Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 58

Thread: Pomoć

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Somewhere u belong...
    Posts
    529
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    29 Posts

    Default Pomoć

    U skorije vrijeme planiram da udomim neko ljubimče ali nisam iskusan u tom polju pa su mi potrebni neki savjeti. Ne znam da li će to biti pas ili mačka niti rasu jednog od to dvoje jer nisam siguran koje uslove ispunjavam pošto živim u stanu od 70 m2. Šta je zahvalnije za održavanje? Čistoća? Svaki savjet bi mi jako značio. Pozdrav.

    P.S. Do sada sam imao samo ribice

  2. #2
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Macka ti je najbolje rjesenje
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  3. #3
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam drzala i pse i macke u stanu i to manjem nego sto kazes da je tvoj, pitanje je vise licnog afiniteta za sta ces se odluciti. Ako volis zivotinje a nemas dovoljno vremena da se posvetis psu (ovdje mislim na setnje koje su im neophodne, ako zelis normalnog ljubimca koji nije isfrustriran boravkom u zatvorenom prostoru) onda se svakako odluci za macku. Macka moze bez problema da cijeli zivotni vijek provede u stanu i da zbog toga ne bude (mnogo) isfrustrirana. Macke su i mnogo cistije, pa ce se za dan-dva navici da u pijesku (koji se nabavlja u prodavnicama za zivotinje) obavljaju nuzdu. Macke imaju manje ocigledan nacin da pokazuju ljubav ali su odlicni ljubimci. Ono sto najvise volim kod njih sto imaju snaznu licnost, za razliku od pasa najcesce istjeraju svoje (bilo da je u pitanju omiljena fotelja u kojoj ce samo njeno velicanstvo moci da drijema ili neki drugi "hir". Nemoj da te ovo pokoleba jer su macke divna stvorenja a svijet je podijeljen na one koji ih obozavaju i one koji ih ne vole, rijetko je ko ravnodusan.

  4. #4
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tauruss View Post
    U skorije vrijeme planiram da udomim neko ljubimče ali nisam iskusan u tom polju pa su mi potrebni neki savjeti. Ne znam da li će to biti pas ili mačka niti rasu jednog od to dvoje jer nisam siguran koje uslove ispunjavam pošto živim u stanu od 70 m2. Šta je zahvalnije za održavanje? Čistoća? Svaki savjet bi mi jako značio. Pozdrav.

    P.S. Do sada sam imao samo ribice

    Zbog higijene ti preporucujem macku ili neko manje pasce.
    Sobzirom da si u stanu od 70m2 najbolje je nesto manje a sad od tebe zavisi koje zivotinje volis.Poznato je da su macke najcistije zivotinje al kad pocnu da se linjaju neces moc zivjet od dlaka.
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ina View Post
    Ja sam drzala i pse i macke u stanu i to manjem nego sto kazes da je tvoj, pitanje je vise licnog afiniteta za sta ces se odluciti. Ako volis zivotinje a nemas dovoljno vremena da se posvetis psu (ovdje mislim na setnje koje su im neophodne, ako zelis normalnog ljubimca koji nije isfrustriran boravkom u zatvorenom prostoru) onda se svakako odluci za macku. Macka moze bez problema da cijeli zivotni vijek provede u stanu i da zbog toga ne bude (mnogo) isfrustrirana. Macke su i mnogo cistije, pa ce se za dan-dva navici da u pijesku (koji se nabavlja u prodavnicama za zivotinje) obavljaju nuzdu. Macke imaju manje ocigledan nacin da pokazuju ljubav ali su odlicni ljubimci. Ono sto najvise volim kod njih sto imaju snaznu licnost, za razliku od pasa najcesce istjeraju svoje (bilo da je u pitanju omiljena fotelja u kojoj ce samo njeno velicanstvo moci da drijema ili neki drugi "hir". Nemoj da te ovo pokoleba jer su macke divna stvorenja a svijet je podijeljen na one koji ih obozavaju i one koji ih ne vole, rijetko je ko ravnodusan.
    Slazem se u potpunosti sa Inom, dakle s' obzirom da nemas dvoriste i ako nemas dovoljno vremena da posvetis psu uzmi macku. Za psa bi bilo ravno robiji da je non stop ili vecinu vremena zatvoren u stanu dok macka moze dugo u zatvorenom.
    Samo isto ja nikad nesto ne bih mogao ni macku ni psa u kucu ili stanu da drzim, jedino vani.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  6. #6
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rasne macke mijenjaju dlaku 2 puta godisnje tako da se linjanjem ne opterecuj.Preporucio bih ti sijamske macke ili ruske plave.Muzijaci su vece mrcine, samo spavaju i jedu, dok su zenke mnogo zivlje i zanimljivije.Meni je npr. mnogo zanimljivo da gledam mog macka kako se izlezava i kakve se poze pravi i divim se njegovom mrcinluku, dok se s mackom igram itd.Sijamske macke imaju kracu dlaku i mozda su pogodnije.
    Psa ti, naravno, ne preporucujem iz prostog razloga sto je mali prostor i sto mu treba istrcavanje i setnja svaki dan.Ako imas vremena za to onda ok.

  7. #7
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by MysteryGirl View Post
    Zbog higijene ti preporucujem macku ili neko manje pasce.
    Sobzirom da si u stanu od 70m2 najbolje je nesto manje a sad od tebe zavisi koje zivotinje volis.Poznato je da su macke najcistije zivotinje al kad pocnu da se linjaju neces moc zivjet od dlaka.
    ovo za higijenu se apsolutno ne slazem, ni najamnje, macka je nosilac ogromnog broja zaraza i svega, btw a manja dlaka = manja mogucnost da je nadjesh i ocistish prije nego je progutash, ako imas vremena n razmishljaj uzmi psa, i nije tacno ako je stan da treba mala pasmina da se uzme, shtavishe erdejl terijeri i veliki snauceri su rijetke velike pasmine kojima stan ne smeta i koji su dosta mirni u istom, a drage moje dame jeste culi kad za bolest da zena nosi dijete do 6 7 mjeseca i onda dijete naprasno umre i zena ne rodi jeste cule??? e pa do prije par godina niko na svijetu nije znao shta je i konacno su nasli uzrok tome i vjerovale ili ne jedini uzrok toga jesu macke , pa ih vi drzite do mile volje
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  8. #8
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Evo jos malo mojih iskustava

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    ovo za higijenu se apsolutno ne slazem, ni najamnje, macka je nosilac ogromnog broja zaraza i svega, btw a manja dlaka = manja mogucnost da je nadjesh i ocistish prije nego je progutash, ako imas vremena n razmishljaj uzmi psa, i nije tacno ako je stan da treba mala pasmina da se uzme, shtavishe erdejl terijeri i veliki snauceri su rijetke velike pasmine kojima stan ne smeta i koji su dosta mirni u istom, a drage moje dame jeste culi kad za bolest da zena nosi dijete do 6 7 mjeseca i onda dijete naprasno umre i zena ne rodi jeste cule??? e pa do prije par godina niko na svijetu nije znao shta je i konacno su nasli uzrok tome i vjerovale ili ne jedini uzrok toga jesu macke , pa ih vi drzite do mile volje
    Predpostavljam da su svi vlasnici pasa i macaka svjesni (dodatnog) rizika kojem se izlazu, ali vecina njih bas zbog toga dodatnu paznju posvecuje prevenciji. Nekad ni to nije dovoljno jer zalud ja prskam svoje dvoriste protiv krpelja kad to ne radi niko u komsiluku.
    Pretpostavljam da si mislio na toksoplazmozu ali nju je nas prijatelj iz Bg. dobio iako se u zivotu nije primakao macki (ne podnosi ih), a dobio je, predpostavlja se, zbog konzumacije zivog juneceg mesa (tatar biftek). Poenta moje price je da rizik postoji drzao zivotinju ili ne mozda je cak manji kad je imas jer si oprezniji.
    Moran postenja rad i da kazem da sam ja zbog uboda krpelja bila mjesec dana u VMA u Bg. na infektivnom odjeljenju jer sam dobila Lajmsku bolest iako moj pas nije imao krpelje, a moja mladja cerka je proslog ljeta imala mediteransku pjegavu groznicu koja se takodje prenosi ubodom krpalja. Sada bi se vjerovatno vecina ljudi demoralisa po pitanju zivotinja ali na odjeljenju sam bila ja jedina koja je imala psa a sest nas je bilo zarazenih borelijom koja izaziva Lajmsku bolest.

  9. #9
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    eto svakako ne drzi vodu prica da je zivotinja mjerilo higijene ko shto gore mistery navede , a ja recimo nikad u zivotu nisam krevet posle psa oprao i spavam sa njim i cuda neka ne cuvam se ni najmanje ni kinuh nikad , zeznuto zeznuto, ne znam evo ne javlja se coek pa da prozobirmo dalje
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  10. #10
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    eto svakako ne drzi vodu prica da je zivotinja mjerilo higijene ko shto gore mistery navede , a ja recimo nikad u zivotu nisam krevet posle psa oprao i spavam sa njim i cuda neka ne cuvam se ni najmanje ni kinuh nikad , zeznuto zeznuto, ne znam evo ne javlja se coek pa da prozobirmo dalje
    Opet moram da intervenisem jer ne zelim da se ovo sto sam napisala pogresno protumaci!
    Zivotinje ( imala sam do sad 6 pasa, 3 macke, 4 kunica, 2 zeca, 3 papige i more ribica) drzim 30 godina pa mislim da su ova dva incidenta ipak minorna propocionalno broju zivotinja i godina suzivota. Ljudi se razbolijevaju i to je kraj price!!!!

  11. #11
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a drage moje dame jeste culi kad za bolest da zena nosi dijete do 6 7 mjeseca i onda dijete naprasno umre i zena ne rodi jeste cule??? e pa do prije par godina niko na svijetu nije znao shta je i konacno su nasli uzrok tome i vjerovale ili ne jedini uzrok toga jesu macke , pa ih vi drzite do mile volje


    NE MOGU DA VJERUJEM!!!!!! nadam se samo da je ovo neka vrsta cudnog humora

  12. #12
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    ovo za higijenu se apsolutno ne slazem, ni najamnje, macka je nosilac ogromnog broja zaraza i svega, btw a manja dlaka = manja mogucnost da je nadjesh i ocistish prije nego je progutash, ako imas vremena n razmishljaj uzmi psa, i nije tacno ako je stan da treba mala pasmina da se uzme, shtavishe erdejl terijeri i veliki snauceri su rijetke velike pasmine kojima stan ne smeta i koji su dosta mirni u istom, a drage moje dame jeste culi kad za bolest da zena nosi dijete do 6 7 mjeseca i onda dijete naprasno umre i zena ne rodi jeste cule??? e pa do prije par godina niko na svijetu nije znao shta je i konacno su nasli uzrok tome i vjerovale ili ne jedini uzrok toga jesu macke , pa ih vi drzite do mile volje

    aaauuuuuuuu,e jbg,ja bez macaka ne mogu!a sto se tice higijene sparco u to sam potpuno sigurna da su najcistije. Bar ove kucne a sad sigurno je da macke lutalice nisu ciste i da su pune bakterija!
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Somewhere u belong...
    Posts
    529
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Odlučio sam se za mačku ali me sparco pokoleba

  14. #14
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    jes a ta tvoja kucna kad ono malo strkne iz kuce na po ure, nemas pojma dje se sve zavuce , defitivno je macka najvece leglo zaraze pa kako ocete
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  15. #15
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    AL pojma nemas! potpisacu ti to predrasudi!

  16. #16
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tauruss View Post
    Odlučio sam se za mačku ali me sparco pokoleba

    Ja drzim macke vise od 10 godina i nikad nisam imala problema sa njima!
    Kad nabavis mace valjalo bi da je odma vakcinises za svaki slucaj.
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  17. #17
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e da vakcinishi je kupaj je i ne daj joj ni da virne iz kuce, i nemash problem, izem ti takve ljubimce )))))))))
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zlatila se akvaristika...
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  19. #19
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    zlatila se planina cobanstvo i plascenje
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  20. #20
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nabavi terarijum sa nekim velikim gmizavcem ili paukom. To je prava stvar! Po meni i za psa i za macku treba dvoriste. Vise zbog njih samih! A i tebi je lakse.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Somewhere u belong...
    Posts
    529
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Nešto mi se pauk ne drži u krilu dok gledam film

  22. #22
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    a naviknuo bi se brzo na njega, nekako su mili sa onim sporim hodom opipavanjem
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  23. #23
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    e da vakcinishi je kupaj je i ne daj joj ni da virne iz kuce, i nemash problem, izem ti takve ljubimce )))))))))
    Macke se ne smiju kupat,one se same ciste a ako se pusti iz kuce ne mora da znaci da ce odma neku bakteriju pokupit! Sto se tice macaka sve zivo znam o njima,nece se pokajat ako je nabavi!
    Joj nikolaaaaaaa pusti ga da uzme macku
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  24. #24
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    nek samo pomisli na one male dlake, koje jedva vidi a ne da ih cisti uzas zivi
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  25. #25
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    nek samo pomisli na one male dlake, koje jedva vidi a ne da ih cisti uzas zivi
    Osim bordoske doge svi psi su mi bili dugodlaki, to nije (previse) mijenjalo situaciju dlaka je bilo i u rerni i u frizideru (jesi li imao priliku da posmatras psa kad se protrese a oko njega se stvori oblak dlaka koje "ateriraju" kako ih vazdusne struje ponesu).
    Sa mackama nije tako, dlaka im je gusca i finija i ako ih cetkas neces imati dlaka po kuci, psa koji mijenja dlaku linjanjem (posebno kad zivi u stanu i poremeti zbog toplote ritam linjanja) cetkao ne cetkao dlaka opada.
    Mene ni ovo ni potencijalne opasnosti ni bol zbog gubitka ni...........nije obeshrabrilo pa imam i macku i psa.
    Last edited by Ina; 13-03-07 at 18:50.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. RUSKA STAMPA I NAUCNA JAVNOST O CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 7
    Last Post: 24-07-10, 15:55
  2. Pavel A. Rovinski: Crnom Gorom
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 6
    Last Post: 27-02-10, 15:12
  3. O Crnojevicima
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 4
    Last Post: 16-02-08, 20:53
  4. Trebamo pomoć i postavljamo pitanja
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 42
    Last Post: 14-08-06, 15:49
  5. Replies: 1
    Last Post: 24-01-06, 17:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •