Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 56

Thread: Islam

  1. #26
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,861
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Ako je po Islamu samo 1 sat nepravde kod Allaha teži nego 60 godina grijeha kroz kocku, drogu, svinjetinu, alkohol i *****nje pa ko ti garantuje da ćeš sa 60 godina namaza i posta popravit taj 1 sat nepravde ili slikanjem u džamiji da te narod vidi i kaže kako si “pravi vjernik”? #islam #Allah

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  2. #27
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Ma ništa Allahu nije teško... Elohim - Stvoritelj, na aramejskom, hebrejskom, možda trebate pročitati Kur'an na aramejskom. Tada priča Islama dobiva novi zaokret. Tu teoriju su brojni islamski lingvisti i teolozi odbacili kao neosnovanu. Jer radilo revizionistički se o tome da je Kur'an i Hadis dosta izmijenjen tokom dinastije Omajada i Abasida, a da aramejski prevod objašnjava neke interesantne stvari.

    Pojma nemam koliko je išta od toga tačno. Intrigantno je, jer cijeli sure u Kur'anu na aramejskom dobivaju sasvim drugo značenje.


    Npr. Hurije, dženetske žene u Islamu, na aramejskom su zapravo Grožđe koje će se nalaziti u Raju/džennetu. Ne žene.


    Khatam, na aramejskom, u suri al-Ahzab se odnosi na svjedoka, ili pečat svih proroka, kao poslanika Muhammeda svjedoka...ali svjedoka svih prethodnih poslanika prije njega, a ne pečat poslanika. Ili zadnjeg od poslanika.


    Naravno, za sve ovo je potrebno duboko poznavati oko 8 jezika.

  3. The Following User Says Thank You to Saruman For This Useful Post:


  4. #28
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,861
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Narrated Abu Huraira:
    Allah's Messenger (ﷺ) said, "If a husband calls his wife to his bed (i.e. to have sexual relation) and she refuses and causes him to sleep in anger, the angels will curse her till morning."
    حَدَّثَنَا مُسَدَّدٌ، حَدَّثَنَا أَبُو عَوَانَةَ، عَنِ الأَعْمَشِ، عَنْ أَبِي حَازِمٍ، عَنْ أَبِي هُرَيْرَةَ ـ رضى الله عنه ـ قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صلى الله عليه وسلم ‏ "‏ إِذَا دَعَا الرَّجُلُ امْرَأَتَهُ إِلَى فِرَاشِهِ فَأَبَتْ، فَبَاتَ غَضْبَانَ عَلَيْهَا، لَعَنَتْهَا الْمَلاَئِكَةُ حَتَّى تُصْبِحَ ‏"‏‏.‏ تَابَعَهُ شُعْبَةُ وَأَبُو حَمْزَةَ وَابْنُ دَاوُدَ وَأَبُو مُعَاوِيَةَ عَنِ الأَعْمَشِ‏.‏
    Reference : Sahih al-Bukhari 3237
    In-book reference : Book 59, Hadith 48

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  5. #29
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,240
    Thanks Thanks Given 
    15,156
    Thanks Thanks Received 
    3,770
    Thanked in
    2,697 Posts

    Default

    Što je lijep arapski za nas ljevoruke jer se piše s lijeva na desno.

    A mjesec tako lijepo zovu to sam neđe pročitala.No ajde Networkmaster ođe da ne morališeš muslimanima ja da ti rečem koja sam protivnica svake zvanične religije.

    Skalaj s tim prozivačinama jer meni je ođe jedan prijetio misleći da sam muslimanka što napadam svu zatucanost religije a posebno monoteističkih poput islama i hrišćanstva đe žena je niko i ništa.

    Što bi Njegoš reka gleda majmun sebe u zrcalo.

    Last edited by Bluemoon; 11-09-23 at 22:18.
    No pasaran!

  6. #30
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Kod Islama čovjek treba pročitati Mesneviju, npr. da bi shvatio neke dublje stvari o Islamu i šta je to Islam. Ili Mekkanska otkrovenja, Ibn Arabija. Omar Hajjamove ili Hafiz Shirazijeve rubaije i poeme. Čovjek treba znati da je Islam svojim hardcore definitivnim, tako divno uslovio mnoge čarobne ljude da se u toj fanatičnosti okrenu njegovom misticizmu, pa čak i otvorenoj blasfemiji u nekim trenucima. Ali u tako elegantnoj noti, u tako sofisticirani mozaik ljudi, derviških redova, tarikata i raznih drugih pravaca.

    Nešto slično nalazimo kod jevrejske Kabbale i hrišćanskog misticizma i asketizma. Pa svo troje i jesu nastali jedno na drugo. Naročito u Španiji do jednog trenutka.

  7. #31
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Jedna od zaljubljenica je rekla: “Kada bi me isjekao na komade to bi mi samo povećalo ljubav prema Tebi”, tj. to ne bi uzrokovalo pomanjkanje naše ljubavi. To je rekla jedna od zaljubljenih žena. Neki kažu da je to rekla čuvena Rabija El-Adevija r.a. koja je stanjem i stupnjem nadmašila muškarce. Ona je, Allah njome bio zadovoljan, ljubav raščlanila i podijelila i to je jedan od najzačudnijih načina interpretacije ljubavi.

    Volim Te dvostrukom ljubavi

    Ljubavlju iz želje i ljubavlju jer si Ti toga dostojan
    Što se tiče ljubavi iz želje, to je da sam spominjanjem Tebe
    Preokupirana i odvraćena od svega drugog
    A što se tiče one ljubavi po kojoj si Ti dostojan
    To je zato što si uklonio zastore da Te vidim
    Hvala ni za ovu ni za onu ljubav ne pripada meni
    Nego Tebi pripada hvala i za jednu i za drugu.

    Druga zaljubljenica, sluškinja Ataba El-Katiba, je rekla:

    “O Ti kojeg srca vole, koga ja imam osim Tebe
    Smiluj se danas posjetiocu koji Ti je došao.
    Ti si ono što ja tražim i želim i čemu se radujem
    Srce odbija da voli nekoga izuzev Tebe.
    O moja željo, o moj Gospodine, O Ti na kog se oslanjam
    Odužila mi se čežnja, kad će biti susret s Tobom.
    Ja ne tražim Džennete da bi u njima uživala
    Ali ih tražim zbog toga da bih Te vidjela”

    U vezi sa ovim svojstvom zaljubljenih ja sam rekao:

    “Svejedno mi je hoćeš li mi dati da uživam ili ćeš me staviti na patnje,
    jer se ljubav prema Tebi niti smanjuje niti povećava.
    Moja ljubav prema Tebi je da volim ono što Ti izabereš
    A Tvoja ljubav prema meni je poput Tvog stvaranja, uvijek nova”


    ///

    Ibn Arabi, Mekkanska otkrovenja


  8. #32
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,861
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Nema moralisanja svaka zena je prokleta od andjela do ujutru koja ne zaspe sa muskarcem koji je doziva.... sto od andjela sto od coeka


    Početkom 7. stoljeća postojao je trgovac po imenu

    Mohammeda u gradu Meki na jugozapadu Arapskog poluotoka. Oko

    oko njega su živjeli beduini koji su istodobno imali mnogo poganskih bogova

    štovani, ali i Židovi i kršćani. U dobi od možda 40

    Prije godina, Mohammed je počeo odbacivati ​​idole pogana. Imao je

    čuo za učenja vlasnika knjige (čita li i piše li

    mogao je kontroverzan), poznavao je arapske kultove i imao ih je

    vlastite inspiracije. Mohammed je izašao u javnost i razgovarao o njemu

    Allah, jedini Bog koji je stvorio zemlju, koji je najmlađi

    Neka dan dođe na svijet i sudit će nad mrtvima

    htjeti. Publika nije bila baš oduševljena takvim izgledima, neki

    naljutio se i počeo prijetiti Mohammedu. Nakon nekog vremena

    poslanik je morao napustiti Mekku i sa svojim vjernicima do oko 400

    Bježite kilometre sjeverno od Medine. Ovaj "odlazak" (arapski:

    "Hidžra") datirana je u 622. godinu i označava početak

    Islamski kalendar.



    U godinama koje su slijedile, Mohammed je uvijek iznova imao inspiraciju, on

    postupno pretvorio cijelu Medinu; njegovi su sljedbenici čuli njegove izreke

    do, naučili su to napamet i prenosili jedni drugima.

    Vjerojatno su već radili prve bilješke. Kad je on sam

    Osjećajući se dovoljno moćnim, Mohammed je započeo oružane pohode u

    poduzeti susjedne regije. Na kraju je to čak i uspio

    Uzimajući svoj neposlušni rodni grad Meku, važan

    Prestižni uspjeh za mladi pokret jer je bio u Meki

    tajanstvena Kaaba, koju su pogani već poštovali, a sada je to postala

    Allahovo svetište je prenamijenjeno. 632 Mohammed je umro u Medini.

    Iznenada i neočekivano.





    Zamke tradicije



    Bila je to katastrofa za mladu zajednicu. Vojska

    Proširenje je napredovalo: dvije susjedne velike sile,

    Perzija i Bizant, prije su se desetljećima međusobno isključivali

    ratova i teško je mogao upoznati strastvene ratnike iz pustinje

    suprotstaviti se nečemu. Ali u svakoj su bitci padali Mohammedovi sljedbenici

    prvi sat. Oni koji su „hvaljeni“ ili njegovi najbliži

    Kreis je čuo kako su postupno izumirali i s njima

    također je postojao rizik od gubitka znanja o Muhammedovoj poruci. Lijepo

    prvi je počeo saznavati i o raznim izrekama i njihovim značenjima

    borba. U nekom trenutku jedan od Mohammedovih nasljednika, halifa,

    dali uputu da se saberu sve izreke proroka koji

    usmeno i pismeno, a korišteni su kao vezivni i

    da zapiše poveznu knjigu. Ovo je bio sat rođenja Kurana.

    Vjerojatno je pao, kako uči muslimanska tradicija, u

    Posjedovanje trećeg kalifa Osmana (644-656). U to vrijeme treba biti središnji

    odredio konačno uređivanje svetog teksta;

    Poslanikove izreke u optjecaju sastavljene su u 114 sura

    i poredano po dužini, počevši od najduže sure (izuzetak je

    kratko otvaranje sure). Uzorci knjiga tada su bili u svim dijelovima

    širenja arapskog carstva poslano i umnoženo,

    i time je spašeno naslijeđe Muhammeda. Zasada je dobro.



    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  9. #33
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,861
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Kur'an upućuje židove i kršćane da slijede uputu koja im je dana u Tori/Zakonu i Indžilu/Evanđelju:

    Sura 5:43 „A kako će tebe uzeti sucem, a kod njih je Tewrat, u njemu sud Allahov? Zatim se okreću poslije toga, a nisu takvi vjernici.“ (Mlivo)

    Taj ajet je zanimljiv zato što obeshrabruje židove (i vjerojatno kršćane) da dolaze Muhamedu da ga pitaju za uputu jer imaju Toru koja sadrži Allahove upute!

    Sura 5:46-47 „I poslali smo tragovima njihovim Isaa, sina Merjemina, potvrđujući ono ispred njega od Tewrata. I dali smo mu Indžil, u kojem je uputa i svjetlost i potvrda za ono prije njega od Tewrata, i uputa i pouka bogobojaznima. I neka sljedbenici Indžila sude onim šta je Allah u njemu objavio. A ko ne sudi onim šta je objavio Allah - pa ti takvi su grješnici.“ (Mlivo)

    Ovdje je kršćanima rečeno da se posavjetuju sa Evanđeljem jer je vodstvo i svjetlo. Dakle, ti stihovi u osnovi govore kršćanima i židovima da im nije potreban Muhamedov Kur'an, jer oni imaju sve što im treba u Zakonu i Evanđelju.

    Kur'an nastavlja pa kaže Muhamedu da sudi prema objavi koja mu je dana:

    Sura 5:48-49 „A objavili smo tebi Knjigu s Istinom, potvrđujući ono prije nje od Knjige, i čuvarom nad tim. Zato sudi među njima onim šta je objavio Allah i ne slijedi strasti njihove umjesto onog šta ti je došlo od Istine. Svakom od vas smo načinili zakon i put. A da je htio Allah, sigurno bi vas učinio ummom jednom. Međutim, (hoće) da vas iskuša u onom šta vam je dao. Zato se natječite u dobrim djelima. Allahu je povratak svih vas, pa će vas obavijestiti o onom u čemu ste se razilazili. I da sudiš među njima onim šta je objavio Allah, i ne slijedi strasti njihove, i čuvaj ih se da te ne zavedu od dijela onog šta ti je Allah objavio. Pa ako se okrenu, tad znaj da Allah želi da ih pogodi zbog izvjesnih grijeha njihovih. A uistinu, mnogi od ljudi su grješnici.“ (Mlivo)

    Reference iznad izrazito govore da je Allah postavio za svakoga specifičan zakon (šerijat) i put, jer njegova svrha nije takva da svi ljudi budu ujedinjeni u jedno. To govori da je svaka skupina ljudi primila zakone koji su sadržavali velike razlike između se, tako da nijedan put koji je Allah dao nije identičan jedan s drugim, i to je jedan od razloga zašto su nacije postale podijeljenje.

    Muhamedu je samom zapovijeđeno da se posavjetuje sa prošlim Pismima ako sumnja u istinitost Kur'ana:

    Sura 10:94 „Pa ako si u sumnji o onom šta ti objavljujemo, tad pitaj one koji čitaju Knjigu (objavljenu) prije tebe. Doista, tebi dolazi Istina od Gospodara tvog, zato nikako ne budi od sumnjivaca;“ (Mlivo)

    To govori da je Biblija iznad Kur'ana, i s toga Biblija mora odrediti da li je Kur'an istina ili nije, koji dijelovi Kur'ana se mogu prihvatiti, a koji su laž itd. To znači da svaki put kada je Muhamed proturječio zabranama i instrukcijama Biblije, Kur'an mora biti odbačen.

    Evo sažetak svih problema koji nastaju time što Kur'an uči:

    1. Židovima je rečeno da ne dolaze Muhamedu po odluku, nego da slijede odluke Allaha u Tori.

    2. Židovima i kršćanima je zapovjeđeno da slijede upute svojih Pisama, Tore i Evanđelja.

    3. Biblija određuje da li je Kur'an istinit ili nije.

    4. Muhamed mora suditi židove i kršćane koristeći Kur'an koji je bio poslan da potvrdi i zaštiti prošla Pisma.

    5. Židovima i kršćanima je zapovijeđeno da slijede upute Kur'ana.

    6. Kur'an ne uspijeva potvrditi prošle objave, Toru i Evanđelje, jer im besramno proturječi u mnogim učenjima.

    7. To donosi probleme kršćanima i židovima pošto Kur'an zapovijeda da oni slijede vodstvo i uputu svojih Pisama, što ne mogu učiniti ako žele slijediti Kur'an.

    8. To znači da kršćani ili židovi moraju ili odbaciti Kur'an kad god proturječi Bibliji, ili odbaciti Bibliju kad god proturječi Kur'anu.

    9. A opet, odbaciti Kur'an da bi se držali Biblije znači ići protiv zapovijedi Kur'ana da ga slijede.

    10. U isto vrijeme, odbaciti Biblju da bi se držali Kur'ana znači ići protiv zapovijedi Kur'ana da slijede Bibliju.



    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  10. #34
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Nije nikakvo moralisanje. Žena treba da poštuje muža.

  11. #35
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,861
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Nije nikakvo moralisanje. Žena treba da poštuje muža.
    ocekujem odgovor jedne glave 9 jezika.... waiting.... waiting.... mada zena sa 9 jezika zna cuda da napravi , jos ako 9 zenskih jezika na coeka krene .... nirvana....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  12. The Following User Says Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  13. #36
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    39
    Thanks Thanks Given 
    190
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Bolescina..

  14. #37
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,240
    Thanks Thanks Given 
    15,156
    Thanks Thanks Received 
    3,770
    Thanked in
    2,697 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    ocekujem odgovor jedne glave 9 jezika.... waiting.... waiting.... mada zena sa 9 jezika zna cuda da napravi , jos ako 9 zenskih jezika na coeka krene .... nirvana....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Xaxa nema to veze sa sadržajem iz nekakve knjige zvane kuran,ili biblija meni su obje beznačajne.
    Više ima veze sa tvojim namjerama a vidim da si počeo i arapski da ubacuješ kako bi ti se dalo na značaj kako je ipak ovo nešto bolje.

    Sve monoteističke religije su na iste fore i fazone,a viđi kako ono oko prokletsva i te gluposti to samo marva može da se straši od proklinjanja nekakvih popova/hodža dodaj po izboru.
    Ili da mu isti obećavaju nekakva carstva nebeska,određuju moralne i ostale recepte za život.
    A čovjek kad umre,nema to je to,kraj.

    Naravno da "duhovne vođe" koriste najjači strah u čovjeka strah od smrti ne bi li ga držali na uzici i klepali mu pare provjeren recept.Ka što neki muškarci koriste te knjige da pokažu kako su oni ipak dominanti naspram tog inferiornog bića (kako piše u te knjige) žene pa im savremena civilizacija izgleda ka pakao.
    No pasaran!

  15. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  16. #38
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    A što čine ove ženturače.

    Najjači su crnogorci po pitanju feminizma. Ženturače.

  17. The Following User Says Thank You to Saruman For This Useful Post:


  18. #39
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,861
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    U svakoj religiji stoji da zena treba da postuje muskarca!


    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  19. #40
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,240
    Thanks Thanks Given 
    15,156
    Thanks Thanks Received 
    3,770
    Thanked in
    2,697 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    U svakoj religiji stoji da zena treba da postuje muskarca!


    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Čak i kad je baLjega jel i to stoji?Viđi kako da pronađeš na forum policu sa vicevima.Poštovanje treba zaslužiti bilo ko da je u pitanju.Reputacija se gradi godinama a može se srušiti samo..za jedan dan.
    I nema tog popa/hodže dodaj po izboru da može nekoj fukari skinuti nepočinstva.

    Ipso Facto ti je to NetworkMaster.
    Last edited by Bluemoon; 12-09-23 at 16:51.
    No pasaran!

  20. #41
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Oo kako je dosadna tema. Muslimanke imaju pravo na razvod kao i muslimani, barem u teoriji.

    Problem je naime dugo bio u tome što islamske zemlje za silovanje su tražili 4 svjedoka, a ko je mogao biti svjedok osim silovatelja? Tako su pri dnu liste o silovanju. A vjerojatno toga ima dosta tamo, samo ne mogu dokazati po šerijatu.

    Nasmiješniji ajet Kur'ana mi je al-Ahzab 53

    "O vjernici, ne ulazite u sobe Vjerovjesnikove, osim ako vam se dopusti radi jela, ali ne da čekate da se ono zgotovi; tek kad budete pozvani, onda uđite, i pošto jedete, raziđite se ne upuštajući se jedni sa drugima u razgovor. To smeta Vjerovjesniku, a on se stidi da vam to rekne, a Allah se ne stidi istine. A ako od njih nešto tražite, tražite to od njih iza zastora. To je čistije i za vaša i za njihova srca. Vama nije dopušteno da Allahova Poslanika uznemirujete niti da se ženama njegovim poslije smrti njegove ikada oženite. To bi, uistinu, kod Allaha, bio velik grijeh!"

    Poslanik se stidi da vam rekne, pa evo Allah će reći... don't bother the messenger of God, thanks people, it makes him shyy. Lmao. Slay...

  21. #42
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,861
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    odmah ti u ateizam ima i dobrih ljudi...

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  22. #43
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,240
    Thanks Thanks Given 
    15,156
    Thanks Thanks Received 
    3,770
    Thanked in
    2,697 Posts

    Default

    A šta je no silovanje ovo kad on veli svaka žena je prokleta ako se ogluši na dozivanje nekog napaljenog nesretnika kad god mu se digne jer se poziva na neke knjige koje je ko zna ko pisa.Paćenik neki 100%.To je ono po bibliji rađajte se i množite a za qRan ne bi znala da ga evo network ne iščita.Što se mene tiče on može da pređe u koju goĐ mu religiju drago a ja ću da mu obaram ko ono ko stari Crnogorci kad kose jezikom ka kosom sve te marifetluke (što je turcizam) savršeno ka oštra sablja.

    A budalu nek neku nađe što u muški što u ženski rod da mu pada na njegove jeftine fore đe je navika na "smisao za humor" oko 9 jezika i to.To ti doma Networkmaster i u svoje kafanske krugove tako što prosipaj meni nećeš ja ću ti bez rezerve reći što mislim.

    Što bi rekli Englezi.PleŽr iz MajN.
    Last edited by Bluemoon; 12-09-23 at 17:24.
    No pasaran!

  23. #44
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,861
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    to sto oboris moze nići...
    nije sve tako crno ti uzimaš sve najgore primjere sto u zivotu sto u vjeri...
    nije bas sve crno...
    Tad su cu muskarci drzali zene a sad zene muskarce pa jos crnje je....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by NetworkMaster; 12-09-23 at 17:35.

  24. #45
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,240
    Thanks Thanks Given 
    15,156
    Thanks Thanks Received 
    3,770
    Thanked in
    2,697 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    to sto oboris moze nići...
    nije sve tako crno ti uzimaš sve najgore primjere sto u zivotu sto u vjeri...
    nije bas sve crno...

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    ...ti...koristiš...da...ostaneš...nedorečen.

    Osim kad ih ne koristiš (...) onda si sasvim dorečen.

    I to đe si dorečen sam savršeno objasnila što je pa viđi kako da ne izigravaš žrtvu kad ja velim da ovo što ti napisa o prokletstvu ako se neka žena ogluši na vapaje napaljenog paćenika koji citira qVuran ne bi li je kresnuo kako qVuran piše - kad se njemu digne.

    Crno je Crno.Bijelo je Bijelo.

    A foliranti plivaju u mutne vodurine.
    Last edited by Bluemoon; 12-09-23 at 17:46.
    No pasaran!

  25. #46
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,861
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    ovo je pisano na arapskom dje su svi suglasnici tako da se nedje neka tacka izgubila pa.i jedna rijec moze imati vise znacenja ko zna sto je pisac mislio a kazu beliveri da je to bozja rijec nepromijenja...

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  26. #47
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,240
    Thanks Thanks Given 
    15,156
    Thanks Thanks Received 
    3,770
    Thanked in
    2,697 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    ovo je pisano na arapskom dje su svi suglasnici tako da se nedje neka tacka izgubila pa.i jedna rijec moze imati vise znacenja ko zna sto je pisac mislio a kazu beliveri da je to bozja rijec nepromijenja...

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Da,da pisano na arapskom a silovanje se na svakom jeziku može pisati kako oće ali je u suštini silovanje.I da baš je crno silovati ženu da crnje biti ne može a ti viĐi đe ti prolaze te fore kod mene ti ono baš ne prolaze.Neka si ti potvrdio da je silovanje sasvim legitimna stvar u Qvuran a ono jes i u Biblijae tu se silovalo,porobljavalo i itd u žestoke razmjere.Zapisano.I po tim spisima sasvim legit.

    Naša si ti s kim ćeš koplja lomit pa kad ti nedostaje argumenata kreneš u one seljoberske fore što bi ti volio a te tvoje fantazije sačuvaj za sebe.
    No pasaran!

  27. #48
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,861
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    nadam se da ces naci coeka kome ce biti poslusna zena kao sto vjera i obicaji nalazu

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  28. #49
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,240
    Thanks Thanks Given 
    15,156
    Thanks Thanks Received 
    3,770
    Thanked in
    2,697 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    nadam se da ces naci coeka kome ce biti poslusna zena kao sto vjera i obicaji nalazu

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Svoga se dvorišta drži mnogo ti zabadaš nešto nos u tuđe dvorište niti ja komentarišem tvoje dvorište pa viđi kako da ti moje zaobiđeš u široki luk.Niti me zanima ko si ti a kamoli što više o tebi ja da ti rečem ovo je tema neka batali se te palanačke priče i niskih udaraca kod mene ti to ne prolazi.

    A sad da citiram što si ođe ostavio.

    "Nema moralisanja svaka zena je prokleta od andjela do ujutru koja ne zaspe sa muskarcem koji je doziva.... sto od andjela sto od coeka."

    Da to je po definiciji - silovanje.

    Ono perfidno pri tom ako mi se ne poda žena po te svete spise kad se mene digne ima da bude prokleta.

    Ko što reko isto sa Qran isto sa Biblijom.
    Last edited by Bluemoon; 12-09-23 at 18:43.
    No pasaran!

  29. #50
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,861
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Anatema je bacena a ti sebe si precijenila ...

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Islam!
    By Bijesno pile in forum Religija i filozofija
    Replies: 2694
    Last Post: 03-06-11, 23:23
  2. Islam je satanisticka religija koja propagira mrznju
    By Janko23- in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 12-03-05, 15:06
  3. Kako reformisati Islam i iskorjeniti Islamski terorizam?
    By Njegus in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 15
    Last Post: 10-03-05, 16:22
  4. Islam is not for me
    By Luximus in forum English only
    Replies: 1
    Last Post: 15-01-05, 00:22
  5. THIS IS ISLAM : Iraqis Drag Bodies Through Streets After Att
    By -=H2SO4=- in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 01-04-04, 15:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •