Page 79 of 726 FirstFirst ... 296975767778798081828389129179579 ... LastLast
Results 1,951 to 1,975 of 18142

Thread: Ukrajina - stanje na ratištu

  1. #1951
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,490
    Thanks Thanks Given 
    4,251
    Thanks Thanks Received 
    4,557
    Thanked in
    2,210 Posts

    Default

    U 21om vijeku, u Evropi, da postoji jedna (do sad) nezavisna drzava koja ce se ubuduce moci kontrolisati jedino teskom policijskom i vojnom cizmom?

    Da se Ukrajinici (citaj zalutali Rusi) mirno predaju i napokon vrate pradjedovskoj vjeri? I da se pocnu navikavat?

    Takvo se rjesenje nudi u ruskom i srpskom sv(ij)etu?
    Last edited by avet; 01-03-22 at 15:58.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  2. The Following 2 Users Say Thank You to avet For This Useful Post:


  3. #1952
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Nema potrebe da elaboriraš išta jer to što sam. ja navijač tebe ne čini nikakvim ekspertom za temu što bi se trebali predati.. Ne nakon analize o tome da ih neće ni napasti.. Ako je problem u mom pisanju, kojim im niti pomažem niti odmažem, onda žao mi je, do tebe je..
    Ukrajinci im se neće predati upravo zbog naroda koji stoji ujedinjen protiv nadmoćnijeg neprijatelja.. Računam da je za tebe stvar završena ako Rusi uđu u Kijev? Važi.. Ali ja ti ne branim da vjeruješ u moderne ruske bajke, tvoje pravo..
    Ma nikakav problem za Ukrajince nije tvoje pisanje.
    Ti zaglupljuješ samo ovaj forum.

    Po stoti, JESAM pisao da ruske intervencije neće biti.
    Ali je i sam Zelenski govorio da nema opasnosti od intervencije. Čak se par puta i brecnuo na Amerikance da ne stvaraju paniku.

    E pa to meni samo govori da su Ukrajinci i njihovo vodjstvo neobavešteni kao i ja.Pupetsi obični i magarad kao ja.
    Inače ih ne be iznenadio desant na aerodrom kod Kijeva.

    Ameri su znali, kreštali su i histerisali su, ali nikom javno nisu rekli zbog čega su bili sigurni da će Rusi napasti.
    Nešto se na realaciji USA-Rusija desilo, o čemu javnost pojma nema.
    Samo možemo nagadjati o tome.

    Ali ako o ovom ratu pričamo, tu odmah mogu da ti kažem da je svako kuraženje Ukrajinaca kontraproduktivno i loše za njih. Ako konkretne pomoći nema.
    Najbolje da se predaju odmah i poštede zemlju stradanja vojnika, civila i infrastrukture.

    I mi u Srbiji smo mislili da je dovoljno samo da izdržimo dugo.
    Ali nam je onda Černomirdin došao i rekao da će nas vratiti u kameno doba ako se ne predamo.
    Sila koju ima Rusija neće dozvoliti poraz u Ukrajini, kao što ni NATO nije mislio dozvoliti poraz i neuspeh u intervenciji protiv SRJ.

    Tim pre što za Ruse ovo nije pitanje prestiža i reputacije, nego opstanka države. Bar Putin tako misli, a on drži prst na svakom dugmetu
    Last edited by Dača; 01-03-22 at 15:59.

  4. #1953
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Mozes li meni, ako ti nije crnjak, da elaboriras koji je to krajnji rezultat.
    Objasnio je to Raković danas konačni cilj, a to je vraćanje Ukrajinaca ruskom identitetu.
    Dodao je i da je vrijeme da se stavi tačka na te konstrukte nacionalnih identiteta poput crnogorske i ukrajinske nacije

    https://twitter.com/iscucah/status/1...HoFyN9OBg&s=09


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  5. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  6. #1954
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,925
    Thanks Thanks Given 
    2,727
    Thanks Thanks Received 
    2,610
    Thanked in
    1,467 Posts

    Default

    Ovaj kaže da će upotrijebiti nuklearno oružje ako se neko umiješa, a ovaj drugi poziva zemlje da se umiješaju.
    Ne zna se koji je racionalniji.

    Rece jedna javna licnost na fejs

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  7. #1955
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,767
    Thanks Thanks Given 
    3,599
    Thanks Thanks Received 
    8,711
    Thanked in
    4,693 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Objasnio je to Raković danas konačni cilj, a to je vraćanje Ukrajinaca ruskom identitetu.
    Dodao je i da je vrijeme da se stavi tačka na te konstrukte nacionalnih identiteta poput crnogorske i ukrajinske nacije

    https://twitter.com/iscucah/status/1...HoFyN9OBg&s=09


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    sad će Čoda da ga brani, vrlo moguće da se i slaže sa njim, on je ođe vrijeđao CG narodne heroje. ovaj bi da nema Crnogoraca. čekaj da vidiš koliko će forumaša osuditi ovaj fašistički govor ovog smećara. nula
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  8. The Following 2 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  9. #1956
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Ma nikakav problem za Ukrajince nije tvoje pisanje.
    Ti zaglupljuješ samo ovaj forum.

    Po stoti, JESAM pisao da ruske intervencije neće biti.
    Ali je i sam Zelenski govorio da nema opasnosti od intervencije. Čak se par puta i brecnuo na Amerikance da ne stvaraju paniku.

    E pa to meni samo govori da su Ukrajinci i njihovo vodjstvo neobavešteni kao i ja.Pupetsi obični i magarad kao ja.
    Inače ih ne be iznenadio desant na aerodrom kod Kijeva.

    Ameri su znali, kreštali su i histerisali su, ali nikom javno nisu rekli zbog čega su bili sigurni da će Rusi napasti.
    Nešto se na realaciji USA-Rusija desilo, o čemu javnost pojma nema.
    Samo možemo nagadjati o tome.

    Ali ako o ovom ratu pričamo, tu odmah mogu da ti kažem da je svako kuraženje Ukrajinaca kontraproduktivno i loše za njih. Ako konkretne pomoći nema.
    Najbolje da se predaju odmah i poštede zemlju stradanja vojnika, civila i infrastrukture.

    I mi u Srbiji smo mislili da je dovoljno samo da izdržimo dugo.
    Ali nam je onda Černomirdin došao i rekao da će nas vratiti u kameno doba ako se ne predamo.
    Sila koju ima Rusija neće dozvoliti poraz u Ukrajini, kao što ni NATO nije mislio dozvoliti poraz i neuspeh u intervenciji protiv SRJ.

    Tim pre što je za Ruse ovo nije pitanje prestiža i reputacije, nego opstanka države. Bar Putin tako misli, a on drži prst na svakom dugmetu
    Opet apolgetizam i poređenje baba i žaba, Srbija nije isto što i Ukrajina, Srbiju nisu napali kopneno niti su im okupirali teritoriju, Srbiji niko nije dao podršku ni u vidu lukova i strijela; pošto je sa tobom nemoguće diskutovati jer prosto vrijeđa elementarnu logiku tvoje relativizovanje stanja na terenu i motiva branilaca/motiva napadača, ja ne želim da ti rušim snješka i ovom prilikom ću te srdačno pozdraviti.. Ubuduće ću te prosto preskočiti, nisam ni grđe od tebe stavljao na ignore pa neću ni tebe, a ti sam sa sobom ispravljaj krive Drine, Rajne i Dunave..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  10. The Following User Says Thank You to Zedd For This Useful Post:


  11. #1957
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Putin je izvršio invaziju da Ukrajnu razoruža i smjeni joj vlast (suština Putinove izjave neposredno prije invazije). Prevedeno, klasičan agresorski čin.
    Imaš li neku drugu ideju zašto je pokrenuta invazija na Ukrajinu?

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Svaka agresija na drugu državu ima neki debeo razlog.
    Nie ona svrha sama po sebi.
    Neko će je pravdati humanitarnom intervencijom ili sprečavanjem genocida ili oružjem za masovno unštenje.
    Ali u pozadini je uvek nešto drugo.

    E to nešto je nama promaklo ispod radara u pretdhodnom periodu.
    Nije to zaštita ruskih civila u Donbasu, jer Ukrajinci ga bombarduju poslednjih osam godina. To se moglo rešiti i zauzimanjem celekoupne Donjecke i Luganske oblasti.
    Ovde je u pitanju nešto ubog čega je Putin upao u stanje panike i histerije.
    I ova operacija, koja je sigurno planirana od letos, pokrenuta je pre vremena.

    I to je jedan od razloga zbog kojeg Rusi trpe gubitke na terenu.

  12. #1958
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,346
    Thanks Thanks Given 
    735
    Thanks Thanks Received 
    1,201
    Thanked in
    671 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    sad će Čoda da ga brani, vrlo moguće da se i slaže sa njim, on je ođe vrijeđao CG narodne heroje. ovaj bi da nema Crnogoraca. čekaj da vidiš koliko će forumaša osuditi ovaj fašistički govor ovog smećara. nula
    Ne znam sto je problem, istinu covjek proca. Treba nas pregazit i vratit maticnoj drzavi kao sto to sada radi Rusija sa Ukrajinom.

  13. The Following 9 Users Say Thank You to GaD For This Useful Post:


  14. #1959
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,490
    Thanks Thanks Given 
    4,251
    Thanks Thanks Received 
    4,557
    Thanked in
    2,210 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Svaka agresija na drugu državu ima neki debeo razlog.
    Nie ona svrha sama po sebi.
    Neko će je pravdati humanitarnom intervencijom ili sprečavanjem genocida ili oružjem za masovno unštenje.
    Ali u pozadini je uvek nešto drugo.

    E to nešto je nama promaklo ispod radara u pretdhodnom periodu.
    Nije to zaštita ruskih civila u Donbasu, jer Ukrajinci ga bombarduju poslednjih osam godina. To se moglo rešiti i zauzimanjem celekoupne Donjecke i Luganske oblasti.
    Ovde je u pitanju nešto ubog čega je Putin upao u stanje panike i histerije.
    I ova operacija, koja je sigurno planirana od letos, pokrenuta je pre vremena.

    I to je jedan od razloga zbog kojeg Rusi trpe gubitke na terenu.
    Daca, da li je po tebi Putin diktator?
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  15. #1960
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,767
    Thanks Thanks Given 
    3,599
    Thanks Thanks Received 
    8,711
    Thanked in
    4,693 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Ne znam sto je problem, istinu covjek proca. Treba nas pregazit i vratit maticnoj drzavi kao sto to sada radi Rusija sa Ukrajinom.
    pa jeste. mi smo izmišljena nacija (samo da vidimo još ko nas je to izmislio, za UKR smo saznali), fašistima i neonacistima nas odavno nazivaju Manda i ekipa plaćenika DFa. sad ti potpisujem, 20% naroda ove jadne države se slaže sa svim ovim što je ova gnjida od Rakovića izjavila
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  16. The Following 3 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  17. #1961
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,298
    Thanks Thanks Given 
    750
    Thanks Thanks Received 
    895
    Thanked in
    466 Posts

    Default

    Ali zaista je fascinantno sto i na forumu kao i u svim medijima u svijetu samo se pominje Putin, jedna licnost od koje sve zavisi. Ako se on probudi na lijevu nogu drzava Rusija ce uraditi ovo ili ono, on je a ne Rusija trpjela sve ovo osam godina, on je a ne Rusija procijenio da te ruske oblasti treba zastititi, on a ne Rusija zna sta bi se desilo da on nije preduzeo ovo sto se desava, nije pitanje sta drzava Rusija vec sta covjek moze da izdrzi da ne okine prekidac.
    Na sta je spala drzava Rusija kad se sve zasniva na dozivljaju jednog covjeka. Ako on nekada dozivi bioloski kraj, sta ce ta nacija da radi, hoce li znati dje je lijevo?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #1962
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    374
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Veliki romam Lava Tolstoja "Rat i Mir" sad se zove "Specijalne operacije i mir"

  19. The Following 3 Users Say Thank You to Derivati For This Useful Post:


  20. #1963
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,815
    Thanks Thanks Given 
    1,491
    Thanks Thanks Received 
    4,974
    Thanked in
    2,329 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Svaka agresija na drugu državu ima neki debeo razlog.
    Tačno, Hitler je imao debeo razlog da napadne Poljsku (koji ono razlog bi?), da istovremeno napadne Jugoslaviju i Grčku (koji ono razlog bi?).
    Austro-Ugarska je imala debeo razlog da napadne Srbiju (koji ono razlog bi?).
    Velika Britanija je imala debeo razlog da napadne Foklandska ostrva (koji ono razlog bi?).
    Sovjetski Savez je imao debeli razlog da napadne Avganistan (koji ono razlog bi?).
    Francuska je imala debeli razlog da napadne Libiju (koji ono razlog bi?).
    Upravo to, razlozi su uvijek vidljivi i uvijek su glupi i uvjek se opravdavaju kombinacijom sile i patriotizma (onog najprimitivnijeg).
    Krajnji ishod će biti takav da Kina nije imala boljeg agenta, a pri tome je ništa nije koštao. Jedna ogromna i lijepa država će postati zavisna od Kine.


    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  21. The Following 3 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  22. #1964
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Opet apolgetizam i poređenje baba i žaba, Srbija nije isto što i Ukrajina, Srbiju nisu napali kopneno niti su im okupirali teritoriju, Srbiji niko nije dao podršku ni u vidu lukova i strijela; pošto je sa tobom nemoguće diskutovati jer prosto vrijeđa elementarnu logiku tvoje relativizovanje stanja na terenu i motiva branilaca/motiva napadača, ja ne želim da ti rušim snješka i ovom prilikom ću te srdačno pozdraviti.. Ubuduće ću te prosto preskočiti, nisam ni grđe od tebe stavljao na ignore pa neću ni tebe, a ti sam sa sobom ispravljaj krive Drine, Rajne i Dunave..
    Srbiju jesu napali kopneno i treba da te je sramota što to poričeš.
    Napad se odvijao iz pravca Albanije i treba da te sramota što te ne znaš, zbog sve sirotinje i hrabrih vojnika koji su tamo poginuli na albanskoj granici. Sa bilo čije strane.

    To što nisu napali sa svih strana, kompenzovali su bombardovanjem naspram kojeg je ovo rusko kamilica. Tukli su kasetnim i pijace, tukli su tomahavcima i zgradu televizije, tukli su civilnezgrade vozove,, kolone izbeglica, mostove 500 km od Kosova, pa i ambasade...

    A to što se ti toga ne sećaš, samo je dokaz licemerstva i moje tvrdnje da su sve ove kao fol osude, samo obično uterivanje u torove od strane čobanina.

    I svi ćemo biti uterani u tor, super...samo daj bar jedno beeee da kažemo čobaninu.
    Makar ovde se možemo k.rčiti.
    Last edited by Dača; 01-03-22 at 16:31.

  23. #1965
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Tačno, Hitler je imao debeo razlog da napadne Poljsku (koji ono razlog bi?), da istovremeno napadne Jugoslaviju i Grčku (koji ono razlog bi?).
    Austro-Ugarska je imala debeo razlog da napadne Srbiju (koji ono razlog bi?).
    Velika Britanija je imala debeo razlog da napadne Foklandska ostrva (koji ono razlog bi?).
    Sovjetski Savez je imao debeli razlog da napadne Avganistan (koji ono razlog bi?).
    Francuska je imala debeli razlog da napadne Libiju (koji ono razlog bi?).
    Upravo to, razlozi su uvijek vidljivi i uvijek su glupi i uvjek se opravdavaju kombinacijom sile i patriotizma (onog najprimitivnijeg).
    Krajnji ishod će biti takav da Kina nije imala boljeg agenta, a pri tome je ništa nije koštao. Jedna ogromna i lijepa država će postati zavisna od Kine.


    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Što si preskočio napad NATO na SRJ?

  24. #1966
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,490
    Thanks Thanks Given 
    4,251
    Thanks Thanks Received 
    4,557
    Thanked in
    2,210 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Daca, da li je po tebi Putin diktator?
    Daca, bas me interesuje, da li je po tebi Putin diktator?
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  25. #1967
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,752
    Thanks Thanks Given 
    1,495
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    1,712 Posts

    Default


  26. #1968
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,767
    Thanks Thanks Given 
    3,599
    Thanks Thanks Received 
    8,711
    Thanked in
    4,693 Posts

    Default

    Five people have been killed and five others wounded after Russian forces attacked a TV tower in Kyiv, the Interfax news agency is reporting.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  27. #1969
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    Five people have been killed and five others wounded after Russian forces attacked a TV tower in Kyiv, the Interfax news agency is reporting.
    https://twitter.com/nexta_tv/status/...6u2Jl4yUg&s=19
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  28. #1970
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,815
    Thanks Thanks Given 
    1,491
    Thanks Thanks Received 
    4,974
    Thanked in
    2,329 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Srbiju jesu napali kopneno i treba da te je sramota što to poričeš.
    Napad se odvijao iz pravca Albanije i treba da te sramota što te ne znaš, zbog sve sirotinje i hrabrih vojnika koji su tamo poginuli na albanskoj granici. Sa bilo čije strane.

    To što nisu napali sa svih strana, kompenzovali su bombardovanjem naspram kojeg je ovo rusko kamilica. Tukli su kasetnim i pijace, tukli su tomahavcima i zgradu televizije, tukli su civilnezgrade vozove,, kolone izbeglica, mostove 500 km od Kosova, pa i ambasade...

    A to što se ti toga ne sećaš, samo je dokaz licemerstva i moje tvrdnje da su sve ove kao fol osude, samo obično uterivanje u torove od strane čobanina.

    I svi ćemo biti uterani u tor, super...samo daj bar jedno beeee da kažemo čobaninu.
    Ovo je već bezobrazluk od tvoje strane.
    Prvi poginuli prilikom NATO bombardovanja je iz Crne Gore, redar u kasarni Danilovgrad.
    Prvi vojnici sa stranim oznakama na tlu Kosova/Srbije su bili ruski (suprotno Kumanovskom sporazumu), ako izuzmemo akciju spašavanja pilota.
    Neko je bez problema naredio da se gađa baza u Albaniji, poslije toga uništeni svi avioni uskladišteni u bazi Šipčanik.
    Ukrajna je među prvima osudila NATO bombardovanje Jugoslavije.
    Dačo i dalje opravdava agresiju Rusije.


    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  29. The Following 8 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  30. #1971
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,815
    Thanks Thanks Given 
    1,491
    Thanks Thanks Received 
    4,974
    Thanked in
    2,329 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Što si preskočio napad NATO na SRJ?
    Preskočio sam dosta toga. Suština je ista. No, nebitno, sa tim da ova ili ona agresija ima debeo razlog, a ova ili ona nema debeo razlog govori o tome da nema principijelnosti (da je to samo prazna priča) nego da se svrstavamo.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  31. #1972
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Daca, bas me interesuje, da li je po tebi Putin diktator?
    Jeste u nekom obliku.
    Nije baš kao Kim, Sadam ili Pinoče...
    Ali ništa manji nego što je recimo Erdogan, Orban, Vučić ili Milo nekad...
    Samo upravlja daleko većom, bitnijom i moćnijom državom.
    Last edited by Dača; 01-03-22 at 16:41.

  32. #1973
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,815
    Thanks Thanks Given 
    1,491
    Thanks Thanks Received 
    4,974
    Thanked in
    2,329 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Ali zaista je fascinantno sto i na forumu kao i u svim medijima u svijetu samo se pominje Putin, jedna licnost od koje sve zavisi. Ako se on probudi na lijevu nogu drzava Rusija ce uraditi ovo ili ono, on je a ne Rusija trpjela sve ovo osam godina, on je a ne Rusija procijenio da te ruske oblasti treba zastititi, on a ne Rusija zna sta bi se desilo da on nije preduzeo ovo sto se desava, nije pitanje sta drzava Rusija vec sta covjek moze da izdrzi da ne okine prekidac.
    Na sta je spala drzava Rusija kad se sve zasniva na dozivljaju jednog covjeka. Ako on nekada dozivi bioloski kraj, sta ce ta nacija da radi, hoce li znati dje je lijevo?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Šojgu je možda najmoćniji čovjek u Rusiji i ova operacija je, što se ono kaže, njegovo čedo.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  33. #1974
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Preskočio sam dosta toga. Suština je ista. No, nebitno, sa tim da ova ili ona agresija ima debeo razlog, a ova ili ona nema debeo razlog govori o tome da nema principijelnosti (da je to samo prazna priča) nego da se svrstavamo.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Da.Moramo u tor.
    Ali ne moramo bar na forumu glumiti da je to nešto drugo.

    Evo dobih još jednu infrakciju zbog toga što tako posmatram.

  34. #1975
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,767
    Thanks Thanks Given 
    3,599
    Thanks Thanks Received 
    8,711
    Thanked in
    4,693 Posts

    Default

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...ti_najnovije_d

    Satelitske snimke analizirali su obavještajci, a njihove zaključke prenosi BBC.

    Prvo, konvoj nije dugačak 64 kilometra, kako se ranije pisalo. Riječ je o zapravo više skupina vozila razvučenih diljem autoceste od bjeloruske granice prema Kijevu. Dakle, postoje neke praznine i konvoj nije dugačak koliko se prvotno govorilo.
    Drugo, kako je uočeno, čini se da konvoj na nekoliko mjesta ometaju vozila u kvaru. To usporava napredak.
    Konvoj se sastoji od tenkova, borbenih vozila za podršku pjesaštvu, ali većina vozila su logističke prirode. To implicira planove za nešto više od kratke i brze borbe. Drugim riječima, moguće je da se priprema opsada.
    Nadalje, satelitske snimke su uočile i to da su se ruski padobranci ukopali oko zračne luke Hostomel. Riječ je o zračnoj luci koju su Rusi, kako je javljeno, zauzeli odmah prvi dan invazije. No, Ukrajinci su je sutradan vratili. Riječ je o ključnoj vojnoj luci kod Kijeva.
    Analitičari u posljednja 24 sata vide malen napredak Rusije.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

Page 79 of 726 FirstFirst ... 296975767778798081828389129179579 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem SAMSUNG: S4 MINI (stanje 7/10), J5 2015 (stanje 10/10), S7 EDGE (stanje slomljen)
    By vuk92 in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 25-12-19, 13:23
  2. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  3. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32
  4. O Đurdevu uranak se sprema, ništa lepše od
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 06-05-04, 23:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •