Page 16 of 17 FirstFirst ... 6121314151617 LastLast
Results 376 to 400 of 418

Thread: [LINKOVI] Sveto Pismo, Kur'an, teoloske rasprave

  1. #376
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,432
    Thanks Thanks Given 
    613
    Thanks Thanks Received 
    644
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Ali kako ti ne pada na pamet a odgovorio si na to pitanje hahah, sto je ovo.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  2. #377
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Nema bitne razlike između onih koji u boga vjeruju i onih koji ne vjeruju. Jedni i drugi prosto - vjeruju
    Upravo si rekao sljedeće:
    Nema bitne razlike između onih koji u leprikone vjeruju i onih koji ne vjeruju. Jedni i drugi prosto -vjeruju


    Pardon... postoji razlika, oni koji vjeruju u leprikone su u ludarama. Mislim da nije fer da jedna osoba koja vjeruje u nešto ide u ludaru, dok se druga osoba koja vjeruje u nešto za šta ima istu(ili manju) količinu dokaza kreće slobodno
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #378
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    Ali kako ti ne pada na pamet a odgovorio si na to pitanje hahah, sto je ovo.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    slovo po slovo, i simbol po simbol . Polako, uspjeće ti vremenom

    Kad zaribaš samo ponovi sebi "ljudima su bile potrebne hiljade i hiljade godina da postanu pismeni"
    Last edited by Rakun; 14-01-17 at 15:10.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #379
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,432
    Thanks Thanks Given 
    613
    Thanks Thanks Received 
    644
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Stari, moras malo da poradis na sebi, vidji kako si luckast..

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  5. #380
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    U pravu je @Solid no ti nemaš kad da razmišljaš a kamoli da priznaš da si falio.

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Nisu meni otišli živci. Naprotiv, ja dolazim u ovaj dio foruma da se malo ispraznim nad vjernicima koji kad ne znaju đe udaraju počnu sa "čudni su putevi gospodnji", "ne pada mi na pamet da odgovaram na takvo pitanje" "ne lupaj", "nervozan si" itd...
    Ne znam đe (sic!) si mene vidio da odgovaram na taj način a da nije satirično, ukoliko ga je i bilo. Dok sa druge strane na sve što ti e kaže ili pređeš ili oćutiš i to bi onda trebalo da bude neki rezon argumentacija i razgovor. Niđe (sic!) veze. Nego kada nemaš više ništa da kažeš, a kao i da si imao prelaziš na frustraciju ili kako ti veliš (sic!) "iživljavanje". E pa vidiš baš time pokazuješ da si totalna neznalica kada su ove stvari u pitanju, i neka što nemaš pojma o stvarima koje kritikuješ nego se još usuđuješ da vrijeđaš jer eto ti ne znaš. To pokazuje da ove stvari nemaju vezu sa edukacijom, jer sve što ti znaš o ovim stvarima je sa neta, nemaš iskustva ič na ovu temu, ali zato pokazuješ manjak kulture, vaspitanja i naravno karaktera. Dakle osnovne ljudske pristojnosti i karaktera.
    No, to nije toliko strašno, jer je danas biti "in" liberalni fašista, i jednostavno ne možeš da podneseš da budeš "out", i onda naravno slijedi etiketiranje i vulgarizacija protiv koje se deklarativno boriš. Zato i na ovom forumu prolaze postovi poput ovoga.

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ne kažem to ja već vaši popovi (popeli mi se na ...)
    Nisi primio Isusa ako ga ne primiš kroz sveti obred zvani kršćenje(ako si klinac možeš da ga primiš i od popa)

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    I pretpostavljam da te ovakve stvari svrstavaju u sortu naprednih mislilaca koji sa prezirom gledaju na ljude koji se eto usuđuju da vjeruju, da se krste i sačuvajBože još te navike javno ispoljavaju.

    I ovđe troluješ temu, jer je tema Pismo itd i komentari.
    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Upravo si rekao sljedeće:
    Nema bitne razlike između onih koji u leprikone vjeruju i onih koji ne vjeruju. Jedni i drugi prosto -vjeruju
    Pardon... postoji razlika, oni koji vjeruju u leprikone su u ludarama. Mislim da nije fer da jedna osoba koja vjeruje u nešto ide u ludaru, dok se druga osoba koja vjeruje u nešto za šta ima istu(ili manju) količinu dokaza kreće slobodno
    Kada uspiješ da dokažeš stvari kao što su misao, osjećanje, kako dišeš, kako živiš, na osnovu čega vjeruješ da ćeš dočekati sjutra, jer još ne znaš jelte, onda možemo da pričamo o tebi kao normalnoj osobi.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  6. #381
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Upravo si rekao sljedeće:
    Nema bitne razlike između onih koji u leprikone vjeruju i onih koji ne vjeruju. Jedni i drugi prosto -vjeruju


    Pardon... postoji razlika, oni koji vjeruju u leprikone su u ludarama. Mislim da nije fer da jedna osoba koja vjeruje u nešto ide u ludaru, dok se druga osoba koja vjeruje u nešto za šta ima istu(ili manju) količinu dokaza kreće slobodno
    Prosto, da imaju prihvatljiv odgovor za nemanje Boga ne bi isti bili. Jedni vjeruju da je zemlja ravna, drugi ne... isti su. Da recimo ravnodušnost nije suprotnost ljubavi bila bi to mržnja.... itd, itd... srećom se udaljismo od postulata globalne zaostavštine vijekova iza nas, pa nešta jasnije pojmimo duhovne kategorije. Rekoh, srećom, kikiiii
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  7. #382
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    X. puštimo tu priču, naučite vi mene kako mogu da dokažem da me kradu na račun na ovim novim strujomjerima, pa ćemo lako za ostala dokazivanja.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  8. #383
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    NjAAHAHAHAAAA

    To bar kao boza prosto, jer jelte svaka istina se danas kreira, skup advokat, mediji... i budeš kraden
    Last edited by Xerxes; 15-01-17 at 11:08.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  9. #384
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    X. puštimo tu priču, naučite vi mene kako mogu da dokažem da me kradu na račun na ovim novim strujomjerima, pa ćemo lako za ostala dokazivanja.
    ugradi solarne panele i umjesto da se oslanjaš na čovjekovu struju troši ono što ti tvoj bog pruža
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #385
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    HIHIHIHIHIIIII
    Meni da je nać kakve "Made by God" baterije sa rokom trajanja "da ne misliš" rado bih se božjom strujom okoristio. Iako je i ova koju koristimo božja, al privatizovana...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  11. #386
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    HIHIHIHIHIIIII
    Meni da je nać kakve "Made by God" baterije sa rokom trajanja "da ne misliš" rado bih se božjom strujom okoristio. Iako je i ova koju koristimo božja, al privatizovana...
    Kako može biti božija kada je napravljena u termoelektrani
    Čovjek je morao iskopati ugalj i zapaliti ga, što znači miješanje čovjeka u prirodu.Sunce je izvor na kojeg ne možeš uticati i uzimaš ga direktno iz božijeg prkna
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #387
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A da mi je samo jedan grom osedlat, pa da vidiš božje struje, bi je u Las Vegas izvozio, i nazvao je mojom, samo mojom!

    Harfa bi mi se za na uvce svirala...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  13. #388
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    ugradi solarne panele i umjesto da se oslanjaš na čovjekovu struju troši ono što ti tvoj bog pruža
    Rakune baš si šašeljav. Koristiš i ti sunce, no zaludo.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  14. #389
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    X. puštimo tu priču, naučite vi mene kako mogu da dokažem da me kradu na račun na ovim novim strujomjerima, pa ćemo lako za ostala dokazivanja.
    Na paradoksalan način upravo prikazuješ nikejsku zaostavštinu.

    Zašto ti treba nauk?
    Koja je alternativa?

    Ranohrišćanske zajednice su imale neku ponudu dok se nije uspostavila paradigma ''ćesaru treba ćesarovo'', pa do onoga da veleletno zdanje može da ima misionarsku ulogu.

    Izbježe odgovor, zašto Oktavijan Avgust nije proklet? - s obzirom da se svojevremeno vrijeme računalo po godini vladavine Ćesara.

  15. #390
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nešto sam ti spor noćas, moraš me više uputit nešto slabo razumijem što me pitaš.
    Caru carevo je originalno učenje spram onoga da nema vlasti da nije od Boga data. E sad, što se tiče ranohrišćanskih zajednica postoje mišljenja da je upravo Konstantin dosta razvodnio stvari jer od njega počinje prestanak progona Hrišćana. Dok su bile muke ljute i vjera je bila jaka, a takođe i događaji koji su se netom dogodili su bili svježi svojim prisustvom. ali opet paradoksalno je tražiti da ljudi stradaju kako bi mi stekli uvid u ono iskonsko, barem dok ima stradanja na sve strane oko nas, dočim mi na to ne obraćamo pažnju.
    Ništa mi nije jasno za Oktavijana??
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  16. #391
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,825
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Na tom saboru su između ostalog utvrđivana bogonadahnuta jevanđelja. Od 1800 pozvanih episkopa samo je 318 bilo prisutno? Po nekim svjedočenjima nekolicine episkopa, većina episkopa su bili bez ili sa minimalnim obrazovanjem.Nisu se mogli dogovoriti pa su posegnuli za Božijom voljom? Stavili su sva jevanđelja ispod stola i ona koja nađu ujutru na stolu bila bi "ta". I tako ujutru... Nepoznato je kod koga su bili ključevi saborne dvorane.

    Sent from my GSXR1000 @299
    Last edited by Caesar; 22-01-17 at 20:24.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  17. #392
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Paa, može i tako, ali u slučaju da nema apostolskog prejemstva. Tako da ne moraju svi episkopi da se sakupe da bi se nešto odlučivalo, nije to princip glasanja.
    Inače poznato je da je zamjenu apostola Jude odlučivalo bacanje kockica, a ima slučajeva i u Starom Zavjetu. Jbg. Ovi liberali bi trebalo da se ugledaju na njih kako se prihvataju odluke.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  18. #393
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ništa mi nije jasno za Oktavijana??
    Zašto ga nisu prokleli ?

    On je jako bitan za Rimsko carstvo, poznato je da je od njega krenuo čuveni Pax Romana, a i da je sam proglašen za Boga, kao i Julie Cezar.

    Na saboru je prva tačka bila bavljenje sa jereticima. Konstanin je izjednačio Hrišćanstvo sa Rimskom religijom, pa me interesuje da li je to kompromis sa đavolom radi vlasti?

    I danas se čuje progon i kletva nad Arijanom i njegovom poimanju suštine Hrista i složio bih se sa rečenim -''Po nekim svjedočenjima nekolicine episkopa, većina episkopa su bili bez ili sa minimalnim obrazovanjem.'' - i dodao još što šta, da većina nije imala ni predstavu o samoj razlici u poimanju suštine Hrista- pa se to okrečilo sa nadahnućem, bilo kako bilo dobili su status sveca.

    Nadahnuće je poznato odakle je došlo, bar mislim.

    Uporedi to sa Hristovim djelom...



  19. #394
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,825
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default



    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  20. #395
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Otprilike ,kao i mnogo drugih stvari, se svodi na -ne pitaj me za prvi milion, oću reći za prvi sabor.

  21. #396
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    @Cezar
    Meanwhile the emperor, being desirous of personally examining Arius, sent for him to the palace, and asked him whether he would assent to the determinations of the Synod at Nicća. He without hesitation replied in the affirmative, and subscribed the declaration of the faith in the emperor's presence, acting with duplicity. The emperor, surprised at his ready compliance, obliged him to confirm his signature by an oath. This also he did with equal dissimulation. The way he evaded, as I have heard, was this: he wrote his own opinion on paper, and carried it under his arm, so that he then swore truly that he really held the sentiments he had written. That this is so, however, I have written from hearsay, but that he added an oath to his subscription, I have myself ascertained, from an examination of the emperor's own letters. The emperor being thus convinced, ordered that he should be received into communion by Alexander, bishop of Constantinople. It was then Saturday, and Arius was expecting to assemble with the church on the day following: but divine retribution overtook his daring criminalities. For going out of the imperial palace, attended by a crowd of Eusebian partisans like guards, he paraded proudly through the midst of the city, attracting the notice of all the people. As he approached the place called Constantine's Forum, where the column of porphyry is erected, a terror arising from the remorse of conscience seized Arius, and with the terror a violent relaxation of the bowels: he therefore enquired whether there was a convenient place near, and being directed to the back of Constantine's Forum, he hastened thither. Soon after a faintness came over him, and together with the evacuations his bowels protruded, followed by a copious hemorrhage, and the descent of the smaller intestines: moreover portions of his spleen and liver were brought off in the effusion of blood, so that he almost immediately died.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  22. #397
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,825
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Ovo je neobično precizno. Ja sam uglavnom uspjevao da nađem navode te Kurte ili Murte iz tog perioda. Episkopa ovog ili onog. Nagađanja često. Ovo što si stavio je kao što rekoh neobično precizno i sadržajno.

    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  23. #398
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zaboravih stavit odakle je citat
    Nicene and Post-Nicene Fathers, Ser. II, Vol. II: The Ecclesiastical History of Socrates Scholasticus.: The Death of Arius.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  24. #399
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Zašto ga nisu prokleli ?
    On je jako bitan za Rimsko carstvo, poznato je da je od njega krenuo čuveni Pax Romana, a i da je sam proglašen za Boga, kao i Julie Cezar.

    Na saboru je prva tačka bila bavljenje sa jereticima. Konstanin je izjednačio Hrišćanstvo sa Rimskom religijom, pa me interesuje da li je to kompromis sa đavolom radi vlasti?

    I danas se čuje progon i kletva nad Arijanom i njegovom poimanju suštine Hrista i složio bih se sa rečenim -''Po nekim svjedočenjima nekolicine episkopa, većina episkopa su bili bez ili sa minimalnim obrazovanjem.'' - i dodao još što šta, da većina nije imala ni predstavu o samoj razlici u poimanju suštine Hrista- pa se to okrečilo sa nadahnućem, bilo kako bilo dobili su status sveca.

    Nadahnuće je poznato odakle je došlo, bar mislim.

    Uporedi to sa Hristovim djelom...
    I dalje ne shvatam kakve veze ima Oktavijan sa Crkvom ali nije ni bitno.
    Mislim da je sada doobro napomenut da je termin "jedinosuštan" posato odomaćen u Crkvi, prema navodima Tertulijana, već krajem drugog vijeka pa na dalje, tako da Konstantinovo "nadahnuće" ima možda drugačiji izvor nego što ti misliš.
    E sada, što se tiče sholastičkog pristupa, da ne davim mnogo. Nije slučajno što je Hristos za svoje učenike izabrao pastire, ribare i ostale.
    Lk. 10,21
    "U taj čas obradova se duhom Isus i reče: Hvalim te, Oče, Gospode neba i zemlje, što si ovo sakrio od mudrih i razboritih, a otkrio to bezazlenima. Da, Oče, jer je tako bila volja tvoja."
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  25. #400
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Ако се изузме сензационалистички наслов на датом линку поред екслузивног материјала има и много блиставих фотографија:

    http://news.nationalgeographic.com/2...lapse-tunnels/

Page 16 of 17 FirstFirst ... 6121314151617 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. sveto pismo da ili ne
    By mastersafeguard in forum CdM Arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 24-06-14, 19:17
  2. svetO
    By SNAKE in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 16
    Last Post: 03-11-09, 12:21
  3. rasprave sa drustvom
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 50
    Last Post: 21-04-04, 17:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •