Page 23 of 25 FirstFirst ... 1319202122232425 LastLast
Results 551 to 575 of 609

Thread: NLO, Gdje su vanzemaljci, Fermi Paradox.

  1. #551
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default




  2. #552
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post







    Jedna mala zanimljivost vezana za ove slike. Postoji velika vjerovatnoća da većina ovih galaksija prikazanih na slikama nema niti jednu planetu. Ovo su fotografije veoma udaljenih galaksija 12 do 13 + milijardi svjetlosnih godina što ih čini veoma mladima na kosmičkom nivou što znači da se u njima nema još teških atomskih jezgara (koji se formiraju samo u zvjezdama) koji mogu formirati zemljolike planete.

    Ok, vjerovatno ima dosta planeta poput Jupitera ali na žalost ima veoma malo ili nimalo poput Zemlje ili Mjeseca.



    Do duše da pomjerimo starost ovih galaksija u današnje vrijeme, u njima bi vjerovatno bilo dovoljno planeta, onoliko koliko je procjenjeno tekstom na ovim fotografijama ali postoji začkoljica. Naime svemir se ubrzano širi i ove su galaksije odavno ispale izvan granice vidljivog svemira i postale u potpunosti nedostupne i nevidljive (pošto su i onako bile na samom rubu vidljivog svemira, danas su prešle taj rub i za nas zauvijek nestale zbog ubrzanog širenja svemira).

    U principu ovo što je na ovim slikama su samo "duhovi" iz daleke prošlosti, bez planeta sličnih Zemlji, bebe galaksije. Danas su te galaksije nestale, i iza su ruba mikrovalnog zračenja, zauvijek izgubljenje iz našeg lokalnog (vidljivog) svemira.

  3. #553
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    A nauka je... da..
    Mi koji pratimo decenijama te "vode", iz vremena bez interneta i youtube snimaka, znamo da na jedan dokaz ide hiljadu mutnih pripremljenih zezancija.. Takodje, znamo da nista nije za "bacit" jer se "posmatranje" vrsi iz vise uglova pa i tih namjestenih. Osim, ako neko ne uci da posmatra samo na servirano jer se osjeca toliko bitnim da bez dokaza nema razloga ni o cemu da pomisli ili posumnja, ali to nije za prave posmatrace..
    Kako nije smece (ili kako Vi kazete mutivoda), sve sto lici na smece, treba imati volje i pratiti siru sliku i detalj, kao i razloge za pustanje i tih stvari u etar.. Naravno, ovdje je u pitanju jako bitna zona interesovanja mitoloski, mentalitetski, arheoloski i svakako.. Zasto testirati masu, gdje bi istina dovela, rasturanje svih poznatih sistema itd.. i to pocev od najneobrazovanijih cjelina covjecanstva. No, OK sta se moze...
    Ja sve razumijem, pa i Vas..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 23-03-15 at 13:53.

  4. #554
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default



    Hvala Lepo

  5. #555
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  6. #556
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Naučnici su pregledali emisije 100000 galaksija u pokušaju da pronađu supercivilizacije, one koje kontrolišu cjelu svoju galaksiju. međutim bez uspjeha. Detalji na idućem linku.

    http://bigthink.com/ideafeed/scienti...ercivilization

  7. #557
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Jedna mala zanimljivost vezana za ove slike. Postoji velika vjerovatnoća da većina ovih galaksija prikazanih na slikama nema niti jednu planetu. Ovo su fotografije veoma udaljenih galaksija 12 do 13 + milijardi svjetlosnih godina što ih čini veoma mladima na kosmičkom nivou što znači da se u njima nema još teških atomskih jezgara (koji se formiraju samo u zvjezdama) koji mogu formirati zemljolike planete.
    Ok, vjerovatno ima dosta planeta poput Jupitera ali na žalost ima veoma malo ili nimalo poput Zemlje ili Mjeseca.
    Nasu galaksiju nismo u mogucnosti da ispitamo cijelu, samim tim ne mozemo da kazemo koliko ima planeta u njoj. Znaci, pored nase neistrazene galaksije ima jos 100.000 + galaksija... tvrditi da je velika vjerovatnoca da medju njima nema niti jedna planeta... u najblazu ruku je smijesno..

  8. #558
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Jedna mala zanimljivost vezana za ove slike. Postoji velika vjerovatnoća da većina ovih galaksija prikazanih na slikama nema niti jednu planetu. Ovo su fotografije veoma udaljenih galaksija 12 do 13 + milijardi svjetlosnih godina što ih čini veoma mladima na kosmičkom nivou što znači da se u njima nema još teških atomskih jezgara (koji se formiraju samo u zvjezdama) koji mogu formirati zemljolike planete.

    Ok, vjerovatno ima dosta planeta poput Jupitera ali na žalost ima veoma malo ili nimalo poput Zemlje ili Mjeseca.



    Do duše da pomjerimo starost ovih galaksija u današnje vrijeme, u njima bi vjerovatno bilo dovoljno planeta, onoliko koliko je procjenjeno tekstom na ovim fotografijama ali postoji začkoljica. Naime svemir se ubrzano širi i ove su galaksije odavno ispale izvan granice vidljivog svemira i postale u potpunosti nedostupne i nevidljive (pošto su i onako bile na samom rubu vidljivog svemira, danas su prešle taj rub i za nas zauvijek nestale zbog ubrzanog širenja svemira).

    U principu ovo što je na ovim slikama su samo "duhovi" iz daleke prošlosti, bez planeta sličnih Zemlji, bebe galaksije. Danas su te galaksije nestale, i iza su ruba mikrovalnog zračenja, zauvijek izgubljenje iz našeg lokalnog (vidljivog) svemira.
    Ovo su galaksije starije od Mliječnog Puta koje su nastale 380-600 miliona godina poslije "Big Bang"-a


    Pa bi po toj logici trebalo da su pune planeta.
    Po nekoj mojoj logici stare galaksije ( koje su nastale 380-600 miliona godina poslije "Big Bang"-a) bi takođe bile nepovoljne za život zbog previše materijala pa bi zbog konstantnih sudara sa raznim tjelima planete bile nepogodne za život. Planeta naravno može imati štit od otpada poput našeg Jupitera (i Saturna), ali štiti do neke mjere.
    Last edited by Rakun; 16-04-15 at 18:55.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #559
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Znaci, pored nase neistrazene galaksije ima jos 100.000 + galaksija...
    100.000 + !!!
    Pa u neku ruku si i u pravu
    U svemiru po astronomima postoji između 100.000.000.000 i 200.000.000.000 galaksija (100 i 200 milijardi), a po kompjuterskoj simulaciji postoji oko 500 MILIJARDI galaksija
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #560
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    100.000 + !!!
    Pa u neku ruku si i u pravu
    U svemiru po astronomima postoji između 100.000.000.000 i 200.000.000.000 galaksija (100 i 200 milijardi), a po kompjuterskoj simulaciji postoji oko 500 MILIJARDI galaksija
    Dovoljno je i 100 galaksija. Jedan galaksija 1 trilion zvijezda.. x 100 ... uzimajuci u obzir fibonačijev niz + princip vjerovatnoce.. Medju 100 galaksija ima jedna planeta sa uslovima zivota da je8e oca.

  11. #561
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ovo su galaksije starije od Mliječnog Puta koje su nastale 380-600 miliona godina poslije "Big Bang"-a


    Pa bi po toj logici trebalo da su pune planeta.
    Po nekoj mojoj logici stare galaksije ( koje su nastale 380-600 miliona godina poslije "Big Bang"-a) bi takođe bile nepovoljne za život zbog previše materijala pa bi zbog konstantnih sudara sa raznim tjelima planete bile nepogodne za život. Planeta naravno može imati štit od otpada poput našeg Jupitera (i Saturna), ali štiti do neke mjere.

    To što kažeš je tačno, naravno. Moj komentar se samo odnosio na galaksije prikazane na slici a ne na cjelokupni svemir. S druge strane, danas ove galaksije su formirane i sa potrebnim planetama ali za nas one tehnički više ne postoje (osim ako nisu povezane sa našim svemirom kroz crvotočinu ili slično) jer su bukvalno ispale iz (vidljivog) svemira.

  12. #562
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  13. #563
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default






    Best Quote from the video

    The Universe is to beautiful not to be experienced by someone.

  14. #564
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve zavisi šta se tačno podrazumijeva pod terminom "vanzemaljci", npr. neznam dal postoji neko ko se je već rodio u nekoj od ovih svemirskih stanica (nisam čuo), ali tehnički gledano kad i to nekad bude, taj neko će biti vanzemaljac, jer nije rođen na zemlji.

    Mada ukoliko se o "vanzemaljcima" razmišlja, na malo laganiji način, kako to opisuje video:



    onda njima, ukoliko postoje, zbilja nije lako svo ovo vrijeme, svud ih nešto jure kao neku unosnu lovinu i svi nešto zaziru od njih itd.

    Ovo pišem da malo razbijemo ovu statistiku i malo da razvedrim temu, puna je neke suve terorije (dopade smi se ova greška, a šćah napisat teorije) i tako to.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  15. #565
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Sve zavisi šta se tačno podrazumijeva pod terminom "vanzemaljci", npr. neznam dal postoji neko ko se je već rodio u nekoj od ovih svemirskih stanica (nisam čuo), ali tehnički gledano kad i to nekad bude, taj neko će biti vanzemaljac, jer nije rođen na zemlji.

    Mada ukoliko se o "vanzemaljcima" razmišlja, na malo laganiji način, kako to opisuje video:



    onda njima, ukoliko postoje, zbilja nije lako svo ovo vrijeme, svud ih nešto jure kao neku unosnu lovinu i svi nešto zaziru od njih itd.

    Ovo pišem da malo razbijemo ovu statistiku i malo da razvedrim temu, puna je neke suve terorije (dopade smi se ova greška, a šćah napisat teorije) i tako to.
    Ovo je podforum nauka, znači ozbiljni eksperimenti, statistike, brojevi, egzaktna nauka i ostalo vezano za striktnu metodologiju imaju primat u odnosu na sve ostalo, a demokracija nije dozvoljena, samo peer review i provjerene informacije (nije čak ni filozofija dozvoljena osim ako se ne radi o hipotezi koja se tiče prirodnog svjeta i koja poštuje logički sljed, odnosno ne stvara paradokse). Od metodologija se priznaju samo one koje su djelom nauče metode (posmatranje, eksperiment, logička ili matematička formulacija i slično)

    Međutim s druge strane vanzemaljci su još uvjek na granici nauke pa su nove ideje (koje opet moraju biti takve da poštuju logički sljed) dobrodošle ma koliko bile tamo neđe.

  16. #566
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Ovo je podforum nauka, znači ozbiljni eksperimenti, statistike, brojevi, egzaktna nauka i ostalo vezano za striktnu metodologiju imaju primat u odnosu na sve ostalo, a demokracija nije dozvoljena, samo peer review i provjerene informacije (nije čak ni filozofija dozvoljena osim ako se ne radi o hipotezi koja se tiče prirodnog svjeta i koja poštuje logički sljed, odnosno ne stvara paradokse). Od metodologija se priznaju samo one koje su djelom nauče metode (posmatranje, eksperiment, logička ili matematička formulacija i slično)

    Međutim s druge strane vanzemaljci su još uvjek na granici nauke pa su nove ideje (koje opet moraju biti takve da poštuju logički sljed) dobrodošle ma koliko bile tamo neđe.
    Naravno, nije mi namjera bila bilo kakvo diskreditovanje bilo čega ili bilo koga, već ukazivanje na činjenicu da ako se neko rodi u svemiru (postaje vrlo izgledno) taj neko bio vanzemaljac, tačno?

    E sad što se tiče vanzemaljaca u klasičnom smislu, to je komplikovanija priča i sve zavisi od osnovnih i polaznih tačaka i elemenata. Filozofski aspekt koji si pomenuo bi bio vrlo zanimljiv, al reče da on nije baš za ovđe itd. Što se činjenica o njihovom postojanju tiče, dokaza i teorija (zavjere) ima na svaki čošak, pitanje je samo šta od toga, zadovoljava naučne metode.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  17. #567
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Naravno, nije mi namjera bila bilo kakvo diskreditovanje bilo čega ili bilo koga, već ukazivanje na činjenicu da ako se neko rodi u svemiru (postaje vrlo izgledno) taj neko bio vanzemaljac, tačno?

    E sad što se tiče vanzemaljaca u klasičnom smislu, to je komplikovanija priča i sve zavisi od osnovnih i polaznih tačaka i elemenata. Filozofski aspekt koji si pomenuo bi bio vrlo zanimljiv, al reče da on nije baš za ovđe itd. Što se činjenica o njihovom postojanju tiče, dokaza i teorija (zavjere) ima na svaki čošak, pitanje je samo šta od toga, zadovoljava naučne metode.
    Tvoje definiranje vanzemaljca je tehnički tačno ali nije egzaktno. Međutim to nije problem tvoje tvrdnje (koja je sasvim ok) već je problematična zbog nedostatka egzaktne definicije vanzemaljca.

    Na žalost još nismo argumentovano definirali termin vanzemaljac tako da svako rođen izvan Zemlje je tehnički vanzemaljac iako većina ljudi za vanzemaljce smatra entitete koji nemaju veze sa Zemljom. Međutim takav većinski pogled na prirodu vanzemaljca je u stvari logička obmana znana kao argument većine (argumentum ad populum) i u suštini je pogrešna upravo zbog toga što ne postoji argumentovana definicija vanzemaljca.

    E sad što se tiče vanzemaljaca u klasičnom smislu, to je komplikovanija priča i sve zavisi od osnovnih i polaznih tačaka i elemenata. Filozofski aspekt koji si pomenuo bi bio vrlo zanimljiv, al reče da on nije baš za ovđe itd. Što se činjenica o njihovom postojanju tiče, dokaza i teorija (zavjere) ima na svaki čošak, pitanje je samo šta od toga, zadovoljava naučne metode.
    Većinu teorija zavjere je lako odbaciti jer ne sljede logički sljed ili se sukobljavaju sa postojećim zakonitostima fizike. Međutim s druge strane postoje i teorije zavjera koje imaju rang hipoteze i prema tome mogu biti moguće (hipoteza sljedi logički sljed ali ne postoje dokazi koji bi je potrvrdili ili opovrgli). Vodi računa da hipoteza samo ima potencijal da bude tačna ali ne mora, čak što više, većina hipoteza se na kraju pokaže netačnima kada se dođe do provjerenih dokaza koji je opovrgavaju.

  18. #568
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Reci mi funestis jel greška, ako te ođe pitam,
    što rimokatolici nešto petljaju ili priznaju eventualno postojanje vanzemaljaca, nisam detaljno u toku, neko je neđe pisao, pa sam samo letimično pogledao, sad mi pade na pamet. Jesu li i oni sprovodili detaljne naučne pretrage ili je to neka šminka samo?

    Ako je ovo pitanje greška, mislim nije mu ođe mjesto, slobodno brisat što se mene tiče.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  19. #569
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Reci mi funestis jel greška, ako te ođe pitam,
    što rimokatolici nešto petljaju ili priznaju eventualno postojanje vanzemaljaca, nisam detaljno u toku, neko je neđe pisao, pa sam samo letimično pogledao, sad mi pade na pamet. Jesu li i oni sprovodili detaljne naučne pretrage ili je to neka šminka samo?

    Ako je ovo pitanje greška, mislim nije mu ođe mjesto, slobodno brisat što se mene tiče.
    Greška implicira postojanje sigurnog odgovora.

    S druge strane Vatikan se koliko ja znam ne bahće tim pitanjem i uglavnom prihvata ono što ima širi naučni konsenzus i ta znanja ugrađuje u svoju teologiju dodajući duhovnu dimenziju svog kanona.

    U principu priznaju mogućnost postojanja vanzemaljskog života (u obliku hipoteze) uključujući i inteligentni život i onda raspravljaju o mogućim reperkusijama tog postojanja na teologiju.

    Katolička crkva nema nikakva specijalna znanja u odnosu na širu populaciju već samo koriste moderna otkrića iz nauke kao početnu poziciju u teološkim diskusijama.

    Međutim ovo već donekle skreće izvan nauke u sferu religije tako da ovakvoj raspravi nije mjesto ovdje.

    S druge strane teološki i filozofski ovo je (barem meni) jako zanimljiva tema pa ću ovih nekoliko postova kopirati i otvoriti novi topik na Filozofiji.



    Evo linka za ti novu temu: http://www.forum.cdm.me/showthread.p...47#post4098747
    Last edited by funestis; 08-06-15 at 12:13. Reason: dodat link

  20. #570
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  21. #571
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  22. #572
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Što se mene tiče Fermi paradoks je glupost


    Kaže
    "Jedna civilizacija starija od naše jedva 50 miliona godina bila bi u stanju do sada osvojiti čitavu galaktiku. Naime upravo 50 miliona godina je potrebno da se jedna civilizacija naseli po čitavoj galaktici upotrebljavajući svemirske brodove koji se kreću brzinom jedva 10% brzine svijetlosti."


    Isto tako ja mogu reći da su Kinezi koji su prije pet hiljada godina bili četiri hiljade godina ispred ostatka svijeta trebali prvi otkriti i naseliti i američki i australijski kontinent pa šipak
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #573
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Što se mene tiče Fermi paradoks je glupost


    Kaže
    "Jedna civilizacija starija od naše jedva 50 miliona godina bila bi u stanju do sada osvojiti čitavu galaktiku. Naime upravo 50 miliona godina je potrebno da se jedna civilizacija naseli po čitavoj galaktici upotrebljavajući svemirske brodove koji se kreću brzinom jedva 10% brzine svijetlosti."


    Isto tako ja mogu reći da su Kinezi koji su prije pet hiljada godina bili četiri hiljade godina ispred ostatka svijeta trebali prvi otkriti i naseliti i američki i australijski kontinent pa šipak

    Ne radi se o kvaliteti (jedne) civilizacije ili vremenskom periodu već o broju mogućih civilizacija (drakeova jednačina).

    Kinezi su bili napredni ali ih nije interesovalo istraživanje (jedna civilizacija). S druge strane Evropljane jeste (druga civilizacija) i oni su osvojili svjet.

    Galaksija je veliko mjesto u kome mogu nastajati i nestajati civilizacije veoma brzo i može ih biti veoma mnogo (prema procjenama na stotine u svakom trenutku). Dovoljno je samo jedna od njih da bude poput naše (istraživački i ekspanzivno nastrojena) u proteklih milijardu godina i da za kratko osvoji galaksiju.

    Isto tako ja mogu reći da su Kinezi koji su prije pet hiljada godina bili četiri hiljade godina ispred ostatka svijeta trebali prvi otkriti i naseliti i američki i australijski kontinent pa šipak
    Klasični red herring.

  24. #574
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  25. #575
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

Page 23 of 25 FirstFirst ... 1319202122232425 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Moral, dobro i loše
    By Mungos in forum Religija i filozofija
    Replies: 100
    Last Post: 04-09-17, 03:39
  2. ŽIVOT DUKLJANSKE KRALJEVINE
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 5
    Last Post: 26-07-11, 12:42
  3. Replies: 11
    Last Post: 02-11-10, 18:45
  4. DzOJS KERI O CRNOJ GORI I CRNOGORCIMA
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 19
    Last Post: 09-04-10, 22:31
  5. Pavel A. Rovinski: Crnom Gorom
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 6
    Last Post: 27-02-10, 16:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •