Page 197 of 726 FirstFirst ... 97147187193194195196197198199200201207247297697 ... LastLast
Results 4,901 to 4,925 of 18127

Thread: Ukrajina - stanje na ratištu

  1. #4901
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,698
    Thanks Thanks Given 
    3,574
    Thanks Thanks Received 
    8,663
    Thanked in
    4,667 Posts

    Default

    cveta demokratija

    The independent Russian newspaper Novaya Gazeta says it is suspending publication until the end of the war in Ukraine.
    It comes after Russian media regulator Roskomnadzor issued a second warning Monday to the newspaper following its interview with Ukrainian President Volodymyr Zelensky Sunday.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  2. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  3. #4902
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Lavrov Srbiji porucio da nastavi sa "pametnim" izborom i predlozio je za pregovore o miru. Tako sa Srbijom mozes da radis sta hoces, malo joj gladis ego, predstavljas kao neki bitan faktor i ogromna vecina se primi, ne shvatajuci da se radi o kulturnoj pretnji i svesnom predstavljanju Srbije kao ruskog vazala u nastojanju da se sto vise udalji od Evrope.

  4. The Following 4 Users Say Thank You to Severnjak For This Useful Post:


  5. #4903
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Koja je fora sa Azovom i Cecenima. Tj izmedju ukrajinskih nacionalista i Kadirova.
    Kadirove trupe ih bukvalno love i reklo bi se istrebljuju u Mauripolju.
    Pokazali su snimke komandanta Azova za grad, onog sto je zvao porodice vojnika, ovog jednog za Donbas zaduzenog su jedva sacuvali, onog amerikanca sto se hvalio na twiteru a ratuje sa njima....
    Bukvalno kao da biraju mete.... Gledao sam ponasanje sa UKR vojskom koja je onako OK.
    Dok kad su u pitanju jedni ili drugi tu nema nikakvog obzira. Azov Cecene, ili Ceceni Azov

    Ne bih ja to nista diro

  6. #4904
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Ne bih ja diro čečene..

  7. #4905
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,822
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,043
    Thanked in
    1,808 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Koja je fora sa Azovom i Cecenima. Tj izmedju ukrajinskih nacionalista i Kadirova.
    Kadirove trupe ih bukvalno love i reklo bi se istrebljuju u Mauripolju.
    Pokazali su snimke komandanta Azova za grad, onog sto je zvao porodice vojnika, ovog jednog za Donbas zaduzenog su jedva sacuvali, onog amerikanca sto se hvalio na twiteru a ratuje sa njima....
    Bukvalno kao da biraju mete.... Gledao sam ponasanje sa UKR vojskom koja je onako OK.
    Dok kad su u pitanju jedni ili drugi tu nema nikakvog obzira. Azov Cecene, ili Ceceni Azov

    Ne bih ja to nista diro
    На основу неких снимака и фотографија које сам могао да видим, гро борби у Мариопољу носе јединице ДНР и руске војске, а чеченска Росгвардија се мало манекенише.Рецимо постоји фотографија неког команданта војске ДНР који са ушивеним повредама на лицу са моторолом у руци наставља координацију јединица, док Чечени нешто пуцају и трчкарају, сви окупани опеглани, сликају се и вичу Ахмат сила (Ахмат Кадиров отац).Пратим ја и руске Телеграм групе, има доста снимака.
    Упитно је колико уопште доприносе борбама.

    Иначе по украјинским изворима Ирпин крај Кијева је сада и потпуно ослобођен.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  8. #4906
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    To je koliko vidim neki visociji oficirski kadar koji se seta po ulicama i manekenise. Naletio sam na nekoliko snimaka cecena i necega sto se zove "somalijska brigada". Ne djeluju mi kao arapi....
    Nezavisno od borbenih dejstava, kada se razvila tolika mrznja izmedju Azova i cecenskog spetznaza.
    Nemoguce mi ja da je u pitanju jer su sa cecenima dosli i prvi snimci borbi sa druge strane. Dje se primjecuje da nije bas toliko sjajno ni na UKR strani. I da su im baze u bolnicama, skolama i da kriju tehniku izmedju stambenih kvartova.
    Inace na nekim kanalima imas slike cecenskih boraca koji uveliko pruzaju podrsku DNR tenkovima i oklopnim vozilima. Ne djeluje kao manekenisanje bas toliko. To kad dodje Kadirovu onaj stric, tad izgleda da vise vodw racuma o bradama nego o ratu

    Ne bih ja to nista diro

  9. #4907
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,822
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,043
    Thanked in
    1,808 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    To je koliko vidim neki visociji oficirski kadar koji se seta po ulicama i manekenise. Naletio sam na nekoliko snimaka cecena i necega sto se zove "somalijska brigada". Ne djeluju mi kao arapi....
    Nezavisno od borbenih dejstava, kada se razvila tolika mrznja izmedju Azova i cecenskog spetznaza.
    Nemoguce mi ja da je u pitanju jer su sa cecenima dosli i prvi snimci borbi sa druge strane. Dje se primjecuje da nije bas toliko sjajno ni na UKR strani. I da su im baze u bolnicama, skolama i da kriju tehniku izmedju stambenih kvartova.
    Inace na nekim kanalima imas slike cecenskih boraca koji uveliko pruzaju podrsku DNR tenkovima i oklopnim vozilima. Ne djeluje kao manekenisanje bas toliko. To kad dodje Kadirovu onaj stric, tad izgleda da vise vodw racuma o bradama nego o ratu

    Ne bih ja to nista diro
    Сомали је добровољачки батаљон који је основан још 2014. од побуњеника у Украјини.Локално становништво са добровољцима из Русије.Исто као батаљон Спарта и још неколико једница.
    Са друге стране имамо Азов, Донбас итд.
    Last edited by BAR; 28-03-22 at 16:00.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  10. #4908
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,468
    Thanks Thanks Given 
    4,235
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Losa vijest za sve nase ljude koji su mislili ici trbuhom za hljebom u Rusiju ili koji su mislili slati djecu da studiraju u Rusiju sad moraju nailaziti rjesenja nedje drugo.

    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  11. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  12. #4909
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Сомали је добровољачки батаљон који је основан још 2014. од побуњеника у Украјини.Локално становништво са добровољцима из Русије.Исто као батаљон Спарта и још неколико једница.
    Са друге стране имамо Азов, Донбас итд.
    Aha, to je znaci to. Hvala.
    Vidim da pricaju ruski, pa sam mislio da cu nekakve trupe koje su koristili van drzave. Tipa Wagner...

    Ne bih ja to nista diro

  13. #4910
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,806
    Thanks Thanks Given 
    10,963
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Losa vijest za sve nase ljude koji su mislili ici trbuhom za hljebom u Rusiju ili koji su mislili slati djecu da studiraju u Rusiju sad moraju nailaziti rjesenja nedje drugo.

    Još kakvu balerinu rusku da proćeramo ili kakvog violinistu da uhapsimo i na konja smo.Naravno,do tada ćemo punit naftu jahtama ruskih oligarha za dž i zaobilazićemo te 3-4 kilometra obale kod Platamuna da nas kakav snajper ne strefi jer su to ipak kućni prijatelji nekih naših,mada,mislim da bi i njih sve deportovali,ali neko je ex glavašima dojavio da su Ruje narezali snimke druženja s njima sa jahti,vila,Grandova...

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Last edited by joni; 28-03-22 at 16:26.

  14. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:

    NSX

  15. #4911
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,698
    Thanks Thanks Given 
    3,574
    Thanks Thanks Received 
    8,663
    Thanked in
    4,667 Posts

    Default

    čitav thread je dolje

    https://twitter.com/bellingcat/statu...WSh3FyJwogKLww

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  16. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  17. #4912
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Titograd
    Posts
    1,639
    Thanks Thanks Given 
    1,475
    Thanks Thanks Received 
    508
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Иначе по украјинским изворима Ирпин крај Кијева је сада и потпуно ослобођен.
    SMRT FAŠIZMU!

  18. #4913
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,468
    Thanks Thanks Given 
    4,235
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Genijalne analize. Opet uporedjenja sa Crnom Gorom...naravno. A na kraju jedan cudan audio klip pustaju dje Azov navodno klice Ratku Mladicu. Slava Ratka Mladicu. Ali poslije objasnjenja kako Kadirovci i nijesu kao muslimani iz Bosne. Moze i u ludilo mozga slobodno.

    Last edited by avet; 28-03-22 at 16:59.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  19. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  20. #4914
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,489
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Genijalne analize. Opet uporedjenja sa Crnom Gorom...naravno. A na kraju jedan cudan audio klip pustaju dje Azov navodno klice Ratku Mladicu. Slava Ratka Mladicu. Ali poslije objasnjenja kako Kadirovci i nijesu kao muslimani iz Bosne. Moze i u ludilo mozga slobodno.
    Nije Azov, ali jeste politička organizacija koja ga je osnovala. Klip je iz 2011.
    Napomenuti da su ti isti bili u prijateljskim odnosima sa ruskim ekstremnim desničarima do 2014.

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Aha, to je znaci to. Hvala.
    Vidim da pricaju ruski, pa sam mislio da cu nekakve trupe koje su koristili van drzave. Tipa Wagner...

    Ne bih ja to nista diro
    Vođa bataljona, Givi je dao svojoj paravojnoj jedinici ime "Somalijci" inspirisan filmom "Black Hawk Down".
    I on i pokojni mu drugar Motorola su navodili da im je to omiljeni film, pa vidi koji je to mentalni sklop.
    Last edited by ASC; 28-03-22 at 17:48.

  21. The Following 2 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  22. #4915
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,902
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,428
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    I dalje mi je nevjerovatno da ovog Rakovića još uvijek niko nije razvalio od batina.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  23. The Following 2 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  24. #4916
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Genijalne analize. Opet uporedjenja sa Crnom Gorom...naravno. A na kraju jedan cudan audio klip pustaju dje Azov navodno klice Ratku Mladicu. Slava Ratka Mladicu. Ali poslije objasnjenja kako Kadirovci i nijesu kao muslimani iz Bosne. Moze i u ludilo mozga slobodno.

    Тешко могу замислит себе да губим пола сата живота гледајући јутарњи тв хепи....

  25. The Following 2 Users Say Thank You to GRUNA'STAR For This Useful Post:


  26. #4917
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    I dalje mi je nevjerovatno da ovog Rakovića još uvijek niko nije razvalio od batina.
    rijetko iritantna spodoba
    She is only here to annoy herself!

  27. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  28. #4918
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,468
    Thanks Thanks Given 
    4,235
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Тешко могу замислит себе да губим пола сата живота гледајући јутарњи тв хепи....
    Nije zgoreg znati sta vasi neprijatelji misle o vama i sta bi uradili da im moze bit.

    I na ovog bivseg forumasa (mozda je i sad aktivan sto znam) bacim pogled tu i tamo jer i on snijeva istrebljenje Crnogoraca kao i Rakovic. Ima kod njega materijala i materijala. U ovom threadu od danas jedan ga pita jel misle da bi se ovako borili crnogorci milogorci protiv Srba...ali ne, Crnogorci su prevelike kukavice.

    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  29. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  30. #4919
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,698
    Thanks Thanks Given 
    3,574
    Thanks Thanks Received 
    8,663
    Thanked in
    4,667 Posts

    Default

    https://twitter.com/DanLamothe/statu...8WlLBNvs_cO7DQ

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  31. #4920
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Kadirov je navodno posjetio trupe u Marijupolju i slikao se s ruskim generalom Mordvičevom, koji je prethodno označen kao KIA.

    UKR vojska u gradu je desetkovana. Oko i u Marijupolju su bile neke od njihovih najboljih trupa. Vjerujem da se ovakav razvoj situacije nije očekivao. Makar ne ovim tempom.

    Kažu da se preostali UKR vojnici grupišu u jednu veliku skupinu, kako bi pokušali proboj obruča.

    Tragedija što ostade od tog grada.
    Last edited by Mitro; 28-03-22 at 19:25.

  32. #4921
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,489
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Kadirov je navodno posjetio trupe u Marijupolju i slikao se s ruskim generalom Mordvičevom, koji je prethodno označen kao KIA.

    UKR vojska u gradu je desetkovana. Oko i u Marijupolju su bile neke od njihovih najboljih trupa. Vjerujem da se ovakav razvoj situacije nije očekivao.

    Kažu da se preostali UKR vojnici grupišu u jednu veliku skupinu, kako bi pokušali proboj obruča.

    Tragedija što ostade od tog grada.
    Očekivao se naravno.
    Mariupolj je otpisan od prvog dana rata i cilj im je jedino bio da izduraju što duže i da povuku što više ruskih trupa sa sobom.

  33. #4922
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,822
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,043
    Thanked in
    1,808 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Kadirov je navodno posjetio trupe u Marijupolju i slikao se s ruskim generalom Mordvičevom, koji je prethodno označen kao KIA.

    UKR vojska u gradu je desetkovana. Oko i u Marijupolju su bile neke od njihovih najboljih trupa. Vjerujem da se ovakav razvoj situacije nije očekivao.

    Kažu da se preostali UKR vojnici grupišu u jednu veliku skupinu, kako bi pokušali proboj obruča.

    Tragedija što ostade od tog grada.
    У Мариопољу је 56. моторизовна бригада, два независна батаљона маринаца, главнина Азова и још неке јединце министарства унутрашњих послова.Све у свему двије бригаде.Да су најбоље јединице, тешко, али да су најупорније то свакако.
    Главнина украјинске групе у Донбасу је у троуглу Гориловка-Ијзум-Северодоњецк.
    Овакав развој ситуације се очекивао, напросто јер позиција Мариопоља не омогућава деблокаду града, а онда је само питање времена када ће украјинска војска да потроши муницију.Поставља се само питање колико су/ће руских војника повући за собом.
    Колико је руских једниница и јединица ДНР уништено или ће бити уништено да би се уништиле те јединице.

    Кадировљев снимак сам гледао, украјински извори тврде да је настао у првој половини марта.Не држим страну украјинцима у тврдњи да су побили толико генерала, али није било ни неких деманта из Русије, тако да ће се све сазнати касније.
    Last edited by BAR; 28-03-22 at 19:45.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  34. #4923
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Azov je ocekivao da ce se povuci u jednom trenutku sa stanovnicima grada, kada ih sabiju u centar.
    Kada je ostavljen samo koridor ka istoku, tj ka ruskim trupama i njihovim prihvatnim centrima, tada su poceli da se brane do smrti, jer ih je vjerovatno cekalo gore u sibirskim logorima.
    To je ta prica o 1200 ukrajinaca koji su potjerani u koncentracioni logor

    Ne bih ja to nista diro

  35. #4924
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,822
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,043
    Thanked in
    1,808 Posts

    Default

    Украјинске специјалне снаге минирале пут и дигле у вездух руску колону.Рекао бих да је нека логистика у питању.

    Last edited by BAR; 28-03-22 at 20:01.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  36. #4925
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Ovo je mislim stari snimak. Gledao sam prije 10 dana ovo, samo snimak iz drona

    Ne bih ja to nista diro

Page 197 of 726 FirstFirst ... 97147187193194195196197198199200201207247297697 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem SAMSUNG: S4 MINI (stanje 7/10), J5 2015 (stanje 10/10), S7 EDGE (stanje slomljen)
    By vuk92 in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 25-12-19, 13:23
  2. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  3. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32
  4. O Đurdevu uranak se sprema, ništa lepše od
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 06-05-04, 23:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •