Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 42

Thread: Crnogorci ce imati sudbinu indijanaca?

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    433
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Crnogorci ce imati sudbinu indijanaca?

    Nekada je teritorija sadasnje USA bila naseljena samo indijancima, sad oni zive u rezervatima, malobrojni su, slabo zastupljeni u tamosnjim organima vlasti.

    Tempo prodaje teritorije starinom Crnogoraca (bez obzira na vjeroispovjest) strancima je sve brzi. Drzava nema jasno definisan stav o tom problemu. Da li nas ceka sudbina indijanaca? Ocemo li iz urbanih sredina, primorja - biti sacerani u brda, ili mozda nazad na Karpate, odakle su Sloveni dosli na Balkan?

    Koliko cemo mi koji necemo ni po koju cijenu prodati imanja sticana vijekovima imati prava u novoj Crnoj Gori? Da li ce nas visokim porezima, cijenom zivota a padom standarda, rascerati ruski i lokalni tajkuni?

  2. #2
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    235
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa ko je prodao i uzeo novac nema se sta zaliti.

    sve je to regularno.

    jednostavno u danasnjem svetu sve ima svoju cenu . ljubav prema domovini, naciji, veri, porodici . i sve je istovremeno na prodaju ako se pojavi kupac spreman da ponudi dovoljno veliku cenu.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by punisher View Post
    Da li nas ceka sudbina indijanaca?
    Ceka nas sudbina koju sami izaberemo.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Space Cowboy View Post
    i sve je istovremeno na prodaju ako se pojavi kupac spreman da ponudi dovoljno veliku cenu.
    Govoris li o qurwama ili ljudima?
    Razlika je uvijek postojala.
    Samo su je ponekad neki zaboravljali.
    Vecina ljudi je zla

  5. #5
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    235
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa i qrve su ljudi. koja je razlika?

    nema je.

    poenta je da je u danasnjem svetu maltene sve skoro na prodaju. sad neko trazi vise novca, neko manje, al na kraju sustina je ista.

    a sustina je da vecina naseg naroda, kako ga god vi zvali, nije spremna da radi tesko i mukotrpno uz odricanja da bi dosla do neke vrednosti . svi idu linijom manjeg otpora. logikom "sto da se mucim i crncim 5 godina da kupim polovnog golfa 3 , kad mogu prodati dedino imanje i kupiti odma VW Tuarega ili Porche Cayenne-a"

    tek mali broj ljudi razmislja u pravcu zaradjivanja i sticanja, velika vecina pak sanja o nekom parajliji koji ce doci u njihov kraj i izbrojati veliku sumu novca za njihovu imovinu.

  6. #6
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Space Cowboy View Post
    pa i qrve su ljudi. koja je razlika?

    nema je.

    poenta je da je u danasnjem svetu maltene sve skoro na prodaju. sad neko trazi vise novca, neko manje, al na kraju sustina je ista.

    a sustina je da vecina naseg naroda, kako ga god vi zvali, nije spremna da radi tesko i mukotrpno uz odricanja da bi dosla do neke vrednosti . svi idu linijom manjeg otpora. logikom "sto da se mucim i crncim 5 godina da kupim polovnog golfa 3 , kad mogu prodati dedino imanje i kupiti odma VW Tuarega ili Porche Cayenne-a"

    tek mali broj ljudi razmislja u pravcu zaradjivanja i sticanja, velika vecina pak sanja o nekom parajliji koji ce doci u njihov kraj i izbrojati veliku sumu novca za njihovu imovinu.
    možda i ne bi bilo tako da ljudi nisu dovedeni na prosjački štap, opljačkani, ostavljeni bez posla, socijalne pomoći isl. zar ne?
    sasvim mi je normalno da neko proda imovinu i uzme par stotina hiljada, ili čak miliona, riješi probleme i osigura budućnost svojoj djeci.
    šta da radi neko ko ima hiljade m2 na moru npr a nema gaća na guzicu?
    da u grob odnese sa sobom?
    da čeka neku pozitivnu situaciju u kojoj će možda država njega stimulisati da se bavi turizmom ili nešto sl? heh
    i u ovom slučaju je vrlo lako detektovati uzrok problema

  7. #7
    Join Date
    May 2007
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ljudi za neke livade i shume na koje nisu krochi vishe od 20 god sad uzimaju milijone.sta tu ima loshe.mozda treba zabraniti prodaju i tim istima naloziti da se bave poljoprivredom na njima,jer da prave neke apartmane na njma nemaju para.mislim da se zale samo oni koji nemaju trazene lokacije ili imaju negdje na sjeveru pa sad kao ne bih ja to prodao-crnogorci i indijanci ma hajde?????

  8. #8
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jos jedan slican komentar i gubis pravo postovanja!


    zippy
    Last edited by zippy; 05-07-07 at 19:25.

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Space Cowboy View Post
    pa ko je prodao i uzeo novac nema se sta zaliti.

    sve je to regularno.

    jednostavno u danasnjem svetu sve ima svoju cenu . ljubav prema domovini, naciji, veri, porodici . i sve je istovremeno na prodaju ako se pojavi kupac spreman da ponudi dovoljno veliku cenu.


    E kad ovakve stvari procitam dodje mi da ponesem ovaj kompjuter do najblizeg kontejnera... Ljubav prema porodici ima cijenu?

  10. #10
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cousteau View Post
    E kad ovakve stvari procitam dodje mi da ponesem ovaj kompjuter do najblizeg kontejnera... Ljubav prema porodici ima cijenu?
    Naravno, ja sam dvojici sinova kupio po biciklo cim sam proda cerku.
    Last edited by OutLook; 06-07-07 at 17:21.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    433
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kome ponestane zemljista ... DONOR - CRNOGORSKO DRUŠTVO ZA DONACIJU TKIVA I ORGANA

    http://www.dan.cg.yu/?nivo=3&rubrika...&clanak=107343
    Last edited by punisher; 07-07-07 at 07:55.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funky^junkie View Post
    možda i ne bi bilo tako da ljudi nisu dovedeni na prosjački štap, opljačkani, ostavljeni bez posla, socijalne pomoći isl. zar ne?
    sasvim mi je normalno da neko proda imovinu i uzme par stotina hiljada, ili čak miliona, riješi probleme i osigura budućnost svojoj djeci.
    šta da radi neko ko ima hiljade m2 na moru npr a nema gaća na guzicu?
    da u grob odnese sa sobom?
    da čeka neku pozitivnu situaciju u kojoj će možda država njega stimulisati da se bavi turizmom ili nešto sl? heh
    i u ovom slučaju je vrlo lako detektovati uzrok problema
    Slazhem se...
    Svi se igraju poshtenja dok Rusi ne dodju.
    Od smijeha pravim saksofon,
    od sunca pravim put,
    a ti si moj šofer.

  13. #13
    Join Date
    May 2004
    Posts
    402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa ako ima ko kakvoga Rusa neka mi ga posalje imam neku imovinu koja ne znam ni sam dje je
    pun energije i volje za zivotom ali zasto... otom potom

  14. #14
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rus ce tebe nac`,ne brini.
    Od smijeha pravim saksofon,
    od sunca pravim put,
    a ti si moj šofer.

  15. #15
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Space Cowboy View Post
    pa ko je prodao i uzeo novac nema se sta zaliti.

    sve je to regularno.

    jednostavno u danasnjem svetu sve ima svoju cenu . ljubav prema domovini, naciji, veri, porodici . i sve je istovremeno na prodaju ako se pojavi kupac spreman da ponudi dovoljno veliku cenu.

    Da, sve ima svoju cijenu osim priobalni pojas-koji je zasticen u svim mediteranskim zemljama sem, naravno, u Crnoj Gori!
    Postoje zakoni koji regulisu prava stranaca u Crnoj Gori!
    Ni u jednoj zemlji nije dozvoljena prodaja teritorije strancima pod ovim uslovima!
    Znaci, postoji i ta mogucnost ali na odredjeni broj godina.
    Boba i Lepa Brena pokusavju da kupe ostrvo u Hrvatskoj ali na 39 ili 49 godina jer hrvatski zakoni nedozvoljavaju trajnu prodaju teritorije stranim drzavljanima!
    Dalje, ovdje nije u pitanju samo prodaja privatne imovine vec i opstinske odnosno drzavne!
    Opstina Bar je prodala Rusima 200 hiljada m2 zemlje od kojih je 10 hiljada u priobalnim pojasu!
    Ne dala pod zakup nego TRAJNO PRODALA!
    U Grckoj se ne moze prodavati zemlja koja je udaljena od mora manje od 50 km!
    Opstina Herceg Novi je prodala oigromnu povrsinu zemlje takodje stranim drzavljanima i naravno trenutno prepunila budzet ali trajno ostala bez velikog dijela svoje teritorije nad kojom vise nema kontrolu!
    Znaci sve zavisi od DRZAVE CRNE GORE I OD NJENIH ZAKONA U TOJ OBLASTI A NE OD PRODAVACA BILO KOJIH!

    Podjite u bilo koju zemlju(Spaniju,Italiju,Hrvatsku) i trazite da kupite zemlju u priobalnom pojasu na pjeni od mora ...
    Trajno vam je niko nece dati!!!!!!!!!!
    Libertas

  16. #16
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Postoje zakoni koji regulisu prava stranaca u Crnoj Gori!


    Htio sam reci da treba uvesti nove zakone koji tretiraju prava stranaca u Crnoj Gori naravno sa posebnim osvrtom na prodaju zemljista u priobalnom pojasu!
    Libertas

  17. #17
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nastavicu monolog...

    Moze se sve prodati ako drzavna politika to odobrava!
    Medjutim, pokusavam reci da nije sve u ponudi i potraznji nego i u zakonima koji regulisu taj domen!

    Zakljucak- SVE ZAVISI OD DRZAVE A NE OD POJEDINCA!!!!!!!!!!!!!
    Libertas

  18. #18
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mudar zakljucak.
    Kako Vaša bolest ?

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funky^junkie View Post
    možda i ne bi bilo tako da ljudi nisu dovedeni na prosjački štap, opljačkani, ostavljeni bez posla, socijalne pomoći isl. zar ne?
    Najbitnija cinjenica u svemu ovome sto ne je zadesilo.
    Aferim.

    Da se podsjetim i genijalne recenice komsinice mi iz kotora,kojoj nudishe milion za kucu na samoj obali

    "Do para cemo mozda i doc nekad,ali do ovakve kuce na ovakvo mjesto nikad vishe...."
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  20. #20
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    484
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funky^junkie View Post
    sasvim mi je normalno da neko proda imovinu i uzme par stotina hiljada, ili čak miliona, riješi probleme i osigura budućnost svojoj djeci.
    šta da radi neko ko ima hiljade m2 na moru npr a nema gaća na guzicu?
    da u grob odnese sa sobom?
    Upravo tako,stavite sebe u situaciju da ne zivite bas najlagodnije (da ne kazem tesko,bez dinara) a da imate neku livadu koju ste zadnji put obisli prije 20 god i neko vam za nju nudi 500 000€/1 000 000€.
    Ajde da vidim ko bi to ovdje bio toliki patriota i rek'o ne dam zemlju strancima,to je moja zemlja CG,moja djedovina,itd...
    A tim parama (ako se pametno uloze naravno,mada ih je dovoljno i samo na banku stavit' i imati dovoljno za zivot) rijesavate sve svoje finansijske probleme,sebi i svojoj djeci.
    I vi mi sad pricate pricu "Ma ne bih ja prodao,ja sam patriota".Ma vazi...


    Quote Originally Posted by STINGO View Post
    ljudi za neke livade i shume na koje nisu krochi vishe od 20 god sad uzimaju milijone.sta tu ima loshe.mozda treba zabraniti prodaju i tim istima naloziti da se bave poljoprivredom na njima,jer da prave neke apartmane na njma nemaju para.mislim da se zale samo oni koji nemaju trazene lokacije ili imaju negdje na sjeveru pa sad kao ne bih ja to prodao-crnogorci i indijanci ma hajde?????
    100% correct,ljudi mi nemamo para da nesto sa tom zemljom uradimo niti mozemo te pare postenim nacinom zaradit'.Zasto ne dati nekom ko ima para da nesto tu sagradi,apartmane,hotele,bilo sto jer realno CG ima sansu jedino od turizma da zivi,ja drugu opciju ne vidim.
    I ako budu pametni ovi nasi predsjednici,ministri i ostala...kompanija pa shvate da treba pod hitno rijesavat dva najveca problema na primorju,struja i voda.

    Ja znam da ce mi zamjerit sad ljudi sa sjevera na ovakvoj prici ali situacija je trenutno takva,i nesto ne vidim da ce se skoro promijenit.

  21. #21
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    Nastavicu monolog...

    Moze se sve prodati ako drzavna politika to odobrava!
    Medjutim, pokusavam reci da nije sve u ponudi i potraznji nego i u zakonima koji regulisu taj domen!

    Zakljucak- SVE ZAVISI OD DRZAVE A NE OD POJEDINCA!!!!!!!!!!!!!
    ovo je jedno od onihd misljenja da je drzava neka tamo kancelarija sa 5 ljudi koja sve odredjuje, a mi smo ostali nista, svaki pojedinac i cijela skupina ljudi oko njega je nista , kakvi drzava je fiktivni organ jedan , tamo nedje posadjen i nezavistan
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  22. #22
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    i da kako je to drzava pljackala, kad je narod drzava , dakle narod je pljackao, mi odma dje god nam se malo dozvoli slobode urnisemo sve i sami takvi dovodimo ljude na celo ove nasusne zemljice, i nemamo se sto zalit
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  23. #23
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica-Kolasin
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    -OĆEMO DRŽAVU! OĆEMO DRŽAVU!
    -"Eto vam država, sve prodaše"
    -Ne prodaje država, nego vlast i ljudi. Treba promijenit vlast i ubijedit ljude.
    -Pušti ti tu priču...

    često vodim ovakve razgovore... počelo je od mog "oćemo državu"...
    neka bude borba neprestana...

  24. #24
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ma...

    Biće to sve u redu

  25. #25
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    Da, sve ima svoju cijenu osim priobalni pojas-koji je zasticen u svim mediteranskim zemljama sem, naravno, u Crnoj Gori!
    Postoje zakoni koji regulisu prava stranaca u Crnoj Gori!
    Ni u jednoj zemlji nije dozvoljena prodaja teritorije strancima pod ovim uslovima!
    Znaci, postoji i ta mogucnost ali na odredjeni broj godina.
    Boba i Lepa Brena pokusavju da kupe ostrvo u Hrvatskoj ali na 39 ili 49 godina jer hrvatski zakoni nedozvoljavaju trajnu prodaju teritorije stranim drzavljanima!
    Dalje, ovdje nije u pitanju samo prodaja privatne imovine vec i opstinske odnosno drzavne!
    Opstina Bar je prodala Rusima 200 hiljada m2 zemlje od kojih je 10 hiljada u priobalnim pojasu!
    Ne dala pod zakup nego TRAJNO PRODALA!
    U Grckoj se ne moze prodavati zemlja koja je udaljena od mora manje od 50 km!
    Opstina Herceg Novi je prodala oigromnu povrsinu zemlje takodje stranim drzavljanima i naravno trenutno prepunila budzet ali trajno ostala bez velikog dijela svoje teritorije nad kojom vise nema kontrolu!
    Znaci sve zavisi od DRZAVE CRNE GORE I OD NJENIH ZAKONA U TOJ OBLASTI A NE OD PRODAVACA BILO KOJIH!

    Podjite u bilo koju zemlju(Spaniju,Italiju,Hrvatsku) i trazite da kupite zemlju u priobalnom pojasu na pjeni od mora ...
    Trajno vam je niko nece dati!!!!!!!!!!
    E ovo je, pravi uzas, nista me toliko ne iznervira koliko ovo, zaista vise nego tuzno. Mada su se Hrvati opametili kada su veci dio svog priobalja trajno prodali, valja cemo se i mi opametit'.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 7
    Last Post: 13-02-10, 22:05
  2. Replies: 11
    Last Post: 15-06-09, 12:10
  3. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  4. Replies: 0
    Last Post: 18-01-05, 09:04
  5. KO su Crnogorci ? Baltoslavi ili Iliri ??
    By Knjaz in forum Istorija
    Replies: 25
    Last Post: 19-03-04, 00:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •