Page 58 of 1249 FirstFirst ... 848545556575859606162681081585581058 ... LastLast
Results 1,426 to 1,450 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #1426
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default Najveća rupa CG ekonomije je u glavama ljudi

    A evo i još intervjua Fidelityja, novinar Brano Mandić

    https://www.pcnen.com/portal/2020/12...IqbN6VtYmVX83I

    Pa onda ispade da je ljepše raditi u opštini nego kopati njivu?!
    O da, naš javni sektor nije ni malo osjetio krizu. Naš javni sektor je malkice “razmažen”, plate su i u doba krize iste i redovne. To je 60 hiljada malkice “razmaženih” ljudi. Privatni sektor je gubio naveliko, poslovi su se gubili i stvorena je ogromna razlika između javnog sektora, sa jedne strane, i privatnog koji zapravo puni budžet. Naravno da zdravstvo i školstvo treba da budu javni i neprofitabilni. Ali jedan dio administracije nije samo parazitski nego bih ja rekao čak da ponašenjem više liči na neke jednoćelijske organizme, bičare, amebe, paramecijume, itd. E tu ne smije biti tolerancije, to mora brzo da se raščisti.

  2. The Following User Says Thank You to autodijagnostika For This Useful Post:


  3. #1427
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Jos malo o novom sefu ANB:

    https://www.vijesti.me/tv/emisije/49...-nije-zastupao
    Vukšić je u telefonskom razgovoru za Televiziju Vijesti, kratko saopštio da u ovom trenutku ne želi da daje izjave medijima, ali i da nije tačno da je bio advokat Božovića, koji je u bjekstvu.
    https://www.vijesti.me/zabava/119490...kavackom-klanu

    Povodom tekstova “Pronašli drogu kod Kavčana?” i “Mafija vratila skinute kamere”, koji su objavljeni 23. i 24. jula u “Vijestima” reagovao je punomoćnik Kotorana Igora i Vladimira Božovića, advokat Dejan Vukšić.“U Vašem listu se konstantno, gotovo svakodnevno, moji klijenti pominju u kontekstu članova tzv. kriminalnog kavačkog klana. S obzirom na to da su u pitanju klevete koje prouzrokuju nesagledive posljedice po porodicu Božović, ovim Vas pismenim putem obavještavamo da će porodica Božović na prvo sljedeće netačno pominjanje imenovanih lica i dovođenje istih u vezu sa nekakvim kriminalnim grupama, protiv Vašeg lista podnijeti tužbu nadležnom sudu.
    In flagranti

    Zasad znamo da je bio advokat mafije i da je lazov. Dobre preporuke za sefa ANB.

    Zao mi Dritana

  4. The Following 3 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  5. #1428
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,082
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Moze bit da ima nesto u tvojoj prici u vezi budzeta.

    Ali ja mislim da ova Vlada ima itekako jaku podrsku od EU, USA i UK, da DFu ne pada na pamet da nesto zayebe, jer znaju da bi im to bilo zadnje u politici sto bi uradili.

    Ja sam siguran da ce ova Vlada dosta dobrog uraditi, upravo zbog toga sto ima medjunarodnu podrsku, a Dritan i Becic ce navigirati nase vode. DF moze da se batrga i nesto ne slaze, ali ce na kraju morati da pristane na budzet.

    Naravno da ce bit odredjenih kompromisa sa DFom, ja nemam ideal da ce sve bit bajno i sjajno i eliminisano partijsko zaposljavanje, ali ce ga bit manje, i krenuli smo u procese, koji nas za 10 godina mogu dovesti u neko normalno stanje.

    Kazem za 10 godina, ne za 1,2,3, ili 4... ali zato moramo da damo sansu ovim ljudina.
    Kapiram tvoju priču, ali očigledno za budžet nije bilo većine. odlaganjem su kupljena tri mjeseca, a do kraja marta će se znati na čemu smo sa ovom vladom. Ako se tada ne izglasa, papa ova vlada.
    Cijenim da se skidanjem gaća DF-u i zapošljavanjem egzotičnih žena po Nacionalnim parkovima ne rješava problem sa MMK. Znajući im logiku djelovanja, Krivokapić im samo pokazuje da je slab, namirisaće MMK krv, gaziće ga koliko mogu, i na kraju lepetnut. I ne mislim da bi im to bilo zadnje što su uradili u politici, jer oni ne zavise od zapadnih faktora jednog sekunda. Od ovoga scenaria mogu odustati ako zapadni faktor zamoli njihvovg beogradskog gospodara Vučića da ih zaustavi, što će isti rado uraditi pokazujući sa jedne strane da je glavni u Crnoj Gori, a sa druge zapadnjacima da je glavni igrač za usluge u regionu.
    Takođe, mislim što više da je ovo postalo lično i da ne mogu oprostiti Krivokapiću kako ih je prepišao oko sastava vlade.
    Da zaključi, uvaljivanje budala po dubini neće dati rezultate niti snažniju podršku Vladi.
    Najbolje od svega je što će benefite scih ovih bulšita koji se dešavaju da izvuku Demokrate koje iskusno ćute.
    Krivokapić po svoj prilici ne razmišlja o dugoročnijoj političkoj karijeri. Moguće da ga to zaista ne zanima, mada nikad ne reci nikad, ako malo duže sjediš na čelu trpeze.
    URA će da ima na kraju priličnu političku štetu od mjesta "po dubini". Glasači URA su najkritičniji dio društva i lako mogu otić u gađenje od svega i apstinenciju, a teško nekoj drugoj partiji. Možda neki Demokratama.
    DF će napustiti dio glasača koje je dovela crkva koja će se vjerovatno malo pasivizirati politički nakon zakona. Od ove tuče sa Zdravkom i pokazivanja u pravom svijetlu dio normalnih glasova otići će Demokratama.
    DPS kliza i glasovi će ići Demokratama, čija im je matrica bliža nego matrica URA.
    I eto, posle novih izbora Demokrate najvjerovatnije stožer neke nove koalicije kao najveći partner. Sa kime? Zavisi od cifara, i od toga kako se do tada budu restrukturirale druge političke snage prije svega DPS i DF.
    Samo treba da se prave mrtvi, budu strpljivi i izdrže da po dubini ne stavljaju egzotične žene.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  7. #1429
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,500
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Znači, sve lažu Zdravko i Dritan. Nije DPS-ov budzet pljačkaški, nego nas sabotiraju Vučić i MMK.
    Help NATO, help EU, okupacija, bježmo u šume.

  8. #1430
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,082
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Znači, sve lažu Zdravko i Dritan. Nije DPS-ov budzet pljačkaški, nego nas sabotiraju Vučić i MMK.
    Help NATO, help EU, okupacija, bježmo u šume.
    Da pokušam prevesti na tvoj jezik. Zdravko najavio budžet i posle dva dana rekao odlažemo za mart.
    U snu mu se ukazao Amfilohije i rekao ne usvajaj prije marta.Javlilo mu se da možda nema većinu. Jel ti sad jasno?

  9. #1431
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Kapiram tvoju priču, ali očigledno za budžet nije bilo većine. odlaganjem su kupljena tri mjeseca, a do kraja marta će se znati na čemu smo sa ovom vladom. Ako se tada ne izglasa, papa ova vlada.
    Cijenim da se skidanjem gaća DF-u i zapošljavanjem egzotičnih žena po Nacionalnim parkovima ne rješava problem sa MMK. Znajući im logiku djelovanja, Krivokapić im samo pokazuje da je slab, namirisaće MMK krv, gaziće ga koliko mogu, i na kraju lepetnut. I ne mislim da bi im to bilo zadnje što su uradili u politici, jer oni ne zavise od zapadnih faktora jednog sekunda. Od ovoga scenaria mogu odustati ako zapadni faktor zamoli njihvovg beogradskog gospodara Vučića da ih zaustavi, što će isti rado uraditi pokazujući sa jedne strane da je glavni u Crnoj Gori, a sa druge zapadnjacima da je glavni igrač za usluge u regionu.
    Takođe, mislim što više da je ovo postalo lično i da ne mogu oprostiti Krivokapiću kako ih je prepišao oko sastava vlade.
    Da zaključi, uvaljivanje budala po dubini neće dati rezultate niti snažniju podršku Vladi.
    Najbolje od svega je što će benefite scih ovih bulšita koji se dešavaju da izvuku Demokrate koje iskusno ćute.
    Krivokapić po svoj prilici ne razmišlja o dugoročnijoj političkoj karijeri. Moguće da ga to zaista ne zanima, mada nikad ne reci nikad, ako malo duže sjediš na čelu trpeze.
    URA će da ima na kraju priličnu političku štetu od mjesta "po dubini". Glasači URA su najkritičniji dio društva i lako mogu otić u gađenje od svega i apstinenciju, a teško nekoj drugoj partiji. Možda neki Demokratama.
    DF će napustiti dio glasača koje je dovela crkva koja će se vjerovatno malo pasivizirati politički nakon zakona. Od ove tuče sa Zdravkom i pokazivanja u pravom svijetlu dio normalnih glasova otići će Demokratama.
    DPS kliza i glasovi će ići Demokratama, čija im je matrica bliža nego matrica URA.
    I eto, posle novih izbora Demokrate najvjerovatnije stožer neke nove koalicije kao najveći partner. Sa kime? Zavisi od cifara, i od toga kako se do tada budu restrukturirale druge političke snage prije svega DPS i DF.
    Samo treba da se prave mrtvi, budu strpljivi i izdrže da po dubini ne stavljaju egzotične žene.
    ....klizaju dps glasaci ka Becicu....

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  10. #1432
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Kapiram tvoju priču, ali očigledno za budžet nije bilo većine. odlaganjem su kupljena tri mjeseca, a do kraja marta će se znati na čemu smo sa ovom vladom. Ako se tada ne izglasa, papa ova vlada.
    Cijenim da se skidanjem gaća DF-u i zapošljavanjem egzotičnih žena po Nacionalnim parkovima ne rješava problem sa MMK. Znajući im logiku djelovanja, Krivokapić im samo pokazuje da je slab, namirisaće MMK krv, gaziće ga koliko mogu, i na kraju lepetnut. I ne mislim da bi im to bilo zadnje što su uradili u politici, jer oni ne zavise od zapadnih faktora jednog sekunda. Od ovoga scenaria mogu odustati ako zapadni faktor zamoli njihvovg beogradskog gospodara Vučića da ih zaustavi, što će isti rado uraditi pokazujući sa jedne strane da je glavni u Crnoj Gori, a sa druge zapadnjacima da je glavni igrač za usluge u regionu.
    Takođe, mislim što više da je ovo postalo lično i da ne mogu oprostiti Krivokapiću kako ih je prepišao oko sastava vlade.
    Da zaključi, uvaljivanje budala po dubini neće dati rezultate niti snažniju podršku Vladi.
    Najbolje od svega je što će benefite scih ovih bulšita koji se dešavaju da izvuku Demokrate koje iskusno ćute.
    Krivokapić po svoj prilici ne razmišlja o dugoročnijoj političkoj karijeri. Moguće da ga to zaista ne zanima, mada nikad ne reci nikad, ako malo duže sjediš na čelu trpeze.
    URA će da ima na kraju priličnu političku štetu od mjesta "po dubini". Glasači URA su najkritičniji dio društva i lako mogu otić u gađenje od svega i apstinenciju, a teško nekoj drugoj partiji. Možda neki Demokratama.
    DF će napustiti dio glasača koje je dovela crkva koja će se vjerovatno malo pasivizirati politički nakon zakona. Od ove tuče sa Zdravkom i pokazivanja u pravom svijetlu dio normalnih glasova otići će Demokratama.
    DPS kliza i glasovi će ići Demokratama, čija im je matrica bliža nego matrica URA.
    I eto, posle novih izbora Demokrate najvjerovatnije stožer neke nove koalicije kao najveći partner. Sa kime? Zavisi od cifara, i od toga kako se do tada budu restrukturirale druge političke snage prije svega DPS i DF.
    Samo treba da se prave mrtvi, budu strpljivi i izdrže da po dubini ne stavljaju egzotične žene.
    Хвала на посту, ово је најреалнија процјена данашње политичке слике у ЦГ.

    Бечић се добро намјестио у центар ЦГ политике, препуштајући Кривокапићу да заврши ствари око Цркве. Сад Бечић, без замјерања црногорским патриотама и без замјерања људима са литија, може бити стожер и једних и других. Демократе су изгледа будућност Црне Горе.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Нека, чоче! For This Useful Post:


  12. #1433
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    znači dobro čuh? greote stvarno. mogu misliti kako se osjećaš ti koji si sve dao za očuvanje tih NP. ne znam da li zna koliko imamo NP a ne šta drugo. pretpostavljam da znaš onda spisak želja prije svih DFa? spiskovi sa zaposlenima se već prave kod njih ali i ostalih

    kad se sjetim Konatarove depolitizacije. njemu i povjerovah, čak. kakva greška
    Vidi, da uzmeš random lika sa ulice i samo da ne krade bolje će ih voditi nego dps i sd do sada.
    Problema je tamo na hiljade i to mora da radi neko ko je upoznat sa tim problemima.
    Posao moj i ostalih aktivista i NVO je da pomognu koliko mogu novu upravu pa ko god sjedio tamo. Tu nema ljutnje i ličnog, već se radi o resursu koji se mora sačuvati.
    A što se tiče ostalog da ne zaboravimo samo da je ura uzela 5% i da nije mogla i bezbjednost i odbranu i potpredsjednika vlade i na to sve ostalo pa da se zna za sledeće izbore kome se glasa za zelene politike oni moraju izaći na 10-15%, bez toga možemo ugasiti ekologiju
    One Ring to Rule them all...

  13. #1434
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,500
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Da pokušam prevesti na tvoj jezik. Zdravko najavio budžet i posle dva dana rekao odlažemo za mart.
    U snu mu se ukazao Amfilohije i rekao ne usvajaj prije marta.Javlilo mu se da možda nema većinu. Jel ti sad jasno?
    Jasno mi je da si se previše uneo u analizu i anticipaciju političkih dešavanja.
    Smanji doživljaj jer svašta si izmaštao uvjeren da je vlada odustala od budžeta samo zbog ucjena DF-a. Zvučiš kao Ljubo Filipović i taman su tvoja uvjerenja bitna koliko i njegova , za dobru analizu.

    Ti si uvjeren da je DPS-ov predlog budžeta dobar, a Zdravko i Dritan tvrde da je očajan.



    'Krivokapić je na konferenciji za medije rekao da je bilo predviđeno da do danas sva ministarstva dostave informacije na osnovu kojih bi se uobličio budžet.

    "Brojne nepravilnosti, netačni podaci i malverzacije su uticale na to da saopštimo da nećemo praviti Nacrt budžeta, da bismo imali budžet radi budžeta i tačan zbir netačnih podataka" kazao je Krivokapić, prenosi RTCG."

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Massaro For This Useful Post:


  15. #1435
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,082
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Vidi, da uzmeš random lika sa ulice i samo da ne krade bolje će ih voditi nego dps i sd do sada.
    Problema je tamo na hiljade i to mora da radi neko ko je upoznat sa tim problemima.
    Posao moj i ostalih aktivista i NVO je da pomognu koliko mogu novu upravu pa ko god sjedio tamo. Tu nema ljutnje i ličnog, već se radi o resursu koji se mora sačuvati.
    A što se tiče ostalog da ne zaboravimo samo da je ura uzela 5% i da nije mogla i bezbjednost i odbranu i potpredsjednika vlade i na to sve ostalo pa da se zna za sledeće izbore kome se glasa za zelene politike oni moraju izaći na 10-15%, bez toga možemo ugasiti ekologiju
    Zasto bi uzimali random lika sa ulice?
    Koliko sam shvatio Pipunovica ce da bude vd ditektora, a direktor se bira na konkursu dje su URA i Krivokapic ohrabrili svakoga da se javi.
    Zasto se ne bi javio na konkurs?
    Ako bi dobio mjesto direktora ubijedjen sam da bi fino potegao naprijed, s realno rasarafio bi Pipunovicu i slicne sa referencama.
    Ako ne dobijes mjesto puka si koji euro za notara, postu i gorivo, a sa druge strane shvatis da trrba da ostanes u Australiji zauvjek. Malo strada ego i vjera u ljude, ali bude dugorocno vrlo ljekovito
    Win win ti je.
    Ozbiljan sam skroz.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  16. #1436
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,082
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Jasno mi je da si se previše uneo u analizu i anticipaciju političkih dešavanja.
    Smanji doživljaj jer svašta si izmaštao uvjeren da je vlada odustala od budžeta samo zbog ucjena DF-a. Zvučiš kao Ljubo Filipović i taman su tvoja uvjerenja bitna koliko i njegova , za dobru analizu.

    Ti si uvjeren da je DPS-ov predlog budžeta dobar, a Zdravko i Dritan tvrde da je očajan.



    'Krivokapić je na konferenciji za medije rekao da je bilo predviđeno da do danas sva ministarstva dostave informacije na osnovu kojih bi se uobličio budžet.

    "Brojne nepravilnosti, netačni podaci i malverzacije su uticale na to da saopštimo da nećemo praviti Nacrt budžeta, da bismo imali budžet radi budžeta i tačan zbir netačnih podataka" kazao je Krivokapić, prenosi RTCG."
    Nisam gledao ni jedan predlog budzeta za 2020. Gledao sam ih za ranije godine i obicno su spisak lijepih zelja, usljed cega su cesto rebalnsi.
    E sad da ti Ljubi Filipovic nesto objasni:
    Ako se budzet ne usvoji u martu pade vlada, tako je po ustavu. Ako ostavis stvari za poslednji trenutak, a mogao sinsad modifikovani DPS budzet na 12 ministarstava, a posle rebalans kad spremis, kockas se i odigra si all in prije flopa.
    A tu se zna kiksat i sa dva keca protiv 78.
    Ovo se radi samo ako nemas drugu opciju.
    Pozdravio te Ljubo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  17. #1437
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,500
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Nisam gledao ni jedan predlog budzeta za 2020. Gledao sam ih za ranije godine i obicno su spisak lijepih zelja, usljed cega su cesto rebalnsi.
    E sad da ti Ljubi Filipovic nesto objasni:
    Ako se budzet ne usvoji u martu pade vlada, tako je po ustavu. Ako ostavis stvari za poslednji trenutak, a mogao sinsad modifikovani DPS budzet na 12 ministarstava, a posle rebalans kad spremis, kockas se i odigra si all in prije flopa.
    A tu se zna kiksat i sa dva keca protiv 78.
    Ovo se radi samo ako nemas drugu opciju.
    Pozdravio te Ljubo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    DPS-ovci su kreirali kriminalne budzete i za sebe kad su bili na vlasti. Pogledati samo izvještaj revizora za 2019-tu.
    Mogu misliti kakav nacrt budzeta je spremila radijatorova tehnička vlada za novu vlast.
    Očigledno da podaci koji stižu iz ministarstava premašuju i najcrnje slutnje.

    I nema nijednog razloga da ne vjerujem ovoj vladi da je to jedini razlog što se odlaže budžet za mart. Uz sve rizike koje to sa sobom nosi. Ova vlada je i formirana uz velike rizike.

    S drugr strane, to što si ti izmaštao na osnovu uvjerenja da DF ucjenjuje, Vučić nam budzet sabotira, NATO treba da pomogne u donošenju budzeta, pa to se može kod Ljuba čitati svakodnevno.

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Massaro For This Useful Post:


  19. #1438
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    ...
    Da zaključi, uvaljivanje budala po dubini neće dati rezultate niti snažniju podršku Vladi...
    Ne slažem se sa ovim, jer će prva Jočićka od danas biti protiv svakog postavljanja pitanja povjerenju vladi. Rasporedi još 20-30 njihovih kadrova i da vidiš haosa na partijskim sastancima.

    Ovo je jedini način koji vlada ima na raspolaganju da koliko-toliko neutrališe DF. Sve ostalo, Zapad, Vučić, je van vladine kontrole.

  20. The Following 3 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  21. #1439
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,434
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Za nju moguće i vjerujem, ali ko će Meda spriječiti da "laje" protiv "svoje" vlasti sve i da mu daju Rudnik uglja (mislim da će to zavisiti od osobe do osobe)

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  22. #1440
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,082
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ne slažem se sa ovim, jer će prva Jočićka od danas biti protiv svakog postavljanja pitanja povjerenju vladi. Rasporedi još 20-30 njihovih kadrova i da vidiš haosa na partijskim sastancima.

    Ovo je jedini način koji vlada ima na raspolaganju da koliko-toliko neutrališe DF. Sve ostalo, Zapad, Vučić, je van vladine kontrole.
    Ako padne vlada Jocicka ostaje dje je u Nacionalnim parkovima, a i ostali uhljebi...
    Kad tamo zasjedne vozice se sve dok DF daje podrsku bilo kojoj vladi. Isto vazi i za ostale uhljebe.
    Tako da nisam bas siguran da ce mnogo talasati na partijskim sastancima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  23. #1441
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Zasto bi uzimali random lika sa ulice?
    Koliko sam shvatio Pipunovica ce da bude vd ditektora, a direktor se bira na konkursu dje su URA i Krivokapic ohrabrili svakoga da se javi.
    Zasto se ne bi javio na konkurs?
    Ako bi dobio mjesto direktora ubijedjen sam da bi fino potegao naprijed, s realno rasarafio bi Pipunovicu i slicne sa referencama.
    Ako ne dobijes mjesto puka si koji euro za notara, postu i gorivo, a sa druge strane shvatis da trrba da ostanes u Australiji zauvjek. Malo strada ego i vjera u ljude, ali bude dugorocno vrlo ljekovito
    Win win ti je.
    Ozbiljan sam skroz.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Svijest građana CG je na veoma niskom nivou po svim pitanjima. Ali bukvalno po svim.
    Pazi ja da sam se borio da ja dođem na neko mjesto, ja bih se izborio, ni jedan konkurs mi ne bi bio prepreka. Ja se borim za neke druge stvari.
    A te druge stvari su recimo da ovo ne bude svršen čin, i da se recimo ne demorališe doktor nauka biolog da aplicira za direktora NP samo zato što ne pripada ni jednoj partiji ili pripada "pogrešnoj" partiji.
    Isto tako je po "dubini". Postoji određeni dio građana koji vjeruju da CG može da se sredi tako što će svi da rade svoj posao.
    Moj posao nije da budem državni službenik, moj posao je da stvorim pretpostavke da na mjesto državnog službenika dođu ljudi sa referencama a da u međuvremenu učinim sve da se makar mali dio CG zaštiti.
    To je teži put i teži posao ali i to neko mora da radi.
    Problem se ne rješava na taj način.
    Ja ću pomoći i ovima, i vidi mi smo pokušali da pomognemo i pređašnjoj vlasti na mnoge načine, ali nije bilo sluha ni vizije nego hajde da su nas samo ignorisali, nego su i prijetili, sudili itd.
    Da ne dužim, ovo je poslednja nada za restart sistema. Poslednja nada da se neće pustiti korijeni po dubini, makar ne dovoljno dugo da se sistem nastavi.
    Nije DPS problem kao sistem koji su uspostavili, jer realno nebitno je da li je neko DPS ili SNP ako rade po istoj matrici - 1 zaposleni 4 glasa, nesposobni itd.
    Sada nastaje prava borba - kako pobijediti takav sistem.
    A to će biti dugo bolno i mučno
    Last edited by Gandalf_White; 19-12-20 at 10:46.
    One Ring to Rule them all...

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  25. #1442
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ako padne vlada Jocicka ostaje dje je u Nacionalnim parkovima, a i ostali uhljebi...
    Kad tamo zasjedne vozice se sve dok DF daje podrsku bilo kojoj vladi. Isto vazi i za ostale uhljebe.
    Tako da nisam bas siguran da ce mnogo talasati na partijskim sastancima.
    Ih, projekcije ti se baziraju na veoma klimavim pretpostavkama. Prva je da niko, pa ni DF, ne moze sa sigurnoscu sad da predvidi kakav bi bio rezultat sledecih izbora i da li ce DF uopste biti neophodan toj novoj vecini. To je kocka na koju DF ne moze da racuna, niti smije. Tako da bi Jocicka i slicni vrlo lako mogli da lepeknu prvi dan nakon izbora. Druga ti je da si toliko siguran da je Zdravko sa ministrima zaista planirao nakaradni budzet, za koji oni sami znaju da ne oslikava realno stanje i da se temelji na podacima koji su nidje veze. Ja ne vjerujem uopste da je njega "strah" od neizglasavanja budzeta, rado bi on taj vruci krompir uvalio DF-u u ruke, pa neka se DF drzne da sabotira. Nego ce prije biti da su ti momci, Spajic i Milatovic, zaista uzasnuti iskrivljenom slikom koju dobijaju na osnovu inputa kojima trenutno raspolazu, a NISU navikli tako da rade. Da fingiraju, lazu i prave od babe nevjestu za nase oci, to nije nacin kojim su oni u zivotu postigli to sto jesu.
    Last edited by ovizionizi; 19-12-20 at 10:50.


  26. #1443
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Možemo li samo da razdvojimo određene stvari, naravno sve o čemu pričamo sada može biti irelevantno poslije kongresa DPS i za CG mislim važnije kongresa BS.
    Kako čujem sprema se u BS-u velika frka, Husović, Mustafić i dobar dio ekipe bi da nastave dok Ibrahimović i "zdravo krilo" hoće da revitalizuju partiju.

    Bez manjina nema ni funkcionalne ni pravedne vlade. Vlada koja je sad je tranzitna, bukvalno im se ništa ne može uzeti za zlo jer nemaju političku podršku i više su sanaciona vlada nego bilo šta drugo.


    Ali evo da postavimo jedan scenario recimo za kraj sledeće godine ili početak sledeće birački spiskovi su očišćeni, DPSu poluge uzete, izbori su opet, Crna Gora bira put.

    DPS 25%
    Sd ne postoji ili se integrisao u proCG opciju koja se sprema od strane SDP-a čini mi se, ta neutralna opcija gdje se čiste biografije a imaju jasan put. Građanski pokreti, komite koje nijesu za dps itd. Ta opcija svekoliko procrnogorska 4-5%
    BS standardnih 3%
    Albanci standardna 2 mandata
    DF sada bez PZP poptuno krajnje desna prosrpsko proruska anti Nato opcija sa nekih 12-15% podrške
    Demokrate sa 15-20%
    Ura sa 10-15%
    I ono što je game changer što bi se reklo neka proumjerena partija desnog centra SNP Danilović (čak i Milačić jer je skalao sa desničarenjem) neka Demohrišćanska opcija 10-15%


    Samo jedna opcija postoji bez DF i DPS a oni zajedno nece i ne mogu imati 41 poslanika i hvala dobrom Allahu na tome.

    Manjine BS + URA + Demokrate + demohriscani i možda SDP i procrnogorske partije okupljene oko te ideje

    U slučaju da se ta proCg opcija uzme malo više i da kombinatorika bude

    Dps + manjine i BS + proCg opcija neće biti dobro nikako.

    U svakom slučaju jedina zdrava Vlada i zdrava CG je takva da su i DpS I DF posle sledećih izbora opozicija.
    To će biti teško izvesti ali je izvodljivo i zdravo.
    To je ponavljam jedina opcija da krenemo naprijed
    One Ring to Rule them all...

  27. The Following 3 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  28. #1444
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ako padne vlada Jocicka ostaje dje je u Nacionalnim parkovima, a i ostali uhljebi...
    Kad tamo zasjedne vozice se sve dok DF daje podrsku bilo kojoj vladi. Isto vazi i za ostale uhljebe.
    Tako da nisam bas siguran da ce mnogo talasati na partijskim sastancima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ako DF izglasa nepovjerenje, Vlada (u tehničkom mandatu) imenuje drugog predsjednika UO i papa Jočićka.

    Cijelu priču baziraš na tome da je prolongirano usvajanje zakona o budžetu jer je Zdravko "znao" da DF neće glasati budžet. Vjerovatnije mi je da za ovih 7-8 dana nisu sva ministarstva stigla da odrade posao, što je bilo realno nemoguće odraditi kvalitetno u tom roku. Možeš mislit Bratićka šta je sve trebalo da posloži, ili zdravstvo....

    Oće li DF glasati za budžet? Možda oće, možda neće. Zavisiće od dosta faktora. Ako ne glasaju, mislim da su ugasili na sljedećim izborima. Može biti i da zavisi od rezultata NK lokalnih izbora. Tu mi je i jedino krivo što Krivokapić neće imati svoju listu za te izbore, mada sam siguran da će Milača probati da profitira na osnovu bliskosti sa Zdravkom, ali to ni izbliza nije to. Volio bih da SNP, Milača i ti sitni izađu na jednu listu.

    Što se URE tiče, ne znam ni jednog glasača URE koji je sad nešto posebno razočaran. Sastavljanje ove vlade na način da u prosjeku imamo veoma dobar kadar u njoj (par spornih, više vrhunskih kadrova i ostatak baš solidno), je za mene najveći uspjeh koji je URA postigla. Smjena vlasti nije nikakav bauk i to se sada i pokazalo. Niđe Crna Gora nije pošla, samo će neuporedivo brže da ide ka EU. To ne vidi samo onaj ko insistira na tome da drži ruke preko očiju.

    Demokrate će rasti, isto ko i URA, dok DPS i DF gube podršku, SD se gasi... to su neupitni trendovi koji mi se sviđaju iskren da budem.

    Ne zaboravi da ide kongres DPSa. Pola birača DPSa očekuje da se desi čišćenje partije i postavi novo rukovodstvo, dok druga polovina očekuje da Mićaš ostane na čelu. Što god da bude, dio će biti razočaran. Oni koji su ih iz straha glasali, više neće, oni koji su ih glasali jer su vječiti pobjednici više neće....
    Iako je DPSovo najmanje zahtjevno biračko tijelo, vidjelo se i na zadnjim izborima da nije baš tako čvrsto ko što su mislili. Sad ide totalno osipanje. Interesantno je vidjeti gdje će stati.









    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 19-12-20 at 11:15.

  29. #1445
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ako padne vlada Jocicka ostaje dje je u Nacionalnim parkovima, a i ostali uhljebi...
    Kad tamo zasjedne vozice se sve dok DF daje podrsku bilo kojoj vladi. Isto vazi i za ostale uhljebe.
    Tako da nisam bas siguran da ce mnogo talasati na partijskim sastancima.
    Ako padne vlada idu novi izbori. A u tim izborima je jedina sigurna stvar da DF može samo da sanja 32% glasova. Vjerovatno ni pola od toga.

    Tako da će svaki DF direktor koga postave i rukama i nogama da se bori da ova vlada ostane na vlasti što duže.

  30. #1446
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Moram prokomentarisati neusvajanje budzeta, pa da krenem sa citiranjem same sebe (evo se ponasam kao pojedini opozvani ambasadori ). Dakle:

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    To je zavrsena prica i sada se treba fokusirati na budzet, tu moraju biti brzi kako bi ispostovali deadlines iz Zakona o budzetu. Koliko sam ih razumijela, taj budzet ce biti ustvari nasminkani budzet stare vlade (gdje ce prakticno grupisati potrosacke jedinice na osnovu nove kategorizacije javne uprave i eventualno skresati odredjene troskove), a njihov budzet ce odraditi u aprilu. To ce biti pravi test za njihovo znanje, posebno imajuci u vidu da se novi ministar nije bavio javnim finansijama, ali vjerujem da jako brzo uci.
    Ovo je bio moj komentar nakon pohvala u vezi dobro odradjenog posla oko zaduzivanja na medjunarodnom trzistu kapitala. Nazalost, ovaj najvazniji test nova Vlada nije polozila, i zbog toga su na dobrom putu ka politickom samoubistvu. Kazem opet nazalost, jer duboko vjerujem da je dobro sto je doslo do promjene vlasti, s obzirom da je to jedna od glavnih stepenica na putu ka relativnoj demokratizaciji drustva. Nego, da se vratim na temu, zasto je lose sto budzet nije usvojen u zakonskim rokovima?
    1. To se nikada nije desilo u poslednjih 15 godina - politicki nepopularno, postavili su sami sebe kao metu za ustrijel
    2. Obecali su nesto sto nisu uradili, sto ugrozava povjerenje koje im je narod dao. Tacnije, i premijer i ministar finansija su najavili usvajanje budzeta u zakonskim rokovima, uz rebalans budzeta u aprilu koji bi reflektovao njihove politike, a sve su to bacili pod tepih 18. decembra. Uaaaaa .
    3. Privremeno finansiranje vam omogucava da koristite samo 1/12 od izvrsenog budzeta za pojedinacne potrosacke jedinice i na taj nacin vam blokira fleksibilnije koriscenje fleksibilnosti. Opet, nadam se da ce se sve poklopiti i da ce se sa tehnicke strane moci izvesti da se isplate penzije i socijalna davanja, jer su to neki od najvecih tekucih troskova, gdje drzava ne smije da dozvoli sebi da promasi. Ostaje upitno kako ce rasporedjivati sredstva po potrosackim jedinicama, kada sada imaju nove potrosacke jedinice, al pretpostavljam da se to sa tehnicke strane moze rijesiti.

    Po mom misljenju,nova Vlada je sebe dovela u nezavidan polozaj na dan kada je premijer Krivokapic, upoznao javnost sa planovima o reorganizaciji javne uprave. Smatram da je reorganizacija, sama po sebi, dobra i da mi zaista mozemo dobro da funkcionisemo sa 12 ministarstava. Ipak, tajming je bio los, jer su morali bolje poznavati zakonska rjesenja u vezi budzeta i procedure za usvajanje budzeta za narednu godinu, koje vam onemogucavaju da u tako kratkom roku preuredite glomazni drzavni aparat. Smatram da je to bio politicki neiskusan potez. Mislim da je trebalo napraviti plan kresanja troskova, u saradnji sa medjunarodnim organizacijama, i postepeno sprovoditi taj plan. Super je sto oni zele da taj plan odrade odmah, da ne budu vlada kontinuiteta i da bolesti proslosti sasjeku u korjenu, ali se bojim da ce ih to skupo kostati. Ne bih voljela da budem u njihovoj kozi i da radim pod takvom presijom, koju sam prakticno sama sebi napravila.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  31. #1447
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,434
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    1/12 godišnjeg budžeta MJESEČNO Dakle, isti iznos, e sad kako će riješiti to tehnički za ministarstva koja ne postoje u zakonu o budžetu vidjećemo, zakonito svakako biti neće.

    Laički, najveći problem je to što su rekli jedno jedan dan, a sasvim nešto drugo drugi tj naredni dan. To im već postaje manir, iako je I ova odluka sama po sebi ispravna (kao i dosadašnje naprasno promijenjene odluke Injac VS Đurović, Damjanović VS Blagojević... Manir je pogrešan, same odluke redom ispravne) ..

    Očito da se vladi žuri i očito da imaju iskrene i dobre namjere ali očito redom nemaju iskustva u javnoj upravi. Do sada mi je od ministara najkonsistentniji utisak ostavio Mladen Bojanić.

    Po slobodi komentar, kao neko ko nije ni pravnik ni ekonomista - bolje da vlada dobro radi pa i ne uvijek skroz po zakonu nego da loše radi skroz po zakonu. Ova vlada je mnogo iskrenije i otvorenije krenula, pa dajte in malo prostora da dišu. A što reče Gando, živim za dan kada i DF i DPS budu opozicija.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  32. The Following User Says Thank You to institucija For This Useful Post:


  33. #1448
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Kad ne budu postojali.

  34. #1449
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,696
    Thanks Thanks Given 
    3,572
    Thanks Thanks Received 
    8,661
    Thanked in
    4,665 Posts

    Default

    što se neće nikad desiti, nažalost


    Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  35. #1450
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ne slažem se sa ovim, jer će prva Jočićka od danas biti protiv svakog postavljanja pitanja povjerenju vladi. Rasporedi još 20-30 njihovih kadrova i da vidiš haosa na partijskim sastancima.

    Ovo je jedini način koji vlada ima na raspolaganju da koliko-toliko neutrališe DF. Sve ostalo, Zapad, Vučić, je van vladine kontrole.
    Hoces li reci da ako budu zapozlili Ivana i Duska pa budu rasporedili njihove kadrove, onda nece biti problema s postavljanjem pitanja povjerenja Vladi?

Page 58 of 1249 FirstFirst ... 848545556575859606162681081585581058 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •