Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 29

Thread: Ko su novski oridjinali?

  1. #1
    Join Date
    May 2007
    Location
    London, UK
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb Ko su novski oridjinali?

    Nisam siguran jesmo li pominjali imena oridjinala iz novoga ovdje ali evo da vidimo sto misle forumasi!? Kad kazem oridjinali mislim na ljude koji su specificni po necem i koje grad pamti...

  2. #2
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ko je malo stariji sigurno zna odakle su bile najvece face i likovi grada...stari grad & karacha forever

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tako je, Karacha. Ama, tempi passati, nema vise. Vodili smo prije godinu, dvije, lijepu pricu ovdje na forumu o tim ljudima koji su cinili dio dushe grada. Sjecali smo se Njunja, Koka, i Biljane, Lola, Marije Brushtulin , Gaja Usha, Stane Dilber... Vjerujem da se mladji clanovi foruma i ne sjecaju ovih ridikula ili oridjinala. Mozda Njunja.. Podmladak se nije primio. Imali smo i pricu ovdje o Mishelu, ali je bila poprimila ruzne konotacije, posprdne, pa su je moderatori s pravom prekinuli.
    Sjecanje na ljude koji su zivjeli po svojim regulama, puchili neku svoju pticu,imali svoje istine koje su nekada bile istinitije od nashih tzv " normalnih", je sjecanje na neki divni, mirni i lijepi Novi. Znali smo da budemo surovi prema njima, da ih intresamo vise nego sto su bili intresani, da pokazujemo svoju laznu supreriornost spram njihovog "ludila". Njihove price i anegdote bile su nam na zabavu, ponekad na porugu, ali smo ih i voljeli, brinuli o njima. Njihove sahrane bile su rijetke prilike da se okupi cijeli grad, da se zatrazi oprost za neke grubosti, a price o njima i njihovom Starom gradu postajale su dio alternativne istorije grada.
    Strah me je,Parangalu, da veci dio ucesnika foruma ne bi znao o cemu pricamo i smorili bi se od nase antike price o nekim cudnim ljudima koji su bili zanimljiviji, duhovitiji, originalniji, ali i neserecniji od bilo kog medijskog junaka danasnjice....

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,073
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Da bila je dobra pricha pre dvije godine na ovom forumu o oridjinalima
    \\
    OFL•GIC

  5. #5
    kravac Guest

    Default

    Ne mogu a da ne spomenem Obrada,jedan je od rijetkih preostalih

  6. #6
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    innominato svaka cast...ponekad kad sjednem kod zorza u kafic kad je on raspolozen uvjek mi prica o tim likovima i ja se stvarno odusevljavam tim anegdotama...
    obrad je jedan od brace milosevica koji su takodje cinili tu gardu iz starog grada...
    ajde ako je vec nekima pegla da slusaju te price bili neko mogo da mi nadje link te price sto je odje bila prije godinu dvije...

  7. #7
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    eo malo sam trazio po forumu al ne uspijeh naci tu pricu...samo sam nasao topic o miselu...

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,073
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Ja sada stvarno nisam siguran da li je to ostalo na starom forumu
    \\
    OFL•GIC

  9. #9
    bucjko is offline Banned (oslobodio se nas odgore i posao kod njih )
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    HN-BG
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    chile, definitivno!

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ulica Dositejeva
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prije dvije godine udjoh u 'kancelariju' one prodavnice(danas je tu Todor) i vidjeh na ormaricu zakacenu podsjetnicu..ne sjecam se sta je tacno pisalo ali je bio nacrtan odzacar i ispod je stajalo ime Njunjo,mozda je bilo napisano i njegovo pravo ime i prezime..I pisalo je 'Srecna Nova 198-neka godina'...
    Savrseno ga se sjecam,uvijek u crnom,nizi rastom i ne znam da li je to sada moja uobrazilja ali mislim da je imao i nesto kao crnu maramu oko vrata.. On me vrati u djetinjstvo,iako sam ga se plasila..ko zna zasto..
    Vrati me i u vrijeme kada je umjesto Cungu&comp bio Suvenir..Obozavala sam tu prodavnicu..
    Last edited by Tammy; 28-05-07 at 17:59.
    It' doesn't matter how powerful you are. You need soul... and one with a good act.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Njunju je pravo ime Rudi Karadzic a zena mu je bila Barica...

  12. #12
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    65
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se sjećam Špirića, išao je vazda sa nekom razbucanom najlon kesom i vikao "Cipi-Ripi, Cipi-Ripi..."
    Patria est, ubicumque est bene

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi, Montenegro
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Taib i Mishel

  14. #14
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Gligo Odalović je napisao knjigu u Djenovičkim oridjinalima. Odlična je. Bilo bi dobro kad bi to svako uradio za svoje mjesto

  15. #15
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    157
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Gligo Odalović je napisao knjigu u Djenovičkim oridjinalima. Odlična je. Bilo bi dobro kad bi to svako uradio za svoje mjesto

    Odlicno. Pridruzujem se akciji!
    It ain't no use to sit and wonder why, babe
    It don't matter, anyhow

  16. #16
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    herceg novi
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zaboravljate urbane likove grada,kao na primer Dado Nikolic,Ljusho Savic,legenda karache Steve Chambrlain,njegov stari Obrad i sestra Orada...Mishel i Mokica legende Igala!Ibro,statua pored pijace u gradu!Takvi likovi se samo kod nas mogu roditi.Koliko samo prica ima o njima...tema je,uzgred budi receno,vrh...Pozdrav za velikog 'komunistu' IIlijanica...i svim sa Crvenog Krsta koji su opalili za Ameriku da shljakaju...ski i al....
    Last edited by red_cross; 08-06-07 at 19:38. Reason: dobra tema,dobri ljudi

  17. #17
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    btw mishel nije legenda igala ako neko bude nedje pito

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,073
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by red_cross View Post
    Zaboravljate urbane likove grada,kao na primer Dado Nikolic,Ljusho Savic,legenda karache Steve Chambrlain,njegov stari Obrad i sestra Orada...Mishel i Mokica legende Igala!Ibro,statua pored pijace u gradu!Takvi likovi se samo kod nas mogu roditi.Koliko samo prica ima o njima...tema je,uzgred budi receno,vrh...Pozdrav za velikog 'komunistu' IIlijanica...i svim sa Crvenog Krsta koji su opalili za Ameriku da shljakaju...ski i al....
    Herceg Novi samo radja likove. Pozdrav za + ko god da je
    \\
    OFL•GIC

  19. #19
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    11
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Oridjinali

    Svidja mi se ovo misljenje o oridjinalima, njihovim navodnim "nastranostima" i "ludilu" i uopste njihovoj ulozi u drustvu. Nazalost se danas tezi da jednostavno budu eliminsani psihijatriskim ili drugim sistemima kako ne bi remetili opsesiju za nametnute kriterijume "normalnosti".
    Ja mislim da ipak jos ima njihovih nasljednika doduse u nekoj soft verziji. I na kraju krajeva ko se od novljana nije bar jednom osjetio kao "oridjino" u epohalnim promjenama koje su pregazile novi u zadnjih 15-20 godina, pred najezdom nekih novih koncepcija zajednice, stilova zivota i nestajanja lokalne tradicije.
    Evo Innominato je spomenuo one famozne a bilo ih je jos masu, pada mi na pamet lik koji se zvao Tokijo cije se price iskreno ne sjecam, bio je tu i zvonar one crkvice na Toploj koji bi se razbjesnio kad bi neko vikao "poplava!" zbog ko zna koje zivotne tragedije, pa onda jedan frizer koji je volio pokazivati svoj polni organ djeci u Parku Boke, ma da je u sustini bio bezopasan, pa Ljuse (da li se tako zvala?) sa svojim zastrasujucim izgledom koja se setala polu gola po Skveru sa svojim objesenim grudima i prodornim pogledom uprtim uvjek u neku drugu dimenziju...
    Ja mislim da bi svi oni zasluzili jednu knjigu kao sto je predlagao neko...



    Quote Originally Posted by innominato View Post
    Tako je, Karacha. Ama, tempi passati, nema vise. Vodili smo prije godinu, dvije, lijepu pricu ovdje na forumu o tim ljudima koji su cinili dio dushe grada. Sjecali smo se Njunja, Koka, i Biljane, Lola, Marije Brushtulin , Gaja Usha, Stane Dilber... Vjerujem da se mladji clanovi foruma i ne sjecaju ovih ridikula ili oridjinala. Mozda Njunja.. Podmladak se nije primio. Imali smo i pricu ovdje o Mishelu, ali je bila poprimila ruzne konotacije, posprdne, pa su je moderatori s pravom prekinuli.
    Sjecanje na ljude koji su zivjeli po svojim regulama, puchili neku svoju pticu,imali svoje istine koje su nekada bile istinitije od nashih tzv " normalnih", je sjecanje na neki divni, mirni i lijepi Novi. Znali smo da budemo surovi prema njima, da ih intresamo vise nego sto su bili intresani, da pokazujemo svoju laznu supreriornost spram njihovog "ludila". Njihove price i anegdote bile su nam na zabavu, ponekad na porugu, ali smo ih i voljeli, brinuli o njima. Njihove sahrane bile su rijetke prilike da se okupi cijeli grad, da se zatrazi oprost za neke grubosti, a price o njima i njihovom Starom gradu postajale su dio alternativne istorije grada.
    Strah me je,Parangalu, da veci dio ucesnika foruma ne bi znao o cemu pricamo i smorili bi se od nase antike price o nekim cudnim ljudima koji su bili zanimljiviji, duhovitiji, originalniji, ali i neserecniji od bilo kog medijskog junaka danasnjice....

  20. #20
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karacha View Post
    btw mishel nije legenda igala ako neko bude nedje pito
    Naravno da nije Igala vec Gomile...
    Proceduralno!

  21. #21
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    11
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Gomila Siti

    E pa da, Gomila Siti (mozda jos postoji taj grafit gdje su stepenice koje vode ka Gomili u stilu "pisi kao sto govoris") je imala svoje oridjinale, to je novija prica jer kao suburbana cetvrt postoji od samog pocetka osamdesetih, ali istina je da su neki od tih likova bili katapultovani tamo iz Starog Grada poslje zemljotresa iz 1979...Tu tek ima anegdota, Naselje Novo Mesto je bas bilo ludo mesto...Ima li gomiljana na forumu?

    Quote Originally Posted by MiddleClass View Post
    Naravno da nije Igala vec Gomile...

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Sred pušaka bajoneta
    Posts
    305
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  23. #23
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MiddleClass View Post
    Naravno da nije Igala vec Gomile...
    e pa nije ni gomile nego starog grada...svi stariji znaju odakle ja ta porodica i dje je misel zivio...

  24. #24
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    umro jos jedan novski oridjinal ceranic stevo-kontra...

  25. #25
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    91
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Žiža s Karače

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •