Page 98 of 204 FirstFirst ... 4888949596979899100101102108148198 ... LastLast
Results 2,426 to 2,450 of 5096

Thread: Coming Soon!

  1. #2426
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ozbiljno se žalite na Blomkampa? Čovjek hoće da izbriše Alien 3. Samo naprijed što se mene tiče. Ako ste gledali District 9 i Elysium znate da je jedan od rijetkih režisera kome ovakav projekat može da pođe za rukom. Samo mi je žao što on nije režirao Prometheus.
    I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by.

  2. #2427
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    ^Sve do sad su postojale glasine ali sam se nadao da ce ostati na tome, evo sad i zvanicno. Nadam se da se nece previse usra%i u jedan od najboljih sc-fi filmova svih vremena.

  3. #2428
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Znate kako, što se toga tiče Blomkamp je jedan od ili čak jedini u ovoj savremenoj filmskoj eri kojeg smatram da može da iznese bilo koji sf na pravi način - pomalo mračan ali dosta realističan sf.

    Sa druge strane, neke klasike ne treba dirati (Alien, Blade Runner etc.) jer to su filmovi koji su sa tehničke strane napravljeni za sva vremena i svaka izmjena istih ne iznosi tu priču na pravi način.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  4. #2429
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    2,453
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Inace, sto vec pominjete Blomkampa, vidjeh prije neki dan trailer za novi mu film..

    -Za ovo nam može pomoć' samo jedan čovjek.
    -A to je Supermen.
    -Ne, to je Savo Bačić.

  5. #2430
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    751
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovaj me iznad podsjeca na Automatu sa Banderasom a sto se Harisona tice

    http://www.thedailymash.co.uk/news/c...-2015022795819


  6. #2431
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,206
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Znate kako, što se toga tiče Blomkamp je jedan od ili čak jedini u ovoj savremenoj filmskoj eri kojeg smatram da može da iznese bilo koji sf na pravi način - pomalo mračan ali dosta realističan sf.

    Sa druge strane, neke klasike ne treba dirati (Alien, Blade Runner etc.) jer to su filmovi koji su sa tehničke strane napravljeni za sva vremena i svaka izmjena istih ne iznosi tu priču na pravi način.
    pa ne radi remake ili reboot, majku mu... Sva 4 Aliena su radili potpuno razliciti reziseri, svaki ima svoj shmek i svaki me odusevio u vrijeme kad su izasli...
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  7. #2432
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    u vrijeme kad su izasli...
    Ovo je mnogo vazno.

    Dobicu veliki hejt za ovo, ali Alien je kao prvo fransiza, tako da nije vazno da li ce da naprave jos jedan ili jos 50 filmova. A kao drugo, ti filmovi uopste nisu dobro ostarali. Bili su pocetak jednog novog spoja naucne fantastike i horora, ali su prevazidjeni. Vrijedni su kao dio filmske istorije, i sam tudjin je izvanredno zamisljeno stvorenje, ali to je to. Ima kultnih klasika koji odusevljavaju iz godine u godinu, iz decenije u deceniju, koji nikad ne mogu da dosade. Filmovi tipa 7 Samurai, A Clockwork Orange, Taxi Driver, 2001: A Space Oddyssey, The Godfather, The French Connection, Mad Max, Dirty Harry itd. Ali Alien po meni nije jedan od tih filmova. Postoji granica do koje mogu da posmatram film kao proizvod vremena u kojem je nastao. Alien tu granicu prelazi. Ukratko, smara me namrtvo. Shvatam i da je ogroman uticaj imao na neke druge filmove i na ljude koji su danas u filmskoj industriji, ali to jednostavno nije tolika svetinja da bi ljudi lomili glavu oko toga da li treba da naprave nastavak ili reboot i ko treba da ga rezira. Na kraju krajeva, Blomkamp je solidan reziser, i mozda jedini sci-fi reziser koji moze da dovede tu fransizu u 21 vijek.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  8. #2433
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Sa svime time se slažem, čak je u neku ruku Alien postao i izlizan, u smislu da ništa nisu mogli da smisle novo do njegovog duela sa Predatorom.
    Vjerujem da Blomkamp neće pogriješiti, šta god da uradi.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  9. #2434
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorice grade moj...
    Posts
    2,685
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ideeemooo.

    I like to read - once i read something, i understand it, and once i understand it i never forget it.

  10. #2435
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,827
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ovo je mnogo vazno.

    Dobicu veliki hejt za ovo, ali Alien je kao prvo fransiza, tako da nije vazno da li ce da naprave jos jedan ili jos 50 filmova. A kao drugo, ti filmovi uopste nisu dobro ostarali. Bili su pocetak jednog novog spoja naucne fantastike i horora, ali su prevazidjeni. Vrijedni su kao dio filmske istorije, i sam tudjin je izvanredno zamisljeno stvorenje, ali to je to. Ima kultnih klasika koji odusevljavaju iz godine u godinu, iz decenije u deceniju, koji nikad ne mogu da dosade. Filmovi tipa 7 Samurai, A Clockwork Orange, Taxi Driver, 2001: A Space Oddyssey, The Godfather, The French Connection, Mad Max, Dirty Harry itd. Ali Alien po meni nije jedan od tih filmova. Postoji granica do koje mogu da posmatram film kao proizvod vremena u kojem je nastao. Alien tu granicu prelazi. Ukratko, smara me namrtvo. Shvatam i da je ogroman uticaj imao na neke druge filmove i na ljude koji su danas u filmskoj industriji, ali to jednostavno nije tolika svetinja da bi ljudi lomili glavu oko toga da li treba da naprave nastavak ili reboot i ko treba da ga rezira. Na kraju krajeva, Blomkamp je solidan reziser, i mozda jedini sci-fi reziser koji moze da dovede tu fransizu u 21 vijek.
    Ma nemoj?

    Molim te budi ljubazan, posto se plashish neopravdanog hejta, navedi makar jedan bolji, bilo singl, bilo "dualno" (baza+nastavak, ogranichicu se na Alien i Aliens, 3 i 4 iako dobri na svoj nachin, nisu u rangu prva dva), moderni akcioni SF. Ili bilo koji Akcioni SF koji je bolji od Alien i Aliens, sa naglaskom na Aliens, koji je dan danas jbn nedostignuti benchmark/etalon/parametar takvih filmova.

    (Sve shto mi pada na pamet je Matrix, ali to je vec neshto drugo, ne bih ga u kosh klasichnog akcionog SF-a, Matrix je mnogo vishe od sf akcije, za ono treba da se chitaju neke "jeretichke" knjige da bi se razumio kako treba.)


    Na koncu ako su ti "Tudjina" pojeli/ogadili, razni smecarski AVP-i i slichne "daj da uzmemo dinar" gadosti, zashto si gledao takva ostvarenja uopshte? Ja recimo nisam ni jedan jedini upravo iz poshtovanja prema filmovima iz kojih je producentsko smece kralo.
    Tvrdim i spreman sam da branim, -ne vidjeh akcionog SF-a (bilo singl bilo dualno, osnova+nastavak), koji moze da se poredi sa "Tudjinom" dan danas (a u nekim produkcijskim segmentima, Aliens je naj film ikad! (o ovom mogu posebno).
    Nego, izvoli navedi bolji, pa cu se pridruzit u worshipovanju i javno te proglasiti za negusa Rock'n'rolla!
    Last edited by NexusVI; 04-03-15 at 22:45.
    ><

  11. #2436
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Terminator 2.

  12. #2437
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,827
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    Terminator 2.
    T2 je sjajan, ali ne i bolji od Aliens, istina ni mnogo gori. Rijetko je kad vidjeno da se prvi dio onako i onoliko unaprijedi drugim, a i dodje, sort of, neka vrsta ekstenzije na A2 (namjerno pishem ovako, jer ne zna dostina razliku izmedju Alien i Aliens), jer radio ih je isti chovjek, primjecuje chak i ko ne zna. Aliens '86e, T2 '91e. Ali nije bolji, ma koliko mi bio drag. Sem toga T2 je film "onog vremena" ne ovih modernih. Tada je bio i Stvor, Predator, Highlander, Robocop, itd itd.
    Tada se ochekivalo da ce Predator, kao bolji od T1 dobiti dostojnog naslednika, ali zvijezde su htjele da to bude Terminator.

    Nego, obratite paznju u Aliens, osim odlichne priche, atmosfere, izvodjenja... nevjerovatan i neprevazidjen feel daje najbolja scenografija/kostimografija/rekviziti ikad vidjeni u jednom filmu. A to je za film ovakvog tipa, fundamentalna stavka. Oruzje, oprema, utovarivach, drop ship, detektori pokreta, auto topovi (extend. verzija), sam alien, prostorije, borna kola, dan danas izgleda nevjerovatno, kao da se radi o stvarnim predmetima a ne o rekvizitima.
    Chak i BrAvatar koji je radjen sa beskrajno vishe para i tehnike, gdje se kopiralo i kralo iz Aliens sve shto se moglo, nije ni primac. (A vec kao film da ne prichamo).
    Uporedite rekvizite iz najboljih SF filmova/franshiza, ili bilo kog ostvarenja, ni blizu, ni na kilometar. Ako neko misli da je je to bezznachajnost, ajmo da se sjetimo bilo kog dobrog ostvarenja gdje se pojavljuju futuristichka oruzja, uredjaji, kostimi, chudovishta i sl.. i gdje god to izgleda smijeshno i neuvjerljivo, a najcheshce je tako, chitava "bajka" gubi svoj spell upravo zbog tog. Imate to u N sluchajeva.

    Tako, ako smo se mi kao gledaoci izlizali, (godine/konzumacija psihoaktivnih supstanci , zene , ...) to je vec do nas, no neke stvari stoje kako stoje.
    ><

  13. #2438
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    SW, nastavak (ci) su bili kao original čak i bolji. 😈

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #2439
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tyler View Post
    Ideeemooo.

    ko je ono na 2:03? lici na Deadpool-a...

  15. #2440
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,058
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    422
    Thanked in
    229 Posts

  16. #2441
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Nisu meni tudjina ogadili nastavci. Jednostavno mi je film postao dosadan. Nije dobro ostarao kao sto rekoh.

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    Terminator 2.
    To je to. Jedan od najboljih filmova ikad snimljenih. Za razliku od Alien i Aliens, T2 ne moze da mi dosadi. Odgledam ga sigurno 3-4 puta svake godine i svaki put mi lijepo legne. Doduse T2 ima prednost jer je 99% fima smjesteno u periodu u kojem je film sniman.

    Zasto ne bi Matrix bio u toj grupi? Matrix je zadnja velika prekretnica u sci-fi filmovima.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  17. #2442
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,827
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Kako kome, kako kome.. Sto se mene tiche ono je benchmark bez premca dan danas, J. Kamerun u svom prajmu.


    ---


    Matrix je prije svega filozofska zjbncia, u najboljem smislu, data perfektno, sjajno uvijena u akciju koja je, btw, spram plota (fenomenalna), te nema osjecaja dociranja/mudroseranja, shto je beskrajan + , treba li rec, ustalom zato je sam film to sto jeste.
    (Koga interesuje, neka uzme K.Kastanedu, chitavi pasusi/principi su uzimani/korishceni, ali kako rekoh na najljepshi moguci nachin, te se, sort of plagiranje, pretvara u naj naj original, kao sto svi vidjesmo).


    p.s.
    za nastavke bi ih trebalo strijeljat sve zajedno i to sa familijama).

    E da, pardon zbog off-a svima .
    ><

  18. #2443
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Nisu meni tudjina ogadili nastavci. Jednostavno mi je film postao dosadan. Nije dobro ostarao kao sto rekoh.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #2444
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Mame nas

    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #2445
    Join Date
    May 2006
    Location
    Budva
    Posts
    2,836
    Thanks Thanks Given 
    56
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default



    ❤ 1:20 ❤

    Nego, imam strašan predosjećaj da će ovo da bude fenomalan filmić.
    Na kraju ću, kako to obično biva, da se razočaram.

  21. #2446
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tyler View Post
    Ideeemooo.

    Izgeda frucking sjajno

  22. #2447
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default



    SPLOOSH!
    E dje ne zivim u UK.

  23. #2448
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post


    SPLOOSH!
    E dje ne zivim u UK.
    Iii, u čemu je fora ?
    Restaurirani Blade Runner, kao što je bio i Star Wars.
    I 'ebaše mu majku sa mlaćenjem para, već je bio jedan Final Cut
    Last edited by Rakun; 10-03-15 at 18:38.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #2449
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  25. #2450
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    ^Meni vise obecava zbog rezisera, Brad Bird(Iron Giant, The Incredibles, Ratatouille).

Page 98 of 204 FirstFirst ... 4888949596979899100101102108148198 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ~~ The Books of Knjige ~~
    By OutLook in forum Zabava
    Replies: 16908
    Last Post: 22-02-24, 14:46
  2. New Movies Coming Up
    By :):):(:(: in forum Film
    Replies: 1
    Last Post: 15-11-06, 11:42
  3. The Second Coming
    By cvrchak in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 2
    Last Post: 09-04-05, 01:43
  4. Replies: 15
    Last Post: 05-11-04, 15:40
  5. Replies: 6
    Last Post: 08-10-04, 16:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •