Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 52

Thread: IV Predśednik Crne Gore

  1. #26
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Većina stvari koje komentarišete su personalne karakteristike. I većina stoje.

    Ali meni je i dalje interesantnija faktička količina uticaja koji je, već do sada, izvršio. I pravac u kojem ga je izvršio.

    Realno, kroz poslednje tri godine, u smjeru jasne faktičke okrenutosti Beogradu, jasno su se iskristalisali ZBCG (DF, oduvijek) sa okolnom pješadijom, i URA (od starta učešća u vlasti).
    Ovo su politički akteri čiji se bukvalno svi realni potezi poklapaju sa intencijama Beograda, i toga smo se nagledali.

    Demokrate, donekle profil igrača ni tamo ni vamo, sa dovoljno pro-srpskim predznakom da se svrstaju na tu stranu tog konkretnog spektra, ali i sa politikom ''nesvrstanih'', dokle god je to moguće.
    Ipak, njihov konkretan potez došao je u odsudnom momentu, kroz (za DCG vrlo nekarakteristično) decidno odbijanje većine u kojoj bi Zenka (ili neko iz tog spektra) imao odlučujuću ulogu.

    PES, po sastavu vođstva, jasno je, takođe nosi pro-srpski predznak kada se radi o toj ravni političkog spektra, ali je nastao i većinski živi na sasvim drugoj vrsti priče.
    Ipak, kada se lomilo, nije imao potrebno jedinstvo i snagu da se tu i održi.

    Konkretno, ovako je nastao ''ulazak autentičnih Srba u vlast'' u CG. Poslagali se svi navedeni akteri kao lego kockice.

    Jakov Milatović je, izvjesno, centralni akter koji je omogućio da se sve to složi. A perspektiva koju mu to otvara je pomalo čak i uznemirujuća.

    Odnosno, kako god ga gledali, on je već sada key-player, i taj kapacitet je pokazao u prebitnim konkretnim stvarima.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  2. #27
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Izabraše Vladu, i ode mi tema u škaf

    A možda ne bi trebala.

    Jer, sa današnjim izborom 44. Vlade CG, ulazimo u fazu sasvim drugačijeg rasporeda snaga od svega što smo do sada imali.

    Konkretno, kad pogledamo dubinu, situacija je takva da ZBCG i Demokrate već nose daleko više od polovine, a poslije danas će i više. Treba dodat tu i Albance, čija je, na neki način po legitimisanje ove Vlade kritična podrška, sigurno dovoljan ulog i za jednako bitnu naplatu.

    I onda dođemo do toga da PES-u zapravo i ne ostaje mnogo, a sigurno ne srazmjerno ostvarenom izbornom rezultatu.
    I to nas dovodi dovodi do Jakova Milatovića. I njegove možda i ključne uloge u formiranju ove Vlade.

    Odnosno, dovodi nas do toga da i on nešto mora ponijet, i da to nešto nikako ne može biti malo.
    Što znači komad dubine, ali, možda bitnije, i komad partije.

    Zbog toga mislim da se, današnjim izborom 44. Vlade CG, pozicija Preshjednika CG drastično mijenja. I da drastično jača.

    I sve upućuje baš na to, kao npr. odsustvo dvije poslanice PES-a sa glasanja o vladi, jednako kao i njihovo dalje prisustvo na organima partije, nakon opomena, pa čak i isključenja.
    Kao i Milatovićevo prisustvo na komunalnim PG temama gradskog odbora.
    Kao i još mnogo toga.

    I mislim da ćemo tek gledat koliko je on to zapravo dobro odigrao, i koliko mu je pozicija faktički jaka, i mnogo jača nego što mu pripada.
    I nisam siguran koliko je to za ovu zemlju dobra stvar. Kakvo god personalno mišljenje imao o Premijeru, pozicija u kojoj je skoro opkoljen i izolovan od strane svih stejk-holdera ovđe, i to ključnim uticajem koji je potekao iz njegove partije, svima nama nikako ništa dobroga donijet ne može.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  3. #28
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/politika/milatovic-o-izjavi-dodika/


    Kako je Preshjednik zakasnio četiri dana da odreaguje na zvaničnu izjavu državnika druge zemlje, koji mu ništi sopstvenu državu Crnu Goru, pretvara je iz građanske u srpsku, i na kraju je pripaja trećoj zemlji, tako i ja zakasnih sa ovom objavom.

    Jedino što sam apsolutno siguran, da je Preshjedniku slučajno DPS (ili SD ili BS ili tako ko) što spočitao da ne čini kako valja, da bi isto popodne dobili takav žestok odgovor da se puše naredna četiri dana, i od njega i od PES-a. A ovako, kad nam ovo poništavaju i usvajaju državu, to je manje bitno, može i sačekat.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  4. #29
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    EDIT:

    Naravno, ne treba zaboravit ni da sam ja, naročito kad tako vidim da mi neko posvaja i osvaja domovinu na pravdu boga, stari komita, nacionalista, barjaktaš i šovinista, izazivač podjela i bomba u temeljima njenog blagostanja.

    Čisto da se ko ne pretrže da mi opet to pojasni, već sam obaviješten
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  5. The Following 7 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  6. #30
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/politika/milatovi...ije-bilo-lako/


    Nije baš neka ova Vlada, a nije ni ovaj Premijer baš nešto mudar, malo je to tu tako zaebo, moglo je to bolje.

    Crna Gora je strahovito ojačala sa mnom i od mene.

    Ušo sam u politiku da uvedem zemlju u EU. I to ću i da uradim, jer samo Ja to i mogu. Ae, da ako mi malo pomognu ta Vlada i Skupština, da ne moram sve sam.



    Znači, priviđa mi se Dritan nad Dritanom A mislio sam da je nemoguće
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  7. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  8. #31
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,895
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,419
    Thanked in
    2,225 Posts

    Default

    Kakva eskalacija kompleksa i manifestacija manije veličine. I to za samo nekoliko mjeseci.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  9. The Following 3 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  10. #32
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/politika/mijesa-l...ove-premijera/


    Ovo čisto da ostane zabilježeno ovđe, da se podshjetimo kroz godinu kako je počinjalo.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  11. #33
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    https://www.cdm.me/politika/milatovi...ije-bilo-lako/


    Nije baš neka ova Vlada, a nije ni ovaj Premijer baš nešto mudar, malo je to tu tako zaebo, moglo je to bolje.

    Crna Gora je strahovito ojačala sa mnom i od mene.

    Ušo sam u politiku da uvedem zemlju u EU. I to ću i da uradim, jer samo Ja to i mogu. Ae, da ako mi malo pomognu ta Vlada i Skupština, da ne moram sve sam.



    Znači, priviđa mi se Dritan nad Dritanom A mislio sam da je nemoguće

    Hm, da se korigujem:

    ''Dritan nad Dritanom'' se pravilno piše ''A. Vučić''
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  12. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,462
    Thanks Thanks Given 
    4,231
    Thanks Thanks Received 
    4,547
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Milatović: Na popisu ću se izjasniti kao Crnogorac, a govorim srpskim jezikom

    https://www.cdm.me/politika/milatovi...ije-bilo-lako/
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  13. #35
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1,815
    Thanks Thanks Given 
    2,216
    Thanks Thanks Received 
    585
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Skandalozna izjava.

  14. The Following User Says Thank You to p0smatrac For This Useful Post:


  15. #36
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,686
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,649
    Thanked in
    4,662 Posts

    Default

    znači prezidente uvodi zemlju u EU. po nekakvim pravilima pisanim to neko drugi radi. al naš prezidente zna bolje


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  16. #37
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    mirise na litije ova izjava


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  17. #38
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Sinoć slučajno naletih na neku emisiju i gost bijaše predsjednik.

    Baš je oštaar bio prema Spajiću oko formiranja vlade, govorio kako je ES imala rezultat ispod očekivanja na izborima i slično. Miriše na još jednu partiju u bliskoj budućnosti.

  18. #39
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,895
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,419
    Thanked in
    2,225 Posts

    Default

    Dvije partije su već tu, samo u okviru jedne. Bilo bi dobro da se što prije razdvoje jer ovo što radi debilče od Jadova zaslužuje figurativno šamaranje i izbacivanje iz postojeće partije. Mali je baš bolesno željan moći.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  19. The Following 8 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  20. #40
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Zašto li sam ja pročitao naslov ove teme kao "TV predśednik"...

    Siguran sam da nije slučajno.
    Love, peace and respect.

  21. The Following User Says Thank You to mneonly For This Useful Post:


  22. #41
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    https://www.pobjeda.me/clanak/milato...hodnom-periodu

    Kao npr? Vjerovatno misli na svoju veliku pobjedu nad poslednjim diktatorom i to ubjedljivom razlikom.

  23. The Following User Says Thank You to Samo Niksic For This Useful Post:


  24. #42
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,686
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,649
    Thanked in
    4,662 Posts

    Default

    Vučić u nastajanju. poprilično jake poteze povukao, ako mu Spajk ne odgovori, nažalost po nas neće se pitati 1%


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  25. #43
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,895
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,419
    Thanked in
    2,225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    https://www.pobjeda.me/clanak/milato...hodnom-periodu

    Kao npr? Vjerovatno misli na svoju veliku pobjedu nad poslednjim diktatorom i to ubjedljivom razlikom.
    Čuš demokratski smo sazreli jer je vlada promijenjena još dva puta, a tako demokratski zreli usvajali neustavne zakone, pokušali zakonom da promijene ustavna ovlašćenja predsjednika, promijenili zakon zbog kojeg je nastala kriza u Ustavnom sudu i bili nesposobni da izglasau nove sudije jer niko nije htio da se odrekne svojih partijskih kandidata, prethodnoj vladi duže trajao tehnički nego stvarni mandat, pri čemu su gurali stvari za koje nemaju legitimitet kao tehnička vlada, predsjednik koji se miješa u svačiji posao, mimo svoje nadležnosti... Ala smo demokratski sazreli, svaka nam čast!

    Debil.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  26. The Following 5 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  27. #44
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,686
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,649
    Thanked in
    4,662 Posts

    Default

    momak mislio da će u izvještaju biti poseban dio koji se odnosi na njegovu pobjedu na predsjedničkim izborima


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  28. #45
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Sinoć slučajno naletih na neku emisiju i gost bijaše predsjednik.

    Baš je oštaar bio prema Spajiću oko formiranja vlade, govorio kako je ES imala rezultat ispod očekivanja na izborima i slično. Miriše na još jednu partiju u bliskoj budućnosti.

    Totalni paradoks je što je upravo Milatović osnovni krivac što je Vlada formirana na taj način, kroz direktno povlačenje glasova dvije poslanice PES-a, a po njegovoj agendi tridesetoavgustovske većine.
    I ne znam koje je grđe- što je tako otvoreno i direktno ušao u raslojavanje svog političkog pokreta u interesu drugih, ili što sad to ovako otvoreno kači Spajiću.

    Ali sam ubijeđen da uopšte nije poenta ni u njegovom egu, ni u maniji veličine. Već da se radi o strategiji, i to kristalnoj. I krajnje opasno efektivnoj, u ovom trenutku možda već i nenadvladivoj.

    Najjedstavnije, šta mi trenutno imamo:

    Milatovića, betoniranog na poziciji na duži rok. I to glasovima protiv M. Đukaovića, a ne za njega.
    Njegov ''supermenski'' prilaz toj poziciji, koji, koliko god nam izgledao oduran i pogrešan, po iskustvu iz komšiluka, i te kako ima realne efekte.
    Krajnju medijsku dominantnost njegove agende, u konvencionalnom medijskom prostoru, a tek naročito u virtuelnom. Uz to, i vrlo visoku pokrivenost svih pora nevladinog sektora.
    Preuzetu punu kontrolu nad prosvetnim i kulturnim sektorom.
    ZBCG (+ SPC + tradicionalni privesci) betoniran na pozicijama moći i realnog uticaja, sa vrlo pažljivo osmišljenim ''ribrendingom'', koji nas za sada nasmijava, ali će kroz određeno vrijeme i te kako davati rezultate.
    PES koji se definitivno kreće ka suštinskom raslojavanju, što i sam izbor ovakve Vlade najbolje potvrđuje. Jer više liči na borbu za prevlast, i kupovinu vremena za učvršćivanje dominacije u pokretu od strane Spajića, nego na vladu kojoj je istinski planirano 4 godine.
    DCG koji na kraju decidno bira stranu te iste agende, iako to ni ranije nije bilo baš neka tajna.
    DPS (+ privesci), oslabljen i bezglavo nesnađen, koji i sam ide ka dodatnom raslojavanju.
    Suštinsko nepostojanje opozicione agende tridestoavgustovcima. I njihovom mentoru.

    Ono što je ( iz mog ličnog ugla) ovđe krajnje opasno je epilog koji će ovo imati, ukoliko se nešto bitno ne promijeni.

    A izvjesni epilog je da će, ukoliko se naredni izbori ne dese veoma brzo, ZBCG postati najveća pojedinačna politička grupacija u CG, i da će ZBCG, DCG i Milatovićev dio PES-a imati vrlo vjerovatnu apsolutnu većinu.
    I da će Jakov Milatović biti glavni protagonista takvog scenaria.

    Toliko kompletna slika upućuje na to, da me jeza neka među rebra.
    Last edited by Buva+gacce; 08-11-23 at 14:01.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  29. The Following 2 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  30. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,462
    Thanks Thanks Given 
    4,231
    Thanks Thanks Received 
    4,547
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    ZBCG (+ SPC + tradicionalni privesci) betoniran na pozicijama moći i realnog uticaja, sa vrlo pažljivo osmišljenim ''ribrendingom'', koji nas za sada nasmijava, ali će kroz određeno vrijeme i te kako davati rezultate.
    Ribrending i brending. ZBCG definitivno śedi na pol poziciji trenutno. Marketinska kampanja u punom jeku. Vojvoda sad izbacuje dva tri posta dnevno na drustvenim mrežama. Ni da je predśednik države ili premijer.

    A svaki post počinje sa....

    Предсједник Скупштине Црне Горе и Нове српске демократије Андрија Мандић...

    Da se slučajno ne zaboravi.

    https://m.facebook.com/story.php?sto...ibextid=Nif5oz
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  31. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  32. #47
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,895
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,419
    Thanked in
    2,225 Posts

    Default

    Djeluje da je mali kvaran do srži. Ne treba čekat 30 godina ili ga poredit sa prethodnicima da bi se to konstatovalo.

    A za Mandića ne znam šta bih mogao negativno da kažem što već nisam kazao x puta.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  33. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  34. #48
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Ribrending i brending. ZBCG definitivno śedi na pol poziciji trenutno. Marketinska kampanja u punom jeku. Vojvoda sad izbacuje dva tri posta dnevno na drustvenim mrežama. Ni da je predśednik države ili premijer.

    A svaki post počinje sa....

    Предсједник Скупштине Црне Горе и Нове српске демократије Андрија Мандић...

    Da se slučajno ne zaboravi.

    https://m.facebook.com/story.php?sto...ibextid=Nif5oz

    Ali bi bilo opasno naivno misliti da je ZBCG tu đe jeste igrom slučajnosti. Jer je kompletan proces od preshjedničkih izbora na ovamo, zaključno sa njihovim konačnim ulaskom u vlast, bio klasično mjerenje ''čiji je duži'' na relacijima Vučić/Spajić/zapad/DPS.

    Način na koji se odvijala ova utakmica, i njen konačni rezultat, mnogo su gora stvar nego sama činjenica da na čelu parlamenta imamo četničkog vojvodu sa krivičnim postupkom za najteža djela.
    Jer se iz toga najtačnije vidi o kolikoj se realnoj moći zapravo radi.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  35. #49
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    momak mislio da će u izvještaju biti poseban dio koji se odnosi na njegovu pobjedu na predsjedničkim izborima
    Greote.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  36. #50
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,234
    Thanks Thanks Given 
    15,154
    Thanks Thanks Received 
    3,768
    Thanked in
    2,695 Posts

    Default

    A dobro na krstarici vele da je zapadni čoek."Izdaja,braćo izdaja!" Kakvih careva što je ovo.





    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Dali Ce Unija Srbije i Crne Gore Priznati Nezavisnost Kosova
    By StrongBoss in forum Politika generalno
    Replies: 118
    Last Post: 24-02-04, 15:18
  3. Pravila foruma BUDUCNOST CRNE GORE
    By zippy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 23-02-04, 12:48
  4. Buducnost Crne Gore!
    By sh0cker in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 13-02-04, 14:53
  5. Nazire li se to pomalo Buducnost Crne Gore...
    By Karma in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 72
    Last Post: 01-02-04, 17:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •