Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 75

Thread: vanbracna zajednica

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Question vanbracna zajednica

    Kod nas u CG unazad desetak godina skoro je bilo nezamislivo da mladi ljudi prije stupanja u brak pocnu zajednicki zivot,naviknu se jedno na drugo u potpunosti,pa nakon perioda privikavanja shvate da imaju pored sebe pravog/pravu, ili se rastave i nastave svako svojim putem bez stresnih razvoda i posledica.

    Zanima me da li mislite da je bolje na takav nacin poceti zajednicki zivot (pa kom opanci,kom obojci) ili ste za varijantu dok se zabavljamo,zabavljamo se, a u zajednicki zivot samo uz aminovanje matichara?


    I naravno,koliko bi vashi roditelji bili za tu opciju i da li biste ih uopste pitali ako biste pozeljeli da zivite sa svojim momkom/djevojkom?

    I koliko vam je uopshte bitan taj vjencani list?

  2. #2
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Zanima me da li mislite da je bolje na takav nacin poceti zajednicki zivot (pa kom opanci,kom obojci) ili ste za varijantu dok se zabavljamo,zabavljamo se, a u zajednicki zivot samo uz aminovanje matichara?
    Meni je shto se BRAKA tiche lijep onaj sam chin vjenchanja, vjenchanica, slavlje, nekako mi je to vrh. A ostalo - pfff. Necu ga voljet ni vishe ni manje do i posle udaje.
    I naravno,koliko bi vashi roditelji bili za tu opciju i da li biste ih uopste pitali ako biste pozeljeli da zivite sa svojim momkom/djevojkom?
    Meni sestra zhivi s momkom skoro godinu dana, i naravno - nemaju nishta protiv, samo da je njoj lijepo.
    I koliko vam je uopshte bitan taj vjencani list?
    Nikoliko.
    Never Complain, Never Explain

  3. #3
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bolje malo da zivimo zajedno da ne bude ispaljivale posle
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  4. #4
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Zivim u sijenci njegove sijenke...
    Posts
    540
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nikad ne znash kakav je ko dok ne prozivish s njim...Tako da je bolje prozivit s nekim prije braka neko vrijeme...
    Taj papir..ni meni nishta ne znachi...Cisto bacanje para,posle josh na advokata..uhuh...a njima nikad dosta
    Sto kazhe Nikolina, sve je to bajno i divno...vjencanje i ostale charolije...
    Istina da je to prije bilo nezamislivo a danas svi po Evropi tako zhive...Pa evo i kod nas,znam dosta sluchajeva...
    • Love built on beauty, soon as beauty, dies.
    I WaNnA Be LikE BaRbIe,ThAt BiTcH gEtS eVeRyThInG...

  5. #5
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Danas je to sasvim normalno i to nama ne prestavlja nikakav problem samo sto roditelji to ne shvataju,tj shvataju al ne zele da se sloze stim!
    Meni su te ceremonije tako slatke,kad sam bila mala govorila sam da cu se udadi samo zbog vjencanice ,nema nista ljepse nego videti djevojku u vjencanici.
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  6. #6
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,944
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kitty View Post
    Nikad ne znash kakav je ko dok ne prozivish s njim...Tako da je bolje prozivit s nekim prije braka neko vrijeme...
    Taj papir..ni meni nishta ne znachi...Cisto bacanje para,posle josh na advokata..uhuh...a njima nikad dosta
    Sto kazhe Nikolina, sve je to bajno i divno...vjencanje i ostale charolije...
    Istina da je to prije bilo nezamislivo a danas svi po Evropi tako zhive...Pa evo i kod nas,znam dosta sluchajeva...
    Ko kazhe da cesh morati da dodje to swe do adwokata...?! Ima i srecnih brakowa...
    Quote Originally Posted by MysteryGirl View Post
    ,nema nista ljepse nego videti djevojku u vjencanici.
    Ima,djewojka koja skida wjenchanicu...

    Sooper je taj zajednichki zhiwot prije potpisa,dodje kao neka wrsta probe...
    Ipak sam ja pristalica da se to ipak potpishe jednoga dana,ne predstawlja wala nishta bitno to,ali eto,da se zna...
    ...The grass was greener, the light was brighter, the taste was sweeter, the nights of wonder...

  7. #7
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako taj zivot u zajednici podrazumijeva da ja perem mu ves, kuvam, sredjujem kucu(kazu da sve to nekako zena radi), idemo oboje na posao, dijelimo troskove, postelju bas svaku noc... e ne brate izigravacu domacicu- nikad.

    Moze da zivimo zajedno a da nosi majki da mu gace pere, i kad mi se ne kuva da on kuva, i kad ocu da izadjem sa drugaricama da me ne zivka dje sam i kad cu kuci(pa makar ni zato sto sam kljuc zaboravila a ne zato sto sam skoro pa ka udata ) i takoC.

    Najbolja varijanta on zivi sam a ja navracem ka domaca kad mi se cefne, spavam kod njega ako mi se ostaje, kuvam ako mi se kuva, a obaveze nek sam rjesava pa nijesam mu ja zena Ima li takvog da me upoznate

  8. #8
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,944
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kokaina...Ochekujesh li,iskreno,da se udash!?


    I da ponowim neshto shto sam ranije rekao...Sex&city was upropasti!
    ...The grass was greener, the light was brighter, the taste was sweeter, the nights of wonder...

  9. #9
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Zivim u sijenci njegove sijenke...
    Posts
    540
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by majonez View Post
    Ko kazhe da cesh morati da dodje to swe do adwokata...?! Ima i srecnih brakowa...
    Ma gdjeee bolan ... Ma nema toga danas.... Ne vjerujem ti ja u srecne brako jer ne postoje...Svaki brak ima i lijepih a i onih ruznih trenutaka nekad su srecni nekad nisu...Dakle pola-pola
    Pa ko izdrzhi..izdrzhi...
    • Love built on beauty, soon as beauty, dies.
    I WaNnA Be LikE BaRbIe,ThAt BiTcH gEtS eVeRyThInG...

  10. #10
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,944
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kitty View Post
    Ma gdjeee bolan ... Ma nema toga danas.... Ne vjerujem ti ja u srecne brako jer ne postoje...Svaki brak ima i lijepih a i onih ruznih trenutaka nekad su srecni nekad nisu...Dakle pola-pola
    Pa ko izdrzhi..izdrzhi...
    Casu meda jost niko ne popi
    sto je casom zuci ne zagrci;
    casa zuci iste casu meda,
    smijesane najlakse se piju.

    Dowoljan komentar da se ne ubjedjujemo sada da li ih ima ili nema...

    Narawno da ima!
    ...The grass was greener, the light was brighter, the taste was sweeter, the nights of wonder...

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kitty View Post
    Ma gdjeee bolan ... Ma nema toga danas.... Ne vjerujem ti ja u srecne brako jer ne postoje...Svaki brak ima i lijepih a i onih ruznih trenutaka nekad su srecni nekad nisu...Dakle pola-pola
    Pa ko izdrzhi..izdrzhi...
    aj promijeni boju slova,pa da te cijeli svijet "razumije"...
    I lost my watch….now I’m lost in time

  12. #12
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kokaina View Post
    Ako taj zivot u zajednici podrazumijeva da ja perem mu ves, kuvam, sredjujem kucu(kazu da sve to nekako zena radi), idemo oboje na posao, dijelimo troskove, postelju bas svaku noc... e ne brate izigravacu domacicu- nikad.

    Moze da zivimo zajedno a da nosi majki da mu gace pere, i kad mi se ne kuva da on kuva, i kad ocu da izadjem sa drugaricama da me ne zivka dje sam i kad cu kuci(pa makar ni zato sto sam kljuc zaboravila a ne zato sto sam skoro pa ka udata ) i takoC.

    Najbolja varijanta on zivi sam a ja navracem ka domaca kad mi se cefne, spavam kod njega ako mi se ostaje, kuvam ako mi se kuva, a obaveze nek sam rjesava pa nijesam mu ja zena Ima li takvog da me upoznate

    Ovo sto ti opisa vise lici na neku kres kombinaciju nego na bilo kakvu vezu!!!

  13. #13
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kokaina View Post
    Ako taj zivot u zajednici podrazumijeva da ja perem mu ves, kuvam, sredjujem kucu(kazu da sve to nekako zena radi), idemo oboje na posao, dijelimo troskove, postelju bas svaku noc... e ne brate izigravacu domacicu- nikad.

    Moze da zivimo zajedno a da nosi majki da mu gace pere, i kad mi se ne kuva da on kuva, i kad ocu da izadjem sa drugaricama da me ne zivka dje sam i kad cu kuci(pa makar ni zato sto sam kljuc zaboravila a ne zato sto sam skoro pa ka udata ) i takoC.

    Najbolja varijanta on zivi sam a ja navracem ka domaca kad mi se cefne, spavam kod njega ako mi se ostaje, kuvam ako mi se kuva, a obaveze nek sam rjesava pa nijesam mu ja zena Ima li takvog da me upoznate
    ada kako nema... :roll: :joint:
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  14. #14
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Zivim u sijenci njegove sijenke...
    Posts
    540
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za brak ne, al za ovo shto je Rvasanin reko ima sigurno na svaki coshak
    • Love built on beauty, soon as beauty, dies.
    I WaNnA Be LikE BaRbIe,ThAt BiTcH gEtS eVeRyThInG...

  15. #15
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa nije veza samo ako zivite zajedno. Ja licno volim da sam ja svojoj kuci on svojoj kuci, da se gledamo, izlazimo, putujemo zajedno ali ne i da zivimo i da ja radim sve ono sto se radi... i kad ne ide raskinemo i kraj price.

    Ili ti Rvasanin imas prave seksualne odnose iz ljubavi samo kad ste u bracnoj ili vanbracnoj zajednici? A sve ostalo su ti kres kombinacije? Ne razumijem to.
    A dje bi mi bio kraj da sa svakim momkom s kojim duze izlazim otpocnem zajednicki zivot, cisto da vidim kako funkcionisete?

    Ako vas to zanima, podjite s njim na more ili planinu 10 dana pa ako bude glibave stvari ostavljao svuda po kuci, tanjir i casu ocekivao da vi sklonite i operete, pisao po dasci, i ostavljao glibavu kadu to vam je jasan znak kako bi bilo da i zivite zajedno. Ne treba vam nista drugo A ako vam ne smeta odma se uzimajte, a ako smeta izlazi dok ti se svidja a poslije bjeeeez:devil
    :

  16. #16
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    ada kako nema... :roll: :joint:
    Ja ih znam dostinu takvih,zato i pominjem no eto nijesmo u vezi a i moram u jedan sat doma svakako pa ne bih mogla ostajat kad mi se cefne i sl. ili jedino majka da ide sa mnom:lolblue:

  17. #17
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ocigledno da nisi ukapirala o cemu se odje prica.Hm...Meni nije to tolko tesko!!!E ovako...

    Odje se prica o periodu kad postanes dovoljno ozbiljna zajedno sa svojim partnerom, kad si s njim neko duze vrijeme i imate neke ozbiljnije planove.

    Pitanje je glasilo: Da li tada smatras da je bolje zivjet jedno vrijeme u vanbracnoj zajednici sa tim momkom ili, kako ti kazes, ti iz tvoje kuce, a on iz svoje, poceti zajedno da zivite tek po stupanju u brak?

    E ako ti ovo nije jasno...

  18. #18
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa objasnila sam ti Ja sam i sad vec ozbiljna za udaju djevojka:lolblue: ali bih pristala prije braka zajednicu pod samo onim uslovima(da i dalje mu majka pere ves i sl.) jer brak je brak, a veza je i dalje veza zivjeli skupa ili ne.
    Sto znaci da nikad ne bih pristala na vanbracnu zajednicu kakvu je svi uglavnom prihvataju, jer je tu djevojka da se grubo izrazim na "gubitku" jer ona time samo preuranjeno dobija neke obaveze, a nema trke za tim.

    I ja licno cu da se udajem samo kad djecu budem htjela, da eto imaju tatu zvanicno, a sve ostalo mi je neprivlacno...

    Jes da si sladak na onim slikama, ali nikad mi ne bi moga momak bit tako nepretvoran
    :lolblue: :lolblue:

  19. #19
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Spuz - Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neka svako cini sto mu je volja :yipiiii:
    Borimo se protiv onih koji su nam ukrali slobodu

  20. #20
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vjencani list je samo trosak!

    Vjencaju se, ne mogu zajedno pa onda muka, hajka oko razvoda! Ovako fino bez vjencanja zive, kad im dosad svako svojim putem! Istina je da je prije deset godina vanbracna zajednica bila ne zamisljiva, mada ni sad na nju neke polpulacije ne gledaju normalno! Za mene licno to je izvrsno normalna stvar, pa kome se ne svidja neka ne svidja!

    A rekoh, na vanbracnu zajednicu se vec normalnije gleda, ali na vanbracnu djecu (koju drugi roditelj OTAC ne prizna) se jos uvijek gleda sa prezirom! To je sramota za drustvo!


  21. #21
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bravo! Vjerovatno sam i ja skepticna za sebe u vanbracnoj zajednici jer mi je brak sinonim za porodicu sa djecom, a nase drustvo je onakvo kakvo jeste. Mozda da nije takvo, vjerovatno bih drugacije gledala i na zajednicu. Tj to bi bilo skroz isto s tim sto bi se lakse raskidalo, bez suda

  22. #22
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kokaina View Post
    Pa objasnila sam ti Ja sam i sad vec ozbiljna za udaju djevojka:lolblue: ali bih pristala prije braka zajednicu pod samo onim uslovima(da i dalje mu majka pere ves i sl.) jer brak je brak, a veza je i dalje veza zivjeli skupa ili ne.
    Sto znaci da nikad ne bih pristala na vanbracnu zajednicu kakvu je svi uglavnom prihvataju, jer je tu djevojka da se grubo izrazim na "gubitku" jer ona time samo preuranjeno dobija neke obaveze, a nema trke za tim.

    I ja licno cu da se udajem samo kad djecu budem htjela, da eto imaju tatu zvanicno, a sve ostalo mi je neprivlacno...

    Jes da si sladak na onim slikama, ali nikad mi ne bi moga momak bit tako nepretvoran
    :lolblue: :lolblue:

    Hahahahaha....Ah, pecatnice!!!

  23. #23
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by majonez View Post
    Casu meda jost niko ne popi
    sto je casom zuci ne zagrci;
    casa zuci iste casu meda,
    smijesane najlakse se piju.

    Dowoljan komentar da se ne ubjedjujemo sada da li ih ima ili nema...

    Narawno da ima!
    upravo tako, drago mi je da razmisljash tako i nigdje nema zajednice a da nema i problema, a ukoliko ima ljubavi i razumijevanja i uzajamnog postovanja,nesuglasice se brzo rijeshe!

    Quote Originally Posted by kokaina View Post
    Bravo! Vjerovatno sam i ja skepticna za sebe u vanbracnoj zajednici jer mi je brak sinonim za porodicu sa djecom, a nase drustvo je onakvo kakvo jeste. Mozda da nije takvo, vjerovatno bih drugacije gledala i na zajednicu. Tj to bi bilo skroz isto s tim sto bi se lakse raskidalo, bez suda
    Quote Originally Posted by kokaina View Post

    I ja licno cu da se udajem samo kad djecu budem htjela, da eto imaju tatu zvanicno, a sve ostalo mi je neprivlacno...

    Kokaina,prvo si rekla ovaj citat (donji),a to mi lichi na sve samo ne na sinonim porodice koju su navela u gornjem citatu!!!

    Potpuno je ok da ti kao mlada zena koja josh uvijek ne zeli obaveze i neko ozbiljnije vezivanje razmisljas da ti je privlacnija varijanta veze "zajedno smo kad nam se cefne ,a kad nam dosadi svako kod svoje majke" ali razmisljati da cesh se udati samo da bi na papiru pisalo da je neko otac tvoga djeteta ,moze se protumaciti kao prilicno nezrelo razmisljanje.

    Moram ti reci josh i to da kad iskreno volish neku osobu,obichno ti ne predstavlja neki veliki teret da uchinish za nju mnogo toga shto ti se nekad chinilo nezamislivo.

    slazem se da je brak potrebno (po meni neophodno) sklopiti onda kad pozelish da imash djecu,jer ja vjerujem da je za djecu najzdravije odrastanje u porodici,sa ocem i majkom,naravno sve pod uslovom da je porodica normalna i "zdrava" i iskreno mislim da djecu treba radjati u legalnim brakovima.

    Moram reci jos da sam ja odrasla upravo tada kad nije bilo "normalno" zivjeti sa momkom prije braka i stvarno mislim da bi svi mladi ljudi ,prije konacne odluke, trebali probati taj zivot u dvoje (svakako da ne mislim da sa svakim momkom kojeg imash treba zivjeti zajedno,nego sa onim za kojeg poslije duze veze shvatish da moze biti onaj pravi) ali kad dodje zelja da se djeca radjaju vjencanje je ,po meni, izuzetno bitno.

    Roditelji su josh "kruti" kad su ove stvari u pitanju ali mislim da ce i za njih vrlo brzo ovo postati normalno

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja se slazem sa vecinom da je normalnije zivjeti neko vrijeme u vanbracnoj zajednici pa se onda uzeti.da su tako ljudi ranije radili vjerovatno danas ne bi bilo toliko razvoda.Kokaina rece da ona ne bi mogla momku da pere gace,kuva,cisti za njim i sta vec,nego da on to nosi majci.Zar bi mogla da se zabavljas sa momkom koji zivi sa tobom,a nosi mami da mu pere gace i kuva rucak? E da to uradi,ja bih ga odma ostavila. Sad odmah da naglasim,da me narod ne napadne.Ne kazem da cu to ja da mu radi,ali ako vec zivimo zajedno,normalno je da sve i radimo zajedno pa i to. Niko danas ne pere stvari na ruke vec postoje masine.Ne znam kome je tesko da svoje dvije tri krpice ubaci u masinu,da pospremi za sobom,da uzme da jede ako je gladan. Onaj momak koji hoce da zivi sa djevojkom i planira jednog dana sa njom da osnuje porodicu,mora i da se odvoji od maminog krila ili nije ni zreo za taj poduhvat.Isto tako i djevojka.Niko ne kaze da je lako sve to izvesti,ali ako ima i ljubavi,nece biti problem postici kompromis!
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  25. #25
    renaissance Guest

    Default

    Vanbracna zajednica dodje kao testiranje braka.Smatram da svaki par koji ima zajednicke planove za buducnost treba da okusi zivot u dvoje I pored sve price o braku kao zastarjeloj instituciji , smatram ga neprevazidjenim..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Poligamna zajednica
    By renaissance in forum Ljubav
    Replies: 92
    Last Post: 23-04-06, 16:34
  2. Replies: 58
    Last Post: 01-02-06, 18:00
  3. Nova zajednica
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 15
    Last Post: 25-04-05, 00:17
  4. Koštunica: Državna zajednica ce biti cvrsca
    By Njegus in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 08-03-05, 10:36
  5. Vuk Draskovic tvrdi da ce zajednica S i CG biti sve cvrsca
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 12-03-04, 23:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •