Page 19 of 727 FirstFirst ... 91516171819202122232969119519 ... LastLast
Results 451 to 475 of 18156

Thread: Ukrajina - stanje na ratištu

  1. #451
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,834
    Thanks Thanks Given 
    1,498
    Thanks Thanks Received 
    4,997
    Thanked in
    2,339 Posts

    Default

    Putin je izjavio da je cilj invazije demilitarizacija cijele Ukrajne.
    Ukrajina proglasila ratno stanje na cijeloj teritoriji.
    Predsjednik Ukrajne je izjavio da je Rusija jutros pošla putem nacističke Njemačke, da je Rusija ovoga puta stala na stranu zla. Za to nije kriv narod Rusije.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  2. #452
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,918
    Thanks Thanks Given 
    221
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    nije to volja naroda, no treba da vas je sramota. ali teško to ide. opravdavati napad na Ukrajinu (samo jer iza njega stoji Rusija) može samo osoba koja ne kapira ništa. jer podržavaš ubijanje ljudi. kad napraviš svoj nalog a ne sa lažnog da pišeš, možemo dalje

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Ja ne procitah da je iko napisao da opravdava napad na ukrajinu, ko je kriv za to ajde reci kad si tako znaven, rusija jel? Ko je ulozio milijarde u ukrajinu misleci da ce kontrolisati sve preko rusije i ukrajine, da nisam ja sa sinom ili neki bajdeni? Pa onda kad im ne moze biti prijete ratom preko tudje teritorije, ajde ne sprdaj se vise, opravdavati ameriku a napadati rusiju kako je za sve kriva je vise presmrdjelo, i jedni i drugi su krivi a ukrajina je tu nebitna teritorja preko koje ce oni da vode rat, e sad sto su politicari u ukrajinu kupljeni tim bajednovcim parama pa ih boli dupe za njihov naord to je krivica ukrajinskog naroda koji je to dozvolio...ulaziti svjesno u rat za zemljom koja za 48h moze da te pregazi moze samo dobro placena avetinja...

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Whisperer For This Useful Post:


  4. #453
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,336
    Thanks Thanks Given 
    433
    Thanks Thanks Received 
    2,696
    Thanked in
    1,309 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    odavno si zreo za ignore i evo ti dajem još jednu šansu
    Stavi na ignore i odmori. Vidis i sam da ne zna da komunicira sa ljudima kao normalna osoba.

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    Ja ne procitah da je iko napisao da opravdava napad na ukrajinu, ko je kriv za to ajde reci kad si tako znaven, rusija jel?
    Ja sam prilicno siguran da je za invaziju Ukrajine od strane Rusije kriva Rusija.

    Jos ako pogledas kroz koliko "opravdanja" su prosli u zadnjih par nedjelja, jasno je da opravdanje u stvari ne postoji. Da postoji bilo bi toliko kristalno jasno da ne bi bilo nikakve dileme oko razloga. A Putin je sebi dozvolio da u jednom trenutku izjavi da se Ukrajina mora de-Nacifikovati. Ukrajina, kojom upravlja Jevrej.

    Ne morate bas da pojedete sve sto Putin pose*e.
    Last edited by VanjaTheMan; 24-02-22 at 09:37.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  5. The Following 4 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  6. #454
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1,825
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Ne mogu vjerovati da se nije moglo dogovoriti da Ukrajina bude nekakva tampon zona, neutralna i da neće na svom teritoriju postavljati NATO rakete.

    Ali ako se pogleda u prošlost ovo je i bio cilj kad su Amerikanci izazvali državni udar u Ukrajini i postavili svoje marionete.
    Zapad je svojim pristranim akcijama doveo do toga da druga strana nema izbora, nadam se da će što prije početi pregovori o neutralnosti Ukrajine i da se može izbjeći totalni rat pa i nuklearni rat ako Zapad ne pristane na kompromis.

    Za one koji gledaju sve crno-bijelo i koji nasjedaju na priče samo jedne strane neka samo pokušaju zamisliti što bi amerika uradila da Meksiko npr ode u vojni savez sa Rusijom i da ovi tamo prebace rakete?

  7. The Following User Says Thank You to Flexbux For This Useful Post:


  8. #455
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Svako ko i dalje podrzava Rusiju je psihicka bolesna gnjida a prosto me je sramota koliko je takvih u Srbiji i medju Srbima uopste. Vucic ovo mora jasno da osudi, hteo je da bude kao Tito, neka ovo bude njegova 1948. Inace ce Srbija biti tretirana kao Belorusija a iskreno to i zasluzuje ako vec jednom ne prestane sa lizanjem Putinovog d..eta. Ruse kao narod treba da bude sramota ako ne bude ikakvih demonstracija u Moskvi i St. Peterburgu. Sto se tice Ukrajine i Ukrajinaca, sta reci, moze im se samo pozeleti sve najbolje u ovim po njih uzasnim momentima.

  9. The Following 5 Users Say Thank You to Severnjak For This Useful Post:


  10. #456
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,918
    Thanks Thanks Given 
    221
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post



    onda su ovi ljudi što isto napisaše ođe, slijepi ka i ja. Rusija je napala Ukrajinu ali ona nije kriva za to? ozbiljno?


    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    U pravu si, palestina je kriva sto je Izrael bombarduje, zasluzuju da ih istrijebe...ali dobro, posto vidim ocigledno ne znas ni koliko je amaerickih kompanija u ukrajinu i bas me zanima ko ce da pomaze "kreditno" ukrajini kada bude trebala obnova posle invatzije, bas cije ce pare biti, kako mi nesto tu smrdi na ameriku, ali u pravu si ti rusija je za sve u svijet kriva...

  11. #457
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Осванусмо данас , и коначно , у мултиполарном свијету.

    Е сад,што је неком амерички државни разлог торта,а руски државни разлог гоwно, жалим случај.

    Слиједи прихватање реалности...

  12. The Following User Says Thank You to Geralt of Rivia For This Useful Post:


  13. #458
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    851
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Znaci dodje mi komsija sa raketama u imanje do moga sa jos nekoliko drugih komsija i ja cu mirno da sjedim jer komsije idu u lov na "npr patke" ili da "dinamiDom" krecu u lov na ukljeve i ostalu roneći divljač.
    Oće Ukrajina da se je.. ali da joj ne uđe


    Poslato sa puslice upotrebom Tapatalk-a

  14. The Following 3 Users Say Thank You to licmius For This Useful Post:


  15. #459
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,336
    Thanks Thanks Given 
    433
    Thanks Thanks Received 
    2,696
    Thanked in
    1,309 Posts

    Default

    Makar je jedna dobra stvar proizisla iz ovoga, isto kao i iz Trampove pobjede 2016-e. Fasisti polako ali sigurno izlaze iz svojih rupa.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  16. The Following 3 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  17. #460
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,810
    Thanks Thanks Given 
    3,609
    Thanks Thanks Received 
    8,737
    Thanked in
    4,709 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    U pravu si, palestina je kriva sto je Izrael bombarduje, zasluzuju da ih istrijebe...ali dobro, posto vidim ocigledno ne znas ni koliko je amaerickih kompanija u ukrajinu i bas me zanima ko ce da pomaze "kreditno" ukrajini kada bude trebala obnova posle invatzije, bas cije ce pare biti, kako mi nesto tu smrdi na ameriku, ali u pravu si ti rusija je za sve u svijet kriva...
    Rusija je kriva za invaziju koju je jutros započela. Rusija će biti kriva za svaki nedužni izgubljeni život u toku ovoga. kao što je Amerika kriva za Irak, Avganistan itd đe su stradali nedužni takođe. no vi ne umijete (možete) skapirat da napadanje Rusije ne znači branjenje Amerike. ođe je brale u fokusu to da je Rusija napala Ukrajinu. ja znam kakav bi paklenik od istih vas bio da Amerika krene sjutra na neku državu. mnogima ođe, su te dvije situacije iste (osudili bi), vama ođe različite. jer izgleda kad Rusija napada to je okej

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. The Following 3 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  19. #461
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    Осванусмо данас , и коначно , у мултиполарном свијету.

    Е сад,што је неком амерички државни разлог торта,а руски државни разлог гоwно, жалим случај.

    Слиједи прихватање реалности...
    Živa istina, isto tako kao što je normalno nazvati državu nacističkom koja za predsjednika ima jevreja.. Nova realnost, što kažeš..
    Kako vele ono, pacifikacija Ukrajne jer je nešto možda mogla da uradi, jer jer? Ratovi za mir i izlazak iz jazbine, novi vrli multipolarni svijet..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  20. #462
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,336
    Thanks Thanks Given 
    433
    Thanks Thanks Received 
    2,696
    Thanked in
    1,309 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    Rusija je kriva za invaziju koju je jutros započela. Rusija će biti kriva za svaki nedužni izgubljeni život u toku ovoga. kao što je Amerika kriva za Irak, Avganistan itd đe su stradali nedužni takođe. no vi ne umijete (možete) skapirat da napadanje Rusije ne znači branjenje Amerike. ođe je brale u fokusu to da je Rusija napala Ukrajinu. ja znam kakav bi paklenik od istih vas bio da Amerike krene sjutra na neku državu. mnogima ođe, su te dvije situacije iste, vama ođe različite. jer izgleda kad Rusija napada to je okej
    Vidi, bukvalno ne postoji osoba na forumu koja opravdava americke vojne akcije po svijetu. Ali ovi fasisti i proto-nacisti moraju na neki nacin da opravdaju svoje postojanje, pa svaka osuda fasisticke Rusije i psihopate Putina automatski te stavlja pod isti sator sa svim "neprijateljima rezima".
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  21. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  22. #463
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    851
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default Ukrajina - novi rat?

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    Осванусмо данас , и коначно , у мултиполарном свијету.

    Е сад,што је неком амерички државни разлог торта,а руски државни разлог гоwно, жалим случај.

    Слиједи прихватање реалности...
    Realnost je ta da ga je Ukrajina popušila
    Neka trpe posledice kad neće neutralnost neka budu poligon za vježbu dvije najvece sile
    Malo ja malo ti izvježbat ćemo se mi. Za pet sest godina ce potpisat mir i krece izgradnja i obnova ukrajine iz "guess what" fondova solidarnosti. Zvuci mi ovo poznato, ili tripujem.
    Davno su rekli stari CRNOGORCI (jos u vrijeme paleolita i duklje)
    napad je najbolja odbrana


    Poslato sa puslice upotrebom Tapatalk-a

  23. #464
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,810
    Thanks Thanks Given 
    3,609
    Thanks Thanks Received 
    8,737
    Thanked in
    4,709 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Vidi, bukvalno ne postoji osoba na forumu koja opravdava americke vojne akcije po svijetu. Ali ovi fasisti i proto-nacisti moraju na neki nacin da opravdaju svoje postojanje, pa svaka osuda fasisticke Rusije i psihopate Putina automatski te stavlja pod isti sator sa svim "neprijateljima rezima".
    znam ja da nema, ali aj ti to dokaži ljudima ođe. užasno je što se ovo dešava 2022. godine, još gora reakcija ljudi kojima je ovo okej. ja znam da velike sile rade šta im je ćef (dosta puta pogrešno totalno) ali ovo je neko novo pomjeranje svega. danima je bila priča da nema ništa od napada, nego da je to propaganda Zapada. u jednom momentu sam pomislio da je to možda i istina, hoće samo pritisak da se napravi

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  24. #465
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,834
    Thanks Thanks Given 
    1,498
    Thanks Thanks Received 
    4,997
    Thanked in
    2,339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Putin je izjavio da je cilj invazije demilitarizacija cijele Ukrajne.
    Ukrajina proglasila ratno stanje na cijeloj teritoriji.
    Predsjednik Ukrajne je izjavio da je Rusija jutros pošla putem nacističke Njemačke, da je Rusija ovoga puta stala na stranu zla. Za to nije kriv narod Rusije.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Slijedi i drugi paket sankcija koji će uključivati i obustavu pomoći u tehnologiji (Rusija najviše zavisi od francuske i njemačke tehnologije što se tiče civila). U svakom slučaju na osnovu ove Putinove izjave ovo je tek početak sukoba.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  25. #466
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,114
    Thanks Thanks Given 
    3,927
    Thanks Thanks Received 
    3,198
    Thanked in
    1,625 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    rekoh ne bi se kladio ne da sam siguran.nisam baba vanga ili katnic da imam providjenja i znam sve varijabile.ono sto znam je istorija modernog ruskog vojnog anganzmana i da im ni jedna intervencija ne traje preko par nedjelja i prije bi se kladio da se sve vraca na normalu kod njih bar do ljeta.samim tim ja kao sto rekoh bi se prije kladio da ce letova biti i kao sto rekoh ostacemo im manje vise jedina destinacija koja ih zanima,potpomognuto izdasno tome da smo im vec ukotvljeni kao tradicionalna destinacija.

    bas kao sto si rekao da je bio smanjen obim prosle godine i racunam na taj ekstra efekt i da ce se gurati maks bar u propagandne svrhe da oni imaju para,mogu da putuju i sl.

    uostalom,ovo sam sve dodao kao sta realno obicnog smrtnika odavde moze da docese u ovoj prici,i zasto je zauzimanje strana i navijanje besmisleno.umjesto 30e u kasi mozda bude 35 i to 5 nece da zavrsi ni u mom ni u tvom dzepu svakako.
    operacije mogu kratko trajati. međutim, nisam siguran za sankcije i šta će se dešavati na tom polju.
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  26. #467
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,755
    Thanks Thanks Given 
    1,500
    Thanks Thanks Received 
    4,471
    Thanked in
    1,715 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by licmius View Post
    Znaci dodje mi komsija sa raketama u imanje do moga sa jos nekoliko drugih komsija i ja cu mirno da sjedim jer komsije idu u lov na "npr patke" ili da "dinamiDom" krecu u lov na ukljeve i ostalu roneći divljač.
    Oće Ukrajina da se je.. ali da joj ne uđe


    Poslato sa puslice upotrebom Tapatalk-a
    Ima Ukrajine svoje balističke rakete. Ne trebaju im Amerikanci.
    Dalje, ne treba Amerikancima Ukrajina, jer te iste rakete mogu da rasporede u Poljsku i baltičkim državama.

    I na koncu, da ponovimo:
    Rusi po podmornicama, Sibiru, mobilnim lanserima ICBM-am strateškim bombarderima i ostalim zajebancijama imaju više no dovoljno nuklearnog naoružanja da unište SAD u protiv napadu sve da ovi udare prvi iz Ukrajine.
    Dakle, uzajamno zagarantovano uništenje je sigurica koje su svi svjesni još od 80-ih, bez obzira na to ko prvi potegne okidač, i sa koje pozicije.
    Rusija ugrožena od nekakvih hipotetičkih američkih raketa, koja nema kuda bez da "uzvrati", kao nuklearna sila sa drugom najjačom konvencionalnom vojskom na svijetu je priča za malu djecu.

    Quote Originally Posted by licmius View Post
    Realnost je ta da ga je Ukrajina popušila
    Neka trpe posledice kad neće neutralnost neka budu poligon za vježbu dvije najvece sile
    Malo ja malo ti izvježbat ćemo se mi. Za pet sest godina ce potpisat mir i krece izgradnja i obnova ukrajine iz "guess what" fondova solidarnosti. Zvuci mi ovo poznato, ili tripujem.
    Davno su rekli stari CRNOGORCI (jos u vrijeme paleolita i duklje)
    napad je najbolja odbrana
    Tako je govorio i Sveto Marović kad nas je branio od 30 hiljada ustaša koji samo što nas nisu napali.
    Drago mi je da ta filozofija i dalje živi u Crnogoraca.
    Last edited by ASC; 24-02-22 at 10:13.

  27. #468
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,993
    Thanks Thanks Given 
    2,751
    Thanks Thanks Received 
    2,644
    Thanked in
    1,486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Slijedi i drugi paket sankcija koji će uključivati i obustavu pomoći u tehnologiji (Rusija najviše zavisi od francuske i njemačke tehnologije što se tiče civila). U svakom slučaju na osnovu ove Putinove izjave ovo je tek početak sukoba.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    A ima li to velikog uticaja ako se Rusija oslanja na Indiju i Kinu sto se tice tehnologije i uvoza jer ionako uvede francuska sankcijw rusiji a francuzi prodaju egiptu koji preproda indiji koja to exportuje u rusiju.....

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  28. #469
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Prije bi se to moglo reci za tebe koji mislis da za invaziju nije kriva drzava koja vrsi invaziju. Bas treba opasna promaja u glavi za tako nesto. Jos ako uzmemo u obzir da se radi o jednoj mirnoj, demokratskoj drzavi koja nikog nije dirala. Opasna promaja itekako.
    Није инвазија.

    Спречавање је ђеносајда и хуманитарна интервенција.

  29. #470
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,738
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    Није инвазија.

    Спречавање је ђеносајда и хуманитарна интервенција.
    Humanitarna prije svega. Precizno gadjanje vojnih meta.

    Last edited by B3lv3d3r; 24-02-22 at 10:28.

  30. #471
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,834
    Thanks Thanks Given 
    1,498
    Thanks Thanks Received 
    4,997
    Thanked in
    2,339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    A ima li to velikog uticaja ako se Rusija oslanja na Indiju i Kinu sto se tice tehnologije i uvoza jer ionako uvede francuska sankcijw rusiji a francuzi prodaju egiptu koji preproda indiji koja to exportuje u rusiju.....

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Auto-industrija je zavisna od npr. Francuske (Reno), a brzi voz (Moskva - Sankt Peterburg) i mnoge druge tehničke potrebštine od Njemačke (Simens).

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  31. #472
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Biljana Jovićević:

    „Dobrodošli u svijet bez pravila (Sirijci, Palestinci, Sahravi i mnogi na Balkanu već su bili tamo)”, napisao je analitičar Tobi Vogel (Tobi) jutros na Twitteru, pored datuma koji će istorija zapamtiti kao dan ruske invazije na Ukrajinu.

    Ukrajine - slovenske evropske zemlje, koja se prije 30 godina odrekla sopstvenog nuklearnog arsenala, jer joj je Zapad garantovao bezbjednost. Kako to obećanje izgleda danas vidjeli smo proteklih dana - a jutros - ne može biti očiglednije.


    Svijet oličen u zapadnim liderima jutros poručuje “nećemo dozvoliti Putinu da ugrozi mir u Evropi” - i šalje moralanu podršku – dok live gledamo vazdušne napade na cijeloj ukrajinskoj teritoriji: Kijev, Odesa, Harkiv, Mikolajiv, Černihiv, Kerson region, Kramatorsk, Lutsk, Lviv- na teritoriji Evrope!


    The Guardian- ova Kerol Kadvaldr (Carole Cadwalladr) sve čemu svjedočimo precizno definiše:


    “Toliko toga je naša odgovornost. Oprali smo Putinov novac. Osigurali smo sigurnu luku za njegove prijatelje. A 2016., kada je napao izbore u SAD-u i Velikoj Britaniji, pravili smo se glupi i zataškali to”.


    Nije napao samo izbore u US i Velikoj Britniji, iste je godine napao i izbore u Crnoj Gori, sljedeće godine u Francuskoj…


    Riječima Eliota Higinsa (Higgins)osnivača istraživačkog Bellingcat-a:


    “Sve je to rezultat patetičnih odgovora Zapada na invaziju Krima, ruske okupacije istočne Ukrajine, upotrebe nervnih agensa na britanskom tlu, programa masovnih ubistava usmjerenih na pojedince u zemlji i inozemstvu, te rasprostranjene kleptokracije i korupcije.


    Pohlepa zapadnih političara i država koji su gledali na drugu stranu dok korumpirani ruski novac pritiče u njihovu zemlju i na bankovne račune njihovih političkih stranka. Danas se sve to mora završiti, inače postaje nešto s čime ćemo živjeti zauvijek.”


    U ovom momentu direktnu cijenu za sve navedeno, plaća samo Ukrajina i njen narod, koji su osam godina nakon što im je aneksiran Krim, a ruski separatisti preuzeli kontrolu nad istokom zemlje u Donjecku i Lugansku, pod brutalnim napadom jedne od nekolike najmoćnije vojne i nuklerne sile na svijetu, po naredbi pomahnitalog KGB oficira koji je umislio da će postati novi ruski car.


    Ko će biti sljedeći na redu vidjećemo uskoro, ako se dozvoli da Putinova ostane posljednja!


    Generalni sekretar UN Antonio Gutjereš (Guterres) uputio je “molbu” Putinu da zaustavi rat i napad na Ukrajinu! Ako Generalni sekretar UN nije u stanju da shvati da do savjesti i svijesti ruskog predsjednika nije moguće doprijeti molbama, i ako je on profil zapadnog političara koji treba da brani vrijednosti čovječanstva i civilizacije - onda zaista imamo ozbiljan problem!


    Mislim na pokojnog američkog senatora, heroja Džona Mekejna (John McCain), potpuno uvjerena da bi i star i bolestan, čovjek koji je u mladosti svjesno ostao da bude mučen i odbio da iskoristi povlasticu i izađe i napusti drugove u nevolji, danas bio u Kijevu, kao što je bio prije osam godina. Mislim na sve njegove tako ljudske a tako nediplomatske komentare o Putinu, koji su pogađali pravo “u sridu” - i nažalost - ne vidim mu nikoga ni približno sličnog od međunarodne političke elite.


    Istina je da predsjedniku Bajdenu (Joe Biden) kao lideru slobodnog svijeta nije nimalo lako- na čelu je potpuno podijeljene zemlje, koja je jedino jednistvena u tome da ne želi nikakav novi američki vojni angažman. Istina je i da je u Evropi raspoloženje skoro identično uz dodatnu otežavajuću okolnost jer je zavisna od ruskog gasa, zbog upornog ignorisanja upozorenja da se moraju enegetski diversifikovati od Moskve. Činjenica je da u NATO-u ima članica čiji se lideri, bojim se, radije identifikuju sa Putinom nego sa bilo kojim od svojih saveznika.


    Ali - ako svijet ne stane uz Ukrajinu, ne samo moralno, već u svakom mogućem pogledu – bojim se da vrlo skoro nećemo imati za šta stojimo. I dokazaćemo da nijesmo bili vrijedni desetina milona žrtava Drugog svjetskog rata - jednako uključujući i onih ukrajinskih i onih ruskih.


    Neutralnost na ovoj tački prosto nije dozvoljena – neutralnost je na strani opresora.
    Izvor:
    https://www.antenam.net/svijet/23476...o-samo-gledati
    In vino veritas

  32. #473
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Pametna municija i precizni napadi, u drugim vijestima kako RT nezvanično javlja, Rusi su dopremili torte i kolače i nastaviće buduće napade sa njima
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  33. #474
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Физичка једначина ствари:

    p = mv

  34. #475
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,672
    Thanks Thanks Given 
    2,705
    Thanks Thanks Received 
    1,069
    Thanked in
    501 Posts

    Default

    Tesko je gledati snimke trenutnih desavanja i citati odje razloge za i protiv.
    Ovo su podkosuravanja najvecih svjetskih psihopata USA i Rusije a svijet je samo njihov talac.nazalost ratove placaju uvijek najmanji i ljudi od krvi i mesa,dok administracije, ratne masinerije ratni profiteri i jednih i drugih trljaju ruke.
    Treba stvari sagledati u sirem i uzem kontekstu i jebeno reci nema prava i pravde.Svi su podjednako krivi a samo narod je zrtva

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  35. The Following 8 Users Say Thank You to aleksa111111 For This Useful Post:


Page 19 of 727 FirstFirst ... 91516171819202122232969119519 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem SAMSUNG: S4 MINI (stanje 7/10), J5 2015 (stanje 10/10), S7 EDGE (stanje slomljen)
    By vuk92 in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 25-12-19, 13:23
  2. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  3. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32
  4. O Đurdevu uranak se sprema, ništa lepše od
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 06-05-04, 23:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •