Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456
Results 126 to 148 of 148

Thread: Berza

  1. #126
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    20-09-06, 01:27
    hercules [IMG]h
    Ljubotinjanin koji sve zna i u sve se razumije
    Join Date: Feb 2004
    Posts: 13,241



    Mislim da se te Medove prognoze ipak nece ostvarit.

    Evo se uvjeri i prochitaj nashu raspravu , vodjenu proshle godine, Harijev LINK.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  2. #127
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo se polako priprema teren za jeftinu prodaju Elektroprivrede. Cim su poceli sa naricanjem po novinama i kukumavkanjem kako je Elektroprivreda u teskoj situaciji jasno je da se sprema jos jedno zavrtanje velemajstora ovog zanata. Pa momci snadjite se, ko ima mozga profitirace prateci njihove korake. Ko nece neka kuka po vas dan nad crnogorskom sudbinom i pominjanjem onih koje ipak svi mi tapsemo po ramenima na izborima.

  3. #128
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Evo se uvjeri i prochitaj nashu raspravu , vodjenu proshle godine, Harijev LINK.
    To ce reci da je brza pukla?
    Ja nesto ne vidim da je pukla. Sve zavisi ko je sto kupovao. Ali 90% ljudi je zaradilo na berzi. Sve zavisi ko kakav protfolio ima i kako rukovodi sa njim
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #129
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Puklo je masovno interesovanje i povjerenje GRADJANA u ferpleji BERZU,
    DAFINE I GAZDE JEZDE ponovo skidaju KAJMAK sa vruce VARENIKE, a gologuza RAJA, ostaje josh GOLOGUZIJA I DEPRESIVNIJA,
    shto moze da destabilizuje DRZAVU, jer moze doci do masovnih protesta SOCIJALNO UGROZENIH I PREVARENIH PO HILJADITI PUT, to je OPASNI EXSPLOZIVNI KOKTEL.

    Tachno je, da dolazi do OSCILACIJA na BERZAMA i padova,
    ali HERKO, ovo je CRNJE OD CRNOGA PETKA I PONEDJELJNIKA, ovo je PLJACHKA.

    Ova je PLJACHKA PLANSKI URADJENA,
    STRATESHKI sa blagoslovom FONDOVA I PRVE NAJVECE MASOVNE PLJACHKE DRUSHTVENE IMOVINE, uz saradnju OBADVIJE BERZE, dje su planski dojavama PUMPALI MJEHUR OD SAPUNICE.

    SAD JE PUKLO, TRAZILI STE GLEDAJTE,
    deset hiljada nelikvidnih firmi nije dostavilo izvjeshtaje o poslovanju,
    shto rade DRZAVNE INSTITUCIJE, koje su obavezne da KAZNJAVAJU SA 15 000€, one koji ne dostavljaju godishnje izvjeshtaje, u CIVILIZOVANIM ZEMLJAMA,
    firme koje se kotiraju na BERZI,
    moraju da OBJAVLJUJU KVARTALNE IZVJESHTAJE, od UGLEDNIH REVIZORA.

    JOSH JEDNA BRUKA DOMACE MAFIJE.
    Last edited by milovan; 27-11-07 at 17:45.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  5. #130
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Puklo je masovno interesovanje i povjerenje GRADJANA u ferpleji BERZU,
    DAFINE I GAZDE JEZDE ponovo skidaju KAJMAK sa vruce VARENIKE, a gologuza RAJA, ostaje josh GOLOGUZIJA I DEPRESIVNIJA,
    shto moze da destabilizuje DRZAVU, jer moze doci do masovnih protesta SOCIJALNO UGROZENIH I PREVARENIH PO HILJADITI PUT, to je OPASNI EXSPLOZIVNI KOKTEL.

    Tachno je, da dolazi do OSCILACIJA na BERZAMA i padova,
    ali HERKO, ovo je CRNJE OD CRNOGA PETKA I PONEDJELJNIKA, ovo je PLJACHKA.
    Potpisujem...
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  6. #131
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jes jes, doci ce do masovnih protesta ali to se desava samo kada se narod gurka u redove da kupi mobilni telefon ili prilikom otvaranja nekog supermarketa da kupe kompjuter za 100 eura i televizor od 50 pa masovno jedni na druge protestvuju i posaketaju se kad proradi sirotinjska nervozna krv

    Kakvi masovni protesti covjece?

  7. #132
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    rog Cerica
    Posts
    1,546
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by alfa_seljacina View Post
    Jes jes, doci ce do masovnih protesta ali to se desava samo kada se narod gurka u redove da kupi mobilni telefon ili prilikom otvaranja nekog supermarketa da kupe kompjuter za 100 eura i televizor od 50 pa masovno jedni na druge protestvuju i posaketaju se kad proradi sirotinjska nervozna krv

    Kakvi masovni protesti covjece?
    Hahahah. Ziva tuzna istina! Kod nas povod za protest mora da bude nesto sto je vezano za 'vjeru', ratovanje, nacionalne ideje, odnosno nesto o cemu narod veze s mozgom nema. A glad, besposlica, neprdavda, bijeda, - na to smo navikli bolje no iko.

    Mene su ubjedjivali da se zajmam da ulozim na berzu. Srecom nisam. Da zavisim od Veskobara, Acike i ekipe i njihovih kalkulacija. Pljuc!
    Kad me neko pita sto sam ja bez tebe sam,
    sigurno cu tada reci : kakva kuca, kakav stan...

  8. #133
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic View Post
    Mozda je politika u pitanju. Mozda se investitori boje kako ce se rijesit pitanje Kosova i kako ce se to prenijet na BiH, pa cekaju sa daljim ulaganjima (stabilnost regiona itekako utice na berzu, sjeti se samo 11-og Septembra i pada svih berzi svijeta odma poslije toga). Drugim rijecima, prodaju ono sto imaju i cekaju da vide kako ce ta pitanja da se rijese.

    Ja planiram da ulozim malo na berzu tek kad vidim da se BiH nece destabilizovat kad Kosovo dobije nezavisnost. Za sad cekam da vidim kako ce stvari da se odviju.
    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic View Post
    U slucaju da je Kosovo, odnosno BiH, trebale bi da padaju akcije svih berzi iz naseg okruzenja (ne znam je li to slucaj ili samo padaju akcije nase berze).
    Quote Originally Posted by Ramos View Post
    DRASTIČAN PAD CIJENA AKCIJA

    Sa berze bježe mali i uplašeni


    Podgorica - Sunovrat cijena na crnogorskom tržištu kapitala osjetili su juče gotovo svi vlasnici hartija od vrijednosti. Radna sedmica počela je značajnim gubicima, a prodavci su na momente opet panično prodavali i najlikvidnije akcije... čija se vrijednost vratila na nivo od prije nekoliko mjeseci.
    ...
    Turbulencije su, međutim, prisutne na gotovo svim berzanskim tržištima u regionu.
    Menadžer fonda Aktiva integra Milena Pavićević kazala je za "Vijesti" da su negativni trendova na Zagrebačkoj berzi prošle sedmice zaustavljeni nakon parlamentarnih izbora i da je tržište juče krenulo "uzlaznom putanjom".
    Pobjedom vladajuće HDZ, naime, kod investitora je nestala bojazan od uvođenja poreza na kapitalnu dobit, za koji se u predizbornoj priči zalagala opozicija.
    Indeks Beogradske berze prošle sedmice potonuo je gotovo 10 odsto, da bi juče došlo do priličnog rasta. Ljubljanska berza je, takođe, ovu sedmicu započela pozitivnim trendom.
    - Nakon pada indeksa Sarajevske berze od šest odsto prethodne sedmice juče se na ovom tržištu nije radilo zbog proslave praznika državnosti, dok je Banjalučka berza nastavila negativni trend iz prethodne sedmice uz prilično blaži pad.
    Makedonsko tržište, koje često odudara od kratkoročnih trendova u regionu, završilo je ponedeljak u blagom crvenilu. Prethodne sedmice u Makedoniji je bilo pozitivnih i negativnih kretanja - dodala je Pavićević.

    Znaci ipak padaju akcije Beogradske i Sarajevske berze.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  9. #134
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Californication
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic View Post
    Znaci ipak padaju akcije Beogradske i Sarajevske berze.
    Zavrni(nasuchi) rukave(do podlaktica) pa na posao, jer nema vajde od zelenastva i vjestackog bogacenja.
    Last edited by KRECHIMIR; 28-11-07 at 04:12.
    NOTHING IN LIFE IS CERTAIN BUT TAXES AND DEATH

  10. #135
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Californication
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Puklo je masovno interesovanje i povjerenje GRADJANA u ferpleji BERZU,
    DAFINE I GAZDE JEZDE ponovo skidaju KAJMAK sa vruce VARENIKE, a gologuza RAJA, ostaje josh GOLOGUZIJA I DEPRESIVNIJA,
    shto moze da destabilizuje DRZAVU, jer moze doci do masovnih protesta SOCIJALNO UGROZENIH I PREVARENIH PO HILJADITI PUT, to je OPASNI EXSPLOZIVNI KOKTEL.

    Tachno je, da dolazi do OSCILACIJA na BERZAMA i padova,
    ali HERKO, ovo je CRNJE OD CRNOGA PETKA I PONEDJELJNIKA, ovo je PLJACHKA.

    Ova je PLJACHKA PLANSKI URADJENA,
    STRATESHKI sa blagoslovom FONDOVA I PRVE NAJVECE MASOVNE PLJACHKE DRUSHTVENE IMOVINE, uz saradnju OBADVIJE BERZE, dje su planski dojavama PUMPALI MJEHUR OD SAPUNICE.

    SAD JE PUKLO, TRAZILI STE GLEDAJTE,
    deset hiljada nelikvidnih firmi nije dostavilo izvjeshtaje o poslovanju,
    shto rade DRZAVNE INSTITUCIJE, koje su obavezne da KAZNJAVAJU SA 15 000€, one koji ne dostavljaju godishnje izvjeshtaje, u CIVILIZOVANIM ZEMLJAMA,
    firme koje se kotiraju na BERZI,
    moraju da OBJAVLJUJU KVARTALNE IZVJESHTAJE, od UGLEDNIH REVIZORA.

    JOSH JEDNA BRUKA DOMACE MAFIJE.

    Sve je to moj Milovane hajka krvolocnih mocnika da otmu to malo ustedjevine od ovog napacenog u sivilo zavijenog naroda i naravno da napune ove rumene oligarhe iz maccehe Rusije.
    NOTHING IN LIFE IS CERTAIN BUT TAXES AND DEATH

  11. #136
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Dva mjesechno (KAPu dolje) Rusima,
    tri kusima,
    a chetiri repatima.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  12. #137
    Join Date
    May 2006
    Location
    Dolina Bogova...
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo, ljudi, ja radim u brokerskoj kuci skoro godinu dana kao referent za prijem naloga, i znam da je, do skoro, nashu berzu kontrolisalo par ljudi. Medjutim, pojma nemam o ovome shto se sad deshava na nashoj berzi. Ne stvarno nam je berza katastrofa, a kako i ne bi kad je Komisija za hov sastavljena od foliranata i ko zna koga vec. Kao i sve u nashoj drzavi.....
    Last edited by ZeroC00L; 04-12-07 at 17:30.
    My crime is that of curiosity ! ! !

  13. #138
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ZeroC00L View Post
    Evo, ljudi, ja radim u brokerskoj kuci skoro godinu dana kao referent za prijem naloga, i znam da je, do skoro, nashu berzu kontrolisalo par ljudi. Medjutim, pojma nemam o ovome shto se sad deshava na nashoj berzi. Ne, stvarno nam je berza katastrofa, a kako i ne_bi kad je Komisija za hov sastavljena od foliranata i ko zna koga vec. Kao i sve u nashoj drzavi.....
    :monkey:
    _____________________________
    Vecina ljudi je zla

  14. #139
    Join Date
    May 2006
    Location
    Dolina Bogova...
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    :monkey:
    _____________________________


    Hahahahahaahahha. Fala.......
    Last edited by ZeroC00L; 04-12-07 at 17:31.
    My crime is that of curiosity ! ! !

  15. #140
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ZeroC00L View Post
    Evo, ljudi, ja radim u brokerskoj kuci skoro godinu dana kao referent za prijem naloga, i znam da je, do skoro, nashu berzu kontrolisalo par ljudi. Medjutim, pojma nemam o ovome shto se sad deshava na nashoj berzi. Ne stvarno nam je berza katastrofa, a kako i ne bi kad je Komisija za hov sastavljena od foliranata i ko zna koga vec. Kao i sve u nashoj drzavi.....
    Koji su to foliranti u komisji??
    Jos je Cetinjanin na celu iste pa tako za sugradjanina.... Ccccc straEshno. Tako o ljudima koji kontrolisu brokerske kuce...

    Vidim i u parlament su bas fino raspravljali o radu iste. Onakve nekulture poslanika jos nije bivalo. Upadanja u izlaganje, prepucavanje. Tuzno i jadno.
    I na kraj nista ne postigose. Zorana Djikanovica to ni malo ne potrese koliko vidjeh.


    Sad vidjeh, Milos111111 mi jos nije odgovorio na pitanje :cry:
    Last edited by hercules; 05-12-07 at 15:50.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. #141
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,647
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Trguje li ko više na našoj berzi?
    Gialla come er sole, Rossa come er core mio!

    https://www.youtube.com/watch?v=K7iNbKZkY5Q

  17. #142
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,688
    Thanks Thanks Given 
    1,088
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    ima li neko iskustva sa kapital rs? Mislio sam da prikljucim, pa me zanima je li prevara jer sam citao razna iskustva po internetu.

  18. #143
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Koliko mene sjecanje sluzi kapital.rs je samo plaforma na koju mozes da trgujes finansijske derivate.
    Takvih platofrmi imas koliko hoces.

    Oni zive od provizija, a ne mogu ti obecati da ces zaraditi. Mogu samo da reklamiraju da ces zaraditi ali ne i garantovati
    Kad ti zaradjues zaradjuju i oni, kad ti gubis oni ne gube jer im brokerska kuca preko koje rade uzima procenat tj naknadu.
    Kad dobijas, dio te provizije od brokerske kuce oni zadrže za sebe.

    Savjet: Ulozi koliko si spreman da prezalis i probaj.
    95% ljudi izgubi pare na berzi. 2-3% je na 0 a ostali zaradjuju. A zaradjuju samo veliki, ili ti zargonski rece kuca kao u kockarnicama.
    Last edited by hercules; 14-12-23 at 23:05.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  19. #144
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,157
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    457 Posts

    Default

    Ja radim u firmi koja se bavi Forex-om, tj hostujemo vps-ove za klijente koji trguju valutama i imamo gomilu brokerskih kuca/platformi kao kapital.rs koji rade sa nama. X broj puta sam usao kod nekog klijenta da nesto sredjujem i jos nisam nijednog vidio da je u plusu sa trejdovima tako da cak i ovih 5% sto hercules kaze da je na 0 ili u plusu je maksimum.

  20. #145
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,721
    Thanks Thanks Given 
    347
    Thanks Thanks Received 
    926
    Thanked in
    473 Posts

    Default

    Jedna mala digresija...kapital rs i slične platforme nemaju veze sa naslovom teme...Da je naslov teme kladionica, onda bi imalo smisla.

  21. #146
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    657
    Thanks Thanks Given 
    205
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    219 Posts

    Default

    Berza privlaci kockare. Zato je i toliki procenat gubitnika. Ljudi koji trguju ozbiljno poznaju materiju i to veze s kockom nema. HFT je jos vise onemogucio da pojedinac ima pozitivan bilans. Scalperi i momentum traderi mogu fino da prolaze. I oni sa velikim kapitalom

  22. #147
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,081
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Uvijek je pitanje šta se želi.
    Ako negdje hoćete da sklonite višak novca, berza je OK. I ne treba biti neki genije. Pogledaju se npr američki indeksi, DOW, NASDAQ, S&P... Porasli su recimo x4 u poslednjih 15 godina. Više nego oročenje na banku. Ovo je najjednostavnije, da se ubaci novac i sačuva mu se vrijednost na dugi rok.
    Akcije su "dugoročne hartije od vrijednosti" i to je prva lekcija.
    A onda ako čovjek želi da bira u zavisnosti od preferencija, npr. da ima neku dividendu u nekom periodu, ili nešto slično, to je već malo šira tema.
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  23. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  24. #148
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    657
    Thanks Thanks Given 
    205
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    219 Posts

    Default

    To htjedoh napisati. Indeksi su za investiciono ulaganje, 5-15% procenata rast godisnje ugrubo. Nose usa ekonomiju. Ko pronadje vezu izmedju medjunarodnih trzista, privrednih sektora itd, moze lijepo da zaradi. Korona je bila sjajna prilika i totalni amater je mogao profitirati

Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ekonomija - Berza
    By Iggy in forum Sve i svašta
    Replies: 0
    Last Post: 25-01-07, 13:03
  2. Crnogorska berza
    By pirely in forum Sve i svašta
    Replies: 33
    Last Post: 09-10-06, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •