Page 11 of 13 FirstFirst ... 78910111213 LastLast
Results 251 to 275 of 305

Thread: IPTV vs. KablovskiTV

  1. #251
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    MNE
    Posts
    205
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sta? ti bi im presudio po kratkom postupku?
    a ne, ne, ne, jako bi im dugo presudjivao!

  2. #252
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    najache bi bilo da sad helpdesk napise:''uvjek ce bit ovci za shisanje.''
    najjache je sto oce i sto ih ima previse
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  3. #253
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Prema mojim info IPTV trenutno:

    23kanala - I dan korisniku je pola kanala bilo bez zvuka
    II dan kad se probudio nije imao uopste vise IPTV

    Uvijek ostaje nada da ce biti bolje, za sad su ocigledno jos uvijek u testnoj fazi... a kao sto helpdesk rece, nije u pitanju testni korisnik (vec radnik T-Coma). Informacije ipak postoje, valjda uskoro bude i iz prve ruke.

  4. #254
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,054
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by anon View Post
    Prema mojim info IPTV trenutno:

    23kanala - I dan korisniku je pola kanala bilo bez zvuka
    II dan kad se probudio nije imao uopste vise IPTV

    Uvijek ostaje nada da ce biti bolje, za sad su ocigledno jos uvijek u testnoj fazi... a kao sto helpdesk rece, nije u pitanju testni korisnik (vec radnik T-Coma). Informacije ipak postoje, valjda uskoro bude i iz prve ruke.
    Bice bolje . Prvi rezultati, informacije su zadovoljavajuce. Vecini korisnika radi svih (pustenih) 23 kanala. Postoje izvesni problemi kod par njih (zvuk na par kanala ne radi). Svim korisnicima bezprekorno radi Internet. Zavisno od radova na pojedinim djelovima grada, odnosno gradova se desavaju prekidi kod EXTRA TV servisa. Juce su instalirani IPTV prikljucci u Baru, Budvi, Kotoru. Kroz Podgoricu se uveliko instaliraju IPTV prikljuci. Do kraja sledece nedelje (bi trebalo) da se instaliraju IPTV testni korisnici u svim gradovima gdje ce i I fazi biti moguce kupiti EXTRA TV. Svi testni korisnici ce imati priliku da budu kontaktirani i od njih ce se traziti izvjesne povratne informacije. Sve u cilju boljeg doceka komercijalnog pustanja servisa u produkciju.

  5. #255
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    znaci radnici T-Coma su ipak testni korisnici, ipak sam bi ou pravu

  6. #256
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,054
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by anon View Post
    znaci radnici T-Coma su ipak testni korisnici, ipak sam bi ou pravu
    I vise ste nego informisani . Podrazumijeva se da ljudi koji rade na implementaciji novog servisa imaju 'na dohvat ruke IPTV prikljucak'. EXTRA TV se masovno instalira svim tehnickim licima! Naravno, nasi korisnici nijesu zaboravljeni, Tolosi, Tuski put, centar Podgorice, Zlatica,... Test ce se prosiriti (masovnije) narednih 10 dana. Pocece (u vecem broju) instalacije IPTV prikljucaka korisnicima koji su se interesovali preko web-a.

  7. #257
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A sto mi je bolje sto sam informaisan oko nekih stvari kad ne znam nikoga iz tehnicke sluzbe korisnicke mreze da mi sredi moj adsl. Eto sam vam postavi pitanje na preoblemi sa adslom ali mi ne odgovarate, a ba s bih volio da cujem odgovor na to kompleksno pitanje.

  8. #258
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    @anon
    Za prijavu problema postoji nadlezna sluzba [email protected] / 080 080 000 > 3 > 3, a ne forum. Tako ces najbrze dobiti odgovor/rjesenje.

  9. #259
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    dobri moj sale milo mi je sto brines ali nijesi u toku a helpdek jeste.

    obracao sam se ja tima koje navodis, a ja trazim neke kompetentnije jer ti nijesu uspjeli bilo sto da poprave (cak se nesto od tada i pogorsalo)

  10. #260
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    414
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kad ce se m0c koristit extra TV?

  11. #261
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    @anon
    Za prijavu problema postoji nadlezna sluzba [email protected] / 080 080 000 > 3 > 3, a ne forum. Tako ces najbrze dobiti odgovor/rjesenje.

    evo ga novi helpdesk.. :lolblue:

  12. #262
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    283
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma sve je bolje samo da se izbjegne odvratni t com
    ova je vrhunska
    T-com sve iz moje kuce

    vrh!!

  13. #263
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    MNE
    Posts
    205
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije sve tako crno - radnici helpdesk-a su bijelci (VALJDA?)!
    I would love to change the world, but they won't give me the source code...

  14. #264
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    koji programi ce se moc gledat na extra tv, ima li dje objavljeno?
    nema

  15. #265
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ljudi niko vas ne cera da koristite usluge t-com a.imate mtel za mobilnu fixnu i adsl.probajte njih,pa vidite za pola godine kakva je situacija.da telekom objavi da su sve usluge pesplatne,naslo bi se 100 ljudi da blate kako je u mtel 100x bolje,iako se naplacuje.ubijate ovaj topic,sa kuknjavom.pustite ljude da pitaju sto ih interesuje za taj servis,a ne da citaju kuknjave oko adsl,mobilne...infrastruktura nam nije dobra,dosta telefonskih kablova ide preko stubova,jos uvijek ima dvojnika,analognih centrala,tako da svinovi servisi ne mogu ni da rade kako treba.nije sjajno,ali se ide naprijed.stigla je konkurencija,pa ce morati malo brze,ilii...

  16. #266
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    U tom slucaju se prvo postavlja nova infrastruktura pa se onda uvodi IPTV, kuca se od temelja gradi a ne od krova
    She is only here to annoy herself!

  17. #267
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to moze mtel da radi jer pocinje sa nule.ne mozes tako nesto da ocekujes od kompanije koja je kupila takvu infrastrukturu da ce odmah da ulozi 200 meleona da bi novi servisi funkcionisali kako treba.za moju mjesnu zajednicu je odradjen plan za 250 brojeva,pa se neko pametan nasao i dodao za susjednu nam mjesnu zajednici.to je izaslo cirka 500 brojeva.odradjeni su svi projekti,ali dosli su madjari i odlucili da im se ne isplati.jos je tu bila ponuda mjestana da se ucestvuje sa nekih 15% sredstava.eto ne moraju ni nove brojeve i centralu da uvode,ali samo neka maknu stare analoogne da mozee adsl na svaku.

  18. #268
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by citostatik View Post
    to moze mtel da radi jer pocinje sa nule.ne mozes tako nesto da ocekujes od kompanije koja je kupila takvu infrastrukturu da ce odmah da ulozi 200 meleona da bi novi servisi funkcionisali kako treba.za moju mjesnu zajednicu je odradjen plan za 250 brojeva,pa se neko pametan nasao i dodao za susjednu nam mjesnu zajednici.to je izaslo cirka 500 brojeva.odradjeni su svi projekti,ali dosli su madjari i odlucili da im se ne isplati.jos je tu bila ponuda mjestana da se ucestvuje sa nekih 15% sredstava.eto ne moraju ni nove brojeve i centralu da uvode,ali samo neka maknu stare analoogne da mozee adsl na svaku.
    e vidis tu je i mana

    nijedna zemlja nioje prodala infrastrukturu vec samo telekom kompanije a mi smo kao i po obicaju pridali sve , da je ovo srecna drzava nebi smo o ovome raspravljali vec bi pricali kojeg oeratera da odaberemo , (preko parica mislim) ali jebiga uvek ima takvih kao ti koji ce telekom braniti bez obizra na sve ali dobro
    prodji ce i ovi madjaro-njemci

  19. #269
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    potpuno se slazem sa tobom sto se infrastrukture tice,grijesis da ih branim,samo zelim da svaka prica ima svoj topic,a ne da svaki lici jedan na drugi ,tj da su svi smuckani i ne lice ni na sta.iskreno vjerujem da ce extra tv raditi dobro,ako odluce da ga rade na linijama koje mogu to kvalitetom da podrze.previse je para ulozeno da tako ne bi bilo.imamo mjesec dana da vidimo kako ce se pokazati na testu.ja ga svakako uzimam,jer me od bbm glava boli.bratu sam narucio mtel paket za tel i internet(puno zove srbiju,a centrala ne podrzava adsl)tako da svakako koristim sto mi je bolje.podjite na forum.hr i vidite sto se prica za IP tv.te djecje bolesti telekom ce brze da preboli,jer je iskustvo hrvatske tu,a i slicna je infrastruktura.

  20. #270
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by swinger View Post
    e vidis tu je i mana

    nijedna zemlja nioje prodala infrastrukturu vec samo telekom kompanije a mi smo kao i po obicaju pridali sve , da je ovo srecna drzava nebi smo o ovome raspravljali vec bi pricali kojeg oeratera da odaberemo , (preko parica mislim) ali jebiga uvek ima takvih kao ti koji ce telekom braniti bez obizra na sve ali dobro
    prodji ce i ovi madjaro-njemci
    Jeste Hrvatska.
    Ali ce se nac "diplomatsko & demokratsko" rjesenje za ove kablove kroz kanale telekoma
    I reci mu tu srecnu zemlju
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  21. #271
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svakako ce se morati nalaziti rjesenje hercules.za nekih par godina ce doci do priblizavanja standardu evrope,ili aj da kazem bliskog nam okruzenja.samo pogledajte zadnjih mjesec dana sto se radi od paketa za mobilnu.tako ce biti i za fixnu tel.usluga mora ici na bolje,da bi se zadrzali korisnici,kao i infrastruktura,a to ujedno i povlaci nove i bolje usluge i servise.pretpostavljam da telekom moze odraditi extra tv na nekih 100 000 pretplatnika bez problema,a od njih ce nekih 30% max uzeti taj servis.svakako da bi prodali svoj proizvod morace da poprave infrastrukturu,da bi omasovili prodaju...sto se samog servisa tice nema mu ravnog(sto se mogucnosti tice),koliko ce se dobro pokazati imacemo smjernice za par mjeseci.sami servis ne mogu da napadam,za implementaciju moram sacekati...

  22. #272
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pobudali explorer nesto
    Last edited by citostatik; 05-11-07 at 19:34.

  23. #273
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    MNE
    Posts
    205
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve ce to narod pozlatiti!
    I would love to change the world, but they won't give me the source code...

  24. #274
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by citostatik View Post
    svakako ce se morati nalaziti rjesenje hercules.za nekih par godina ce doci do priblizavanja standardu evrope,ili aj da kazem bliskog nam okruzenja.samo pogledajte zadnjih mjesec dana sto se radi od paketa za mobilnu.tako ce biti i za fixnu tel.usluga mora ici na bolje,da bi se zadrzali korisnici,kao i infrastruktura,a to ujedno i povlaci nove i bolje usluge i servise.pretpostavljam da telekom moze odraditi extra tv na nekih 100 000 pretplatnika bez problema,a od njih ce nekih 30% max uzeti taj servis.svakako da bi prodali svoj proizvod morace da poprave infrastrukturu,da bi omasovili prodaju...sto se samog servisa tice nema mu ravnog(sto se mogucnosti tice),koliko ce se dobro pokazati imacemo smjernice za par mjeseci.sami servis ne mogu da napadam,za implementaciju moram sacekati...
    ali sto se tice mogucnosti, nece ih svako imati! Npr snimanje programa na HDD i sl... Kolko para, tolko i muz'ke
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  25. #275
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by citostatik View Post
    svakako ce se morati nalaziti rjesenje hercules.za nekih par godina ce doci do priblizavanja standardu evrope,ili aj da kazem bliskog nam okruzenja.samo pogledajte zadnjih mjesec dana sto se radi od paketa za mobilnu.tako ce biti i za fixnu tel.usluga mora ici na bolje,da bi se zadrzali korisnici,kao i infrastruktura,a to ujedno i povlaci nove i bolje usluge i servise.pretpostavljam da telekom moze odraditi extra tv na nekih 100 000 pretplatnika bez problema,a od njih ce nekih 30% max uzeti taj servis.svakako da bi prodali svoj proizvod morace da poprave infrastrukturu,da bi omasovili prodaju...sto se samog servisa tice nema mu ravnog(sto se mogucnosti tice),koliko ce se dobro pokazati imacemo smjernice za par mjeseci.sami servis ne mogu da napadam,za implementaciju moram sacekati...
    Ma velim ti ja
    Ionako su agencija za telekomunikacije T-com u sjajnim odnosima
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Page 11 of 13 FirstFirst ... 78910111213 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. IPTV u CG
    By zanzibar in forum Internet
    Replies: 14
    Last Post: 21-06-07, 08:31
  2. Kablovska televizija
    By sinisam in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 56
    Last Post: 21-05-07, 10:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •