Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 40 of 40

Thread: Đilas se izjašnjavao kao Srbin, tvrdi "Politika" od 04. 09. 2006.

  1. #26
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica - Durmitor
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Црногорски сепаратисти, појавили су се у крилу две најопасније идеолошке куге XX века: фашизма и комунизма; оспоравајући сваку везу Црне Горе са Српством, једни су Црногорце проглашавали "Црвеним Хрватима", а други посебном нацијом, најпре српског, а на крају, какве ли ироније, влашког и по потреби илирског порекла. Тако је, заслугом комуниста, у Црној Гори постало много важније шта о њеном етничком идентитету мисле Ј. В. Стаљин, А. Павелић, Е, Кардељ, Ј. Броз, Митар Бакић и М. Ђилас, него сви њени велики владари, писци, духовници и јунаци од владике Данила и војводе Мирка до Борислава Пекића. У затирању Српства у Црној Гори ишло се чак тако далеко, да је 1971. срушена капела на Ловћену, "најљепши гроб на свијету", да би се Његошу подигла нова раскошнија гробница, по давно одбаченом "вавилонском" пројекту Ивана Мештровића, по свему супротном последњој, предсмртној жељи песника "Горског вијенца", владикe Рада. Поштовалац бесмртног дела највећег српског песника, пустињака цетинског, такође песник и мислилац Душан Радовић је тада, огорчен, записао да комунистички властодршци Његошу нуде нови гроб и нову смрт, као да није мислио оно што је мислио него да је одувек мислио само оно што они мисле.

    Lep tekst, odlican sajt:

    http://www.rastko.rs/rastko-cg/povij...injenje_c.html


  2. #27
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Djilas...
    On je i moga pradjeda dokacio u "Besudnoj zemlji"(strane 223. i 224.),a da zakljucim kakav je covjek bio,dovoljan mi je samo ovaj primjer moga pradjeda.Otvoreno se izruguje fizickim nedostacima koje je on imao(bio je cosav i jos po nesto) i kaze "i u ratu se isturao naprijed-da potvrdi muskost.Ali nije imao srece,metak ga nije htio".Znaci,iz njegovog ugla,ako nisi fizicki savrsen,onda treba da sluzis za sprdnju i treba da umres(ili on pretpostavlja da ti je to zelja).Nema gorih ljudi od onih koji sude o drugima iskljucivo po spoljasnjosti,to je pravilo.
    Dalje,kaze-"ljudi su ga cijenili jer je bio od rijeci i junacan,ali i mrzjeli-zelenas,otimlje,a ne zna za koga-samohranac".
    Odje otvoreno laze.Istina je da nije imao djecu,ali je usvojio sina od rodjenog mu brata( odnosno sinovca-mog djeda) kojeg je podigao i koji na kraju sa njim u grobu sahranjen,a ne sa ocem.
    Znam za jos neke djelove knjige dje je sigurno lagao,ali nije ni bitno.
    @Junacko pleme-Partizani/komunisti su napravili dosta gresaka,a najveca je,kao sto i sam kazes,sto su pustili razne probisjete koji su iskoristili situaciju da odlucuju o bitnim stvarima,pa cak i o zivotu i smrti,ali su oni u to doba bili jedina alternativa.
    Sto se tice slave,moj stric je bio drustveni pravobranilac samoupravljanja(ili kako se vec ta funkcija zvala),pa to nije sprecavalo moje djeda i babu da slave slave bez prekida(sto se moze u crkvenim knjigama lako provjerit) i da dovode popove i krste djecu sve do novijih vremena kad su pomrli ti popovi iz "stare garde" i dosli ovi politicari.

  3. #28
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Karin View Post
    Црногорски сепаратисти, појавили су се у крилу две најопасније идеолошке куге XX века: фашизма и комунизма; оспоравајући сваку везу Црне Горе са Српством, једни су Црногорце проглашавали "Црвеним Хрватима", а други посебном нацијом, најпре српског, а на крају, какве ли ироније, влашког и по потреби илирског порекла. Тако је, заслугом комуниста, у Црној Гори постало много важније шта о њеном етничком идентитету мисле Ј. В. Стаљин, А. Павелић, Е, Кардељ, Ј. Броз, Митар Бакић и М. Ђилас, него сви њени велики владари, писци, духовници и јунаци од владике Данила и војводе Мирка до Борислава Пекића. У затирању Српства у Црној Гори ишло се чак тако далеко, да је 1971. срушена капела на Ловћену, "најљепши гроб на свијету", да би се Његошу подигла нова раскошнија гробница, по давно одбаченом "вавилонском" пројекту Ивана Мештровића, по свему супротном последњој, предсмртној жељи песника "Горског вијенца", владикe Рада. Поштовалац бесмртног дела највећег српског песника, пустињака цетинског, такође песник и мислилац Душан Радовић је тада, огорчен, записао да комунистички властодршци Његошу нуде нови гроб и нову смрт, као да није мислио оно што је мислио него да је одувек мислио само оно што они мисле.

    Lep tekst, odlican sajt:

    http://www.rastko.rs/rastko-cg/povij...injenje_c.html

    Oćete li izbačati slovo "C" odnosno "Ц" iz Srbske ćirilice?

  4. #29
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    ...
    Нажалост, дефинисање црногорског питања није ишло овим током. С једне стране се ни у Србији није довољно водило рачуна о том специфичном статусу Црногораца у оквиру укупног српског корпуса па је нпр. било предлога који су Црну Гору видели као обичан регион Србије. С друге стране, у самој ЦГ комунистичка владајућа класа све више је од Другог светског рата јачала антисрпску перцепцију црногорског идентитета. Мали прекид је био период прве половине деведесетих, када је изгледало да су се Црногорци масовно вратили својим традиционалним српским коренима.
    ...

    Najsramotnije vrijeme čuda što je crnogorska istorija ikad viđela, prvi i jedini put se brukalo crnogorsko oružje, mnim da se zdrav čo'ek nikad ne bi podupirao time.

    A što se tiče tih priča 'oteli đedu njive da bi im postali vlasnici oni bijednici i fukare', 'oće li vam ikad postat jasno da su te crno-bijele priče koštale Srbe i Srbiju više no kosovski boj?
    I stric moga oca je bio četnik ( nacionalista, mada znam da bi bilo previše očekivat od vas da znate razliku ), uteka iz države '45., pa mu država ostavila i njive i vinograde, i ženu- čistačicu u školu, da vinograde obrađuje, i još mu, za kaznu, odškolovala svo troje đece ( četničke, slavili su slavu svake godine u sred naše partizanske kuće ) za doktore nauka, e jes' ga nagrdila 'ebi mi oca!
    I pročitajte ponekad ponešto, nije se nikad ništa nacionalizovalo da se daje drugima ( čitaj: bijednicima, fukari i ostalim antisrbima ) u vlasništvo, no u državnu imovinu. A izuzetak će bit jedino ako je đede bio Volks- deutscher u Vojvodinu, Albanac na Kosovo ili narodni neprijatelj po odluci suda.

    Tačno mi se ponekad učini kad vas slušam, da od '45. na ovamo nije osta' ni jedan valjan čo'ek u ovu zemlju, sve valjano pobila i uništila ona komunistička žgadija, jedino ne znam o'kle mi normalni i dobri zalutasmo ođe?
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  5. #30
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica - Durmitor
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Unhappy

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    ...

    Najsramotnije vrijeme čuda što je crnogorska istorija ikad viđela, prvi i jedini put se brukalo crnogorsko oružje, mnim da se zdrav čo'ek nikad ne bi podupirao time.

    A što se tiče tih priča 'oteli đedu njive da bi im postali vlasnici oni bijednici i fukare', 'oće li vam ikad postat jasno da su te crno-bijele priče koštale Srbe i Srbiju više no kosovski boj?
    I stric moga oca je bio četnik ( nacionalista, mada znam da bi bilo previše očekivat od vas da znate razliku ), uteka iz države '45., pa mu država ostavila i njive i vinograde, i ženu- čistačicu u školu, da vinograde obrađuje, i još mu, za kaznu, odškolovala svo troje đece ( četničke, slavili su slavu svake godine u sred naše partizanske kuće ) za doktore nauka, e jes' ga nagrdila 'ebi mi oca!
    I pročitajte ponekad ponešto, nije se nikad ništa nacionalizovalo da se daje drugima ( čitaj: bijednicima, fukari i ostalim antisrbima ) u vlasništvo, no u državnu imovinu. A izuzetak će bit jedino ako je đede bio Volks- deutscher u Vojvodinu, Albanac na Kosovo ili narodni neprijatelj po odluci suda.

    Tačno mi se ponekad učini kad vas slušam, da od '45. na ovamo nije osta' ni jedan valjan čo'ek u ovu zemlju, sve valjano pobila i uništila ona komunistička žgadija, jedino ne znam o'kle mi normalni i dobri zalutasmo ođe?
    Prvo, nije tacno da se 90tih prvi i jedini put brukalo crnogorsko oruzje, zestoko se brukalo tokom II Sv. rata, a i ranije mnogo puta, na primer zbog pljacke i otimacine, bratoubilastva, itd.
    To ne menja cinjenicu da je ukupna istorija crnogorskog oruzja slavna i plemenita. Samo nije savrsena, daleko od toga.
    Sto se tice komunizma - nema nikakve sumnje da je to, uz fasizam, najveca kuga modernog doba koja je skupo kostala Crnu Goru i mnoge druge drzave. To je drastican primer kakva steta nastaje kada se ljudi odvoje od tradicije, iscupaju iz korena i zanemare proslost. O zlocinima da ne govorimo, ipak najveca steta je na duhovnom planu i jos traje i trajace.
    To opet ne znaci da medju Komunistima nije bilo casnih, naivnih i idealizmom i pravdom motivisanih ljudi. Takvi su najgore prosli, bar na ovom svetu.

  6. #31
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Karin View Post
    Prvo, nije tacno da se 90tih prvi i jedini put brukalo crnogorsko oruzje, zestoko se brukalo tokom II Sv. rata, a i ranije mnogo puta, na primer zbog pljacke i otimacine, bratoubilastva, itd.
    To ne menja cinjenicu da je ukupna istorija crnogorskog oruzja slavna i plemenita. Samo nije savrsena, daleko od toga.
    Sto se tice komunizma - nema nikakve sumnje da je to, uz fasizam, najveca kuga modernog doba koja je skupo kostala Crnu Goru i mnoge druge drzave. To je drastican primer kakva steta nastaje kada se ljudi odvoje od tradicije, iscupaju iz korena i zanemare proslost. O zlocinima da ne govorimo, ipak najveca steta je na duhovnom planu i jos traje i trajace.
    To opet ne znaci da medju Komunistima nije bilo casnih, naivnih i idealizmom i pravdom motivisanih ljudi. Takvi su najgore prosli, bar na ovom svetu.
    Prvo jeste tačno da su se Crnogorci obrukali kao nikad zrad tuđih interesa.Tokom II Svjetskog Rata Crnogorci se nijesu brukali jesu drugi ali Crnogorci ne. Za razliku od drugih Crnogorci imaju istoriju.
    Na sreću drugi nijesu iščupani iz korijena pa će nam oni reći ko smo i što smo.

  7. #32
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica - Durmitor
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Formica, ovo sto ste napisali nema nikakvog smisla i ovako necete nikome pomoci.
    Razmislite jos jednom sta sam napisao i sta ste mi odgovorili.
    ...
    (Ako vas to muci, vec sam rekao, budite Crnogorci, Eskimi, Papuanci - sta god, niko vam ne brani. Nema razloga za anksioznost.)

  8. #33
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    496
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    ...


    A što se tiče tih priča 'oteli đedu njive da bi im postali vlasnici oni bijednici i fukare', 'oće li vam ikad postat jasno da su te crno-bijele priče koštale Srbe i Srbiju više no kosovski boj?
    I stric moga oca je bio četnik ( nacionalista, mada znam da bi bilo previše očekivat od vas da znate razliku ), uteka iz države '45., pa mu država ostavila i njive i vinograde, i ženu- čistačicu u školu, da vinograde obrađuje, i još mu, za kaznu, odškolovala svo troje đece ( četničke, slavili su slavu svake godine u sred naše partizanske kuće ) za doktore nauka, e jes' ga nagrdila 'ebi mi oca!
    I pročitajte ponekad ponešto, nije se nikad ništa nacionalizovalo da se daje drugima ( čitaj: bijednicima, fukari i ostalim antisrbima ) u vlasništvo, no u državnu imovinu. A izuzetak će bit jedino ako je đede bio Volks- deutscher u Vojvodinu, Albanac na Kosovo ili narodni neprijatelj po odluci suda.

    Tačno mi se ponekad učini kad vas slušam, da od '45. na ovamo nije osta' ni jedan valjan čo'ek u ovu zemlju, sve valjano pobila i uništila ona komunistička žgadija, jedino ne znam o'kle mi normalni i dobri zalutasmo ođe?
    Ajde crn ti obraz vazda bio! Kako se nije nacionalizovalo da bi se dalo drugima, no drzavi. Jes drzava, Tito licno, zasukao rukave te sve prekopao vinograde i njive. Mozda si cuo za tadasnje seoske "zadruge" (mjesne zajednice) dje su vazda fukare grabile neke "polozaje" tamo. Pa kao "zasluznim" drugovima komunistima dijelili sami sebi sve sto se nacionalizuje u taj region. Isti ti zasluzni drugovi su isli od kuce do kuce kao "gosti" na slave, ne bi li napravili spisak ko sve prisustvuje od gostiju, pa ih potkazivali kao neprijatelje antikomuniste. Licno je moj otac znao troje takvijeh poslije prebeglo u Australiju kao navodni cetnici.

  9. #34
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Karin View Post
    Prvo, nije tacno da se 90tih prvi i jedini put brukalo crnogorsko oruzje, zestoko se brukalo tokom II Sv. rata, a i ranije mnogo puta, na primer zbog pljacke i otimacine, bratoubilastva, itd.
    To ne menja cinjenicu da je ukupna istorija crnogorskog oruzja slavna i plemenita. Samo nije savrsena, daleko od toga.
    Sto se tice komunizma - nema nikakve sumnje da je to, uz fasizam, najveca kuga modernog doba koja je skupo kostala Crnu Goru i mnoge druge drzave. To je drastican primer kakva steta nastaje kada se ljudi odvoje od tradicije, iscupaju iz korena i zanemare proslost. O zlocinima da ne govorimo, ipak najveca steta je na duhovnom planu i jos traje i trajace.
    To opet ne znaci da medju Komunistima nije bilo casnih, naivnih i idealizmom i pravdom motivisanih ljudi. Takvi su najgore prosli, bar na ovom svetu.
    Žestoko brukalo?
    Tokom II Svjetskog Rata?
    Pljačka, otimačina, bratoubistva?
    Je li, da ne pričaš ti o čijoj tuđoj istoriji, i mene nešto zvuči poznato?

    II Svjetski Rat?
    Moje selo nema više od pedeset kuća ( danas ). Proša sam cijelu Srbiju uzduž i poprijeko, i to činio mnogo godina, smiješ li se opkladit da na naše sesko groblje ima više sahranjenih boraca iz II Svjetskog Rata no na bilo koje srbijansko groblje bilo kojega grada?
    Iz moje familije, koja u to doba nije imala više od 30 muških glava ( mala, znači ), '41. je u rat pasalo 27, '45. se doma vrnulo njih četvoro. Oćemo li se kladit opet da to nećeš nać ni u najbrojniju familiju srbijansku, koliko god tragao za njom?

    I, da se razumijemo, ovo ti je tipska priča crnogorska, skoro svako bratstvo će ti reć sličnu. I, još bitnije, najbitnije, mali mi je posa kako se zvala zastava pod kojom su ginuli. Izginuli su jer su sa OKUPATOROM svoje zemlje umjeli samo preko nišana. Švabe, Talijani i ostala boranija su bili OKUPATORI, i svako ko na njih nije digo pušku može samo ostat prećutan, toliko je to prosto. Tu priču komplikuju i mrse samo oni koji tragove svoje i sramotu ne znaju kud bi i kako đeli.
    Konačno, II Svjetski Rat, promašio temu, shjedi 1.

    Pljačka, otimačina?
    Samo reci kad, da znamo o čemu pričamo.

    Je li 1878 kad je Knjaz u Podgoricu, Nikšić, Bar, ostavio Turke, muhamedance, sa privilegijama? Kad su mu oni sa kojima se do juče tuko postajali generali?

    Je li I Svjetski, kad je Sandžačka vojska prošetala do Sarajeva ko po svojoj avliji, ponajviše zbog toga što su pred njom odili glasnici, prenoseći po selima riječ Gospodara da nikome ko na njih oružje ne okrene dlaka s glave i kokoška iz obora neće falit, te je baš tako i bilo?

    Je li II Svjetski, kad su mi očevog strica, komandira partizanske čete, strijeljali što je ljudima dopustio da, poslije 12 dana gladovanja, uzmu med iz košnica četničkih kuća? ( ''Sudija'', Vuk je to lijepo opisao na osnovu iskaza svjedoka )
    Ako je to tim komunističkim lopinama bila krađa, e baš mi nešto i ne liče na bandu razbojničku, a još manje na brukače oružja.
    Ili je možda baš taj strikan, kad su mu u štab brigade presuđivali, pa smrtnu presudu dali baš njemu na ruke da je odnese u svoj bataljon na izvršenje, ( računajući dati da će kukavac imat dovoljno pameti da s njom utekne ), možda je baš on kad je ipak odnio đe mu je rečeno, izbrukao oružje.

    Ođe ti fali i nešto proste logike:
    Skoro cijelu svoju istoriju Crna Gora je bila mala, siromašna i opkoljena, tako da je slabo imala kad i s čim vodit osvajačke ratove, pa onda nije imala koga ni pljačkat. Ako misliš na to da se po granicama vazda ponešto otimalo od Turaka, hehe, nešto ne bih reko da se to može zvat pljačka, prije rat bez prestanka. Pljačka je kad dovezeš kamion u pustu kuću, iz koje si prije toga išćerao nejač, pa ga lijepo natovariš svime, od nakita do posteljine. Ovi po granicama su vazda odili s oružjem i silom na one što su oružjem i silom uzvraćali.
    Opet shjedi, ocjena ista.

    Bratoubistva?
    To je jedna riječ sa baš onako jakim tonom, vrlo je lijepo iskoristiva. I skroz je ispravno kad je prilijepiš bratu što zbog krune ubi brata, ili starom povadi oči, i tako već neke stvari.
    No, kad ti u zemlju dođe tuđin s oružjem, a tebi to dođe jedina otadžbina koju imaš i nisi ga zvao u goste, onda bilo koji onaj koji stane s njime više ne može bit brat, no ima jedna druga riječ za to.
    I opet ti je to toliko prosto, mrse i komplikuju samo oni koji drugačije ne mogu sakrit đe su bili.
    Opet isto.


    I, za kraj, da se ne vatamo logike pojedinačnih primjera- ovaj je ovoga a onaj onoga, pošto znam kako već ide ta priča, reci ako misliš da je Crna Gora svu svoju istoriju vodila jedan jedini sramotni rat osim onoga oko Dubrovnika?
    Bogu hvala, i u sve ostale se našlo ličnih sramota, ali taj je jedini đe smo svi bili na pogrešnu stranu časti.

    Moderatori, administratori, ovo samo izgleda da smo skrajnuli s teme, imam objašnjenje!
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  10. #35
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica - Durmitor
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo, shjeo sam!

    Vidi ovako prijatelju (Buva+gacce) , na brzinu, mrzi me da pisem nasiroko i nadugacko, ionako sve ima na netu i u kniigama:

    - Crnogorci (iz tzv. Stare CG) nisu pljackali samo Turke nego povremeno i svoju pravoslavnu bracu Hercegovce, Brdjane, Bokelje, itd. Nije lepo ali je istinito.

    - U II SV. ratu se mnogo vise ratovalo i ubijalo medjusobno nego sa okupatorom. Posebno u CG. A to su pre svega zakuvali Komunisti i pre svega je njima glavni cilj bio osvajanje vlasti i eliminacija domacih prepreka tom cilju.

    Ima jos, pronadji i procitaj sam.
    Ne razumem cemu ljutnja i bes?
    Sta te zapravo muci?

  11. #36
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by junackopleme View Post
    Ajde crn ti obraz vazda bio! Kako se nije nacionalizovalo da bi se dalo drugima, no drzavi. Jes drzava, Tito licno, zasukao rukave te sve prekopao vinograde i njive. Mozda si cuo za tadasnje seoske "zadruge" (mjesne zajednice) dje su vazda fukare grabile neke "polozaje" tamo. Pa kao "zasluznim" drugovima komunistima dijelili sami sebi sve sto se nacionalizuje u taj region. Isti ti zasluzni drugovi su isli od kuce do kuce kao "gosti" na slave, ne bi li napravili spisak ko sve prisustvuje od gostiju, pa ih potkazivali kao neprijatelje antikomuniste. Licno je moj otac znao troje takvijeh poslije prebeglo u Australiju kao navodni cetnici.
    haha, moj je znao petoricu!

    a ja sam lično vidio Jovanku prije godinu dana, kako je zlatne kočije vodaju po Beogradu, i još sam lično vidio Miša i ostale Brozove kako po Karibima troše one silne milijarde što im je Stari ostavio, nepravedno ih otimajući Karađorđevićima, koji su poslije zbog toga na sahranu Tomislavu morali doć sa samo dva tričava privatna aviona.

    i lično sam preživio kraj sedamdesetih i osamdesete, kad smo svi skupa, drhteći, gladujući i krvareći do smrti pod čizmom demonskog terora, jedva čekali kad će više doć ta '90-'91, da se vrnu oni iz Australije i donesu nam sve blagodeti demokratije i slobode.

    opet, i tebi isto pitanje: kad ćete se više okanut priča 'ovaj ovoga, onaj onoga', i ukontat da se istorijski periodi i društveni sistemi ne cijene po Peru Đurovom i Marici Perovoj, niti po pojedinačnim slučajevima službenice PTT-a, no po ukupnim dostignućima i nedostignućima koje su za sobom ostavili?
    a kukolja je svako žito imalo i imaće, loša žita više od boljih. ako već oćeš da porediš žita, poredi tih 45 godina sa poslednjih 20, ko zna što te onda može munut u tu mladu glavu, još ćeš ispast najveći skojevac od svIJEh.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  12. #37
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Karin View Post
    Evo, shjeo sam!

    Vidi ovako prijatelju (Buva+gacce) , na brzinu, mrzi me da pisem nasiroko i nadugacko, ionako sve ima na netu i u kniigama:

    - Crnogorci (iz tzv. Stare CG) nisu pljackali samo Turke nego povremeno i svoju pravoslavnu bracu Hercegovce, Brdjane, Bokelje, itd. Nije lepo ali je istinito.

    - U II SV. ratu se mnogo vise ratovalo i ubijalo medjusobno nego sa okupatorom. Posebno u CG. A to su pre svega zakuvali Komunisti i pre svega je njima glavni cilj bio osvajanje vlasti i eliminacija domacih prepreka tom cilju.

    Ima jos, pronadji i procitaj sam.
    Ne razumem cemu ljutnja i bes?
    Sta te zapravo muci?

    hehe, zanimljivo, prepoznajem iskustvo kad ga sretnem.

    znaš li kako se zove logički ( i psihološki ) pristup koji gore primjenjuješ?
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  13. #38
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica - Durmitor
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    hehe, zanimljivo, prepoznajem iskustvo kad ga sretnem.

    znaš li kako se zove logički ( i psihološki ) pristup koji gore primjenjuješ?
    Ne znam na sta mislis, kako?

  14. #39
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Karin View Post
    Ne znam na sta mislis, kako?
    haha, dosledan odgovor.

    pa mislim na ono kad lijepo preskočiš sve što sam rekao, naročito ključne teze i poneki fakt, i postaviš skroz nove premise koje ne treba dokazivati, kao recimo da me nešto muči ( iako mi stvarno stomak ne valja cijeli dan, svašta će da bude ), i onda na bazi toga guraš dalje.

    ili stvarno ne znaš da taj postupak ima svoje ime, tj. nisi ga niđe naučio no ti je urođen od prirode?
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  15. #40
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    496
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Osta sam duzan jos jednu pricu sa istoga mjesta

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    haha, moj je znao petoricu!

    a ja sam lično vidio Jovanku prije godinu dana, kako je zlatne kočije vodaju po Beogradu, i još sam lično vidio Miša i ostale Brozove kako po Karibima troše one silne milijarde što im je Stari ostavio, nepravedno ih otimajući Karađorđevićima, koji su poslije zbog toga na sahranu Tomislavu morali doć sa samo dva tričava privatna aviona.

    i lično sam preživio kraj sedamdesetih i osamdesete, kad smo svi skupa, drhteći, gladujući i krvareći do smrti pod čizmom demonskog terora, jedva čekali kad će više doć ta '90-'91, da se vrnu oni iz Australije i donesu nam sve blagodeti demokratije i slobode.

    opet, i tebi isto pitanje: kad ćete se više okanut priča 'ovaj ovoga, onaj onoga', i ukontat da se istorijski periodi i društveni sistemi ne cijene po Peru Đurovom i Marici Perovoj, niti po pojedinačnim slučajevima službenice PTT-a, no po ukupnim dostignućima i nedostignućima koje su za sobom ostavili?
    a kukolja je svako žito imalo i imaće, loša žita više od boljih. ako već oćeš da porediš žita, poredi tih 45 godina sa poslednjih 20, ko zna što te onda može munut u tu mladu glavu, još ćeš ispast najveći skojevac od svIJEh.
    Osta sam duzan i pricu koja se poslije nekoliko mjesece odigrala nakon "pohare" drugova komunista sto nista ne ostavise za sobom u domacinstvo djeda moje matere.
    Poslije nekog vrijemena odnekud se mjestu dje je djed moje majke bio, priblizavala se kolona partizana. Zene i djeca su pocele bjezat u kuce i vristale su kako "eno opet onijeh necastivih, ljudi dajte sakrivajte sto se moze sakrit!
    Moj pradjed je rekao da se niko ne plasi, JER TO NIJESU ONI ISTI, OVI STO DOLAZE SU NAROD!
    Dok su prolazili pored vinograda, iako se vidjelo da su izmuceni, izgladnijeli....
    niko nije ni pogledao u grozd, a kamo li da je ruku pruzio da ukrade neki krisom.

    A Jovanka Broz trenutno zivi u kuci svoje sestre, tri kuce niz ulicu u kojoj zivi moj djed i dje mi se mater rodila. To je inace dvije ulice daleko od Uzicke.
    P/S/ U vrijeme kad je moj pradjed kupio kucu na Dedinje, u cijelom okrugu, (ukljucujuci i Bijeli dvor) bilo je svega 5-6 kuca.
    Last edited by junackopleme; 04-08-10 at 07:16.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Korisnicki problemi sa T-COM internetom
    By helpdesk in forum Internet
    Replies: 12405
    Last Post: 10-12-22, 22:21
  2. problem sa ADSL-om
    By trooper in forum Internet
    Replies: 445
    Last Post: 22-11-06, 16:57
  3. Mora Li Bas ????
    By djbojan in forum Internet
    Replies: 41
    Last Post: 22-11-06, 16:43
  4. Samoobnavljanje mozga, iz lista "Politika", 9. jul 2006. godine
    By Vlado Dapčević in forum Nauka generalno
    Replies: 2
    Last Post: 09-07-06, 21:11
  5. Hibridni tvrdi diskovi na tržištu 2006.
    By Sailoreagle in forum Hardware
    Replies: 12
    Last Post: 04-05-05, 12:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •