Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 51 to 75 of 116

Thread: Regresoterapija

  1. #51
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,824
    Thanks Thanks Given 
    11,022
    Thanks Thanks Received 
    5,185
    Thanked in
    2,420 Posts

    Default

    A što ako je gospođi ova priča samo fol,t.j.priča o Božu je kao izlazna strategija(na brak mislim).Zamišljam je sa nekim novim đuvegijom kako zajedno čitaju temu o njoj...i cerekaju se

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 22-04-24 at 10:48.

  2. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  3. #52
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,246
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,524
    Thanked in
    759 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    A što ako je gospođi ova priča samo fol,t.j.priča o Božu je kao izlazna strategija(na brak mislim).Zamišljam je sa nekim novim đuvegijom kako zajedno čitaju temu o njoj...i cerekaju se
    Ma, kakvi... Pa bi promijenila sebi ime zbog toga? Uostalom, kako je ona njega voljela, to nije realno... Takve osobe, kad se prepuste nekome ili necemu, predaju se u potpunosti, 100%.


  4. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  5. #53
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    2,542
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    158
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Koja je prica za ime ? Sto ime promjeni zaboga ?

    Sent from my motorola edge 40 neo using Tapatalk

  6. #54
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,824
    Thanks Thanks Given 
    11,022
    Thanks Thanks Received 
    5,185
    Thanked in
    2,420 Posts

    Default

    Kako se zove sad?Božena?

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  7. The Following 2 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  8. #55
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,734
    Thanks Thanks Given 
    55
    Thanks Thanks Received 
    688
    Thanked in
    334 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Gleneralno narod treba tući. Po džepu ili glavi. Zakon neki da se uvede kad dođeš kod sudije, slomio sam kosti Božu zbog toga toga i toga sudija ti kaže svaka čast. Ili degenrika koji je zamalo ubio mene i familiju u saobraćaju jer je preticao preko pune, isto tako, svaka čast druže. Eto tako

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Peranoviću jesi li to ti?


  9. #56
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,476
    Thanks Thanks Given 
    15,008
    Thanks Thanks Received 
    4,248
    Thanked in
    2,144 Posts

    Default

    Poznaješ me po lopati?

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  10. #57
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,396
    Thanks Thanks Given 
    15,260
    Thanks Thanks Received 
    3,828
    Thanked in
    2,736 Posts

    Default

    Možda da promjeni ime?I reče da ga je taj u prethodni život roknuo Božo mu reka pa je mora.

    https://vreme.com/projekat/peranovic...odina-zatvora/



    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  11. #58
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,960
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,499
    Thanked in
    2,262 Posts

    Default

    Pominjao sam neđe ranije lika kojeg nisi mogao da ubijediš da ona nekakva plastična narukvica ne nosi nikakvu bionergiju nego da je prevaren za pare. Povjerovao tek kad je neđe pročitao da je ta kompanija, koja je prodavala narukvice, osuđena zbog prevare i da je morala da vrati kupcima ukupno 150 miliona dolara. To je bilo neđe prije 13-14 godina. A lik doktor ekonomije. U stvari, tada je bio samo magistar. Pri čemu lik nije ni najmanje glup. Ali je nenormalno površan.

    Ovakve stvari se jednostavno dešavaju ljudima koji su skloni vjerovanju u budalaštine, nevezano za tip vjerovanja.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  12. The Following 3 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  13. #59
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,734
    Thanks Thanks Given 
    55
    Thanks Thanks Received 
    688
    Thanked in
    334 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Poznaješ me po lopati?

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Ja sam bio lopata

  14. #60
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,476
    Thanks Thanks Given 
    15,008
    Thanks Thanks Received 
    4,248
    Thanked in
    2,144 Posts

    Default

    Prava si lopata

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  15. #61
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,396
    Thanks Thanks Given 
    15,260
    Thanks Thanks Received 
    3,828
    Thanked in
    2,736 Posts

    Default

    A sajentolozi što su kako veli Dejvid Duhovni iz X-Fajla i njega vrbovali i masu poznatih glumaca.

    Da vidite ta čuda veli uspon kabale.
    I onda mi nešto pričamo za ljude aka Božo je za njih mačka mala.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  16. #62
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,935
    Thanks Thanks Given 
    2,733
    Thanks Thanks Received 
    2,613
    Thanked in
    1,468 Posts

    Default

    Ja ne znam kako se lijeci narkomanija bez straha...
    Drugu sestric zastranio ,narkomanija dugovi laganje oce sestru zivu u grob da pocera , pade mu klapna na oci totalna terapija peranovic primijenjena pacijentu, predoceno i primljeno k znanju od strane pacijenta da u slucaju ponovne greske slobodno nek ide na most na malu rijeku odatle prelom da skace.....
    Kiksala kakaricka
    Kiksali privatnici
    Peranovic terapija uspjesna preko godinu dana cist....

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  17. #63
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,642
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    aj ga pitaj mene ti jel bila oštra,šiljasta lopata ili ravna

  18. #64
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,396
    Thanks Thanks Given 
    15,260
    Thanks Thanks Received 
    3,828
    Thanked in
    2,736 Posts

    Default

    Moram.Od Balkanske Proročice do ovih savremenih.Kakvo je naše društvo doživjelo posrnuće devedesetih.
    Vrv su uvijek tu bili a onda su dobili medijski prostor.HOROR.
    ZONA SUMRAKA.Uhapšena veli vidovita Zorka.



    Odlična emisija iz arhive B92.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 22-04-24 at 13:54.
    No pasaran!

  19. #65
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,396
    Thanks Thanks Given 
    15,260
    Thanks Thanks Received 
    3,828
    Thanked in
    2,736 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Moram.Od Balkanske Proročice do ovih savremenih.Kakvo je naše društvo doživjelo posrnuće devedesetih.
    Vrv su uvijek tu bili a onda su dobili medijski prostor.HOROR.
    ZONA SUMRAKA.Uhapšena veli vidovita Zorka.



    Odlična emisija iz arhive B92.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    Video:

    https://www.dailymotion.com/video/x2a4omg

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  20. #66
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    814
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    Ako je taj njen ex fin, da ga ženimo od finija, a ona neka se rva sa Božidarom

  21. The Following 2 Users Say Thank You to bloom For This Useful Post:


  22. #67
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,923
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Zar ti nisi zauzeta?

    Vec me je Bluemoon muvala juce, ali se posle vadila kako se samo salila.

    Stanite u red, aman!
    Ada đaole ne zovem te na kafu (ne daj bože na čaj ) no smo napravili mali korak (ali veliki za čovječanstvo) ka forumskom drugarstvu koje je već decenijama na klimavim nogama
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #68
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,098
    Thanks Thanks Given 
    3,912
    Thanks Thanks Received 
    3,191
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Bješe davno kad sam učio u Gimnaziju. Pila se kafa u Dom omladine, prevrtale šolje i uzeh ja kao da gledam u šolju. Krenem da mlatim neke random stvari i malo povezujem sa informacijama koje imam o objektu gatanja, sa kojim sam učio. Puče glas kako sam "sve pogodio". Sjutra kod mog stola red sa ćikarama. Al zalud. #nešyebat gataj kolko oš. Te odustah od karijere proroka.
    Al što znam. Mi smo generalno najbezbožniji narod. Pale kletve, gatanja. Za sujevjerje mislimo da da je vjera. Ako nacrtamo neku crkvenu nekretninu na leđa očekujemo solidan, dugotrajan i plodan razvoj karijere na tržištu nelegalnih supstanci.
    Zanimljivo mi je globalno đe je granica đe počinje ono "stvarno nešto ima". Npr. neki narodi koji postoje milenijumima duže od hrišćanstva vrlo drže i danas do astrologije npr.
    Edit: preporuka za facebook stranicu Zone sumraka. Ozbiljna zabava!
    Last edited by Gagarin; 23-04-24 at 05:44.
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  24. #69
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Sve žene su manje pametne, ali u ovom slučaju ova tvoja drugarica spada u onu grupu joššš manje pametnijih od manje pamentih Izvini zbog ove šale(jer ti se radi o drugarici) ali ipak mislim da je na mjestu.
    1. To što je davala 100% sebe dok su bili u vezi ide u prilog ovoj mojoj konstataciji da joj je IQ skroman. Osim toga kod osoba koje su spremne da se totalno predaju partneru, kasnije dođe do izražaja ta njihova "mana" kada dođe do ZASIĆENJA usljed sivila neuzbudljive bračne kolotečine. Takve osobe će uvijek tražiti nova uzbuđenja kako bi se mogle ponovo predavati, i! predavati. Jer "one" su najmanje svoje, svoju sigurnost vide jedino u tuđim rukama.
    2. Taj tvoj drug je najvjerovatnije jedna(za današnje prilike je to orden) normalna osoba. I upravo takve osobe najmanje "pašu" ovakvim đevojkama kao što je ta tvoja drugarica. Da je on kojim slučajem bio problematičan ne bi ona imala kad da se posveti toj svojoj destruktivnoj filozofiji života. No bi bila srećna i presrećna sa nekim običnim i malim stvarima koje bi joj se pokadkad dešavale. I srećnu bi je činilo to iščekivanje OD - DO takvih nekih trenutaka.

    Žene je neophodno kontrolisati, ali ne! bilo kakvom vrstom prisiljavanja jer ne bi bilo efekta čakkk štoviše desio bi se najprije kontraefekat. Sa njima treba manipulisati bez i mrvicu griže savjesti. One su jednostavno stvorene samo za to. One čak to i žele neđe duboko u svojoj podsvijesti. To su bića koja žive za samo trenutak. I to ih čini srećnim. Kad bismo kojim slučajem mogli da zavirimo u maštu bilo koje žene..... ne bismo se nikad ženili

  25. #70
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,476
    Thanks Thanks Given 
    15,008
    Thanks Thanks Received 
    4,248
    Thanked in
    2,144 Posts

    Default

    Uzeo sam kokice i čekam Bluemoon
    Ma ovo su bre teme, a ebena politika

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  26. The Following 5 Users Say Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  27. #71
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,396
    Thanks Thanks Given 
    15,260
    Thanks Thanks Received 
    3,828
    Thanked in
    2,736 Posts

    Default

    Na Pecaroša sam navikla i njegova pisanja.

    Ovo za maštu mu je novi momenat.Jeste pecarošu je možeš zamisliti kakvu maštu žena ima!

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  28. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  29. #72
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,024
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    585
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    E pecarose, ali sta ce nekom takve zene?

  30. #73
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,184
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post

    Naime, razlog naseg nezbora je upravo ta djavolja regresoterapija. Ona je postala totalni frik zbog nje, da je vise nisam mogao prepoznati. Za one koji ne znaju, regresoterapija je, najprostije i banalno receno, introspekcija koja se vrsi pomocu hipnoze. Dakle, regresoterapeut te hipnotise i, na osnovi svega sto si ti ispricao dok si pod hipnozom, cega ti u svjesnom stanju ne bi mogao ni da se sjetis, terapeut zakljucuje stvari iz tvoje proslosti, blize, dalje, cak i do samog cina rodjenja ide. Ali tu nije kraj. Zadire cak i u neke prosle zivote i posle ti prica sta si bio u proslom zivotu i koje grjehove "vuces" sa sobom...


    Ima li neko odje iskustvo sa tom "terapijom"?
    Regresoterapija, hipnoza sa podacima rođenja, vašim ili tuđim, bez zdravstvene anamneze, bez konkretnog problema koji je u fokusu ili regresija u past lifes nije dobronamjerna stvar.
    Hipnoza u kojoj terapeut zaključuje/povezuje stvari za vas (o vama ili o drugima) nije dobronamjerna stvar jer terapeut bi trebalo da bude samo u funkciji medijatora odnosno podrške koja je tu da u stresnim flesh bekovima, koji su često potisnuti, "pruži vam ruku" da je bilo potpuno u redu i prihvatljivo, kako ste u određenim okolnostima/situacijama reagovali i da sada taj obrazac možete da napustite, ostavite iza sebe ili da kreirate novi. Nakon toga se dešava da i simptomi koji su se javljali fizički ili emotivno potpuno nestanu.

    Regresoterapije, hipnoze ima u mnogim pravcima terapija, obukama... na zapadu je prihvaćena kao pravac za izliječenje određenih simptoma, a koriste je i kao vid iscjeljenja simptoma kod autoimunih oboljenja ili kancera jer pomaže u ublažavanju simptoma ili njihovom nestanku.

    Recimo, NLP obuka na nivou praktičara ne sadrži hipnozu, ali ukoliko bi se dodatno usavršili i prošli obuku za mastera ili učitelja odnosno onoga koji druge obučava o NLP-u imali bi bliski susret sa hipnozom jer je ona dio obuke i alatka koju kasnije možete da praktikujete u radu sa klijentima. Obično obuku prolaze ljudi iz marketinga i prodaje, direktori, pa sa te strane, lično mi se ne dopada manipulativni dio koji se krije pod navodima "komunikativne vještine" jer je meni iskrenost kao vrijednost na jako visokom mjestu. Sa druge strane obuku prolaze i ljudi koje zanimaju odgovori na neka pitanja koja ih muče ili obrasce u mišljenju/ponašanju kojih nastoje da se oslobode a nemaju znanja s jedne strane, a sa druge smatraju da to nije toliko ugrožavajuće i ne žele ljekove ili razgovor sa psihologom/psihijatrom.

    Inače, skoro sam bila na seminaru o mentalnom zdravlju i iznenadio me podatak koji je dao psihijatar iz Bgd koji je bio govornik i pričao na temu depresije i anksioznosti. Naveo je da, parafraziram, u roku od godinu dana pod terapijom ljekovima i psihoterapijom koje se odvijaju paralelno i prate, nestanak istih je moguć. Iskreno, nisam to znala, ali da je kontinuitet u radu neophodan i sa jedne i sa druge strane je jako važno.
    Mislim da ljudi kod nas to ne rade, da samo uzimaju ljekove i ne razgovaraju sa terapeutima, teško se nose sa nuspojavama koje sigurno nisu za zanemariti, a imaju i programe sa kojima se nose od trauma koji su im pomogli da prežive, ne uviđajući da im danas ti obrasci nisu od koristi ili uopšte situacije nisu ugrožavajuće.

    Što se same hipnoze tiče ista se ne radi sa labilnima, šizofreničarima, narcisoidnim ličnostima, epileptičarima, bipolarnima i postoje protokoli kako se ista radi i za šta se može raditi.
    Last edited by tigrovo_oko; 23-04-24 at 09:13.
    "I shut my mouth and hold the light"

  31. #74
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,246
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,524
    Thanked in
    759 Posts

    Default

    Znaci, hipnozom do ozdravljenja? E, tesko meni...
    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post

    Što se same hipnoze tiče ista se ne radi sa labilnima, šizofreničarima, narcisoidnim ličnostima, epileptičarima, bipolarnima i postoje protokoli kako se ista radi i za šta se može raditi.
    Pa, ja mu onda, svakako, ne dolazim u obzir. Eh, nista onda...


  32. #75
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,184
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Nemoj biti tako oštar prema sebi.

    Što se ozdravljenja tiče, svaki dobronamjeran terapeut bi trebalo da zna da zrno volje za upoznavanje sebe ne može on da usadi drugome, to može samo svak sam za sebe, on može da mu bude samo podrška iliti što bi ameri rekli accountability buddy. Ovo govorim kada su ljudi normalne zdravstvene anamneze. A puno je neispitanih
    "I shut my mouth and hold the light"

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •