Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 101 to 116 of 116

Thread: Regresoterapija

  1. #101
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,029
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    586
    Thanked in
    380 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Da ne znas Ivanu Coguric?
    Znaci to je likusa koja se reklamira po portalima, sto uopste i nije naivno, te podnijela ona krivicnu ovu i onu, te kaznili je…a to ustvari reklama za biznis.

  2. The Following User Says Thank You to Zhuangzi For This Useful Post:


  3. #102
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,029
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    586
    Thanked in
    380 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Vjerujem da su šamani iz Amazonije super likovi pri ovim našima tako da mojne da vrijeđaš prave

    Mislim, vjerujem na riječ Albertu Viloldu koji je psiholog, medicinski antropolog i koji se 25 godina bavio proučavanje isceljiteljskih praksi šamana sa područja Amazonije i naroda Inka - čitah njegove knjige, koje imaju i neke vježbe za praktiku, šta ću kad me je teško kontrolisati i volim da prčkam po sopstvenoj vertikali.

    Ali ovo za hrabrost moram reći da je više nevjerovatno da osoba koja nema znanja duže od dva seminara ili obuke od 2,3 mjeseca i ladno zakači sebi prefix terapeut, kouč, dr, mr i idemo lagano liječim ljude, pumpam usne, ispravljam bore - znam slučajeve koji švercuju botox i hijalurone i rade isti u kozmetičkom salonu bez medicinske srednje/fakulteta? I same kažu da nije 100% čist proizvod ali ga rade ženama/muškarcima. Ludilo.
    Mogu li ja da legnem u krevet sad oko 10 a ti da mi telepatski uradis dijagnostiku glave, regresoterapiju, otklanjanje problema i slicno…

  4. #103
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,027
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,346
    Thanked in
    1,871 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    PS.Meni Božo ne treba,jer znam da sam u prošlom životu bio IT stručnjak/programer i bio sam pun para.Sad ispaštam grijehe tog prošlog života


    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Znači mene čeka tvoj život u idućem životu?
    Pa šta ima @joni

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    Last edited by Bugi; 23-04-24 at 20:10.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. The Following 3 Users Say Thank You to Bugi For This Useful Post:


  6. #104
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,410
    Thanks Thanks Given 
    15,269
    Thanks Thanks Received 
    3,835
    Thanked in
    2,740 Posts

    Default

    Paz ti njega,došao ođe na temu da se izreklamira.

    Ka Božo.
    No pasaran!

  7. #105
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,824
    Thanks Thanks Given 
    11,025
    Thanks Thanks Received 
    5,188
    Thanked in
    2,420 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Znači mene čeka tvoj život u idućem životu?
    Pa šta ima @joni

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    Ništa.Vozićeš ćumuraša i drugovi će ti završavat sve osim power on/power off na kompjuter

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 23-04-24 at 20:14.

  8. #106
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    815
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    Evo veli nije htjela da radi TO jer se bojala što joj se može desiti dok to traje i posle, a ovome nije baš vjerovala. Kaže da je taj nepoznat ali da joj je astrologiju čitao, što li je to,

  9. #107
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,410
    Thanks Thanks Given 
    15,269
    Thanks Thanks Received 
    3,835
    Thanked in
    2,740 Posts

    Default

    Katolička crkva u Brigu.




    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  10. #108
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    815
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    Vraćanje u prošli život i proživljavanje sadašnjeg od rodjenja ide tako, i tako se čovjek "liječi", ništa meni tu nije jasno.

    Žalosno ako je toj nesretnici toliko mozak ispran , užas

  11. #109
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,321
    Thanked in
    2,022 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Vjerujem da su šamani iz Amazonije super likovi pri ovim našima tako da mojne da vrijeđaš prave

    Mislim, vjerujem na riječ Albertu Viloldu koji je psiholog, medicinski antropolog i koji se 25 godina bavio proučavanje isceljiteljskih praksi šamana sa područja Amazonije i naroda Inka - čitah njegove knjige, koje imaju i neke vježbe za praktiku, šta ću kad me je teško kontrolisati i volim da prčkam po sopstvenoj vertikali.
    Moja koleginica prošle godine zapalila u Peru na mjesec dana da otvori vrata percepcije ayahuascom.

    Nakon te inicijalne procedure ulaska u kontrolisanoj sredini koja se sastojala od serije ispijanja božanske tekućine ukrcala se na vantjelesno putovanje života u trajanju od 6-7 sati.. Provela se se za sve pare, vidjela žive i nežive, gazila razne svjetove, padala u dubine i doticala vrhove... razbijala svoje strahove, razne strukture i forme... otrijeznila se u smijehu i neopisvoj radosti. Dečko joj se sa istog putovanja vratio upišan.

    Veli, iskustvo joj je proširilo vidike i pomoglo da posloži kockice i postane bolja osoba.

    Background: Traumatično odrastanje dijeteta rastavljenih imigranata i turbulentan život kroz 4 države.. hronični osjećaj nepripadanja nigdje + burne ljubavne veze su čini se u njenoim slučaju su bili recept za kurzschluss.
    The more things change, the more they stay the same.

  12. #110
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,184
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    ^To to. Ima slična fora/iskustvo sa pečurkama u Americi (psilobycin). Daju ti tabletu od pečurke, legnu u sobu sa prigušenim svjetlom, tu je i dr koji te isto "vodi" kroz iskustvo i vodi računa da ne flipneš od "filmova" koji ti se prezentuju. Hipnoza pod "uticajem".

    Meni je samo ta priča o past life čudna, ne zvuči mi kao iskrena stvar ali ukoliko neko zaista može da povjeruje više u to, nego da mu je recimo ovaj background (koji si naveo) uticao na život i izbore ... neka ih. Vjerovatno ih smori činjenica što su cijeli život na terapiji a pomaka nekog njima značajnog nema.

    Mi i dalje priču o emocijama doživljavamo kao slabost, ako su naši preci mogli da izduraju u neuslovima ko smo mi da se žalimo, stisni zube i piči, a potrebna je hrabrost izustiti da nas je nešto zaista pomjerilo i zaboljelo na nekim nivoima.
    Nego dobro, ovdje smo da se šalimo na svoj račun, na tuđ, na račun društva... a možda se i ne šalimo, kako ko čita.
    "I shut my mouth and hold the light"

  13. #111
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,410
    Thanks Thanks Given 
    15,269
    Thanks Thanks Received 
    3,835
    Thanked in
    2,740 Posts

    Default

    Pa vrv u ovom postu božanske tekućine koju starky navodi se odnosi na nešto slično vezano za tu psihoaktivnu supstancu.

    Ko je čitao Hakslija (Vrli Novi Svijet),ispratio kroz dokumentarce Timoti Lirija kao i uspon liječenja pomoću LSD-ija (koji je u to vrijeme bio legalan) može imati širu sliku.
    Grupa Doors su dobili ime (Vrata Percepcije).I da,rekla sam šaman pejorativno jer ne treba po mom mišljenju čovjek da se "oslobađa" od sebe uz pomoć nekih gurua još + kombinacija LSD-ja pejotla šta već nego da se suoči sam sobom.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  14. #112
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,246
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,524
    Thanked in
    759 Posts

    Default

    Ne znam, brate.. zlatio se dzoint!


  15. The Following 2 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  16. #113
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    674
    Thanks Thanks Given 
    212
    Thanks Thanks Received 
    318
    Thanked in
    227 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    ^To to. Ima slična fora/iskustvo sa pečurkama u Americi (psilobycin). Daju ti tabletu od pečurke, legnu u sobu sa prigušenim svjetlom, tu je i dr koji te isto "vodi" kroz iskustvo i vodi računa da ne flipneš od "filmova" koji ti se prezentuju. Hipnoza pod "uticajem".

    Mi i dalje priču o emocijama doživljavamo kao slabost, ako su naši preci mogli da izduraju u neuslovima ko smo mi da se žalimo, stisni zube i piči, a potrebna je hrabrost izustiti da nas je nešto zaista pomjerilo i zaboljelo na nekim nivoima.
    Nego dobro, ovdje smo da se šalimo na svoj račun, na tuđ, na račun društva... a možda se i ne šalimo, kako ko čita.
    Na desetinama instituta se radi sa psilocybinom. Postoji dosta radova na tu temu. Uglavnom kontrolisani laboratorijski uslovi. Od microdoziranja pa do visih heroic doza. Interesantno je sto su razvijene pecurke koje nisu halucinogene, jer halucinogeni efekti usporavaju i smetaju onome sto je srz, a to je proces neurogenesis i neuroplasticity. Iako se ne preporucuje konzumiranje pecuraka, ukoliko to neko radi sugerisu na uximanje manjih doza i stavljanje poveza preko ociju. Sedmicama nakon uzimanja ovi procesi se odvijaju. Dakle stvaraju se novi neuroni, i nove veze mao i postojece medju njima se pojacavaju. Tako da je vazno sto covjek radi danima poslije. Halucinacije su samo banalizujem paralelan rad neurona koji su povezani u razlicitim djelovima mozga. Otud i senestezija i sl.

    Ti neuslovi su cinjenica, ali i preduslov za duhovni rast. Mirno more nije napravilo dobrog mornara. Manje je zagadjenosti svime bilo

  17. The Following User Says Thank You to nicky For This Useful Post:


  18. #114
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,410
    Thanks Thanks Given 
    15,269
    Thanks Thanks Received 
    3,835
    Thanked in
    2,740 Posts

    Default

    Zaeb su to stvari ali tema iz više spektara zanimljiva.
    Čak su Ameri sprovodili eksperimente kroz vojsku.

    * ne budite pokusni kunići

    Nekih tzv lajf koača,prodavača magle,magova,spiritualnih "vođa",obično se pojave u vrijeme kad čovječanstvo trpi razne krize,ratove,pandemije.





    @nicky upravo to zamisli samo štetu kad u pitanju je sve to daleko od kontroliranih uslova nego čisto šarlatanstvo koje svi ti uzimaju novac a mogu nekome uništiti život potpuno svjesni što čine.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 24-04-24 at 09:20.
    No pasaran!

  19. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  20. #115
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    815
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    Ovo se u narodu zove, ispiranje mozga,

  21. The Following User Says Thank You to bloom For This Useful Post:


  22. #116
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    375
    Thanked in
    261 Posts

    Default

    Prisustvovala sam seansi kad čovjek hipnotiše nekog iz veće grupe ljudi i baš me to zainteresovalo pa sam pitala može li da hipnotiše mene. Lik je odbio i rekao mi je da on zapravo bira i to duže vrijeme koga iz grupe će hipnotisati, iako grupa toga nije svjesna.

    Šarlatane bi trebalo po nosu mlatiti.

Page 5 of 5 FirstFirst 12345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •