Page 1 of 12 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 299

Thread: Pomognimo nasem sugradjaninu

  1. #1
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default Pomognimo nasem sugradjaninu

    Molim moderatore da ne brisu vaj post. Juce ujutro sam prvi put cula za ovaj slucaj, na jutarnjem programu. Uzasno me je potreslo ono sto sam vidjela ( Djecak od 16 godina (danas puni 17) lezi nepokretan u postelji KBC-a. Sportista. Text u produzetku prenosim sa bloga http://www.blogovanje.com/ljepotice_...ari.php?id=222 jer nigdje nijesam nasla nesto bolje od ovoga
    On jeste Buducnost Crne Gore i iako ne pripada podforumu politika molim vas da se ovo ne brise.

    - Bilo je to sredinom decembra prošle godine. U domu Vlatka Vukovića, u zetskom selu Balabani, zazvonio je telefon. Majka Dragana i otac Vlatko su nekako istovremeno krenuli - da čuju vijesti od njihovog Dada, koji je kao predstavnik crnogorskog džudoa otputovao u Sombor na Međunarodni džudo turnir. Vjerovali su, kao i mnogo puta do tada, da će ih njihov jedinac opet obradovati viješću da je pobijedio. Jer, on je znao da radost zbog svake nove medalje najprije podijeli upravo sa njima - sa ocem, majkom i sestrom Katarinom...
    Međutim...
    Crna vijest iz Sombora je prosto paralisala nesrećne Vukoviće. Nadareni i perspektivni takmičar kluba "Miloš Stanković" iz Zete - Davor Vuković je teško povrijeđen prilikom takmičenja u Somboru i sa strunjače hitno prebačen na Banjicu. Tom prilikom Davoru je jedan vratni pršljen iskočio, a drugi nagnječen i nalazi se u teškom stanju, javljao je njegov trener isprekidanim glasom. Otac Vlatko je zanijemio, majka Dragana takođe. Tužna vijest je za tren obišla Balabane, Golubovce, Podgoricu, sportske radnike, njegove drugove sa strunjače. Sestri Katarini - kad je došla iz škole i vidjela uplakane roditelje - steglo se srce, odmah je shvatila da je njen Dado teško stradao.
    Davor Vuković je na Ortopediji, odnosno na Odjeljenju spinalne hirurgije na Banjici ostao do 20. januara ove godine, a onda je prebačen na liječenje u Klinički centar Podgorica.
    - Prilikom jedne njegove akcije došlo je do preloma i iščašenja četvrtog i petog vratnog pršljena, priča nam otac Vlatko. Oni su tom prilikom nagnječili kičmenu moždinu i kao posljedica toga došlo je do totalne oduzetosti ruku i nogu. Uz medicinsku pratnju je prebačen u bolnicu u Sombor na snimanje, a obzirom na prirodu povrede automatski transportovan na Ortopediju Banjica u Beogradu. U ovoj ustanovi, s obzirom da mu je život bio ugrožen radili su mu halotrakciju, odnosno istezanje vratnog dijela kičme, jer bi, kako su rekli, hirurški zahvat bio opasan za njegov život, priča nesrećni otac. Inače, Davorovi otac, majka i sestra su danonoćno bdjeli uz njegovo uzglavlje. I na Banjici, i u Podgorici.
    Najteže mi pada što ću Dadov 17. rođendan (rođen je 4. marta 1990) proslaviti u bolnici, priča njegova sestra Katarina koja je neobično vezana za svoga brata. Ona je, dodaju njeni roditelji, prva počela da skuplja tekstove i fotografije iz novina koje su govorile o Dadovom uspjehu i da ih lijepi u veliki album, koji je danas išaran njenim suzama. Listamo knjigu Dadovih uspjeha. "Sa samo 14 godina osvojio je bronzu", "Zlato za Vukovića", "Brozna za Davora"... A na koricima Katarininom rukom ispisano "Dado, pile moje"... Treba reći da je zdravstveno stanje Davora Vukovića i danas teško. Zapravo ono je i dalje nepromijenjeno, kaže njegov otac Vlatko, kojeg smo zatekli ispred Odjeljenja ortopedije u Kliničkom centru Podgorica. Iz opravdanog straha da se njegovo zdravstveno stanje ne pogorša odlučili smo da pomoć potražimo u inostranstvu, najvjerovatnije u Francuskoj ili Rusiji, gdje će se pribjeći operaciji fiksiranja vratnog dijela kičme i oslobađanja kičmene moždine od pritiska. Time bi se, kažu ljekari, stvorio uslov za njegovo dalje liječenje i rehabilitaciju. Međutim, operacija je dosta skupa. Tu su i dodatni troškovi – pratnje, transporta, ljekova i ostalog, priča brižni otac kojeg je posebno ganulo što je omladina Zete odlučila da pokrene akciju prikupljanja pomoći za Dadovu operaciju i rehabilitaciju koja bi koštala oko 70 hiljada eura.
    Poželimo zato Davoru Vukoviću za njegov 17. rođendan puno sreće i brz oporavak. To mu, sigurni smo, žele njegovi drugovi, rodbina, stanovnici Balabana i Zete, sportski radnici širom Crne Gore, mladi.
    I zaslužio je...

    Svi koji žele da pomognu Davoru Vukoviću, takmičaru Džudo kluba "Miloš Stanković", koji je doživio tešku povredu na nedavnom takmičenju u Somboru, sredstva solidarnosti mogu da šalju na adresu: Vlatko Vuković (za pomoć Davoru) 510040196421021137- Crnogorska komercijalna banka.
    Last edited by montenegrina; 04-03-07 at 23:21.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Montenegrina, javljali su se nasi ljudi iz dijaspore da se na taj ziroracun ne moze uplatiti jer nedostaju neki brojevi. Molim te da to provjeris ti ili bilo kod od forumasa i da stavimo kako najlakse uplati i nasi iz inostranstva.

  3. #3
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    Ajde potrudicu se da to ujutro sredim i da nadjemo adekvatan ziro racun za nase ljude iz dijaspore. Drago mi je cuti da ljudi zele da pomognu

  4. #4
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To je tekst iz prekjucerasnje Pobjede, sad sam nasao. Ne vjerujem da je ziroracun pogresan.


    Evo link:

    http://www.pobjeda.co.yu/arhiva.phtm...jest&id=113432


    Ziro racun za prikupljanje pomoci, koji je prenijela Pobjeda:

    510040196421021137 - Crnogorska komercijalna banka.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ajde potrudicu se da to ujutro sredim i da nadjemo adekvatan ziro racun za nase ljude iz dijaspore. Drago mi je cuti da ljudi zele da pomognu
    Rachunajte ne Bone-a!
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  6. #6
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    Bone, mozes li nam ti provjeriti broj ovog racuna u CKB, da bi mogli da uplate nsi ljudi iz dijaspore?

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Treba da ima jos Acc.no, swift code

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Treba da ima jos Acc.no, swift code

    Je li se rjeshio taj ziro rachun, molim vas, obavijestite me?
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sve ce ovdje biti napisano i cudno je da nema ni na sajtu Banke

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja cu preko ANTENE M ,
    uputiti APEL i poslati DONACIJU, sjutra na RADIO VEZI, 10 30 do 11 45.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Milovane, slusacu i zapisat sve relevantne informacije. Hvala.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  12. #12
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam poslao preko prijateljice prekjuche.Rachun na toj banci nije bio kompletan....
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Rachunajte ne Bone-a!
    I na mene!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  14. #14
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Dace bog ,moramo se pomagat ,"NA MUCI SE POZNAJU JUNACI " !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Prema proslijedjenom e-mailu kojem sam dobio novac se nije mogao uplatiti iz inostranstva na navedeni broj racuna jer je to ziro racun na koji idu uplate u zemlji.
    Instrukciju za priliv sredstava iz inostranstva (sa IBAN-om) i spisak korespondentskih banaka Crnogorske komercijalne banke AD Podgorica proslijedio je nas kolega foruma zahvlajujuci ljubaznosti g. Ivane Tatar sluzbenice International Payments Departments
    ----------------------------------
    Incoming Payment Instruction

    Field 56 - Intermediary bank:
    Swift Address COBADEFF
    Name Commerzbank AG Frankfurt/Main, Germany

    Field 57 - Account with Institution:
    Party Identifier 400876851700 EUR
    Swift Address CKBCMEPG
    Name CRNOGORSKA KOMERCIJALNA BANKA AD PODGORICA

    Field 59 - Beneficiary Customer:
    IBAN ME25510040196421021137
    Name & Address VUKOVIC J. VLATKO
    BALABANI BB
    81304, Golubovci, MONTENEGRO

    Kind regards,
    Crnogorska Komercijalna banka AD Podgorica
    International Payment Department

    Our accounts maintained with our main correspondents

    Financial Service Institutions Locations Swift Address Currency Party Identifier
    Commerzbank AG Frankfurt/Main COBA DE FF EUR USD 400876851700 400876851700

    LHB International Handelsbank AG Frankfurt/Main LHBI DE FF EUR USD 9928003 9928300

    UBS AG Zurich UBSWCHZH80A EUR USD CHF 0230-60001-74A 0230-60001.70P 0230-60001.05Q

    CITIBANK N.A. New York CITI US 33 USD 36200039
    INTESA BCI SPA Milan BCIT IT MM EUR 9950077.01.82
    Nova Ljubljanska Banka DD Ljubljana LJBA SI 2X EUR USD 7010-978-29761/61 7010-840-29761/61
    Banka Celje DD Celje SBCE SI 2X MULTI 7010-VAL-46004/52
    A Banka DD Ljubljana ABAN SI 2X EUR 051001010002191
    Zagrebacka banka DD Zagreb ZABA HR 2X EURUSD 2690000325-978 2690000325-840
    Stopanska banka AD Skoplje STOB MK 2X EUR USD CHF 0001002732 0001002727 0001002748
    Raiffeisen Zentral Bank Wien RZBA AT WW EUR USD 000-55.062.301 070-55.062.301
    Raiffeisen Bank Zagreb Zagreb RZBH HR 2X EUR USD 7092-978-910789 7092-840-910789
    Privredna Banka DD Zagreb Zagreb PBZG HR 2X EUR USD 709200-978-164553 709200-840-164553
    Svenska Handelsbanken Stockholm Stockholm HAND SE SS EUR 40361519
    Hypo-Alpe-Adria-bank
    Ljubljana - Slovenija Ljubljana KLHBSI22 EUR 33000-0000002707
    Bank Austria Creditanstalt AG Vienna Vienna BKAUATWW EUR 510 102 646 / 01
    Raiffeisen Bank Sarajevo-BIH Sarajevo RZBA BA 2S EUR 600022000 00309
    Citibank N.A. Frankfurt CITI DE FF EUR 411/6798/005
    ING Bank N.A. Amsterdam INGB NL 2A EUR 0050915576
    Unicredito Italiano SPA Milano - Italy Milano UNCRITMM EUR USD 995-3325 995-3324
    NovaLjubljanska banka
    Trieste – Italy Trieste LJBAIT2T EUR 000043300398

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    2,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nisam to ranije nikad govorio jer i nisam neki precesti ''korisnik'' ovog foruma pa me gotovo niko i ne poznaje odavde..ali, osjetih potrebu sada..

    Davorova sudbina je gotovo ista kao i moja, samo 11 godina kasnije, sa razlikom sto sam ja slomio C5 vratni prsljen skakajuci u more. Da slicnost bude veca, i ja sam svoj 17-i rodjendan proslavio na intezivnoj njezi bolnice u Risnu mjesec dana nakon povrijede..Nazalost, iz iskustva znam kroz kakav uzas on i njegova porodica prolaze. Vjerujte mi, koliko god se trudili ne mozete zamisliti tu situaciju.

    Davorova jedina ''sreca'' u nesreci je sto se njemu to desilo danas kada je koliko toliko medicina napredovala u posljednjih 11 godina..inace, situacija u kojoj se nasao je normalnom covijeku nezamisljiva zato necu da pisem o tome..ne bih ovim mojim pisanjem da me ko pogrijesno razumije, Davoru zelim sve najbolje i da ne dozivi ni 10-ti dio onoga sto sam ja prozivio..ali treba biti realan. Njemu je sada, i ne samo sada vec i u buducnosti, potrebna ogromna pomoc. Pomoc finansijska, pomoc ''veza i vezica'', ma sva moguca pomoc koju ljudi mogu uputiti, neka bez ikakvog ustezanja ponudi Davorovoj porodici! Zaista im je to potrebno.

  18. #18
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    Hari super!

    Mihael, jako mi je žao što ovo čujem Sjećam se slučaja

  19. #19
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    moja porodica je uplatila vec pomoc, a nadam se da cemo za koji dan uplatiti jos...
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  20. #20
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Rachunajte ne Bone-a!
    na mene too!!!!

  21. #21
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    05.03.2007.
    Društvo


    Mojkovački rukometaši za povrijeđenog džudistu dali stipendije

    Da Davor što prije ozdravi


    Mojkovac, 4.marta - Igrači Rukometnog kluba”Mojkovac” su, uključujući se u akciju “Pobjede”- "Pomognimo teško povrijeđenom Davoru Vukoviću, mladom džudisti iz Zete" prikupili 500 eura pomoći, koja će sjutra biti uplaćena na žiro račun otvoren kod Crnogorske komercijalne banke, saopštio je predsjednik kluba Vlatko Rakočević.
    - U dijelu sportske i ljudske solidarnosti igrači Rukometnog kluba su odlučili da dio svojih skromnih stipendija i troškove sa jučerašnjeg gostovanja na Kup utakmici u Pljevljima u iznosu od 500 eura uplate na žiro račun za prikupljanje pomoći za liječenje mladog džudiste iz Zete, rekao je Rakočević. On je, prenoseći želje kluba da se Davor što prije uspješno vrati životu, mladosti i sportu, spozvao sve sportske klubove u Crnoj Gori ali i sve ljude koji to mogu da se uključe u akciju "Pobjede" i pomognu mladom sportisti i čovjeku. Predsjednik kluba Rakočević je sa porodicom za Davorovo liječenje uplatio 100 eura pomoći.


    R.Ć.

    Za svaku pohvalu!
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  22. #22
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    PJ-BAR
    Posts
    1,691
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    onaj...htio sam da kazem da mozete da racunate na mene,moje kolege i pojedinih osoblja iz CB BAR-a i drustvo moje naravno

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jeste li vi iz inostranstva sredili to? Ako niste, ja mogu sjutra kontaktirati davorovog oca za vise informacija
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  24. #24
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    Mislim da je sve ok. I da ce davor ici na operaciju. Mozes li ga ti svakako kontaktirati, pa da vidis fali li jos sredstava da vidimo koga bi jos ukljucili?

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick View Post
    Jeste li vi iz inostranstva sredili to? Ako niste, ja mogu sjutra kontaktirati davorovog oca za vise informacija
    Molim te, jer iz UK-a to nije lako, pitaj kako mozemo to da uchinimo. Ja dolazim 18-tog marta, bilo bi bolje da tamo to direktno uplatim, bez komplikacija, ali ako je kasno voljela bih da znam kako bih mogla da im pomognem odavde.

    Odje su mi rekli da treba proci 4-5 nedjelja da se novac realizuje + dodatne rezije. Zar ne bi bilo prakticnije ako te uracunate rezije u vidu donacije poklonim familiji, a ne grebenoj banci UK?

    Javi mi sto hitnije, please!!!
    Last edited by cvrchak; 09-03-07 at 04:43.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

Page 1 of 12 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Evo jednog shamara nasem narodu
    By mistery in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 0
    Last Post: 30-01-07, 13:51
  2. Kako niko ne komentarise o nasem pronalazacu?
    By rapsod in forum Sve i svašta
    Replies: 19
    Last Post: 31-10-06, 21:29
  3. Kablovska U Nasem Gradu
    By ssrdan in forum Primorski
    Replies: 15
    Last Post: 13-02-06, 08:36
  4. Pomognimo porodici Bulajić
    By Berankrsh69 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 26-10-05, 12:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •