Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 43

Thread: Homosexsualnost; biološki, socijalni i psihološki uticaji na izbor

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Talking Homosexsualnost; biološki, socijalni i psihološki uticaji na izbor

    Na molbu kolege, a povod je Plaćenikov komentar o ovoj temi na Sve i svašta, odlučio sam ovaj topik pokrenuti na Nauci Generalno.

    Quote Originally Posted by Strani Placenik View Post
    Velika vecina vas se u ovo razumije kao "Marica u krivi *****", drugim rijecima, veze sa mozgom nemate.

    Kada zena zatrudni, i kad udje u kljucnu 7 sedmicu trudnoce, onda odredjeni broj seksualnih hormona koji dolaze od majke prelaze na fetus. Osnova ljudskog tijela je zenska, a muski pol je laicki receno samo nadogradnja vec prirodno odredjenim zenskim konturama.
    Ako je fetus prosao fazu u kojoj se odredjuje kojeg ce pola da bude, tj doslo je do odredjenja muskog pola, onda dolazi do prihvatanja muskih polnih hormona koji krecu od majke prema fetusu ( i zene imaju testosteron). Problem nastaje onog trenutka kada fetus ne primi dovoljno testosterona u datom momentu, a sve muske polne karakteristike se vec ustanove kao fundament( oblik glave, tijela, polni organi...), dolazi do nastanka pogrtesnog "sexualnog programskog jezika u mozgu", i program za sexualni nagon se uskladisti na zenskoj strani mozga. Jer kao sto znamo, lijeva i desna hemisfera mozga su podijeljene na zensku i musku. Tako dolazi do do nastanka muske jedinke sa sekundarnim polnim karakteristikama muskarca, a sa programskim jezikom koji se nalazi u onom dijelu mozga u "kom nije smio da se nadje"( zenska strana mozga za sex-program). Ta jedinka/osoba, prirodno ima sklonosti ka muskom/istom polu (homoseksualnost), upravo zato sto je takva rodjena, dakle sa tacno odredjenim mozdanim centrima predodredjenim za takvo nesto.

    Dakle, to nije izbor, vec nesto sto je naslijedjeno, i sto je "prirodan nagon", za tu osobu, jer nazalost, tako joj je prirodom odredjeno.
    Usput, da spomenem naucnu statistiku...oko 10% sisara na kugli zemaljskoj je homoseksualno, dakle ne samo ljudi, nego i zivotinje.
    Nadam se da nisam precerao sa ovim objasnjenjem, ali vidim da na forumu ima studenata medicine, pa rekoh da malo ukrstimo koplja, buduci da me ovaj segment medicine uz endokrinologiju jako zanimao.

    Ali da se okrenem i na drugu stranu medalje. A to je modernizacija, i tkz. mekdonalds demokratija koja nam dolazi iz USA, dje je sve dozvoljeno, ljudska prava i sl. Ta druga strana medalje homoseksualizma je to sto sem kao pojava nastala greskom prirode on postoji i kao pojava nastala socijalnim promjenama u drustvu. To je ono cuveno "Gay is ok", bla, bla. Moderno je biti gay, podrzavati ih i biti oslobodjen "homofobije".

    Ne bih ulazio u dalje price oko svega toga, mene je ovo vise zanimalo sa medicinskog aspekata.
    Quote Originally Posted by Strani Placenik View Post
    Znam da ti ovo gledas krajnje povrsno, ali pokusacu da pojasnim.


    Homoseksualci nemaju visak zenskih hormona, kao sto se misli. Da imaju, izgledali bi kao zene. Naprotiv, vecina njih su fizicki tipicni muskarci, samo sto se usled pogresnog rasporeda hormona u fazi razvoja fetusa (7 sedmica trudnoce) desila greska koja ce predodrediti njihovu sexualnu orijentaciju. Sve ostalo je u redu i oni imaju endokrini sistem kao i svaki hetero.
    To kaze medicina i to je jedina istina. A postoje razlicita filozofska shvatanja svega toga.

    Ono sto je veci problem od toga, ja mislim jako malog procenta onih, rodjenih sa tom greskom u razvoju, su moderni svjetski trendovi, koji promovisu gay pokret. Hocu da kazem, da puno gay-eva nisu po prirodi homosexualci vec to furaju kao trend iz raznih razloga. Jedan od njih moze biti i sexualno zasicenje i potreba za necim novim i uzbudjujucim.

    E sad moje mišlje će vijerovatno iznenaditi mnoge.
    Ja lično nisam imao neko odredjeno mišljenje o homoseksualnoj populaciji ljudi s obzirom da je moj lični pogled vrlo uzak po tom pitanju u smislu da o nečemu razmišljam samo u okvirima koje ograničava naučni metod.

    Iz tog razloga homoseksualna populacija je (radi svoje procentne rasprostranjenosti) meni do sada bila više kao interesantan antropološki kuriozitet proistekao iz raznig biolosko-psiholoških uticaja na društvo u svim slojevima i dobima (istorijski i razvojno). Medjutim iako ovaj pogled je krajnje neutralan (a želio sam da takav i ostane) on je kao takav izgleda neodrživ jer očigledno moram uzeti jednu stranu.

    Ovo zbog toga jer se cijela ta stvar počela valjati okolo nekontrolisano od kada je iz tabua prešla na ulicu u vidu protesta (obije strane) pa do otvorenih sukoba i bezrazložnog nasilja (opet obije strane).

    Po principu kako sam sam antiprotivan uvijek stajem uz stranu onih koji izvukuju deblji kraj. U ovom slučaju to su homoseksualci i njihovo pravo da postoje i funkcionišu (makar kao kuriozitet što u biti i jesu, bar po meni).

    Ali da se ograničimo ne na privatna mišljenja već na naučne fakte koji dozvoljavaju postojanje takve jedne populacije.

    Biološki faktori:


    Recentne studije dokazuju postojanje populacije ljudi oba pola koje su fiziološki drugačije formirani. Ta mala promijena je uočena u mozgu, unutarnjem uhu te kod mirisnih receptora (ovo posljednje izgleda da ima najjači uticaj na izbor osobe dali će biti homo ili hetero radi našeg urodjenog odgovora na miris partnera). Ova studija kako utiče miris na izbor partnera je detaljno proučen i obuhvata cijelu ljudsku populaciju, a u principu osoba pronalazi (nagonski) svog partnera koji svojim mirisom odaje svoju genetsku različitost od nje. Ovo bi se moglo protumačiti da osoba da homo postavkama instiktivno ne podnosi miris suprotnog spola.
    Medjutim ovo nije uzrok jer sami mirisi variraju u mnogo većem opsegu nego samo u dva pola pa tako i osoba koja ne podnosi većinu osoba suprotnog pola ipak može pronaci partnera koji je prihvatljiv i suprotnog spola.
    Populacija ljudi koje imaju ovakav sklop promijena je oko 10 % ali to nisu ipak homoseksualci jer većina njih ipak ostaje hetero kroz svoj život. Ovo je samo biološka predispozicija osobe da se lakše opredijeli za svoj spol.
    Takodje za ove promijene još nisu pronadjeni validni uzroci ni genetski ni degenerativni. Predpostavlja se da se radi o hormonalnom poremećaju u majke tokom trudnoće ali istraživanja u tom pravcu nisu dala konkluzivne rezultate.

    Gledano globalno na populaciju hetero i homo vidimo da osobe sa ovom promijenom su većinom hetero ali da osobe homo ipak većinom posjeduju ove promijene.

    Ali što je sa homo osobama koje ovu promijenu nemaju?
    Last edited by funestis; 28-10-06 at 14:06.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Socijalno-društveni faktori:

    Uticaji ovog tipa nadjačavaju biološke uticaje i mogu osobu koja nema biološke predispozicije opredijeliti za homo život.

    Obim količine raznih uticaja je prevelik da bi se mogao prikazati u ovom postu detaljno zato ću to samo prikazati okvirno.

    Roditeljski uticaji:

    Osobe koje žive u roditeljskoj zajednici koje imaju izvrnutu strukturu odnosno gdje majka preuzima ulogu osobe koja radi, nabavlja hranu i drži glavnu riječ u odlučivanju odnosno ima dominantnu ulogu dok muškarac je zadovoljan podredjenim položajem. Ovaj sljed dogadjaja može dovesti do razvoja homoseksualnih sklonosti.
    Efekat samohrane majke je povezan sa pojavom homoseksualnosti djece u budućnosti samo kod slučajeva posesivnog odnosa u ostalim slučajevima je srednja statistika.
    Efekat zanemarivanja od strane roditelja nije pokazao značajan uticaj iako su zabilježeni slučajevi.
    Efekat brojne istospolne braće/sestara, pokazan je uticaj na osobe koje su rodjene posljednje (ili medju posljednjim) u porodicama koje imaju mnogobrojno istospolno potomstvo (3 ili više). Ovaj efekat se u potpunosti gubi (prelazi u srednju statistiku za normalne uslove) ako je barem jedno dijete suprotnog spola. NAPOMENA: u ovim slučajevima takodje je pokazano da je veća vijerovatnoća radjanja dijeteta sa gore pomenutim biološkim promijenama nego u drugim zajednicama, razlog za ovu pojavu je nepoznat (za sada)

    Uticaj okoline:

    Materijalna sigurnost izgleda da ima svoj udio u opredijeljenju za isti spol, naime pokazano je da je vijerovatnoća takvog opredijeljenja veća u osoba koje od početka imaju svu materijalnu sigurnost, a bez opasnosti da će se takvo stanje promijeniti u budućnosti.
    Oni koji su rodjeni u materijalno situiranim (ovo ne znači bogatim da se razumijemo) porodicama koje imaju stalan i siguran izvor prihoda imaju veću vijerovatnoću no ostali da se opredijele za isti spol.

    Sloboda društva. Ovo ne moram komentirati nadam se.

    Revolt koji proizilazi iz slobode govora, a povezan sa višom edukacijom. Ovo je vrlo kompleksan uticaj i predstavlja u stvari kombinaciju revolta (proisteklog iz odbrane slobode društva), višeg stepena opšteg obrazovanja (koje stvara taj revolt protiv konzervativnih i dekadentnih pogleda na svijet) te slobode govora koja u principu dozvoljava da svak kaže sve te onda nastaju ofanzivni komentari protiv homo opredijeljenja, a koji kasnije pokreću revolt u gore pomenutim krugovima višeg stepena opšteg obrazovanja. Ovdije sam namijerno dodao opšte obrazovanje da se ipak razlikuje od specijalističkog akademskog višeg obrazovanja (nadam se da uočavate razliku).
    U principu efekat durenja.

    Postoji još mnogo uticaja ali nemam baš puno vremena (čitaj volje) da sve navodim.

    Homoseksualizam kao fenomen je sveobuhvatan ali ne procentualno raširen.

    Niti jedan homoseksualac nije nastao po principu od danas ebem šup()ke već je to sljed uticaja koji dovode do tog izbora. Ako želimo da smanjimo populaciju ljudi tog opredijeljenja onda moramo:

    1. povećati količinu ljudi visokog općeg obrazovanja, a smanjiti populaciju irvasa da se ne bi stvarao revolt.
    2. Kako u gore pomenutim oblicima porodičnog okruženja nemamo pravo dirati (jer su to ipak sve dobro funkcionirajuće zajednice osim kod slučaja posesivnosti i zanemarivanja) onda moramo ukazati takvim zajednicama da postoji mogućnost pogrešnog opredjeljenja kod dijece te da pokušaju odnose u samoj zajednici prilagoditi na način da se vijerovatnoća smanji
    3. Popraviti opšti izgled društva u smislu širenja tolerancije jer veća tolerancija smanjuje potrbu za revoltom (na obije strane)
    4. Homoseksualnim osobama (one koje su voljne da slušaju i da prihvate tudje mišljenje s obzirom da iako oni sebe zovu obrazovanim ipak su netolerantni prema onima koji ne gotove to opredijeljenje) ukazati na mane tog opredijeljenja (nemogućnost imanja svoje djece normalnim putem (već će morati pribjeći usvajanjima ili medicinskim zahvatima koji su skupi i ne garantuju uspjeh i zdravo potomstvo) kao i sam društveni odnos sa ostalim ljudima koji su uvijek ipak donekle odbojni pa bili i najtolerantniji. Higijena takvog odnosa je takodje upitna.


    Činjenica je takodje da heteroseksualac može promijeniti svoju orijentaciju tokom života, a da je i suprotan sljed dogadjaja takodje vijerovatan i čest.

    Medjutim dokazano je da samo svoja odluka utiče na to (otprilike koliko i odluka da se ostave cigari), a da vanjski agresivni uticaji imaju kontra efekat ukotvljujući osobu u to opredijeljenje pa čak i tijeraju tu osobu da okreće druge na svoju stranu u pokušaju da stvori krug istomišljenika i na taj način zaštiti sebe od agresije.

    Jedan zdrav razgovor pro i kontra je ovdije inperativ i on možda neće okrenuti tu osobu na hetero ali će bar smanjiti tenziju i revolt pa i izgraditi povijerenje i opuštanje koje kasnije može prouzročiti preokretanje.
    Primjer bi bio slučaj jednog studenta homo opredijeljenja u društvu hetero tipova koji su naravno zanemarujući njegovo opredjeljenje njega prihvatili kao takvog ali ipak zadržavajući pravo da ganjau suknjice u njegovom društvu. Kasnije se on sam prilagodio i prihvatio svoje mijesto u društvu i danas je oženjen čovijek sa 2 zdrave dijece.

    Homoseksualci su manjina i kao lične osobe su ugroženi od fizičkih i psihičkih napada.

    To je nedopustivo.

    Prihvatiti ih kao sebi ravne je inperativ ali ipak ako se ne slažete sa izborom te osobe ne treba sad u ime tolerancije zaćutati već, kako nalaže sloboda govora, reći mu što se o tome mislite, svoje stavove odbraniti sa razumnim argumentima i to uraditi na miran i civiliziran način i poslje toga sa tom osobom otići na piće uz jasnu naznaku da vi ipak ostajete mainstreem i da je to za vas jedini pravi put.

    END

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sad možda iz gornjeg teksta nije jasno kako ja to podržavam pravo homoseksualaca da postoje.

    Pa za inat.

    Najviše na svijetu mrzim irvasizam.

    Odnosno rasizam zasnovan na ignoranciji, konjskim vidicima u zaprezi i prasizmu.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post

    Najviše na svijetu mrzim irvasizam.

    Odnosno rasizam zasnovan na ignoranciji, konjskim vidicima u zaprezi i prasizmu.


    Homoseksualac ne mos se rodit to mozes da "odlucis" da ces da budes isto kao sto odlucujes da li da krades ili ne.
    She is only here to annoy herself!

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Wink

    Quote Originally Posted by NSX View Post


    Homoseksualac ne mos se rodit to mozes da "odlucis" da ces da budes isto kao sto odlucujes da li da krades ili ne.
    To stoji i neupitno je, ali moraš prihvatiti i to da (uopšte gledano) svaka odluka da se nešto napravi, uradi ili postane nije došla sama od sebe već kao rezultat prijedjašnjih uslova, dogadjaja i doživljaja date osobe.

    Gore ja ne govorim o tome da homoseksualci nastaju sami od sebe već da ipak postoji jedan sljed dogadjaja nevezan za svijesno dijelovanje osobe (odnosno sljed dogadjaja koji nisu pod kontrolom te osobe) koje mogu (ali i ne moraju) dovesti osobu do takvog opredjeljenja. Naravno finalna odluka je uvijek svijesna i u rukama samog kandidata da svojevoljno udje u jedan takav odnos.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Lightbulb

    Usput da obijasnim termin prasizam.

    Prasista je osoba koja ogovara, napada pa i maltretira druge osobe radi nedoličnosti ne obraćajući pažnju i zanemarujući svoju.

    Kao kad prase stavi noge u svoje korito da bi gledalo preko zida u korito drugih prasaca.


  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Na navedeni post SP moj odgovor je bio:
    Quote Originally Posted by Strani Placenik View Post
    Usput, da spomenem naucnu statistiku...oko 10% sisara na kugli zemaljskoj je homoseksualno, dakle ne samo ljudi, nego i zivotinje.
    Nadam se da nisam precerao sa ovim objasnjenjem, ali vidim da na forumu ima studenata medicine, pa rekoh da malo ukrstimo koplja, buduci da me ovaj segment medicine uz endokrinologiju jako zanimao...
    Dje nadje taj podatak oba ti oka? Slicna pojava homoseksualizmu je zabiljezena kod simpanza dok kod nekih drugih zivotinja kerova, pavijana, jelena .... to sto skacu jedan na drugog nije sexualni nagon vec nagon da pokazu dominaciju u stadu. Najpoznatija ispitivanja koja su opisana su od dr Reinharda Göltenbotha radjena u berlinskom zooloskom vrtu i utvrdio je ono sto su svi vidjeli nedje po selima kad se krava vodi (ili joj dodje do sexanja) skace na ostale krave. Cim se pojavi bik zaboravi na svoje koleginice i prelazi na prijatnije zanimacije.
    To sto pises je teza o transeksualcima, fizioloskoj prirodi... objavljeno jos 1997 u Naturi ali Evan S. Balaban je sve to dobro uzdrmao.
    Sto se tice tih 10%, ako si nasao neki stari podatak da kod 450 zivotinjskih vrsta postoji homoseksualna devijacija potrazi detaljnije ispitivanje gdje je nedvosmisleno utvrdjeno da je to usled nedostatka muzjaka iliti prilike . Nesto slicno kao *****isanje po zatvorima. Zabiljene su pojave da zenka delfina drugoj tiska peraje u vaginu, a muzjaci jedan drugom tiska u disajne organe, muzjak simpanza je "pusio" kolegi, morz je masturbira kolegu perajima, zenke koali su dosta aktivne, a zenke galeba cak zajedno pravile i gnijezdo.
    Sve to dok se nije pojavio suprotni pol. Istini za volju neki su naknadno tvrdili da su nedvosmilno utvrdili da se kod nekih orangutana i pingvina javljao klasicni *****luk i kad su bile zenke i navode jos 40 takvih vrsta sto je daleko od tih 10% ili neke prirodne normalnosti.
    Ljudska civilizacija ipak kao normalno prihvata samo ono sto je opsteprihvaceno. Tako je u svim civilizacijama, kulturama, religijama.... i pomalo je kompromitacija tvrditi da je *****luk ili lezbeisanje normalna prirodna pojava.
    Sto se tice dodatka i uopstene price o homoseksualnosti ona vec odavno prelazi potrebu neke naucne potvrde i svodi se na obracun gejlobija sa homofobima, svodeci to i na tlo ljudskih prava i sloboda....
    Trenutno nauka nije potvrdila da je homoseksualizam genetska kategorija, cak sta vise suprotno je dokazao i naucnik koji je bio najveci autoritet da se homoseksualnost skine sa liste psihickih bolesti. Archives of Sexual Behavior" je objavio rad profesora uniwerziteta Columbia w Njujorku, Roberta L. Spitzera. Darvin je rekao da je homoseksualizam slijepa ulica evolucije i neki naucnici su pokusali pokazati da i ne mora tako biti.
    Oni koji homoseksualizam propagiraju kao normalnost, nesto sa cim se covjek rodi obicno se pozivaju ma ekipu naucnika oko dr Andrea Camperio-Cianija koja je primijetila da se u krvno najblizoj rodbini geya sa zenske strane radja vise djece nego prosjecno. Pokusaj da se naucno dokaze da sestra homoorjentisanog brata radja djecu "i za njega", da se homoseksualizam prenosi hromozomom X... nije nasla opipljivijeg dokaza od statistickih podaka rodjene djece na uzorku 98 homo i 100 heteroseksualnih muskaraca koji su ispitivani. Za nauku malo za pristalice dovoljno i td.....

  9. #9
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bloody Balkan
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hari, iskren da budem, ne raspravlja mi se sa tobom.
    Iz prostog razloga sto si mi obrisao polijep broj postova sad mi se ne da biti magarac i pricati sa tobom.
    Isto tako, ovaj post sam napisao jer sam proveo polijepo vremena proucavajuci par oblasti medecinu (anatomiju i endokrinologiju), pa sam se dotakao o ove teme, pa mi je nekako nalecelo da se podsjetim toga sto sam tada naucio i sumiram ga na onaj post na forumu. Samo zbog toga, a ne zbog neke konstruktivne rasprave na forumu, koja nikad nije postojala niti ce postojati jer je ogromna vecina ljudi na ovom forumu nivou jache retardiranog trogodisnjaka. Pogotovo na podforumu sve i svasta.
    A sa njima raspravljati jeli to normalno ili nije, zaista mi se ne da.

    Znam kako nastaje, to me zanimalo. Kako ga ljudi vide, i to me ne zanima.
    Moje misljenje je da "prirodom dani" homoseksualci, jebeno nemaju srece u zivotu, a da su "sociolosko-drustveni" homoseksualci debili.
    *****luk ne gotivim, ali sam skroz ravnodusan.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Biolosko-genetski faktori svakako daju neku predispoziciju koja je kod nekoga izrazenija a kod nekoga manje izrazena. Kako sto svi ljudi imaju predispoziciju da hodaju, a ona je genetski predodredjena, tako imaju i predispozicije za tipove seksualnosti. Koje ce i kako predispozicije razviti zavisi od socijalnih faktora. To u stvari znaci da svaki covjek ima predispozicije za svaki oblik seksualnosti, a socijalni uslovi nekim seksualnostima daju vecu a nekima manju mogucnost ispoljavanja. Za ono za sta ima manje mogucnosti ispoljavanja, a pogotovo ako je vjekovima zakonski i moralno zabranjeno, normalno je da bude i manje zastupljeno. Uglavnom, 1% talenta 99% rada. :lolblue:
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  11. #11
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bloody Balkan
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Situacijom koju sam opisao u postu kojim pocinje ovaj topic je preodredjena sexualnost kod covjeka. Ajmo reci da je neki procenat X procenat homesexualnih. Medjutim, u stvarnom zivotu postoji X-n ili X+n homoseksualaca, jer na njihovo opredeljenje mogu uticati izuzetno bitni socijalni faktori.
    Hocu da kazem, da biolosko genetski faktori nisu uopste presudni, vec su vazniji ovi socioloski, gdje ce odredjeni broj prirodno odredjene homoseksualne populacije potisnuti svoju seksualnost zbog: vaspitanja, okolone, straha od iste, i sl. i sl. Dok postoji i odredjeni broj heteroseksualaca koji ce usled odredjenih faktora preci na "drugu stranu"...

    Ako teoretski uzmemo da je biolosko genetski faktor, tj. "talenat" 20%, ili 50%, nebitno, ostalo socioloski faktori, vazila bi ovakva neka gruba jednacina:
    0% talenta + 100% rada = "uspjeh" tj. homoseksualac, odnosno osoba koja se izjasnjava kao gay
    50% talenta + 0% rada = "neuspjeh" tj. ta osoba "nece biti" homoseksualac, nece to priznati ni sebi ni okolini, moguce da ce biti zbunjena, ali ce zivjeti heteroseksualnim zivotom.
    50%talenta + 50% rada = tu nema dvojbe, ko prstom u .... pekmez...

  12. #12
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bloody Balkan
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Btw. National Geographic i Wikipedija nisu neke reference...
    Na internetu se moze naci puno naucnih abstrakta raznih univerziteta, iz chega se mogu izvuci bolji zakljuchci.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne raspravljas ti ovdje sa mnom vec na konkretnu temu. Uletio na temu da se svi razumiju ka marica... a pokazao da ne znas o cemu pricas i pocinjes vrijedjate sagovornike koji tamo postuju. Pokazi te tvoje referentne dokaze i ne postoje abstrakti univerziteta vec naucnih radova

  14. #14
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bloody Balkan
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ne raspravljas ti ovdje sa mnom vec na konkretnu temu. Uletio na temu da se svi razumiju ka marica... a pokazao da ne znas o cemu pricas i pocinjes vrijedjate sagovornike koji tamo postuju. Pokazi te tvoje referentne dokaze i ne postoje abstrakti univerziteta vec naucnih radova

    Bitno je da se ti razumijes u sve zivo...
    I bitno je da znas da nabadas na prvu loptu ko ostali maloljetni debili sa foruma, a toboze si u nekim godinama i sto je najbolje, furas neki stav. Sad je bitno jeli "abstrakt sa univerziteta" ili "abstrakt naucnog rada sa odredjenog univerziteta".
    Nisi ti jedini koji se odje tako ponasao, imali smo naguale, gorane69 i ostale...
    A sto se tice teme, neka bude da ja neznam sta pricam.

  15. #15
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo dok se Hari i Placenik igraju zmurke da prdeknem i ja koju:
    naime, mislim da je homosexualizam u mnogome pomodarstvo, da se cojek NE radja s tim, nego se RAZVIJA s tim, ALI mislim i da je homosexualizam evoluirao u ono sto je danas pa zato imamo muskarce kojima se ne dize na zene, ali im se dize na prijatelje. Dakle, mislim da u primarnom obliku je homosexualizam BIO samo obichan sexualni nagon, te da se individui muskog pola dizao pri pomisli da ce da penetrira + jos po neki faktor, bilo u vaginu, bilo u anus. Ono sto imamo danas je evolutivni oblik sexualnog nagona koji primarno iskljucuje reprodukciju. (Ono sto je Hari prichao za golubove kako su se mazili sa svakim dok im nije doslo da se pare) Danas je homosexualizam samo nadgradjeni ljudski nagon iltit potreba kako god. Ukljucis etiku i estetiku i dobijes ili oduzmes homosexualne potrebe...
    Last edited by GAGA; 29-10-06 at 15:58.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  16. #16
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,427
    Thanks Thanks Given 
    5,564
    Thanks Thanks Received 
    5,003
    Thanked in
    2,088 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Usput da obijasnim termin prasizam.

    Prasista je osoba koja ogovara, napada pa i maltretira druge osobe radi nedoličnosti ne obraćajući pažnju i zanemarujući svoju.

    Kao kad prase stavi noge u svoje korito da bi gledalo preko zida u korito drugih prasaca.

    Zaasto je ovo stavljeno odmah ispod NSX-ovog komentara ? :devil:

    Ranije sam imao dosta toga protiv njih, a onda sam vidjeo jednog nesrecnika na fakultetu dje se obalci ka zensko. Tada sam skontao da tom liku nema spasa...
    Mada, poslije mjesec dana lik vise nije dolazio na fakultet, ne znam zbog cega :devil:

    U svakom slucaju, enma nista protiv njih dok mi se ne priblize ili dokle pocnu da paradiraju ulicom. Ako im se svidja takav odnos neka kupe auto pa po okolnija brda.

    Uostalom ako je vec ***** koji se k. oblaci ka zensko? :hammer: :hammer:
    Da, apsolutno enmam nista protiv njih... :joint:
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  17. #17
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Condor, ima gomila terminologije na tu temu za koju ti treba malo vise upucenosti ochigledno...
    nije ***** samo ako se oblachi ka zensko... to je vec poremecaj
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  18. #18
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,427
    Thanks Thanks Given 
    5,564
    Thanks Thanks Received 
    5,003
    Thanked in
    2,088 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA
    Condor, ima gomila terminologije na tu temu za koju ti treba malo vise upucenosti ochigledno...
    Pravo ad ti kazem, ne bih se nesto vise upucivao u te stvari, sasvim sam zadovoljan sa trenutnim stanjem.

    Ali, nisi procitala pazljivo, jer je receno:
    Quote Originally Posted by Condor
    Uostalom ako je vec ***** koji se k. oblaci ka zensko?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  19. #19
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Condor View Post
    Uostalom ako je vec ***** koji se k. oblaci ka zensko? :hammer: :hammer:
    najchudnija konstatacija koju sam vidjela u vezi *****a a da nema veze sa trandzama...
    Last edited by funestis; 18-12-06 at 00:08. Reason: dodat /
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    mislim da je homosexualizam u mnogome pomodarstvo, da se cojek NE radja s tim, nego se RAZVIJA s tim, ALI mislim i da je homosexualizam evoluirao u ono sto je danas pa zato imamo muskarce kojima se ne dize na zene, ali im se dize na prijatelje. Dakle, mislim da u primarnom obliku je homosexualizam BIO samo obichan sexualni nagon...
    Sve je to upravo dokazano bez obzira sto mnogi ne razlikuje mnoge stvari i mijesaju homoseksualizam i sa tranvestitima i.... To pomodarstvo koje kazes je uparavo ta "socijalna" kategorija o kojoj pise Nihil pa se sad lobi homica utrkuje da prikaze da je to normalno i sasvim prihvatljivo, javno se priznaju odredjene javne licnosti.... a opet neki su utvrdili da ljekar moze pomoci u istom broju kao i kod kleptomanije. Ko zna mozda ce strucnjak pokazati da je i kleptomanija zbog hormona

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    Condor, ima gomila terminologije na tu temu za koju ti treba malo vise upucenosti ochigledno...
    nije ***** samo ako se oblachi ka zensko... to je vec poremecaj
    Hahah ne zebaj ako se oblaci ka zensko (a zene se oblace kako su vidjele od ostalija zena nijesu se u Africi oblacile tako sigurno) to je poremecaj a ako je ***** nije?!
    She is only here to annoy herself!

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Red face

    Quote Originally Posted by Condor View Post
    Zaasto je ovo stavljeno odmah ispod NSX-ovog komentara ? :devil:
    Slučajno i bez zle namijere

  23. #23
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za transeksualce zaista treba legalizovati i odobriti socijalno pokrivanje za promjenu pola. Zabraniti diskriminaciju i odobriti brakove. Ti ljudi jesu prirodna greshka i treba im pomoci. Transeksualci su zloupotrijebljeni upravo od tkz. pomodarskih sex. perverznjakovica pop. zvanih pe***a i lezbo. Najcheshce oni zloupotrebljavaju transeksualce, emotivno i svakako. Operacije su jako skupe i osim toga sto ih socijalno izoluju zbog zenstvenog ili mushkobanjastog ponashanja, jako teshko mogu biti zaposleni, i najcheshce pribjegavaju prostituciji.

    Litvanski transeksualac tužio državu Strasbourgu

    Dvadesetosmogodišnji muškarac, identificiran kao 'gospodin L.', po rođenju je ženskog spola, ali se od 1998. godine povrgnuo hormonskim terapijama i odstranjivanju grudi.
    Litvanski transeksualac tužio je državu Europskom sudu za ljudska prava u Strasbourgu jer mu nije osigurala pravni okvir za dovršetak promjene spola.
    Dvadesetosmogodišnji muškarac, identificiran kao 'gospodin L.', po rođenju je ženskog spola, ali se od 1998. godine povrgnuo hormonskim terapijama i odstranjivanju grudi. Njegovi liječnici rekli su da transformaciju mogu dovršiti tek nakon što se za to uspostave potrebni pravni uvjeti.
    U slučaju koji je završio na Europskom sudu za ljudska prava tvrdi se da su prava 'gospodina L.' ugrožena. Njegovi odvjetnici napominju da prava narušena po nekoliko osnova, uključujući prava na privatnost i bračno zajedništvo, te zaštitu od diskriminacije i poniženja.
    'Gospodin L.' je uzeo slavensko ime kako bi sakrio svoj spol, jer su litvanska imena vrlo precizna u razlikovanju između spolova. Taj transeksualac kaže da je svakodnevno izložen sramoćenju i podsmijehu jer je na osobnim dokumentima identificiran kao žena.
    Tim ljudima treba pomoci, jako su senzibilni, nisu neotesani kao soc. sex.nakaradni homici i kompletna senzibilizacija bi trebala da ide u tom pravcu. Brak oni dozivljavaju kao vrhunac ljubavi - vezivanja, djecu kao nesto izuzetno i ne sumnjam da bi oni kao takvi bili kao pojedinci izuzetni roditelji. Dok, korisnici soc. sex. pervertiti na brak gledaju samo kao institucionalnu, naslednu stabilnost - korist, a djecu, kao prkos svima koji ne misle kao oni, obichna sebichnost. Sto se pokazalo i u praksi u pojedinim drzavama, gdje su usvojena djeca ostavljana nakon raspada takvih veza.
    Last edited by LadyDaytona; 29-10-06 at 18:51.

  24. #24
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bloody Balkan
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    evo dok se Hari i Placenik igraju zmurke da prdeknem i ja koju:
    naime, mislim da je homosexualizam u mnogome pomodarstvo, da se cojek NE radja s tim, nego se RAZVIJA s tim, ALI mislim i da je homosexualizam evoluirao u ono sto je danas pa zato imamo muskarce kojima se ne dize na zene, ali im se dize na prijatelje. Dakle, mislim da u primarnom obliku je homosexualizam BIO samo obichan sexualni nagon, te da se individui muskog pola dizao pri pomisli da ce da penetrira + jos po neki faktor, bilo u vaginu, bilo u anus. Ono sto imamo danas je evolutivni oblik sexualnog nagona koji primarno iskljucuje reprodukciju. (Ono sto je Hari prichao za golubove kako su se mazili sa svakim dok im nije doslo da se pare) Danas je homosexualizam samo nadgradjeni ljudski nagon iltit potreba kako god. Ukljucis etiku i estetiku i dobijes ili oduzmes homosexualne potrebe...
    Dobar post. Bas dobar. I ako se ne slaze potpuno sa mojim stavom, ali ga ne iskljucuje do kraja.
    Ja ipak mislim da se odredjeni broj ljudi radja sa tim zbog greske koju sam opisao, ali mislim da je MNOGO cesci ova situacija o kojoj ti pises.

    Uglavnom, jos jednom, dobar post.

  25. #25
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bloody Balkan
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyDaytona View Post
    Za transvestite o kojima su govorili Hari i Strani Placenik zaista treba legalizovati i odobriti socijalno pokrivanje za promjenu pola.

    Ja uopste nisam govorio o tranvestitima, vec o homosexualcima.
    Buduci da nisi pratila, ponovicu jos jendom. Radi se o "gresci" samo vezano za sexualno opredjeljenje, a ne za polni identitet.
    O tranvestitima ne znam ama bas nista.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •