Results 1 to 16 of 16

Thread: Problem.AE Start Up Kompanija

  1. #1
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Lightbulb Problem.AE Start Up Kompanija

    Pozdrav svima, osnovao sam firmu koja ce se baviti rjesavanjem problema sa kojima se korisnici budu suocavali.
    Uskoro ce biti objavljene aplikacije (Android i IOS) gdje se moze registrovati bilo ko kao normalni korisnik (ima neki problem koji hoce da rijesi), ili kao ekspert/konsultant koji ce putem aplikacije imati video poziv sa korisnicima koji uplate odredjenu nadoknadu koju on sam definise.

    Sada smo u potraznji za ekspertima/konsultantima iz sledecih oblasti (Zdravstvo, Finansije, Zakonodavstvo, Edukacija, Karijera, kao i Licni, Socijalni, ili Porodicni problemi).
    Ukoliko ste zainteresovani, zamolio bih vas da se registrujete na sledeci link: https://problem.ae/expert-pre-registration/
    Minimalan iznos za isplate zarada je 100$, i placanja ce biti direktno na vase bankovne racune.

    Unaprijed zahvaljujem svima koji se registruju jer nam to pruza ogromnu podrsku na samom pocetku dok ne razvijemo solidnu bazu eksperata iz svake kategorije.
    Otvaram poseban topic jer nam je svaka sugestija dobro dosla i voljeli bi da cujemo vasa misljenja i predloge.

    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Archi For This Useful Post:


  3. #2
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Interesantna cinjenica da je ideja za ovu kompaniju krenula od naseg domena Problem.ME (moj problem) medjutim neko je vec zakupio taj domen i trazili su oko 300e-400e samo za domen tako da sam krenuo sa domenom Problem.AE - domen iz Ujedinjenih Arapskih Emirata gdje sam i osnovao firmu, i dobio sam i hosting i domen za 125e godisnje .

    Druga interesantna cinjenica jeste da sam firmu htio pokrenuti u Crnoj Gori medjutim niko od nasih developera nije htio ni da cuje da radi za sumu koju sam imao kao budzet tako da je sav developerski rad morao biti takodje van Crne Gore.

    Medjutim, i dalje ne odustajem od Crne Gore, i ako bude zazivjela upotreba na nasem trzistu, definitivno cu osnovati firmu i u Crnoj Gori i gledati da glavni domen bude Problem.ME kao sto je i bila inicijalna zamisao.

    Kao sto rekoh, zaista bih volio cuti vasa misljenja o ideji, i dobiti vasu podrsku za registracije kao eksperti. Ko govori Engleski obavezno neka navede jer mu ovo otvara globalne mogucnosti jer cemo svuda reklamirati bez ogranicenja na teritoriju.
    Last edited by Archi; 04-08-23 at 19:33.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  4. The Following User Says Thank You to Archi For This Useful Post:


  5. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Neka je sa srećom početak!
    Interesantna zamisao. Puno sreće želim.

    P.S. Svi ti specifični domenu nisu bili dostupni za prodaju po nekoj običnoj cijeni, već ih je domen.me skuplje naplaćivao. Programeri u CG i dalje drže nerealno visoke cijene za današnje prilike, ali kako kod nas sve kasnije dolazi, tako će i talas otpuštanja i smanjenje cijene sata programera iz svijeta u CG malo sa zakašnjenjem doći.

    Sviđa mi se dizajn sajta.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  7. #4
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,158
    Thanks Thanks Given 
    262
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    457 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Neka je sa srećom početak!
    Interesantna zamisao. Puno sreće želim.

    P.S. Svi ti specifični domenu nisu bili dostupni za prodaju po nekoj običnoj cijeni, već ih je domen.me skuplje naplaćivao. Programeri u CG i dalje drže nerealno visoke cijene za današnje prilike, ali kako kod nas sve kasnije dolazi, tako će i talas otpuštanja i smanjenje cijene sata programera iz svijeta u CG malo sa zakašnjenjem doći.

    Sviđa mi se dizajn sajta.
    Domen.me je kupljen(ili je oduvjek bio) podfirma godaddy-a. Samo bas kratki (do 4-5 karaktera) se placaju skuplje(kao premium domeni) ostalo je sve 8-9e godisnje jer se uzimaju preko godaddy-a.


    Uglavnom ideja je dosta zanimljiva tako da kad se odlucis u CG da otvoris firmu javi mi se i imas hosting od mene besplatan dok god ti radi ta ideja.

  8. The Following 3 Users Say Thank You to JigSaw For This Useful Post:


  9. #5
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Hvala vam puno Hercules i JigSaw! Domen problem.me je kupljen od strane Dynadot firme iz Kanade koji ga preprodaju. U svakom slucaju i 400e nije nista samo ako biznis malo krene ali na pocetku mi je bitnije da tu razliku ulozim negdje drugo.

    Sto se tice programera u Cg imaju srece da smo blize Evropskom nego Azijskom trzistu tako da te cijene i dalje opstaju Neko ce reci da je tu u pitanju i kvalitet sto sam i sam mislio, medjutim vidjetece za 10ak dana kada budu dostupne aplikacije da zaista izledaju vrhunski i makar sto se tice naseg testiranja sve bi trebalo da radi
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  10. The Following User Says Thank You to Archi For This Useful Post:


  11. #6
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Android beta verzija aplikacije je dostupna na sledecem linku: https://play.google.com/store/apps/d...m.ch.problemAE
    IOS ce biti do kraja naredne nedelje.

    Mozete isprobati aplikaciju kao gosti, ili se registrovati kao obicni korisnik (imate neki problem koji hocete da rijesite) ili ekspert (da pomognete da ljudi rijese problem putem konsultacija za koje vam placaju nadoknadu koju sami odredite).

    Pitanje postavljate na centralno dugme u obliku loga kompanije, i naslov i opis problema mozete napisati i na nas jezik. Uglavnom, na koji jezik napisete problem, na taj jezik bi trebali i dobiti automatski AI odgovor.

    Za prvih 10 forumasa koji se prijave kao experti dobice besplatan Premium Ekspert nalog (mozete podijeliti mobilni, email, lokaciju i sajt vaseg profila/biznisa - inace trenutna promo cijena za ovo je 29$ godisnje).
    Samo neka mi se jave privatnom porukom ime i prezime ili email pod kojim su registrovali nalog kako bi ih prebacio na Premium Nalog.

    Za obicne korisnike je besplatan instant odgovor od vjestacke inteligencije. Ocekujem vas feedback ovdje nakon sto isprobate aplikaciju.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  12. #7
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,245
    Thanks Thanks Given 
    435
    Thanks Thanks Received 
    555
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Ideja je odlična, aplikacija mi se dopada. Sasvim dovoljno za obećavajući početak...
    Srećno kolega!

    Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk

  13. The Following User Says Thank You to Dasho For This Useful Post:


  14. #8
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Hvala puno Dasho! Niko do sad ni da proba automatska rjesenja makar kao Gost Anonimus, je li moguce da u Cg niko nema nikakvih problema
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  15. #9
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Srecno sa projektom..
    Ako moze objasnjenje kako bi ovo izgledalo u praksi kao onog ko trazi odgovor na problem i onog ko rjesava problem, kako se placa, sto ako nisi zadovoljan odgovorom. Lijepo bi bilo da se napise malo vise o projektu, planu...
    Zbog cega je polje POL obavezno? Zar nije to diskriminacija polne orjentacije? Trebalo bi osim muski i zenski da se doda ne zelim da se izjasnim.
    Last edited by bloomfield; 06-08-23 at 22:31.

  16. The Following User Says Thank You to bloomfield For This Useful Post:


  17. #10
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,804
    Thanks Thanks Given 
    10,957
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Imam problem sa parama.


    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  18. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  19. #11
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,051
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Hvala puno Dasho! Niko do sad ni da proba automatska rjesenja makar kao Gost Anonimus, je li moguce da u Cg niko nema nikakvih problema
    Nije za nas jer u startu ne znamo od kojeg problema da krenemo,pochnemo...

    Srecno!

    P.S.Valjda se nauchimo svi kolektivno da pochnemo rjeshavat 1 po 1.
    ...

  20. The Following 2 Users Say Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  21. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Testirao.
    Evo.. Nije loše, očigledno je da ChatGPT daje odgovore ali sa druge strane olakšano je korišćenje.

    Poslato sa kornjo komunikatora P50
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  23. #13
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,204
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Ako si prošao ispod 10k za aplikaciju veoma bih se iznenadio da nije u pitanju templejt, neka kvaka bi morala da ima.
    Ako ti nije muka otkrij nam malo tehničku pozadinu.


    Edit: bacih pogled na druge aplikacije firme koja ti je ovo radila, neke su praktično iste kao tvoja. Zato si i dobio jeftinije nego da su ti ovdje radili od nule.
    Last edited by siux; 07-08-23 at 10:17.

  24. The Following User Says Thank You to siux For This Useful Post:


  25. #14
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Hvala vam puno, konacno da krene neka diskusija .
    U praksi ovako - onaj ko trazi odgovor postavi problem i dobije automatski odgovor - ovo sto je Bugi postavio dolje i onda ima ovo dugme Da li zelis ekspertski savjet. Kad tu kliknes da ti listu svih eksperata koji su iz te oblasti i ti sam biras koji ti ekspert najbolje odgovara (da li cijena, ili sertifikati, ili nesto drugo).
    Ekspert - sam podesava koliko naplacuje svoje usluge za pola sata konsultacije i sam podesava vrijeme kada je dostupan za iste, ako ne odabere nikakvo dostupno vrijeme onda obicni korisnik nece ni moci da zakaze konsultacije sa tim ekspertom.

    Nakon svakog razgovora obicnom korisniku iskace poruka da ostavi review za eksperta i ako nije zadovoljan (ostavi od 1 - 3 ocjenu) onda mora poslati feedback sta nije bilo u redu i nama to stize.

    Hvala ti za ovo polje POL, da si ranije napisao mozda bi nam ranije bila odobrena IOS aplikacija jer su nas upravo zbog toga i zbog zemlje odbili Radimo na tome sada da ta polja budu opciona. Inace mislim da su to ovi developeri dodali ja inicijalno uopste nisam stavio polje Pol da se uopste trazi. Mozda nije lose i da ga potpuno uklonimo.

    @joni postavi i dobices rjesenje

    @Bugi tebi posebna hvala sto si otisao korak dalje i probao aplikaciju!

    @siux pa zar i nije fora iskusnih developera da "recikliraju" svoj rad. Zamisli ti danas da uzmes radis Websajt od pocetka pa krenes lijepo da kucas slovo po slovo za html i css. Na sta bi taj sajt licio i da li bi se ikad zavrsio.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  26. The Following User Says Thank You to Archi For This Useful Post:


  27. #15
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Aplikacija je sada dostupna i na IOS i na Android.
    https://qr.codes/CMs6nm

    Click image for larger version. 

Name:	QR Code The Problem-Solving Hub.jpg 
Views:	53 
Size:	4.4 KB 
ID:	177832
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  28. The Following User Says Thank You to Archi For This Useful Post:


  29. #16
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,570
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    386
    Thanked in
    261 Posts

    Default

    Probleme u Crnoj Gori ne može da riješi bot.

    Sent from my SM-N980F using Tapatalk
    James Tiberius Kirk

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 27-01-11, 13:07
  2. Replies: 0
    Last Post: 10-06-08, 15:46
  3. Telenor u prvih 5 IT kompanija svijeta
    By VOR in forum Operatori
    Replies: 3
    Last Post: 04-07-07, 18:24
  4. Vodjinu sestru placa kompanija kojoj je dosudila hotel
    By SKOJ in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 38
    Last Post: 16-04-04, 03:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •