Results 1 to 15 of 15

Thread: Antoni De Melo-"Budjenje"

  1. #1
    Join Date
    May 2004
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Antoni De Melo-"Budjenje"

    bubby[Y] what?
    I did my time...

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Patagonia Express
    Posts
    623
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da sam na tvom mjestu pobjegla bih daleko s ovim topicom....

    Sad ces da vidis i zasto.
    one day, after school.

  3. #3
    Join Date
    May 2004
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote="bubby[Y]"]Da sam na tvom mjestu pobjegla bih daleko s ovim topicom....

    Sad ces da vidis i zasto.[/quote
    I did my time...

  4. #4
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    871
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Citala sam...citati iz tih knjiga se masovno koriste. A i ja pokusavam da natjeram sebe da "uzivam u mirisima hiljadu cvjetova kako ne bih patila i ceznula za onim jednim koji mi nedostaje".

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Grofica
    Citala sam...citati iz tih knjiga se masovno koriste.
    da, posebno u rezhiji Vesne i Djoleta Djoganija...Puno je njegovih citata na njihovom albumu..Bozhe, kolika ogranichenost :!: ...
    Dajte ljudi neshto kvalitetno, normalno, vrijedno chitanja i polemisanja, a ne kojekakve kretenchine (u pravom smislu te rijechi), bolesnike :evil:
    Sell the Vatican, Feed the World!

  6. #6
    Join Date
    May 2004
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA
    Quote Originally Posted by Grofica
    Citala sam...citati iz tih knjiga se masovno koriste.
    da, posebno u rezhiji Vesne i Djoleta Djoganija...Puno je njegovih citata na njihovom albumu..Bozhe, kolika ogranichenost :!: ...
    Dajte ljudi neshto kvalitetno, normalno, vrijedno chitanja i polemisanja, a ne kojekakve kretenchine (u pravom smislu te rijechi), bolesnike :evil:
    Nekada se stvarno zabrinem kakvih osoba ima..... :roll:
    I did my time...

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Patagonia Express
    Posts
    623
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidis Effect ?

    Eto o tome sam ti pricala...

    Znas kad bacis opusak u WC solju i on jednostavno nece da ode ?

    E, kad citas De Mela ima stvari koje voda ne nosi...
    I toliko o tome...
    Srecno.
    one day, after school.

  8. #8
    Join Date
    May 2004
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote="bubby[Y]"]Vidis Effect ?
    I did my time...

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Patagonia Express
    Posts
    623
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Effect,

    `momce` moj prvi post je u neku ruku bio i dobronamjeran - otprilike znam kako se vecina posjetilaca ovog podforuma, dakle vecina, odnosi prema De Melu.Bas kao i ja.Neki sa manjim a neki sa vecim prezrenjem.Ne znam koliko si knjiga procitao, onda sto je jos bitnije ne znam kakve si knjige procitao i necu nista da ti sugerisem.Fina sam, zar ne ?
    Kao drugo, nemam ja nikakvih problema.A i da ih imam drzim ih podalje od ovog foruma i nikad se ne bih izivljavala na doslovce jadnom De Melu.
    Dakle, opet sam dobronamjerna : De Melo ti je kao komunizam sto rece neko : jedna dobra ideja i nista vise.Zato je i citiran u tolikoj mjeri.

    A sto se brisanja ovog topica tice...

    Sacekaces da dobije moderatora.
    one day, after school.

  10. #10
    Join Date
    May 2004
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote="bubby[Y]"]Effect,
    I did my time...

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Effect
    Quote Originally Posted by KRKNA
    Quote Originally Posted by Grofica
    Citala sam...citati iz tih knjiga se masovno koriste.
    da, posebno u rezhiji Vesne i Djoleta Djoganija...Puno je njegovih citata na njihovom albumu..Bozhe, kolika ogranichenost :!: ...
    Dajte ljudi neshto kvalitetno, normalno, vrijedno chitanja i polemisanja, a ne kojekakve kretenchine (u pravom smislu te rijechi), bolesnike :evil:
    Nekada se stvarno zabrinem kakvih osoba ima..... :roll:
    da znahs da si u pravu...mada, mene vishe zabrinjavaju ljudi koji chitaju ove kvazi pisce i njihova 'nadri' djela 8)
    Sell the Vatican, Feed the World!

  12. #12
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    871
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne možeš da znaš o kakvoj je knjizi i piscu riječ ako je ne pročitaš. Kad bi svi slušali kritike, ne bi niko ništa čitao, mišljenja su različita: A, što znam, jeste da su mu knjige komercijalizovane, pisane za širi auditorujum i sa ciljem da budu bestseleri, ali je nama ponekad potrebno da nam neko lijepo upakuje i skoro nacrta ono što mi već znamo i čega smo svijesni. Velika je razlika kad ti npr. nekome koga tješiš kažeš "Budi hrabar" ili kad se pozoveš na riječi nekog pisca koji je to premazao sa milion boja a suština je ista i može se reći sa te dvije riječi. Prije će se ohrabriti kad zna da je to rekao neki "mudri glagoljaš" nego ti, običan čoJek. Konkretno, njegove knjige ne bih iznajmljivala u biblioteci, a ni kupila, ali kad je dobiješ za rođendan, red je da vidiš o čemu se radi
    Quote Originally Posted by KRKNA
    Quote Originally Posted by Effect
    Quote Originally Posted by KRKNA
    Quote Originally Posted by Grofica
    Citala sam...citati iz tih knjiga se masovno koriste.
    da, posebno u rezhiji Vesne i Djoleta Djoganija...Puno je njegovih citata na njihovom albumu..Bozhe, kolika ogranichenost :!: ...
    Dajte ljudi neshto kvalitetno, normalno, vrijedno chitanja i polemisanja, a ne kojekakve kretenchine (u pravom smislu te rijechi), bolesnike :evil:
    Nekada se stvarno zabrinem kakvih osoba ima..... :roll:
    da znahs da si u pravu...mada, mene vishe zabrinjavaju ljudi koji chitaju ove kvazi pisce i njihova 'nadri' djela 8)

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Toshin Bunar
    Posts
    1,027
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jednom sam vec rekao: jeftina filozofija za butikashice i fensere :!:
    "Dobro veče." - Milka Canić, supervizor "Muzičke slagalice"

  14. #14
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    neko pomenu nesigurnost... slazem se da je to glavni razlog zasto ljudi ovdje tako energicno kritikuju misljenja suprotna svojima. po meni, to je tinejdzerska faza samopronalazenja u kojoj eliminisanjem onog sto ti se ne svidja pomazes sebi u izgradjivanju licnosti.
    e sad, de melo je dobar upravo za tinejdzere, za samopronalazenje, podizanje samopouzdanja i nalazenje utjehe onda kada to nemate u svom okruzenju.
    koliko ja znam, antoni de melo nije pisac, on je prvenstveno radio kao terapeut i predavac na radionicama za takozvanu 'selfhelp' (samopomoc) koje su jako popularne medju amerima, a damari, put ljubiavi itd su knjige koje su napisane kao zapisi sa njegovih predavanja. zato mu ne treba suditi zbog losih tehnika pisanja, nedostatka knjizevnog stila i iritirajuceg ponavljanja istih recenica i ideja kroz knjigu.
    naravno, de mela sada smatram smijesnim, ali sam ga negdje sa...pa mislim da je bilo 15-16 god sa odusevljenjem citala. njega plus og mandina i 'najvece cudo na svijetu' i slicne knjige koje su baljezgarije ako se sudi njihova knjizevna vrijednost, ali koje niposto ne treba pljuvati jer njihov sadrzaj zaista moze pomoci ljudima u podizanju samopouzdanja i izgradjivanju licnosti. ovakve knjige idu u istom periodu u kome se odusevljavamo budizmom, nirvanom i sl.
    a onima kojima se svidja de melo, kao i onima koji ga pljuju, preporucujem da procitaju knjigu 'umijece ljubavi' od erich-a fromm-a. mislim da ce se svidjeti i jednima i drugima. po tematici je slicna de melovom putu ljubavi ali je pisana sa dubinom istinskog intelektualca.

  15. #15
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    De Melovo - Budjenje sam citao 3 puta u razdoblju od nekih 5-8 godina , knjiga je takva da sam je svaki put drugacije dozivio i shvatio, sve je vezano za iskustvo i koliko ste ukapirali istinu , najvise me nervira sto sam shvatio citat 'budjenje je bolno' ,ko je citao shvatit ce, ko nije, nemam volje da objasnjavam.. Inace knjiga je inspirisana i sastavljena od nekoliko (mnogo) drugih knjiga od kojih su pojedine prastare...knjiga u isto vrijeme vrijedja ,nadahnjuje i inspirise citaoca...
    Last edited by mladensix; 20-02-17 at 03:51.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •