Page 12 of 17 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast
Results 276 to 300 of 418

Thread: [LINKOVI] Sveto Pismo, Kur'an, teoloske rasprave

  1. #276
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    NOVINAR: Oni bi rado čuli u čemu je Vaša filozofija.
    TESLA: Život je ritam koji se mora spoznati. Ja osećam taj ritam i upravljam se po njemu i prepuštam mu se. On je vrlo zahvalan i dao mi je znanja koja imam. Sve što živi povezano je dubokim i divnim vezama: čovjek i zvijezde, ameba i Sunce, naše srce i kruženje beskonačnog broja svjetova. Te veze su neraskidive, ali one se mogu pripitomiti i umilostiviti tako da čojvek i sam počne da stvara nove i drugačije odnose u svijetu, a da stare ne naruši. Znanje dolazi iz svemira; naš vid je njegov najsavršeniji prijemnik. Imamo dva oka: zemaljsko i duhovno. Treba nastojati da ona postanu jedno oko. Univerzum je živ u svim svojim manifestacijama, poput kakve misleće životinje. Kamen je misaono i osećajno biće, kao što su to biljke, zver i čovek. Zvezda koja sija traži da je gledamo, i da nismo odveć obuzeti sobom razumeli bismo njen jezik i poruke. Svoje disanje, oči i uši čovjek mora uskladiti sa disanjem, očima i ušima univerzuma.
    NOVINAR: Dok govorite, čini mi se da slušam budistički tekst, reči taoista ili traktat Parazulzusa?
    TESLA: Dobro vam se čini! Znači da postoji opšte znanje i istine koje je čovek oduvijek posedovao. Po mom osjećanju i iskustvu, u svemiru ima samo jedna materija i jedna vrhovna energija sa beskonačnim brojem manifestacija života. Najlepše od svega je to što otkrićem jedne tajne u prirodi, otkrivate i ostale. One se ne kriju, tu su oko nas, ali mi smo slepi i gluvi za njih. Ako se emotivno vežemo za njih, one nam same dolaze. Jabuka je mnogo, ali je jedan Njutn. On je tražio upravo onu jabuku koja je pala pred njega.
    NOVINAR: Pitanje koje je možda trebalo postaviti u početku ovog razgovora. Šta je za vas elektricitet, poštovani gospodine Tesla?
    TESLA: Sve je elektricitet. Najpre je svetlost, beskrajni izvor iz kojeg ističe materija i raspoređuje se u svim oblicima koji predstavljaju svemir i Zemlju sa svim njenim vidovima života. Crno je pravo lice svetlosti; što je ne vidimo takvu, to je izuzetna milost prema čoveku i ostalim stvorenjima. Jedna njena čestica poseduje svetlosnu, toplotnu, nuklearnu, radijacijsku, hemijsku, mehaničku i zasad nepoznate energije. Ona ima moć koja može pokrenuti Zemlju sa njene putanje. Ona je istinska Arhimedova poluga.
    NOVINAR: Gospodine Tesla, vi ste previše pristrasni prema elektricitetu.
    TESLA: Elektricitet sam ja sam. Ili, ako hoćete, elektricitet u ljudskom obliku. To ste i vi, gospodine Smit, ali toga niste svjesni.
    NOVINAR: Je li otuda vaša sposobnost da kroz telo propuštate električnu struju od milion volti?
    TESLA: Zamislite baštovana kojeg napadaju biljke; to bi zaista bilo ludo. Čovekovo telo i mozak sačinjeni su od mnogih energija; u mene je najviše elektriciteta. Energija koja je različita u svakoga je ono što čini čovjekovo „ja“ ili „dušu“. Kod drugih stvorenja to je njihova suština; „duša“ biljke nije „duša“ minerala i životinje. Rad mozga i smrt se manifestuju svjetlošću. Moje oči su u mladosti bile crne, sada su plave i kako vrijeme prolazi i naprezanje mozga biva jače, one su bliže bjelini. Bijelo je nebeska boja. Kroz moj prozor jednog jutra je sletio golub, kojeg sam hranio. Htio je da mi javi da umire. Iz njegovih očiju izlazili su mlazevi svetlosti. Nikada u očima nekog stvorenja nisam vidio toliko svetlosti, kao u tog goluba.
    NOVINAR: Radnici u vašem laboratoriju pričaju o bljeskovima svetlosti, plamenovima i munjama koje se javljaju ako ste gnjevni ili pred kakvom opasnošću?
    TESLA: To su psihička pražnjenja ili opomene da se čuvam. Svetlost je uvijek bila na mojoj strani. Znate li tko mi je otkrio okretno magnetsko polje i induktorski motor, što me je proslavilo u dvadeset i šestoj godini? Jedne letnje večeri, u Budimpešti, promatrao sam sa svojim prijateljem Sigetijem zalazak Sunca. Hiljade vatri okretalo se plamteći hiljadama boja. Setio sam se Fausta i recitirao stihove iz njega. I tada, kao u magli, vidio sam kako se okreće magnetsko polje i radi induktorski motor. Vidio sam ih u Suncu!
    NOVINAR: Hotelska posluga priča da se u vreme grmljavine zatvarate u sobu i razgovarate sami sa sobom?
    TESLA: Razgovaram sa munjama i gromovima.
    NOVINAR: Sa njima? Na kojem jeziku, gospodine Tesla?
    TESLA: Najčešće na mom maternjem jeziku. U njemu ima reči i zvukova, naročito u poeziji, koji su pogodni za to.
    NOVINAR: Čitaoci našeg lista bili bi vam vrlo zahvalni da to protumačite.
    TESLA: Zvuk ne postoji jedino u gromu, već i u munji; kod nje je on pretvoren u sjaj i boje, a boje se mogu slušati. Jezik je od reči, što znači da je od zvukova i boja. Svaki grom i munja su različiti i imaju svoja imena. Ja neke od njih nazivam imenima onih koji su mi bili bliski u životu, ili po onima kojima se divim. U nebu sevaju i grme moja majka, sestra, brat Danilo, pesnik Zmaj i ličnosti iz srpske istorije. Imena kao što su Izaija, Ezekijel, Leonardo, Betoven, Goja, Faraej, Puškin i sve neugasle vatre označuju jata i spletove munja i gromova koji ne prestaju svu noć, i zemlji donose blagorodnu kišu ili pale šume i ljudska naselja. Postoje munje i gromovi, i to oni najsjajniji i najmoćniji, koji ne iščezavaju. Oni se vraćaju i ja ih prepoznam među hiljadama.
    NOVINAR: Po vama, Znanost i Poezija su isto?
    TESLA: To su dva oka jednog lica. Viliam Blejk je učio da je cijeli univerzum rođen iz mašte, da ga ona održava i da će on postojati dokle god na Zemlji bude postojao i jedan čovjek. Sa njome je kao točkom astronoma u koju se mogu sakupiti zvezde svih galaksija. Ona je stvaralačka energija ravna svetlosnoj.
    NOVINAR: Mašta je za vas stvarnija od života?
    TESLA: Ona rađa život. Ja sam se hranio svojim mislima, naučio sam da upravljam osećajima, snovima i vizijama. Oduvek sam je negovao, kao što sam negovao i svoj zanos. Celi svoj dugi vek proveo sam u zanosu. To je bio izvor moje sreće. On mi je pomogao i da tokom svih ovih godina podnesem rad, koji je bio dovoljan za pet života. Najbolje je raditi noću, jer su zvezdana svetlost i misli u bliskoj vezi.
    NOVINAR: Rekli ste da sam i ja, kao svaki stvor, svetlost. To mi laska, ali, priznajem, nije mi sasvim jasno.
    TESLA: Zašto bi i trebalo da vam bude jasno, gospodine Smit? Dovoljno je da poverujete u to. Sve je svetlost. U jednom njenom zraku je sudbina naroda; svaki narod ima svoj zrak u onom velikom svetlosnom izvoru koji vidimo kao Sunce. I zapamtite: nijedan čovek koji je postojao, nije umro. Pretvorili su se u Svetlost i kao takvi postoje i dalje. Tajna je u tome da se te svetlosne čestice povrate u prvobitno stanje.
    NOVINAR: To je uskrsnuće!
    TESLA: Ja to radije nazivam: vraćanje u neku od prethodnih energija. Hrist i još neki znali su tu tajnu. Ja sam tragao za time kako da se očuva ljudska energija. Ona je jedan od vidova svetlosti, katkad ravna vrhunskom nebeskom svetlu. Nisam tragao za time radi sebe, već radi dobra svih. Verujem da će moja otkrića učiniti ljudima život lakšim i podnošljivijim, i usmeriti ih na duhovnost i moralnost.
    NOVINAR: Smatrate li da se vrijeme može ukinuti?
    TESLA: Ne sasvim, jer prva osobina energije je da se preobražava. Ona je u vječitim preobražajima, kao oblaci taoista. Ali moguće je uticati u tome da čovek očuva svest i poslije zemaljskog života. U svakom kutku svemira postoje energije života; jedna od njih je i besmrtnost čije poreklo je izvan čoveka i čeka ga. Svemir je duhovan; mi smo tek napola takvi. Svemir je moralniji od nas; zato moramo spoznati njegovu prirodu i svoj život uskladiti sa njime. Ja nisam naučnik; Nauka je možda najpogodniji način da nađem odgovor na pitanje koje me oduvek progoni, i koje je moje dane i noći pretvorilo u vatru.
    NOVINAR: Koje je to pitanje?
    TESLA: Kako su vam oči zasjale!... Ono što sam htio saznati je: šta se događa sa zvezdom koja pada i suncem koje se ugasi? Zvezda padne kao prašina ili seme po ovom ili po drugim svetovima, a sunce se raspe u naše misli, u živote mnogih stvorenja, u ono što će se roditi kao nova svetlost, ili ga svemirski vetar rasprši po beskraju. Shvaćam da je to neophodno i da je uračunato u ustrojstvo svemira. Stvar je, međutim, u tome da se jedna od tih zvezda i jedno od tih sunaca, makar i ono najmanje, sačuvaju.
    NOVINAR: Ali, gospodine Tesla, vi shvatate da je to neophodno i da je uračunato u ustrojstvo sveta!
    TESLA: Kada čoveku postane jasno da je njegov najviši cilj da trči za zvezdom padalicom i pokuša da je uhvati, razumeće da mu je život dan upravo zbog toga i bit će spašen. Zvezdu će na kraju uhvatiti!
    NOVINAR: I šta će se onda desiti?
    TESLA: Tvorac će se nasmijati i reći: „Padala je samo da bi ti potrčao za njome i uhvatio je“.
    NOVINAR: Zar sve to nije u suprotnosti sa kosmičkom boli, koji tako često spominjete u svojim spisima? I šta je to kosmička bol?
    TESLA: Nisu suprotnosti, jer smo na Zemlji... To je bolest o čijem postojanju ogromna većina ljudi nije svesna. Otuda mnoge druge bolesti, patnja, zlo, beda, ratovi i sve ono zbog čega je ljudski život apsurdna i strašna pojava. Ta bolest se ne može sasvim izlečiti, ali svest o njoj će učiniti da bude manje teška i opasna. Kad god je neko od meni bliskih i dragih ljudi bio povređen, ja sam osećao fizičku bol. To je zato što su naša tela od slične građe, a duše vezane neraskidivim nitima. Neshvatljiva tuga koja nas ponekad obuzme, znači da je negde, na drugom kraju ove planete, umrlo dete ili plemenit čovek. Celi svemir je u izvesnim periodima bolestan, od sebe i od nas. Iščeznuće neke zvezde i pojava komete utiču na nas više nego što mi to slutimo. Veze među stvorenjima na Zemlji su još jače; zbog naših osećanja i misli cvet će divniji zamirisati ili utihnuti. Te istine iznova moramo učiti da bismo se izlečili. Lek je u našem srcu i, isto tako, u srcu životinje koju nazivamo svemirom.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  2. #277
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Kada bi vam ovog Bajrama u goste došao Poslanik, s.a.v.s.,Zapitajte se kako biste se ponašali. Vjerovatno biste mu dali najljepšu sobu kao počasnome gostu. I servirali mu najbolju hranu, i govorili da vam je drago što je tu. Ali... Kada biste ga vidjeli da vam dolazi, da li biste ga dočekali raširenim rukama, ili s zebnjom u srcu?...

    Da li bi u vašu kuću Poslanik Islama, s.a.v.s, Mogao odmah ući, Ili biste rekli da sačeka, (jer morate na brzinu neke stvari promijeniti)? Da li biste tada hitro s stola sklonili Avaz i cigarete, i s Kur'ana obisali prašinu? Iz frižidera izbacili pivo i zabranjeno meso, ugasili radio i CD-player, (nadajući se da nije čuo da slušate muziku) i da li biste se pokajali za griješan i vulgaran govor?
    I zapitajte se, kad bi s vama Poslanik, s.a.v.s.,
    Proveo dan ili dva
    Da li biste živjeli kao i dotad, i radili i pred njim sve i svašta?
    Da li bi vam dani isti bili,
    Da li biste prema familiji osori i grubi bili,
    Da li biste i tada propuštali namaze,
    Ili biste i na sabahe rane pohitni bili?

    Da li biste smjeli odvesti Poslanika, s.a.v.s., na mjesta na koja inače idete
    Ili biste na jedan dan zaobišli kafiće?
    Da li biste dane provodili na netu i Facebook-chatu, ili biste pokušali da Kur'anom osvježite dušu? Da li biste smjeli pred njim govoriti ono što inače pričate, gibetite i tračate Ili biste ipak o jeziku poveli računa?

    Da li biste smjeli priznali kako slavite Bajram, u disku i s čašom,
    Da li biste smjeli pogledom pratiti djevojke razne i čitati novine razvratne,
    Ili biste nastojali da ljepši dojam ostavite svakako?

    Da li bi vam bilo drago da upozna vaše najbolje jarane
    Ili biste Boga molili da ih ne sretne?

    Da li biste imali srca reći mu da ne klanjate, Allaha ne spominjete,
    Da niste niti jedan dan postili u Ramazanu,
    I da džamiju niste mjesecima obišli ?
    Da li bi vam bilo drago da Poslanik, s.a.v.s., s vama duže ostane,
    Ili biste odahnuli od olakšanja, kad posjeti dođe kraj?

    Da, zbilja bi zanimljivo bilo znati
    Šta bismo uradili
    Kad bismo susreli našeg Poslanika, s.a.v.s., u stvarnosti...

    Nedim Botić
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	bajram600.jpg 
Views:	98 
Size:	12.0 KB 
ID:	112874  

  3. #278
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  4. #279
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Radio stazama nade i radio hrast,dosta odlicnog materijala ima. www.stazamanade.com i www.hrast.org

  5. #280
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

  6. #281
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Komadić drevnog papirusa u kojem se spominje Isusova žena nije falsifikat, rezultat je naučne analize kontroverznog teksta, izjavila je danas grupa američkih istraživača.Pergament, za koji naučnici vjeruju da potiče iz Egipta, sadrži nekoliko nepotpunih redaka teksta pisanog drevnim egipatskim koptskim jezikom. U njemu piše: "Isus im je rekao, moja žena" i još "Ona će moći da bude moj učenik".Otkriće papirusa 2012. godine podiglo je veliku prašinu. Budući da u hrišćanskoj tradiciji Isus nije bio oženjen, to je ponovo podstaklo debatu o celibatu i ulozi žene u crkvi.Vatikanski list ga je proglasio falsifikatom, zajedno sa jednim delom stručne javnosti koja sumnja u njegovu autentičnost na temelju brojnih gramatičkih grešaka i neizvjesnog porekla.Najnovija naučna analiza smećkastog fragmenta i mastila, kao i rukopisa i gramatike, ukazuje da je riječ o drevnom dokumentu."Nije pronađen nijedan dokaz da je posredi prevara novijeg datuma", saopšteno je iz odsjeka za religijske studije Univerziteta Harvard.Papirus, veličine osam puta četiri centimetara, najverovatnije potiče iz perioda između šestog i devetog vijeka, a mogao je najranije nastati u drugom vijeku, navode se u studiji koja je objavljena u časopisu Harvard Teolodžikal Rivjuv.Radiokarbonsko datiranje i analiza mastila pomoću mikro-Raman spektroskopije obavljeni su na Kolumbija i Harvard Univerzitetu kao i na Institutu tehnologije Masačusetsa, prenosi Blic."Naučni tim je zaključio da su hemijski sastav papirusa i obrazci oksidacije istovetni kao i kod starih papirusa upoređenjem fragmenta jevađelja Isusove žene sa fragmentom Jovanovog jevanđelja", navodi se u studiji.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  7. #282
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala vam braćo katolici

    841 The Church's relationship with the Muslims. "The plan of salvation also includes those who acknowledge the Creator, in the first place amongst whom are the Muslims; these profess to hold the faith of Abraham, and together with us they adore the one, merciful God, mankind's judge on the last day."330

    http://www.vatican.va/archive/ccc_cs...m/p123a9p3.htm

  8. #283
    Join Date
    May 2014
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ukoliko si zainteresovan za stampana izdanja moglo bi se nac koje i starije i novije izdanje kako Biblije tako i Kurana ustvari sta bi te vise zanimalo. Na kraj krajeva ako se plasis da nisu sektini primerci ti idi u samasvetilista Crkve ili Dzamije te potrazi

  9. #284
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mastersafeguard View Post
    ukoliko si zainteresovan za stampana izdanja moglo bi se nac koje i starije i novije izdanje kako Biblije tako i Kurana ustvari sta bi te vise zanimalo. Na kraj krajeva ako se plasis da nisu sektini primerci ti idi u samasvetilista Crkve ili Dzamije te potrazi
    Ovo meni kažeš ili ?

  10. #285
    Join Date
    May 2014
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  11. #286
    Join Date
    May 2014
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  12. #287
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jehovini svjedoci su obicna sekta, a islam je osnovao Vatikan.

  13. #288
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    220
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo je uvreda za sve muslimane.Ja sam teski Srbin rodoljub nacionalist kako hoćeš to nazvati ali sram te bilo.
    Last edited by Bole62; 26-10-14 at 18:14.

  14. #289
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,781
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    461
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TakiPg View Post
    Jehovini svjedoci su obicna sekta, a islam je osnovao Vatikan.
    Taki moram ti reci NE S*RI nego uzmi malo pa se emancipuj sto se islama tice ako te zanima a ne lupas gluposti bzvz..

  15. #290
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TakiPg View Post
    Jehovini svjedoci su obicna sekta, a islam je osnovao Vatikan.
    Da ti vjerujemo na riječ ili imaš neke dokaze?

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  16. #291
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    41
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najbolje stivo

  17. #292
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ovo je više zanimljiv članak nego materijal ali ljepo je znati da riječ Ričarda Dawkinsa pomalo infiltrira i posljednji bastion fundamentalizma.

    Možda se stvarno nadzire kraj organizovane religije.

    https://richarddawkins.net/2014/11/the-god-delusion/

  18. #293
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  19. #294
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da su komentari koji su uradjeni dosta dobri za dublju analizu Biblije. Vjerujem da je ovo najbolje izdanje sa pojasnjenjima kod nas:

    Jeruzalemska Biblija

    http://www.4shared.com/file/7Gs59bxy...a_Biblija.html

    Joahim Gnilka-prvi krscani

    http://www.4shared.com/document/PZ_w...vi_krani.html?

    Klaudijo Moreskini-povijest patristicke filozofije

    http://www.4shared.com/document/WFsj...ovijest_.html?

    Sv. Grgur Nazijanski-teoloski govori i teoloska pisma

    http://www.4shared.com/document/guZ4...oloski_go.html

    Vladimir Loski - Misticna teologija istocne Crkve

    http://www.4shared.com/document/6pNl...icna_teol.html

    Dzon Drejn - Uvodjenje u Stari Zavet

    http://www.4shared.com/document/XuXP...e_u_Stari.html
    Last edited by johannes; 30-01-15 at 23:55.

  20. #295
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nisam ja u pravoj mjeri pametan da razumijem svakojake zavrzlame: Ako je vjerovati Knjizi Postanja - odnosno Prvoj knjizi Mojsijevoj, Bog je tokom svog šestodnevnog stvaranja svijeta tek četvrtog dana stvorio “Sunce, da upravlja danom i Mjesec da upravlja noću, kao i zvijezde“.

    E pa kako se onda, bez Sunca, bez zvijezda i Mjeseca (a to su znaci vremena, svi su kalendari vezani za Zemljino okretanje oko Sunca ili za kretanje Mjeseca oko Zemlje), moglo uopšte znati da su prošla ona prva tri dana i da je osvanuo četvrti?
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  21. #296
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Imam, donekle, naučno objašnjenje. Recimo da je trećeg dana Bog automatizovao smjenu dana i noći.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  22. #297
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    http://www.theguardian.com/commentis...sers?CMP=fb_gu

    Ovo vazi za sve one koji religiju shvataju dogmaski.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  23. #298
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Čitam riječi Vladete Jerotića, "Добро и зло у сваком човеку постоји у заметку и то се не може никад угушити. Почетак нашег духовног рађања јесте почетак разликовања добра и зла", i teško mi da povjerujem...

    Stvarno treba znati kad je vakat okačiti kopačke o klin.

    Nije upitno njegovo obrazovanje i informisanost, već na koju čistinu je navro. To je ta zapadna misao "sve je u tebi"... što implicira "ti si sve". Vladeta je ustvari vikar srpske renesanse. Ako krenemo s njegovih pozicija, da "zametak u sebi nosi zlo".... gdje čovjek nije zao usljed sablaznitelja, već nastaje takav! Zanimljiv pogled na hrišćansko učenje. Znači nije PAD taj tren, već, NASTANAK već, koji treba okajati?! Prvo dijete je nastalo Božjom zapovjedi (množite se) a ne ljudskom voljom niti uticajem nečastivog. Odakle zlo u zametku? Ako uzmemo da je zlo stvar slobodne volje, dakle zametak je imao izbor? I zloća izabra demonski nagovor? Ili nas ovo vodi ka masonskom humanizmu, "svi smo mi Bog"?

    Mada, da ne pretjerujem, jer kao prvo nije se ostvario kao roditelj, drugo - možda je i regionalno čak najistaknutiji jungovac, i kroz optiku mudrog Švajcarca posmatra svaki fenomen. ALI ovo nije Švajcarska, jer zapadno "znati" i istočno "vjerovati" je gle slučaja uvijek sa zapada na istok nametljivo! Na Zapadu ne moramo da vjerujemo da duša postoji al imamo način da liječimo duševna oboljenja. Superiška, apsurd?!!! Crkve i katedrale su kuturološki i istorijski spomenici, a psihijatrija ustanova na budžetu. I onda prebrojimo broj psihologa i broj duhovnika, kao i garantovanu zaradu od zdravstvenog osiguranja ili baziranu na nadi od donacije....... i eto nas na čistini - zašto je to jedinstvo koje ne izvoze, već nameću? Ako ni to, onda pobiju?! E pa se*em im se na tu "filozofiju". Koliko je probavljiva govori to da su svi naši preci ostavlja zavjet da se kama i kubura ili kalaš ukopaju pod šljivu, i da je to bitnije nego zimnica!

    Prosto, grijeh nije zlo, već pad u njega! Mi se rađamo griješni, ali ne i zli! Adam a tek Eva, su griješni bili ali Zlo ih je na grijeh navelo. Nije taj dedica koji tiho priča uopšte naivan! Ali nemojmo mijenjati Riječ Božju! Tamo lijepo piše da je Adam na*ebo samo zbog jednog jedinog prestupa- "JER JE POSLUŠAO ŽENU", zatim je Bog prvo oćero Evu i Zmiju, i ostao nasamo sa svojim Adamom, kojeg nije kaznio zbog grickanja plodova, već zbog papučarstva!

    Drugom prilikom o Vladetinom rajcanju feminizma "ispod stola"...
    Nismo baš svi i sljepi i gluvi!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  24. #299
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Imam, donekle, naučno objašnjenje. Recimo da je trećeg dana Bog automatizovao smjenu dana i noći.
    a do tada je sijao on
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #300
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Ko masturbira ruke ce mu zatrudnjeti u zagrobnom zivotu



    http://www.b92.net/zivot/vesti.php?y...&nav_id=997288

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

Page 12 of 17 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. sveto pismo da ili ne
    By mastersafeguard in forum CdM Arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 24-06-14, 19:17
  2. svetO
    By SNAKE in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 16
    Last Post: 03-11-09, 12:21
  3. rasprave sa drustvom
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 50
    Last Post: 21-04-04, 17:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •