja da bi se pogodila optimalna proizvodnja i vjerovatno će se ići duboko u nanotehnologiju da se to izvede, tako da pretpostavljam da neće biti skoro, barem ne prije Torijuma i Itera.

    A što se tiče vanzemaljaca, prošlo je tek oko 100 godina od kada se struja masovnije upotrebljava. Svijetlost ima brzinu tako da smo za sada tek dostigli hipotetičke vanzemaljce koji se nalaze na oko 100 svijetlosnih godina od nas, što nije baš mnogo. Najvjerovatnije nema nikog u prečniku od 200 sv godina inače bi smo ih već čuli.

  3. #528
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Da li je fotografiji Meseca iz 1968 uslikan vanzemaljski brod?

    Objavljeno utorak, 07 oktobar 2014 11:05 | Autor Zanimljivosti dana


    Na jednoj fotografiji Meseca iz 1968 godine,koju je uslikao Lunarni izviđački orbiter, vidi se obrisi nečega što veoma podseća na vanzemaljski brod koji je dug najmanje 16 kilometara gde leži u mesečevom krateru zvanom Manilius ?....

    Fotografiju iz 1968.godine sada analiziraju internet korisnici u snimku koji je 4. oktobra postavljen na “Jutjub”. Na uslikanoj fotografiji se ukazuje na svetlosti i senke navodne letelice.Većina objekta je osvetljena suncem, ali je deo u senci kratera, čiji je prečnik oko 34 kilometra. Ono što bi bilo kokpit svemirskog broda, nalazi se u senci

    U postu objavljenom na blogu “UFO Sightings Daily” od 5. oktobra tvrdi se da je misteriozni objekat (svemirski) vanzemaljski brod kojeg tajno proučava američka svemirska agencija NASA. Dodaje se da je navodna letelica pravi cilj predstojeće "Apolo" misije na Mesec.

    "Svemirski brod" fotografisao je Lunarni orbiter III , koji je poslat 1967. da napravi mapu Meseca za buduće "Apolo" misije.Pre ovog objavljivanja snimka u oktobru, fotografija je prvobitno otkrivena oktobra 2007 godine i on njoj se raspravljalo na forumima.

    Jedno od mogućih objašnjenja tada je bilo da je objekat optička iluzija uslovljena oblikom kratera, a ne svemirska letelica na njegovoj površini. Međutim, konture objekta i senka koja pada sa ivice kratera, ne idu u prilog takvom objašnjenju.

    Još čvršći dokaz da je nekakav veštački objekat na mesečevoj površini su ostaci nečega što liči na put, dugog oko 100 kilometara, koji se vide na istoj fotografiji.

    “Put” je iznenađujuće prav i pokriva čitavu širinu fotografije Orbitera, što govori da je još duži. To dalje ukazuje da ovo nije prirodan oblik na lunarnoj površini.Iznenađuje činjenica da se o ovom putu nije raspravljalo ni na snimku, ni na blogu "UFO Sightings Daily"
    izvor:blic.rs




    .....

  4. #529
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Radi se o optičkoj iluziji.

    Slično je i sa famoznim Staklenim crvom na Marsu ili licem sa Marsa.


    Ono što je uslikano:



    Ono što ufolozi misle da je:



    Ono što je u stvari struktura znana kao vadi, veoma česta u pustinjama:






    Lice sa marsa:

    Ono što je uslikano Vikingom:



    Ono što ufolozi misle da je:



    Ono što religiozni ufolozi misle da je:



    Ono što u stvarnosti jeste (jako erodirano brdašce):


  5. #530
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Spomenuli su da je moguce da je opticka iluzija

    Jedno od mogućih objašnjenja tada je bilo da je objekat optička iluzija uslovljena oblikom kratera, a ne svemirska letelica na njegovoj površini. Međutim, konture objekta i senka koja pada sa ivice kratera, ne idu u prilog takvom objašnjenju.

  6. #531
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Spomenuli su da je moguce da je opticka iluzija
    To su napisali radi kredibiliteta da zvuče ozbiljno prosječnom čitaču koji se ne razumije u problematiku.

  7. #532
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default



    Ja ne znam sta da mislim o ovome...
    One Ring to Rule them all...

  8. #533
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,012
    Thanks Thanks Given 
    760
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    727 Posts

    Default

    sve je vise "ludaka"..







  9. #534
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Smiješni su mi youtube klipovi koji otkrivaju zavjere neke vlade (uglavnom USA ) i visokointeligentnih bića sa drugih planeta.
    Vučićeva garda je banovala gomilu nepodobnih videa, ali je to veliki problem za NSA, CIA i FBI.
    Prisluškivanje čitavog svijeta - laganica, micanje snimka sa YouTube - veliki problem
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #535
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  11. #536
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  12. #537
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Kada malo bolj razmislim mislim da je sigurno predpostaviti da bi vanzemaljci koji bi došli do nas imali ruke nalik našima jer ne vidim kako bi se izgradio neki svemirski brod sa klještima, pipcima ili nekakvom želatinastom masom. Pokretni prsti su najbolji alat za pravljenje delikatne elektronike koja bi u manjoj ili većoj mjeri bila u svemirskom brodu. To bi bilo nemoguće ili izuzetno teško sa dva prsta
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #538
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  14. #539
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Kada malo bolj razmislim mislim da je sigurno predpostaviti da bi vanzemaljci koji bi došli do nas imali ruke nalik našima jer ne vidim kako bi se izgradio neki svemirski brod sa klještima, pipcima ili nekakvom želatinastom masom. Pokretni prsti su najbolji alat za pravljenje delikatne elektronike koja bi u manjoj ili većoj mjeri bila u svemirskom brodu. To bi bilo nemoguće ili izuzetno teško sa dva prsta

    Stvar je samo u inteligenciji. Primjeri koje si naveo (delikatna elektronika i slično) su produkti upotrebe alata (alati koji prave savršenije alata koji opet prave još savršenije).

    Čak i dva osjetliva prsta ili fleksibilni pipci to mogu napraviti ako su sposobni naptaviti početne proste alate koji mogu nastaviti praviti ostale alate. Potrebna je samo inteligencija koja je u stanju da apstrahuje.

    5 prstiju nisu nužni, nužan je potreban minimum da se stvore uslovi za razvoj tehnologije (alati koji stvaraju kompleksnije alate). Taj potreban minimum je (da mi znamo) 3 tangencijalna uporišta u manipulaciji, odnosno 3 pipka ili jedna ruka sa 2 suprotno postavljena prsta i druga ruka bez prstiju samo kao uporište.

    Već takav raspored (3 tangencijalna uporišta) daju dovoljno prednosti inteligentnom biću da stvori i upotrebljava najosnovnije alate iz kojih tehnologija može početi razvoj.

  15. #540
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Bez palca ne mogu nista napravit! Palac moraju imati.

  16. #541
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Bez palca ne mogu nista napravit! Palac moraju imati.
    Nije nužno, ovo je minimum manipulacije potreban za stvaranje i manipulaciju najjednostavnijih alata. mnogi današnji uređaju upravo koriste ovaj tip manipulacije zbog potrešnje energije i jednostavnosti izrade. Sasvim je moguće zamisliti organizam koji evoluira na ovakvim principima zbog sličnih razloga.

    Čak i crv a triradialnom simetrijom koji ima po jedan zub u ustima na svakom od tri režnja može (ako posjeduje dovoljnu inteligenciju da komunicira sa ostalim crvima iste vrste) izrađivati tehnologiju.


    how to use print screen
    Last edited by funestis; 09-02-15 at 12:44.

  17. #542
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Dakle funestis, da ne čitam što si sve pisao na tu temu, da li po tebi ima u svemiru inteligentnog života, da li ima živih stvorenja koja su na većem nivou od zemljana?

  18. #543
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Stvar je samo u inteligenciji. Primjeri koje si naveo (delikatna elektronika i slično) su produkti upotrebe alata (alati koji prave savršenije alata koji opet prave još savršenije).

    Čak i dva osjetliva prsta ili fleksibilni pipci to mogu napraviti ako su sposobni naptaviti početne proste alate koji mogu nastaviti praviti ostale alate. Potrebna je samo inteligencija koja je u stanju da apstrahuje.

    5 prstiju nisu nužni, nužan je potreban minimum da se stvore uslovi za razvoj tehnologije (alati koji stvaraju kompleksnije alate). Taj potreban minimum je (da mi znamo) 3 tangencijalna uporišta u manipulaciji, odnosno 3 pipka ili jedna ruka sa 2 suprotno postavljena prsta i druga ruka bez prstiju samo kao uporište.

    Već takav raspored (3 tangencijalna uporišta) daju dovoljno prednosti inteligentnom biću da stvori i upotrebljava najosnovnije alate iz kojih tehnologija može početi razvoj.
    Da, ali su prsti najefikasniji pa računam da bi i vanzemaljce evolucija uputila na sličan kurs kojim je uputila i nas.

    I nisam naveo ni koliko prstiju ni koliko ruka

    Može biti ruka sa 50 prstiju ili 50 ruka sa jednim prstom
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #544
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Dakle funestis, da ne čitam što si sve pisao na tu temu, da li po tebi ima u svemiru inteligentnog života, da li ima živih stvorenja koja su na većem nivou od zemljana?
    Nista sto mi znamo se ne sukobljava sa mogucnoscu da postoji daleko naprednija civilizacija od nase. Medjutim jedno je mogucnost a drugo je stvarnost. Da bi smo sa sigurnoscu ustvrdili dali postoje napredni vanzemaljci potrebni su dokazi koje mi trenutno nemamo. Na zalost za sada se sve svodi na hipoteze i spekulacije. Ja licno vjerujem da negdje u svemiru ili cak i u nasoj galaksiji postoje tehnoloski naprednije civilizacije, vjerovatnoca za to je dosta velika, medjutim ne mogu to tvrditi sa sigurnoscu koja ovisi o cvrstom dokazu, jednostavno, za sada nema cvrstih dokaza.

    Problem je i u Fermijevom Paradoksu (negdje u ovom topiku je taj pojam vise puta objasnjavan).

    Moje licno misljenje je da postoje ali ih jos nismo sreli (ili su jako dobro skriveni).

    Moj racionalni um mi govori da ne znam i da treba jos dosta istrazivati da bi smo dosli do zadovoljavajuceg odgovora.

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Da, ali su prsti najefikasniji pa računam da bi i vanzemaljce evolucija uputila na sličan kurs kojim je uputila i nas.

    I nisam naveo ni koliko prstiju ni koliko ruka

    Može biti ruka sa 50 prstiju ili 50 ruka sa jednim prstom

    Sve ovisi o okolisu u kojem data vrsta evoluira. Prsti sa kostima i misicima su pogodni u uslovima koji su na zemlji, medjutim sta je sa uslovima na nekoj drugoj planeti, visa gravitacija, korozivna atmosfera, visoka ili niska temperatura, vodeni planet ili slicno.

    Nasa konfiguracija je pogodna za nas svijet no to ne znaci da je pogodna za neki drugi.

  20. #545
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default



    Hvala Lepo

  21. #546
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Majo , i Elvis je bio bio vanzemaljac,nisu ga oteli kako se često u medijima priča.Hvala Lepo.

    Evo dokaza da su vanzemaljci tu i da nam kroje kapu.
    http://www.kurir.rs/planeta/engleski-politicar-odlepio-putina-savetuju-vanzemaljci-u-vezi-sa-ukrajinom-clanak-1688871
    Last edited by funestis; 24-02-15 at 01:31.
    Ludilom maskiram dosadu

  22. #547
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Zasto primate toliko k' srcu?
    Sve je ok...

    Hvala Lepo

  23. #548
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default





    Hvala Lepo

  24. #549
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    +
    nastavci...

    Hvala Lepo

  25. #550
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post


    Hvala Lepo

    Majo ovo su sve lažni snimci ili namjerno loše kvalitete da se sakrije što stvarno predstavljaju. Pogotovu u današnje vrijeme kada se video snimak i fotografija može obraditi do te mjere, fotografije i filmovi gube svaku vjerodostojnost u dokazivanju ovakvih fenomena ako ne potiču iz strogo i dokumentovano kontrolisanog okruženja.

    Na primjer naslovna slika na ovom tvom filmu nije ništa drugo nego zamućena slika helijumskog luka balona koji se nekome otkunuo i odletio.





    Molim te ne spamuj ovaj topik materijalom koji ne dokazuje ništa. Ovo je ipak podforum Nauka, gdje se za svaku tvrdnju traži objašnjenje a ovo sve što si pružila je samo mutivoda.

Page 22 of 25 FirstFirst ... 121819202122232425 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Moral, dobro i loše
    By Mungos in forum Religija i filozofija
    Replies: 100
    Last Post: 04-09-17, 03:39
  2. ŽIVOT DUKLJANSKE KRALJEVINE
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 5
    Last Post: 26-07-11, 12:42
  3. Replies: 11
    Last Post: 02-11-10, 18:45
  4. DzOJS KERI O CRNOJ GORI I CRNOGORCIMA
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 19
    Last Post: 09-04-10, 22:31
  5. Pavel A. Rovinski: Crnom Gorom
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 6
    Last Post: 27-02-10, 16:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •