Page 13 of 17 FirstFirst ... 391011121314151617 LastLast
Results 301 to 325 of 418

Thread: [LINKOVI] Sveto Pismo, Kur'an, teoloske rasprave

  1. #301
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  2. #302
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    105
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  3. #303
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,712
    Thanks Thanks Given 
    1,258
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Ovo je odlično

    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  4. #304
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default



    OK je to, za u Jungovsku agendu... za neoliberalnu demokratiju... al kad se piri u žensku emancipaciju međ istinski muževne, teško da to onda može da ima "željenu" težinu...
    Jer tako izgleda kada se naokolo zagovaraju "šemska prava". Pokornost je povezana sa strahom a poslušnost s ljubavi?! Misli se time da u svakoj instituciji, od bolnice preko kasarne do porodice - vlada ljubav! Čuj poslusnost i ljubav........???
    Tako zvuči i kada tipuješ na žensku ciljnu grupu. Meljaš im glasićem krotkim i umornim (taj glas nije tek tako spontan, iako je većim dijelom proizvod baterija pred pražnjenjem. On nastupa "dobrotvorski", "očinski"... u njegovom glasu nema dinamike koja bi istu takvu izazvala u auditorijumu već krotkosti kojoj se po difoltu niko ne protivi. Taj nastup otvara u svijesti slušalaca isti portal ko posljednja oporuka), onako s dikcijom ženama prijemčivom..... Zna on šta radi, znam i ja šta radi... đe pod stare dane skuplja slavu od koje zna da nema mnogo šta, a meni jer ću izroditi još 10 poput sebe s kojima ću da se natežem do svojih starih dana!
    Međusobna poslušnost je isto što i reći rotacijska hijerarhija! Drugim riječima "suva voda"
    Sveto Pismo kaže:
    »Žene, pokoravajte se svojim muževima kao Gospodu» (Efescima 5,22), kao i
    «Velika je nevolja, bruka i sramota, ako žena vlada nad svojim mužem» (Knj. premudrosti Isusa sina Sirahova. 25,24)

    Al kako sva moć ovoga svijeta u materijalnom obliku počiva ili u ku*cu ili u novcu.... Ostao je treći, kompezativni - "ti nama, mi tebi", pa odatle i jemancipacija žene u tom obimu i njeno mjesto u pravoslavnom društvu kojem pored ženskih prava još samo Jung nedostaje pa da imamo kompletnu civilizacijsku dijareju ko njegovi mentori gdje je i studirao!

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  5. #305
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mašala čamac!

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  6. #306
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ono što nam je potrebnije od Vaskrsa, Božića, Pashe, Hanuke i ostalih... nemoj ko da mi reče da mi uporedna filozofska hrestomatija nije jača strana

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  7. #307
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,856
    Thanks Thanks Given 
    837
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Ono što nam je potrebnije od Vaskrsa, Božića, Pashe, Hanuke i ostalih... nemoj ko da mi reče da mi uporedna filozofska hrestomatija nije jača strana

    Ovo treba istetovirat...

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    Love, peace and respect.

  8. #308
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Danas sam otkrio da su crkveni oci falsifikovali čak i tekst deset božijih zapovjesti! Samo su četiri od deset zapovjesti tačno preveli sa hebrejskog, ostale su manje ili više promijenili i skratili.
    Na primjer, u drugoj zapovjesti su izostavili tvrdnju da je bog ljubomoran i da će se svetiti ne samo nečijoj đeci nego čak praunucima i čukununucima! U četvrtoj je dva puta bilo izričito napisano kako je dan odmora subota a ne nedjelja, kao što to od nas danas traže. Nedjelje su se kao paganskog praznika u crkvi dosjetili tek u IV veku kada im je to zapovijedio car Konstantin. Ona se ne pominje u Bibliji.
    Ako su petljali i muljali sa Deset zapovjesti koje su jedan od temelja hrišćanstva, ako su svoga Boga zarad “viših ciljeva“ cenzurisali i falsifikovali, što li su tek radili sa drugim, manje važnim tekstovima i autorima?

    https://sr.wikipedia.org/sr/%D0%94%D...81%D1%82%D0%B8

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  9. #309
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Čitam, "....stavovima Svetih Otaca i Svetog Pisma prema GMO..."

    Što mene svrbi: prvi GMO nastali su prije tridesetak godina; takozvani sveti oci živjeli su od III do IX vijeka a Sveto pismo nastajalo u periodu od XV vijeka p.n.e do prvog vijeka nove ere. Kako su onda iz tolike istorijske perspektive genijalci uspjeli donijeti stavove o GMO - pitam se?
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  10. #310
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  11. #311
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,283
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Danas sam otkrio da su crkveni oci falsifikovali čak i tekst deset božijih zapovjesti! Samo su četiri od deset zapovjesti tačno preveli sa hebrejskog, ostale su manje ili više promijenili i skratili.
    Na primjer, u drugoj zapovjesti su izostavili tvrdnju da je bog ljubomoran i da će se svetiti ne samo nečijoj đeci nego čak praunucima i čukununucima! U četvrtoj je dva puta bilo izričito napisano kako je dan odmora subota a ne nedjelja, kao što to od nas danas traže. Nedjelje su se kao paganskog praznika u crkvi dosjetili tek u IV veku kada im je to zapovijedio car Konstantin. Ona se ne pominje u Bibliji.
    Ako su petljali i muljali sa Deset zapovjesti koje su jedan od temelja hrišćanstva, ako su svoga Boga zarad “viših ciljeva“ cenzurisali i falsifikovali, što li su tek radili sa drugim, manje važnim tekstovima i autorima?

    https://sr.wikipedia.org/sr/%D0%94%D...81%D1%82%D0%B8

    Aj mi objasni ovo molim te, kako je moguce da savrsenstvo bude ljubomorno? Ljubomora se obicno javlja kod ljudi koji imaju odnosno nemaju nesto bolje,ljepse od drugog? Bog ima sve i odlucuje o svemu? Kako je moguce da bude ljubomoran?

  12. #312
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,431
    Thanks Thanks Given 
    613
    Thanks Thanks Received 
    643
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    što se tice tih dana ovako ide po nekoj logici:
    Muslimani - Petak (Džuma)
    Jevreji - Subota (Shabbat)
    Hrišćani - Nedelja

  13. #313
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    454
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Hriscani su do sabora u Nikeji isto praznovali subotu. Dokaz je stari zahvjet i djelovi Novog. Bog je prvo stvorio sunce (sunday - nedelja, ujedno prvi dan). Poslednji dan njegovog stvaranja svijeta je petak i od petka vece(kada zadje sunce) do subote vece (opet dok ne zadje sunce) se praznuje. Od hriscanskih sekti, to danas praktikuju Adventisti, kod nas poznati kao subotari. Dakle, sve do IV vijeka, slavila se subota tj sabat.
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  14. #314
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    356
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bann View Post
    Hriscani su do sabora u Nikeji isto praznovali subotu. Dokaz je stari zahvjet i djelovi Novog. Bog je prvo stvorio sunce (sunday - nedelja, ujedno prvi dan). Poslednji dan njegovog stvaranja svijeta je petak i od petka vece(kada zadje sunce) do subote vece (opet dok ne zadje sunce) se praznuje. Od hriscanskih sekti, to danas praktikuju Adventisti, kod nas poznati kao subotari. Dakle, sve do IV vijeka, slavila se subota tj sabat.
    Nije tačno da su hrišćani do sabora u Nikeji praznovali subotu. Imaš o tome kod apostola Pavla (Kol 2,16), kasnije, u 1. vijeku Ignjatije Antiohijski obrazlaže zašto hrišćani svetkuju nedelju, zatim nešto kasnije u 2. vijeku Justin Mučenik...itd.

  15. #315
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bozowsky View Post
    Nije tačno da su hrišćani do sabora u Nikeji praznovali subotu. Imaš o tome kod apostola Pavla (Kol 2,16), kasnije, u 1. vijeku Ignjatije Antiohijski obrazlaže zašto hrišćani svetkuju nedelju, zatim nešto kasnije u 2. vijeku Justin Mučenik...itd.
    Postoji 8 naznaka da je Subota sveti dan u novom zavjetu.

    361 godine Car Konstantin dok je još bio pagan je proglasio Nedjelju za sveti dan a 364 godine na Crkvenom saboru oficijelnoj je priznata nedjelja kao sveti dan kako bi se napravilo odstojanje od jevreja.


    Ako ti treba koje su to naznake sjescu za računar da iskopiram...

    Budimo realni molim

    Sent from my Lenovo P70-A using Cafe Del Montenegro mobile app
    One Ring to Rule them all...

  16. #316
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Aj mi objasni ovo molim te, kako je moguce da savrsenstvo bude ljubomorno? Ljubomora se obicno javlja kod ljudi koji imaju odnosno nemaju nesto bolje,ljepse od drugog? Bog ima sve i odlucuje o svemu? Kako je moguce da bude ljubomoran?
    Tvoj Bog i jevrejski Bog je isti Bog. Nemoj to da zaboravimo molim. Samo što ti osim u Boga vjeruješ u njegovog sina Isusa isto a jevreji ne.

    Osim toga vjeruješ u Stari i novi zavjet.

    E sad u Starom zavjetu je Bog opisan upravo tako, kao ljubomoran, osvjetoljubiv i genocidan.

    Taj Bog satire Egipcane, ubija im djecu, truje im vodu, salje bolesti i skakavce...
    Taj Bog trazi žrtve na ovaj ili onaj način. Zahtjeva ljubav i pokornost.
    Taj Bog ako je savršen kako je mogao da dozvoli da se ljudi toliko iskvare pa umjesto da ih popravi u sekundi on ih potopi i spasi Noa i njegovu familiju. Ako je Bog stvoritelj svega, kako je dozvolio da odlutaju njegove kreacije i počnu shtivati druge bogove? A kasnije nije dovoljno moćan da to promijeni već koristi druge ljude da ubijaju u njegovo ime



    Dalje taj Bog podržava incest jer ako je svijet postao od Adama i Eve, onda su njihova djeca ili braća i sestre morali imati sex kako bi se multiplicirali. Isto je tako najvjerovatnije Adam imao sex da svojim kćerima i tako dalje.

    Tako da je Bog sve bez savršen
    Last edited by Gandalf_White; 03-01-17 at 16:06.
    One Ring to Rule them all...

  17. #317
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Aj mi objasni ovo molim te, kako je moguce da savrsenstvo bude ljubomorno? Ljubomora se obicno javlja kod ljudi koji imaju odnosno nemaju nesto bolje,ljepse od drugog? Bog ima sve i odlucuje o svemu? Kako je moguce da bude ljubomoran?
    To je tvoje savršenstvo napisalo i ti se usuđuješ da jedinog Boga nazivaš lažovom i budalom


    " Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom. Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena, a iskazujem milosrđe tisućama koji me ljube i vrše moje zapovjedi "
    Last edited by Rakun; 03-01-17 at 16:26.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #318
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,283
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Tvoj Bog i jevrejski Bog je isti Bog. Nemoj to da zaboravimo molim. Samo što ti osim u Boga vjeruješ u njegovog sina Isusa isto a jevreji ne.

    Osim toga vjeruješ u Stari i novi zavjet.

    E sad u Starom zavjetu je Bog opisan upravo tako, kao ljubomoran, osvjetoljubiv i genocidan.

    Taj Bog satire Egipcane, ubija im djecu, truje im vodu, salje bolesti i skakavce...
    Taj Bog trazi žrtve na ovaj ili onaj način. Zahtjeva ljubav i pokornost.
    Taj Bog ako je savršen kako je mogao da dozvoli da se ljudi toliko iskvare pa umjesto da ih popravi u sekundi on ih potopi i spasi Noa i njegovu familiju. Ako je Bog stvoritelj svega, kako je dozvolio da odlutaju njegove kreacije i počnu shtivati druge bogove? A kasnije nije dovoljno moćan da to promijeni već koristi druge ljude da ubijaju u njegovo ime



    Dalje taj Bog podržava incest jer ako je svijet postao od Adama i Eve, onda su njihova djeca ili braća i sestre morali imati sex kako bi se multiplicirali. Isto je tako najvjerovatnije Adam imao sex da svojim kćerima i tako dalje.

    Tako da je Bog sve bez savršen
    Bog je stvorio covjeka da sam razmislja, covjek je povezan sa Bogom preko Svetog duha, tokom zivota covjek bira da li ce uvijek biti uz Boga, ili ce biti protiv njega tako sto nece vjerovati u njega i radice stvari koje su kontra njegovih zapovijesti. Pa logicno da je satro Egipcane koji su imali vladara koji im je govorio da je mocan kao Bog, i oni su mu svi vjerovali, uz to pokusali da jevreje izbrisu sa lica zemlje.

    Bog ne trazi nasilnu zrtvu od nas, pokornost trazi iz razloga da se nikada ne bi uzvisili kao sto se satana uzvisio i mislio da je dovoljno mocan kao Bog.
    Bog je stvorio ljude de sami razmisljaju i da vidi koliko je iskrenih ljubitelja njegovog djela i postojanja, pustio je druge da vjeruju u izmisljene bogove kako bi ovce odvojio od vukova.

  19. #319
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,283
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

  20. #320
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Dalje taj Bog podržava incest jer ako je svijet postao od Adama i Eve, onda su njihova djeca ili braća i sestre morali imati sex kako bi se multiplicirali. Isto je tako najvjerovatnije Adam imao sex da svojim kćerima i tako dalje.
    Dvostuki incest. Zaboravljaš da je od potopa spašena samo jedna porodica

    S'obzirom na količinu incesta iz kojeg je nastala ljudska vrsta imamo zapanjujuće malo hendikepiranih osoba i mislim da bi na sve ustanove tipa one škole na Zabjelo umjesto "za ometene u razvoju" trebalo da stoji "za najbliži adamov rod"
    Naravno da se u škole za ometene u razvoju obavezno treba uvesti vjeronauka da saznaju zašto su takvi kakvi jesu
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #321
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Subota je dan koji je posvećen odmoru, jer i Bog počinu od djela svojih. To je po jevrejskom zakonu. Po dolasku Hristosa vrijede savršeniji zakoni, Vaskrsenje se zbilo u Neđelju i otada se slavi Neđelja, ali kao Osmi dan, Eshaton. Inače prvi dan neđelje/sedmice je Neđelja.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  22. #322
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    To nije ljubomora sa ovog svijeta, tako je prevedeno, a ima simbolicko znacenje.
    Znači pošto je Biblija riječ božija problem je nastao što Bog nije mogao da prevede značenje božije ljubomore na ljudski jezik ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #323
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Po dolasku Hristosa vrijede savršeniji zakoni,
    "Nemojte misliti da sam dosao da ponistim Zakon i poslanike. Ja nisam dosao da ih unistim vec da ih potvrdim." (Jevandjelje po Mateji, 5:17)


    Dovoljna su dva-tri posta da se zapletete kao pile u kučinu
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #324
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pa u pravu je Biga, jer se ovo čita od manjeg ka većem. Kada se čita od većeg ka manjem ima savršeno smisla. Znaš već šta hoću da ti rečem.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  25. #325
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    "Nemojte misliti da sam dosao da ponistim Zakon i poslanike. Ja nisam dosao da ih unistim vec da ih potvrdim." (Jevandjelje po Mateji, 5:17)


    Dovoljna su dva-tri posta da se zapletete kao pile u kučinu
    Tako je, Hristos nije ukinuo zakone nego ih potvrdio i donio savršenije. U Subitnji dan Hristos je počivao u grobu.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

Page 13 of 17 FirstFirst ... 391011121314151617 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. sveto pismo da ili ne
    By mastersafeguard in forum CdM Arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 24-06-14, 19:17
  2. svetO
    By SNAKE in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 16
    Last Post: 03-11-09, 12:21
  3. rasprave sa drustvom
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 50
    Last Post: 21-04-04, 17:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •